هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

افترشیو چیست؟_هفت ویک92738

۱۴۰۱/۱/۲۸ سپیده ایمانپور

 

شیوه های مختلفی برای کوتاه کردن ریش و سبیل وجود دارد و در بین تمامی این شیوه ها، روش قدیمی تیغ زدن صورت همچنان طرفداران زیادی دارد. این روش که از گذشته مورد استفاده قرار گرفته این روزها بهینه سازی هایی را شاهد است و به جای تیغ و صابون های قدیمی که تنها گزینه برای اصلاح صورت بودند شاهد تیغ های بسیار پیشرفته، ژل و کف های مخصوص اصلاح و محصولات پس از اصلاح هستیم. دلیل استفاده از افترشیو این است که پوستی که پس از اصلاح با تیغ ملتهب شده است را التیام می بخشند و نرمی و شادابی پوست را حفظ می کنند.

با گذشت زمان افتر شیو بیشتر مورد استفاده عموم قرار گرفت و به سرعت در میان مردان محبوب شد. دلیل محبوبیت پس از اصلاح احساس نشاط و خنکی الکل بر روی پوست بود.

اسیب های اصلاح

عوارض جانبی اصلاح صورت :

 

1- بریدگی ها: ممکن است تا 15 دقیقه خونریزی آنها ادامه داشته باشد.

 

2- خراشیدگی و ساییدگی

 

3- تحریک پوست صورت

 

4- سوزش خودتراش: قرمزی، التهاب، احساس سوزش و تحریک پذیری پس از اصلاح اطلاق می شود. علت آن فشار بیش از حد تیغ و ماشین ریش تراش بر روی پوست هنگام اصلاح است.علت دیگر آن اصلاح با تیغ کند، اصلاح خشک، خیلی سریع تراشیدن موهای صورت، تراشیدن مکرر یک ناحیه از صورت هستند. در قسمت های از صورت و گردن که دارای پوست حساس تر و موهای زبرتر هستند، احتمال این عارضه بیشتر است. برای پیشگیری از آن قبل و پس از اصلاح از لوسیونهای مخصوص اصلاح استفاده کنید. روی پوست آزرده ادکلن یا الکل نزنید.

 

 

 

5- جوش های اصلاح: علت آن فرو رفتن سر موها درون پوست و علایم آن برآمدگی قرمز، ملتهب، دردناک و گاهی چرکی است. موهای درون روییده اغلب در افرادی که موهای مجعد دارند، بروز می کند. علل آن از ته تراشیدن زیاد موها، تراشیدن موها خلاف جهت رویششان و کشیدن زیاد پوست صورت حین اصلاح است. پوست را حین اصلاح بیش از اندازه نکشید، چرا که احتمال رویش موهای درون روییده افزایش می یابد.

تاریخچه افترشیو 

آرایشگران برای از بین بردن باکتری ها و به حداقل رساندن انتقال بیماری از یک مشتری به مشتری دیگر از طریق ابزارهای اصلاح و از اسپری زیاد الکل به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می کردند. آن ها همچنین خطر عفونت را کاهش داده و بوی خوبی داشتند.

 

این کار خیلی زود تکامل یافت و به سنتی میان همه تبدیل شد. آدم ها احساس احیا شدن دوباره پوستشان، ناشی از استفاده الکل و اثر سوزن سوزن شدن را دوست داشتند. با این وجود، نمی دانستند که مصرف مقدار زیاد الکل موجود در افترشیو پوست را بسیار خشک و تحریک می کند.

 

در اواخر دهه 1980 بود که مردان نسبت به اهمیت مراقبت از پوست و نگهداری روزانه آن آگاهی بیشتری پیدا کردند. بنابراین موج جدیدی از محصولات افترشیو با خواص مفیدتر راهی بازار شد.

 

افترشیو چیست؟ 

افتر شیو از جمله محصولات سلامتی و بهداشتی است که همه به آن نیاز دارند. After shave به معنای چیزی است که بعد از تراشیدن استفاده می شود. پس از اصلاح از عفونت قسمت های آسیب دیده ای پوست جلوگیری کنید. و بهترین روش برای احیای پوست پس از اصلاح است.

 

افتر شیو حاوی موادی است که از خشک شدن پوست پس از اصلاح جلوگیری کرده و از قرمز شدن پوست و التهابات بعد از اصلاح جلوگیری می کند. علاوه بر رایحه دلپذیر پس از اصلاح به دلیل وجود الکل در آن، به عنوان یک محصول بهداشتی ضد باکتری دسته بندی می شود. این محصول مختص آقایان نیست و خانم ها نیز میتوانند از آن استفاده کنند. 

 

انواع افترشیو

افترشیو های کرمی

خرید افتر شیوهای کرمی دو کاربرد دارند به این صورت که می ­توانید پیش از اصلاح برای نرم کرم کردن و آماده کردن صورت خود از آنها استفاده کنید و پس از اصلاح نیز برای جلوگیری از سوزش و التهاب آنها را به کار ببرید. این محصولات کرمی معمولا بین ۲ تا ۵ درصد الکل دارند. البته افترشیوهای کرمی با کیفیت نیز اکثرا فاقد الکل می ­باشند. افترشیوهای کرمی فاقد الکل غالبا حاوی عصاره های گیاهی هستند که باعث آبرسانی پوست شده و از خشک شدن آن جلوگیری می­ کنند از طرفی دیگر افترشیو هایی که الکل دارند آبرسانی را به صورت کامل انجام نداده و ممکن است در برخی موارد شاهد خشکی پوست باشید. این محصولات مناسب افراد با پوست خشک و حساس بوده و همچنین گزینه مناسبی برای استفاده در روزهای سرد و خشک می ­باشد چرا که در روزهای سرد سال معمولا رطوبت هوا کم بوده و پوست بیشتر خشک می ­شود. مواد موجود در افترشیو های کرمی، بدون چرب کردن پوست شما آبرسانی لازم را انجام داده و پوست شما را از خشکی محافظت می ­کند.

افترشیوهای ژلی

ژل‌های افترشیو همانند افترشیو‌های کرمی مقدار کمی الکل دارند و در ساخت بعضی از این ژل‌ها اصلاً الکل به کار نرفته است. از طرف دیگر در بیش‌تر این ژل‌ها خبری از روغن هم نیست و در نتیجه خاصیت آبرسانی کمتری دارند.

استفاده از ژل‌های افترشیو پس از اصلاح پوست را باطراوت می‌کند و التیام می‌بخشد، به همین دلیل گزینه خوبی برای اصلاح به حساب می‌آیند.

افترشیوهای لوسیونی

لوسیون های افترشیو برخلاف گزینه های قبلی حاوی مقدار زیادی الکل هستند و استفاده از آن ها باعث ضدعفونی شدن پوست می ­شود. الکل موجود در این افترشیو ها معمولا بین ۶۰ تا ۷۰ درصد می­ باشد در نتیجه خاصیت ضد عفونی این محصولات نیز بالا است در نتیجه استفاده از این محصولات در مواردی که احتمال انتقال بیماری وجود دارد توصیه می­ شود. در صورت خرید افترشیو های لوسیونی و استفاده از آن ها به دلیل الکل موجود در آنها منافذ پوست شما بسته شده و رویش مجدد موها کم تر می ­شود. از طرفی دیگر الکل باعث سوزش و درد در پوست های حساس می­شود پس پیشنهاد می ­شود. افرادی که پوست خشک و حساس دارند بهتر است از این محصولات استفاده نکنند.سراغ ژل‌های افترشیو یا افترشیو‌های کرمی بروند.

 

 

 

Card image cap

فواید افترشیوها

بعضی از افترشیوها معطر و برخی دیگر حاوی عصاره های گیاهی و روغن های اساسی و تعدادی دیگر نیز دارای الکل هستند. اگرچه ممکن است افترشیو به عنوان محصولات اصلاح به بازار عرضه شود، اما در واقع آن ها محصولات مراقبت از پوست هستند.

 

متأسفانه خیلی از ما تا الآن آن را جزء محصولات اصلاح می دانستیم. در راهنمای خرید افترشیو مرور می کنیم که استفاده از این محصول پوستی برای مردان با پوست حساس یا خشک مفید است. مخصوصاً در ماه های خشک زمستان، هنگامی که رطوبت کمتری در هوا وجود دارد و پوست مستعد خشکی است، بیشتر توصیه می شود

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!