هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

کاور ناخن چیست؟_هفت ویک55898

۱۴۰۰/۳/۱۲ سپیده ایمانپور

کاور ناخن چیست؟

کاور ناخن ( ا فرایند ا لمینت ناخن) یکی از نوع های کاشت ناخن می باشد  که روی ناخن طبیعی انجام می شود. همانطور که از نام ان  مشخص است با مواد کاشت ناخن (ژل یا اکرلیک) ناخن طبیعی مشتری کاور خواهد می شود و بیشتر برای مقاومت ناخن در مقابل شکستن (برای ناخن های شکننده) و دوام بیشتر لاک بر روی ناخن در این فرایند و عمل  اجرا می شود. در کاور یا لمینیت ناخن از تیپ گذاری و یا فرمر استفاده نخواهد شد  و بلندی قد نهایی کاشت ناخن به اندازه قد ناخن مشتری می باشد. در این مطلب کاور با پودر (مواد اکرلیک) به شما آموزش داده خواهد شد برای اطلاعات بیش تر و اموزش کاور ناخن با ما همراه باشید .

چرا کاور ناخن؟ و چرا کاشت ناخن؟ 

اولین دلیل کاورکردن ناخن ها، زیبایی بخشیدن به آن ها می باشد . در کاور کردن ناخن با ایجاد نظم در ناخن ها، زیبایی صد چندانی در ظاهر دست ها ایجاد می شود و باعث  افزایش اعتماد به نفس بانوان می گردد. دلیل دیگر این است که برخی از خانم ها دارای ناخن های بسیارر ضعیف می باشند که به سادگی می شکند. آن ها به جای اینکه ناخن های طبیعی خود را آرایش کرده و سوهان بکشند و شکل وفرم بدهند به سراغ روش کاشت ناخن می روند که این روش برای ناخن های ضعیف و شکننده بسیار مضر تر  می باشد، بنابراین بهترین و فوق العاله ترین  روش برای این نوع از ناخن ها و خانم ها و در کل تمامی ناخن ها روش کاور می باشد.

آیا کاور ناخن همان لمینت ناخن است؟

این یک اشتباه رایجی می باشد  که این دو مفهوم را به جای یکدیگر استفاده می کنند. اما در واقع لمینت ناخن یکی از انواع کاور ناخن است و توسط مونوژل ها همان ناخن کار ها انجام می شود ولی کاورناخن بیشتر با پودر انجام می شود، البته درحال حاضر با انواع ژل ها نیز انجام می گردد.

ابزار و مواد مورد نیاز

سوهان برقی

عقب زن ( برای عقب زدن کوتیکول ها)

نیپر

سر سوهان مانیکور اشکی یا سر سوهان مانیکور کاجی

سر سوهان الماسه استوانه سر گرد 

سر سوهان الماسه استوانه

سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر

سر سوهان کاغذی نرم

سوهان دستی

قلم کاشت با پودر

ضد قارچ روغن 

پرایمر

لیکویید نیم چرب

پودر کاشت(رنگ دلخواه مشتری)

مراحل کاور ناخن به صورت گام به گام

همانطور که اشاره شد کاور ناخن بر روی ناخن طبیعی  و ناخن خودتان انجام می شود و در آن از تیپ گذاری و یا فرمر استفاده نمی شود. به همین دلیل مراحل کم تری نسبت به کاشت ناخن خواهد داشت  برای انجام یک کاور حرفه ای ناخن گام به گام با مراحل زیر پیش بروید:

زیر سازی

مواد گذاری

سوهان کشی

از بین بردن ناهمواری های احتمالی سطح ناخن

زیر سازی در تمام خدمات ناخن مشترک می باشد و به یک شکل انجام می شود. اولین مرحله در زیر سازی مانیکور خشک است. برای انجام مانیکور خشک ابتدا باید با استفاده از عقب زن پوست های اطراف ناخن را به عقب برانید و پس از این مرحله به کمک سر سوهان مانیکور اشکی یا کاجی ، کوتیکول های سطح ناخن را از بین برده و سپس از اینکه کوتیکول ها را کاملا برداشتید با استفاده از نیپر پوست های اضافه اطراف ناخن را ببرید.

و  پس از اینکه سطح ناخن آماده انجام کاشت یا کاور شد  نوبت به خراش دادن سطح آن می رسد. در این مرحله با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم سطح ناخن را خراش داده و آن را کاملا مات و بی رنگ می کنید. دقت داشته باشید که سر سوهان را روی ناخن فشار ندهید و فقط با تماس سر سوهان، روی سطح ناخن را خراش را اتجام  دهید.

آخرین مرحله در زیر سازی فرم دهی است. در این مرحله با استفاده از سوهان دستی فرم بغل و بالای ناخن مشتری را به حالت دلخواه مشتری  درست کنید. برای اینکه نتیجه کار بهتر شود قد ناخن ها را یکی کنید. در صورتی که ناخن های مشتری بیش از حد کوچک باشد  به همین دلیل نیازی به فرم دهی وجود نداشته است، اما در صورتی که مشتری شما ناخن های یک دست نداشته و یا قد کنونی ناخن هایش را دوست ندارد و ناخن های کوتاه را می پسندد بایستی ناخن هایش را به فرم و قد دلخواهش برسانید. 

در این مرحله ابتدا با استفاده از فرچه یا براش ها ، گرده های ناخن را از روی سطح ناخن بردارید، سپس سطح صدف تمامی ناخن ها را به روغن  ضد قارچ مخلوط کنید و قبل از موادگذاری هر ناخن، سطح صدف ناخن را به پرایمر آغشته کنید. موادگذاری را از سر ناخن اغاز  کنید. اگر مشتری ناخن شکسته داشت یا تمایل داشت که قد ناخن به میزان خیلی کم بلند باشد می توانید بدون استفاده از فرمر و با استفاده از مواد به میزان خیلی کم قد ناخن را بلند کنید.

برای اینکار مواد را مقداری خشک تر (میزان لیکویید کمی کمتر باشد) بردارید و روی سر ناخن قرار دهید. با اعمال کمی فشار بر روی مواد و کشیدن قلم به آرامی و به سمت ریشه ناخن می توانید به میزان خیلی کم قد ناخن ها را بلند کنید. اگر در مرحله مواد گذاری دقت لازم را داشته باشید مرحله سوهان کشی بسیار کوتاه تر و راحت تر خواهد بود و سریع تر می توانید کار ناخن های فرد را به اتمام برسانید. 

نکته مهم: فراموش نکنید که مشتری که کاور ناخن را انتخاب می کند تمایل به داشتن ناخن طبیعی تر دارد به همین علت تلاش کنید که ضخامت مواد گذاری شما زیاد از حد نباشد. 

مرحله سوهان کشی مرحله مهمی می باشد ، چرا که فرم نهایی ناخن در این مرحله مشخص می شود.

همانطور که در مرحله قبل گفتیم در صورتی که موادگذاری را با حوصله و دقت بالا انجام دهید مرحله سوهان کشی بسیار کوتاه ترو سریع تز  می شود. برای آشنایی شما عزیزان مراحل سوهان کشی در ۴ گام و به صورت زیر می باشد:

از بین بردن ناهمواری ها و نازک کردن مواد:

با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه سر گرد ناهمواری های سطح ناخن ها را  مواد را از بین ببرید. این ناهمواری ها به علت عدم دقت در مواد گذاری یا استفاده از لیکویید های خشک ایجاد می شود. اگر ضخامت مواد گذاری شما زیاد باشد می توانید در این مرحله مواد را مقداری نازک تر بکنید. 

دورگیری:

بهتر است برای دورگیری از سر سوهان مانیکور (شنی) استوانه ای شکل  استفاده کنید. علت این انتخاب نرم بودن این سر سوهان است که احتمال صدمه  به پوست اطراف ناخن را به شدت کاهش پیدا خواهد کرد  . با استفاده از سر سوهان مانیکور استوانه دورگیری را انجام دهید و ناهمواری های مواد دور ناخن را از بین ببرید. به زاویه سر سوهان با سطح ناخن در ویدیو دقت کنید.

فرم دهی روی ناخن:

برای ایجاد قوس صحیح روی ناخن از سر سوهان الماسه استوانه استفاده کنید. قوس مناسب روی ناخن را ایجاد کنید و رد سر سوهان دورگیر را از بین ببرید تا زیبا تر دیده شود. هنگام استفاده از این سر سوهان دقت کنید چرا که لبه های تیزی دارد و ممکن است در اطراف ناخن ایجاد بریدگی کند.

فرم دهی:

فرم نهایی بغل و بالای ناخن را با استفاده از سوهان دستی ایجاد بکنید . دقت داشته باشید که بغل های ناخن نباید پهن تر از صدف ناخن باشد و پس از اتمام فرم دهی، ناخن ها را چک کنید که هم قد و هم فرم باشند یعنی هر 10 انگشت مثل هم باشد. 

مرحله چهارم کاور کردن ناخن : از بین بردن ناهمواری های احتمالی

پس از اتمام مرحله سوهان کشی در کاور ناخن با استفاده از سر سوهان کاغذی نرم، سطح ناخن را سوهان بکشید. انجام این مرحله خودش ۴ مرحله  دارد:

اگر ناهمواری روی سطح ناخن باقی مانده از بین برود.

رد سر سوهان الماسه استوانه و سوهان دستی بر روی مواد از بین خواهد رفت.

فرم نهایی روی صدف ناخن ایجاد  شود و این فرم در تمامی ناخن ها همسان بشوند. 

اگر مشتری تمایل به استفاده از لاک ژل را دارد بستر برای اینکار فراهم شود.

پس از اتمام این مرحله اگر مشتری میل  به استفاده از لاک ژل را نداشت با استفاده از بافر سطح ناخن را صاف کنید. در انتهای کار (در صورت استفاده از لاک ژل و یا لاک، پس از خشک شدن) با استفاده از روغن کوتیکول اطراف ناخن را چرب کرده وکارتان را به اتمام برسانید. 

مزایا و معایب کاور کردن ناخن

مزایا

به علت استفاده نکردن از تیپ، ظاهر ناخن بسیار مناسب تر و طبیعی تر است.

برای کسانی که ناخن شکننده دارند مناسب است چرا که مقاومت ناخن طبیعی ان را بالا می برد.

باعث دوام بالای لاک بر روی ناخن می شود.

نیاز به تیپ گذاری یا استفاده از فرمر نخواهد داشت به همین دلیل زمان انجام کاور کمتر از کاشت ناخن است.

برای افرادی که صدف ناخن کشیده دارند گزینه بسیار مناسبی و خوب  است.

معایب

کاورکردن ناخن، روی ناخن طبیعی مشتری انجام می شود به همین دلیل امکان بلند کردن قد ناخن پس انجام این کار وجود ندارد. (فقد در حد ۱-۲ میلی متر می توان قد ناخن را بلند کرد.)

برای افرادی که صدف ناخن کوچک دارند گزینه مناسبی نیست و بهتر است از روش دیگر استفاده کنند ـ

۲ روش کاور کردن ناخن ها

برای کاور کردن ناخن ها از ۲ روش می توان استفاده کرد.

کاورکردن ناخن با پودر

 کاورکردن ناخن با ژل 

برای کاور ناخن با پودر مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا مراحل مانیکور را انجام داده و سپس با کمک سوهان روی ناخن ها به صورت سطحی خراش ایجاد کنید ( سوهان کشی بیش از اندازه موجب بروز قارچ می شود).

پد مخصوص را به کلینزر آغشته کرده و روی ناخن هایتان  بزنید.(این کار چربی های روی ناخن را از بین می برد.)

سپس محلول ضد قارچ را روی کوتیکول و صدف ناخن بزنید.

پس از خشک شدن محلول ضد قارچ، از پرایمر روی صدف استفاده بکنید.(دقت کنید که پرایمر را نباید به کوتیکول بزنید.)

قلم را به لیکوئید آغشته بکنید  و پس از زدن درون پودر اکریلیک مواد را به سرعت روی ناخن بزنید.

مجدد سوهان کشی را انجام داده و کلینزر را روی ناخن های تان بکشید.

در مرحله آخر تاپ شاین زده و به مدت ۲ دقیقه دست ها را درون دستگاه uv قرار دهید تا مواد روی ناخن خشک بشوند 

آموزش کاور ناخن با ژل

در آموزش کاور کردن ناخن با ژل می توان از ژل بیلدر و یا پلی ژل استفاده کرد. مرحله زیر سازی و سوهان کشی در کاور کردن ناخن با ژل همانند مراحل این کار در کاور یا لمیننت ناخن با پودر می باشد ، تنها تفاوت در مرحله موادگذاری خواهد بود 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!