هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز راجب به کامپوزیت دندان-هفت ویک18208

۱۴۰۰/۱/۷ سپیده ایمانپور
Card image cap

داشتن دندان های زیبا تاثیر بسیار فوق العاده ای در چهره ما دارد و لبخند زیبای ما سبب جذابیت چهره ی شمل می شود . امروزه بسیاری از افراد برای زیبا تر شدن یک دست شدن رنگ و فرم دندان هایشان از کامپوزیت دندان استفاده می کنند.

چنانچه در توضیحات کامل این بخش از سلامت دهان و دندان می خواهیم راجب به کامپوزیت دندان از روش های درمانی بدون عوارض جانبی برای زیبایی لبخند است و دندانپزشک می تواند با استفاده از این روش دندان های پوسیده ، شکسته ، ترک خورده یا سیاه شده ترمیم کند و زیبا سازی دندان ها را برای فرد تامین نماید اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندانی چیست ؟

یکی از موادی که امروزه در دنیای دندانپزشکی بسیار پر کاربرد و نحبوب  است، کامپوزیت ها هستند. کامپوزیت دندان به موادی خمیر مانند می گویند که پزشک با استفاده از آن دندان های پوسیده، شکسته، ترک خورده یا سیاه شده را ترمیم می کند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

امروزه نوعی از این کامپوزیت دندانی به نام کامپوزیت ونیر وجود دارد که کاربرد زیبایی آن فراوان است و اکثرا برای قسمت جلویی دندان های که دچار فاصله شده اند و یا دچار لب پریدگی شده اند به کار می رود و چهره افراد با این ابزار زیبایی تغییر قابل ملاحظه ای خواهد کردند.

درمان ونیر کامپوزیت موجب زیباسازی دندان و سفید کردن دندان های شما  می شود بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش به دندان ها آسیبی وارد نمی شود، گاهی اوقات به این روش “ارتودنسی فوری” نیز می توان گفت.

اجزای کامپوزیت از ترکیب ذرات فیلر به وجود آمده و دارای مقاومت بسیار  بالایی است. کامپوزیت ونیر از ترکیبی خمیری مانند تشکیل شده که با امواج نوری با طول موج خاص سفت می شوند و ظاهری زیبا به فرد می بخشند.

نسل جدید کامپوزیت های زیبایی به جز اینکه دارای  استحکام بالایی دارند فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می شوند و طول عمرشان افزایش یافته است. ونیرها ساخته شده از مواد همرنگ دندان هستند که رنگ دندان های تغییر رنگ یافته را اصلاح می کنند و ایرادهای دندان را برطرف می کنند.

البته نوعی دیگر از کامپوزیت با نام کامپوزیت متحرک وجود دارد که به موقع نیازمی توانید از ا استفاده کنید مانند دندان های مصنوعی به موقع نیاز روی دندان هایتان می توانید قرار دهید البته این نوع کامپوزیت ها بدون لثه می باشند. 

بهترین مواقع استفاده از کامپوزیت دندان

همانطور که گفتیم از کامپوزیت دندان برای ترمیم پوسیدگی های دندانی و یک دست شدن رنگ و فرم دندان ها استفاده می شود.

مواقعی که افراد نمی توانند از کامپوزیت دندانی استفاده کنند؟

اگر انجام کامپوزیت از نظر اکلوژن یعنی (طرز قرار گرفتن دو فک و دندان بر روی یکدیگر) برای فرد صلاح نباشد روش ارتودنسی به او پیشنهاد  داده می  شود.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه های کامپوزیت دندان به مواد و پزشک شما ببستگی دارد ولی اکنون واحدی 450شروع شده و تا.... ادامه پیدا می کند اصولا 8 دندانانجام می شود که این 8 دندان را با خط خنده می شناسند.

چگونه می توان از کامپوزیت ها در درمان های زیبایی بهره گرفت ؟

برخی مواقع امکان دارد که ما نتوانیم به خوبی از دندان های خودمان  مراقبت کنیم و باعث از بین رفتن زیبایی دندان های خود می شویم به گونه ای که رنگ و فرم دندان هایمان تغییر کند و یا به علت خوردن مواد غذایی سفت دندانمان لب پر شود، در این گونه موارد پزشک با روش کامپوزیت ایراد های دندانی را برطرف می سازد و رنگ دندان، اندازه و فاصله نامناسب آن ها را درست می کند و در کل زیبا سازی دندان ها را برای فرد تامین می کند.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت به ترتیب بهترین ها کامپوزیت ایویکولار آی پی اس، کامپوزیت کازمادنت و اولترادنت می باشند و بهترین دیسک های پرداخت و پالیش که در استحکام و رنگ پذیری دندان بسیار پر اهمیت هستند، دیسک کازمادنت در رنگ های مختلف و بیسکو است.

دوام کامپوزیت های دندان

دوام و ماندگاری کامپوزیت های دندان بالا است اما احتیاج به مراقبت های لازم دارد و فرد باید موارد بهداشتی و نیز اصول تغذیه ای را رعایت کند تا عمر کامپوزیت ها را به بیش تر از 10 سال برساند.

روش مراقبت از دندان های کامپوزیت شده باید به طور روتین انجام شوداین کار ها عبارت اند از 

برای مراقبت از دندان: ها به صورت مرتب مسواک بزنید.

مسواک به تنهایی قادر به نظافت تمام فواصل بین دندانی نیست پس بهتر است از نخ دندان و مسواک بین دندانی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که خوردن مواد غذایی سفت می تواند به دندان های کامپوزیت شده، آسیب وارد کند و آن ها را دچار سابیدگی نماید.

بعد از خوردن مواد غذایی مانند چای و قهوه و یا خوراکی های دارای مواد رنگی دندان های خود را مسواک کنید، زیرا کامپوزیت ها نیز خاصیت رنگ پذیری زیادی دارند و دچار تغییر رنگ می شوند.

معایب کامپوزیت دندان

در کامپوزیت دندان اگر دندان ها تراشیده شوند مینای دندان آسیب می بیند پس بهتر است سلامت دندانهایمان را به زیبایی دندان هایمان ترجیح دهیم و اگر دندان ها یتان مشکلی تدارد این کار را انجام ندهید.

عوارض کامپوزیت دندان

از اصلی ترین عوارض کامپوزیت دندان تورم و آسیب لثه است که در هنگامی اتفاق می افتد که کامپوزیت خوب بر روی دندان قرار نگیرد.

آیا کامپوزیت دندان درد و سوزش دارد؟

این روش معمولا بدون ناراحتی انجام می شود و دندان پزشک ابتدا یک ژل بی حسی را در ناحیه تزریق اعمال می کند تا شما سوزن را احساس نکنید و سپس شروع به اتجام کار می کند.

مراحل کامپوزیت دندان

برای روکش ونیر کامپوزیت دندانپزشک ابتدا دندان ها تمیز می کند و آن ها را جرم گیری می نماید تا سطحی تمیز برای کار گذاشتن روکش و نیر داشته باشد؛ سپس دندان ها را خشک کرده و از هرگونه رطوبت یا بزاق پاک می کند تا عملکرد مواد باندینگ مختلل نشود.

بعد سطح جلوی دندان ها به وسیله مواد اسیدی متخلخل می شود تا به چسبیدن ونیر کامپوزیت به سطح دندان شما کمک کند و در آخر مواد باندینگ مخصوص (چسب) را بر روی سطح دندان استفاده می کنند و مواد کامپوزیت روی دندان قرار می گیرد. نتیجه به دست آمده بستگی به تجربه دندانپزشک و توانایی های  پزشک انتخابی تا دارد.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!