هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین جنس لباس زیر زنانه -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سپیده ایمانپور
Card image cap

جنس لباس زیر

لباس زیر مناسب، لباسی  زیری است که جنس آن صد در صد نخی باشد و این مهم ترین عامل در انتخاب لباس زیر به شمار می رود. به دلیل اینکه جنس نخی مانع از رطوبت و عرق کردن بدن می شود. در مسئله بعدی می توان روی سایز، طراحی، رنگ و مدل آن نظر داد. همچنین لباس زیرهای دانتلی و با خاصیت انعطاف پذیری، جنس و بافت خوبی برای این سری لباس ها هستند.

الیاف های گیاهی نیز مثل پنبه، کتان و کنف نیز بخاطر خاصیت موئینگی براحتی عرق بدن را در خود جذب می کنند. خاصیت جذب عرق نه تنها از ایجاد بوی نامطبوع بدن جلوگیری می کند بلکه تبخیر ایجاد شده، فضای بین بدن و لباس را خنک نگه خواهند داشت .

شما باید بدانید که لباس هایی که از جنس پلاستیک و یا نایلون و الیاف مصنوعی هستند منجر به حساسیت در بدن شما می شوند. حتی ممکن است علاوه بر حساسیت با تبخیر رطوبت بدن، موجب بروز برخی از عفونت ها شوند. در نتیجه هنگام خرید این گونه لباس ها باید از جنس تهیه شده آن مطمئن شد. این لباس ها را باید در فروشگاه های معتبر و یا کارگاه های تولیدی این محصولات با مهر تایید وزرات بهداشت باید تهیه نمایید.

لباس های زیری که بافت و جنس نامرغوب دارند و دوخت آن ها بر حسب سایز مناسب نیست مشکلات و اسیب های زیادی در پی دارند. از جمله می توان به کمر درد یا خستگی های ماهیچه ای، ابتلا به انواع عفونت، قارچ و مشکلات پوستی اشاره کرد.

نکته: خانم ها باید و باید هر روز لباس زیرشان را عوض کنند و آن را به زمان حمام رفتن موکول نکنند زیرا در غیر این صورت دچار خارش و قارچ های پوستی می شوند. قارچ ها معمولا در محیط گرم و مرطوب رشد می کنند پس باید بعد از استفاده از آب از دستمال کاغذی استفاده کنید تا از هرگونه قارچی در امان باشید. از قدیم گفته شده است پیشگیری بهتر از درمان است پس بهتره روزانه شورت خود را عوض کنید همان طور که می دانیم لباس زیر یکی از مهم‌ ترین  و پر اهمیت ترین و اصلی‌ترین لباس‌های هر شخصی است که به دلیل اهمیت این لباس افراد در زمان خرید آن توجه زیادی به جنس پارچه لباس زیر دارند. چرا که در صورت انتخاب ناصحیح و غلط و در صورتی نا مناسب این لباس باعث می‌شود که سلامت فرد به خطر بیفتد. در واقع نکته ‌ای که در زمان انتخاب لباس زیر مهم است رنگ و ظاهر لباس زیر نمی‌ باشد بلکه جنس و نوع پارچه مصرفی لباس زیر است. این مورد از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب لباس زیر است چرا که اهمیت زیادی در سلامت بدن دارد به دلیل تماس مستقیم . از این رو در زمان انتخاب لباس زیر اولین فاکتوری که باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه لباس زیر است.

حال شاید این سؤال پیش بیاید که چرا جنس پارچه لباس زیر تا این اندازه مهم می‌باشد؟ پاسخ این سؤال این است از آنجایی که لباس زیر از جمله لباس ‌هایی است که روزانه استفاده می‌شود به همین دلیل  جنس پارچه آن اهمیت بالایی دارد. از آنجایی که این نوع لباس‌ها در تماس مستقیم با پوست بدن هستند لبه دلیل جنسشان بسیار مهم است. چرا که مشاهده شده برخی از پارچه‌های لباس زیر برای پوست بدن حساسیت ایجاد کرده و صدمات و عواقب جبران ناپذیری به وجود آورده است. مثل تغییر رنگ ناحیه و یا مشکلات پوستی گوناگون از این رو جنس پارچه لباس زیر بسیار مهم است و باید در زمان انتخاب به آن توجه کرد.

 مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم در زمان انتخاب و خرید لباس زیر توجه به مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر بسیار مهم است. چرا که لباس زیر مهم‌ترین و اصلی‌ترین لباس‌های روزانه هر فردی و شخصی است و همچنین استفاده از این لباس مرد و زن ندارد و تمام رده‌های سنی نیز از آن استفاده می‌کنند از این رو می‌توان گفت که بدون شک لباس زیر از جمله پر مصرف‌ترین پوشاک در بین مصرف کننده‌ها  و در حال اکنون می‌باشد.

حال از آنجایی که تمام افراد چه مرد و چه زن و از تمام گروه‌های سنی از این لباس استفاده می‌کنند لذا در زمان خرید مشتریان معیارهای خاص خود را دارند که یکی از مهم‌ ترین این معیارها و مقیقاس هایشان باید جنس پارچه لباس زیر است. جنس پارچه برای انواع لباس زیر مهم است. انواع لباس زیر شامل شورت، مایو، سوتین، گن، رکابی، زیرپوش، بیکینی و.. می‌باشد.

هر کدام از انواع این لباس‌ها برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود ولی مهم‌ترین فاکتور در تمام آن‌ها جنس پارچه مصرفی است. از این رو شاید سوالی که ذهن اکثر افراد را درگیر کند این باشد که مناسب‌ترین پارچه لباس زیر باید دارای چه خصوصیات و ویژگی‌هایی باشند و بر چه اساسی می‌توانیم لباس زیر با پارچه مناسب را انتخاب کنیم؟ اصلا چه جنس هایی نامرغوب به حساب می ایند ؟

از این رو قبل از اینکه به معرفی انواع پارچه لباس زیر بپردازیم ویژگی‌های پارچه لباس زیر مناسب را توضیح می‌دهیم. در واقع برخی از ویژگی‌ها و خصوصیات هستند که تقریباً باید تمام پارچه‌های لباس زیر آن‌ها را داشته باشند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

گرماژ یا ضخامت پارچه ها : ضخامت پارچه در تولید لباس زیر بسیار مهم است. چرا که ضخامت پارچه‌های لباس زیر باید کمتر از سایر پوشاک باشد. یعنی پارچه لباس زیر باید نازک ‌ترین پارچه مصرفی در صنعت پوشاک باشد در صورت کلفت بودن باعث به وجود امدن انواع قارچ خواهدشد .

لطافت: دیگر ویژگی‌های پارچه‌ های لباس زیر لطافت است. از آنجایی که این نوع لباس‌ها در تماس مستقیم با پوست بدن هستند بنابر این پارچه زیر دست این لباس‌ها باید بسیار لطیف باشد. تا برای مصرف کننده راحت باشد و حساسیت ایجاد نکند. این ویژگی برای افرادی که پوست حساسی دارند بسیار دارای اهمیت است فکر کنید اگر پارچه ای زبر و ضخیم شورت شما باشد چه اتفاقی خواهد افتاد در ابتدا زخم شدن ناحیه و خارش و التهاب و.......

تنفس: از دیگر ویژگی‌های پارچه‌های لباس زیر خوب این است مانع از تنفس و گردش هوای پوست نشوددر ابتدا هم گفتیم باید نازک باشد اگر ملفت باشد تنفس نخواهد داشت.

جذب: همان طور که گفتیم لباس زیر در تماس مستقیم با بدن است و از وظایف اصلی این لباس‌ها جذب عرق بدن و جلوگیری از نفوذ آن به لباس‌های بیرونی است. لذا یکی از ویژگی‌های پارچه‌های لباس زیر مناسب این است که خاصیت قدرت جذب بالا را داشته باشند, و همچنین یرع خشک شود .

دوام: همان طور که در بالا در بحث گرماژ گفتیم لباس زیر باید از نازک‌ترین پارچه تولید شود ولی در کنار نازک بودن دوام و ماندگاری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . لذا از دیگر ویژگی‌های انواع پارچه لباس زیر دوام پارچه است.

حال که با ویژگی‌های انواع پارچه لباس زیر آشنا شدیم در ادامه به معرفی مناسب‌ترین و مهم‌ترین انواع پارچه لباس زیر می ردازیم.

بهترین و مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر کدام اند؟

در گذشته فقط از پارچه‌های ابریشمی و نخی در دوخت و تولید لباس زیر استفاده می‌شد که به دلیل اینکه این پارچه‌ها کشسانی لازم را نداشتند سبب شد که امروزه از پارچه‌ های دیگر و متنوع‌تری در تولید انواع لباس زیر استفاده گردند . این پارچه‌ها هم دارای مزایا و هم دارای معایبی هستند که در ادامه به تشریح آن‌ها می‌پردازیم. از جمله انواع پارچه لباس زیر عبارتند از:

پارچه‌های نخی و پشمی: این پارچه‌ها ویژگی‌های فراوانی و بسیاری  دارند و تقریباً تمام افرادی که از این جنس استفاده می‌کنند رضایت کامل را دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پارچه لطافت، سبک وزن بودن و استحکام می‌باشد. ولی لازم به ذکر است که بدانید لباس زیرهای پنبه‌ا ی دارای ظاهر و شکل ساده‌ای هستند و معمولاً برای مصارف روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین پارچه‌های نخی و پنبه‌ای سیار خوب رطوبت و تعریق بدن را به خود جذب می‌کنند و حساسیت کمتری نیز ایجاد می‌کند ولی باید به یاد داشته باشید که به دلیل جذب بالا باید روزانه عوض کرد تا در محیط مرطوب میکروب پرورش ندهید .

Card image cap

پارچه بامبو: این جنس از پارچه لباس زیر به دلیل مزایا و ویژگی‌های متعددی و زیادی  که دارد در بین مصرف کنندگان بسیار پر طرفدار و محبوب و عامه پسند  است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع پارچه لطافت، آنتی باکتریال بودن، جذب بالا، داشتن قابلیت کشسانی بسیار بالا و قدرت و توانایی برگشت پذیری می‌باشد و تقریبا بهترین جنس برای لباس زیر است .

پارچه‌های نایلونی: از دیگر انواع پارچه لباس زیر هستند که ویژگی‌های خاص خود را دارند. از جمله ویژگی‌های این پارچه‌ ها قابلیت کش آمدن بالا و دوام و طول عمر زیاد می‌باشد. ولی از مهم‌ترین ویژگی‌های این جنس پارچه که سبب شده طرفداران خاص خود را داشته باشد توانایی دور نگه داشت رطوبت از بدن است. لازم به ذکر است که بدانید لباس زیرهای نایلونی اصلاً مناسب فصل گرما نیستند چرا که جاذب گرما هستند و در فصول گرم سبب آزار  و اسیب مصرف کننده می‌شود و تقریبا بهتر است از این جنس صرف نظر کنید هر چند که تنوع بالاتری دارند ولی خب بیش ترین حساسیبت ها در این نوع پارچه ها دیده شده است .

پارچه‌های ابریشمی: این نوع لباس زیرها دارای ظاهری بسیار زیبا هستند و معمولاً به عنوان لباس زیر رسمی استفاده می‌شوند. از ویژگی‌های لباس زیرهای ابریشمی داشتن نرمی و لطافت در کنار دوام و استحکام بالا و در عین حال قیمت بالا  است.

پارچه های اسپاندکس : از دیگر انواع پارچه لباس زیر می‌باشد. از ویژگی این نوع پارچه‌ها داشتن خاصیت کش آمدن بسیار بالا است که سبب می‌شود بتوان لباس زیرهای از این جنس را به صورت روزانه استفاده نمود و حتی در صورت چاق شدن هم باز هم سایز شما خواهند بود . البته معمولاً برای تولید لباس زیر این پارچه را با سایر پارچه‌ها ترکیب می‌کنند که لباس زیر علاوه بر خاصیت کشسانی دارای ویژگی‌های دیگر نیز باشد.

پارچه‌های تریکو: این پارچه‌ها که معمولاً دارای بافت زیگراگی می باشند از دیگر انواع پارچه لباس زیر می‌باشند. استفاده از لباس زیرهای از جنس پارچه تریکو در بین مردم بسیار متدوال است چرا که هم قیمت لباس زیرهای تریکویی بسیار مناسب است و هم این لباس زیرها دارای تنوع زیاد در رنگبندی  و طراحی هستند. از ویژگی‌های این نوع پارچه می ‌توان به ارزان قیمت بودن، نازک بودن، بادوام و داشتن تنوع رنگی اشاره نمود. و بیشتر لباس زیر موجود در بازار از این جنس هستند

جرسی: این نوع پارچه دارای ویژگی ‌هایی همچون مقاومت بالا، قابلیت تنفس بالا، جذب رطوبت و سرعت خشک شدن بالا می‌باشد. این یکی  پارچه نیز از بهترین پارچه‌های لباس زیر می باشد.

قیمت مشخصات و خرید

ما در این مقاله نکات لازم و همچنین جنس های مختلف لباس زیر را برای شما معرفی کرده ایم شما می توانید برای خرید بهترین جنس لباس زیر با بهترین برند ها و کیفیت ها به سایت هفت ویک مراجعه کنید

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!