هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه نوع پوستمان را تشخیص دهیم؟ و از پوستمان مراقبت کنیم؟- هفت و یک

۱۳۹۹/۱/۲۵ زهرا یزدانی

 

انواع پوست و نحوه مراقبت از آن
پوست انسان انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع آن باید از محصولات مراقبت از پوست استفاده کرد. اگر می‌خواهید با انواع پوست و همچنین نحوه تشخیص محصولات مناسب برای پوست‌تان آشناشوید در این مقاله با ما همراه باشید.
تا ما انواع پوست چرب و پوست حساس و پوست خشک و پوست معمولی و پوست مختلط را به شما معرفی کنیم.
پوست چرب
برخی از افرادی زمانی که به حمام می روند و صورت خود را شستشو می دهند، ولی بعد از حمام هم هنوز احساس می کنند صورت آنها به خوبی شسته نشده و زیاد تمیز نیست، باید بدانند که آنها در بین انواع پوست، دارای پوست چرب می باشند.
این دسته از افراد به طور دائم پوست براق و روشنی دارند، به همین دلیل باید از شستشو دهنده هایی استفاده نمایند که قدرت شستشوی آنها بسیار زیاد است.
افرادی که دارای پوست چرب هستند، جوش های زیادی روی صورت خود می زنند و به همین دلیل باید صابون ها و شستشو دهنده های مخصوص و ویژه ای باید برای پوست خود خریداری کنند، تا پوست خود را به وسیله آنها تمیز کنند.
در این مقاله به سوالاتی مانند پوست چرب بهتر است یا خشک ؟ و پوست چرب چه ویژگی هایی دارد و آبرسان پوست چرب و تشخیص پوست چرب از خشک و تونر پوست چرب و تونر پوست چرب و شوینده پوست چرب و قیمت تونر پوست چرب و پاکسازی پوست چرب و محصولات پوست چرب و کرم مرطوب کننده پوست چرب و ماسک پوست چرب و پوست چرب و جوش سرسیاه و ماسک برای پوست های چرب و جوش دار و پوست چرب نشانه چیست و برای پوست چرب چه ضدآفتابی خوبه و ژل پوست چرب هیدرودرم و چربی پوست شکم و پوست چرب در طب سنتی و فوم شستشو پوست چرب و بهترین مرطوب کننده پوست چرب طبیعی و علت پوست چرب و صابون پوست چرب و کرم پودر برای پوست چرب قیمت مناسب و پنکک خوب برای پوست چرب پاسخ می دهیم.

Card image cap

 

پوست خشک
افرادی هم هستند که بعد از حمام کردن احساس می نمایند که پوستشان خشکه زده و پوسته پوسته شده است، این دسته از افراد باید بدانند که در بین انواع پوست دارای پوست خشک و حساسی هستند و باید به حساسیت آن توجه بسیار زیادی داشته باشند.
این دسته از افراد به این دلیل که پوست های بسیار حساسی دارند باید مراقب زیادی از پوست خود داشته باشند. صابون ها و محلول های شستشو که مناسب پوست های خشک و حساس می باشد، برای این پوست ها بسیار مناسب است و شما می توانید از آنها استفاده کنید.
مواد شوینده ای که برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرد فرمولاسیون خاص و ویژه ای دارد، چرا که پوست را درمان می کند و خشک بودن پوست را از بین می برد تا آن را به حالت تعادل برساند.
در این مقاله به سوالات و موضوعات مختلفی درباره پوست مانند پوست خشک صورت و پوست خشک بدن و پوست خشک جوش دار و پن پوست خشک و تونر پوست خشک و آبرسان پوست خشک و پوست خشک پرتقال برای صورت و پاکسازی پوست خشک و پوست خشک چه ویتامینی کم دارد و درمان خشکی پوست و پوست مختلط و خشک پاسخ می دهیم.
پوست معمولی
در شناخت انواع پوست در بین پوست های متفاوت، باید بدانید که اگر شما بعد از حمام احساس می کنید پوستتان به خوبی تمیز شده و دیگر روی آن چربی وجود ندارد ولی بعد از چند روز باز هم احساس می کنید پوستتان چرب شده است، باید بدانید که پوست شما معمولی می باشد.
انتخاب کردن شوینده ها شستشوی صورت برای این نوع از پوست ها در بین انواع پوست بسیار آسان می باشد، چرا که این دسته از افراد هر نوع شوینده ای را می توانند استفاده کنند.
البته با اینکه آنها هر شوینده ای را می توانند انتخاب کنند، بهتر است با متخصص پوست در مورد خرید انتخاب کردن نوع شوینده مناسب برای شستشوی صورت خود مشورت نمایند.
پوست مختلط
یکی دیگر از انواع پوست که باید با آن آشنایی بیشتری داشته باشید، پوستی می باشد که چربی زیادی دارد ولی این چربی در برخی از نقاط پوست می باشد و در دیگر نقاط چربی زیادی وجود ندارد.
شما باید در مورد این نوع پوست ها اطلاعات خود را بیشتر کنید و بدانید که این نوع از پوست ها مختلط می باشند.
استفاده کردن از شوینده پوست برای این نوع از پوست ها باید با دقت و حساسیت بیشتری خریداری شود، به همین دلیل اگر شما هم دارای پوست چرب می باشید و می خواهید بهترین شوینده را برای پوست خود انتخاب نمایید، بهتر است در مورد خرید آن با پزشک متخصص که در زمینه زیبایی و پوست تخصص زیادی دارد مشورت کنید، تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.
در این مقاله به سوالات و موضوعات مختلفی درباره پوست مانند پوست مختلط صورت و پوست و چگونه از پوست مختلط مراقبت کنیم و پن پوست مختلط و تونر پوست مختلط و آبرسان پوست مختلط و ژل شستشوی صورت پوست مختلط و کرم پودر پوست مختلط و علائم پوست مختلط و مرطوب کننده پوست مختلط پاسخ میدهیم.

Card image cap

روتین مراقبت از پوست
مراقبت ازپوست چرب
به صورت خود دست نزنید :
بسیاری از افرادی که در بین انواع پوست دارای پوست چرب می باشند، بیش از حد روی پوستشان جوش می زنند، به همین دلیل این دسته از افراد زیادی به جوش های خود دست می زنند و سعی می کنند درون آنها را خالی کنند.
آنها باید بدانند که این روش بسیار غلط می باشد و به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند، چرا که وضعیت جوش های روی صورت آنها از این طریق بسیار بدتر می شود.
پوست چرب نیاز به محلول های شستشوی قوی دارد، تا بتواند جوش های روی صورت را درمان کند و آنها را تا حدودی از بین ببرد.
در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست چرب باید دقت بسیاری داشته باشید که یکی از بهترین نوع آن را انتخاب نمایید تا به پوست شما آسیب جدی وارد نشود و زیبایی و طراوت خود را داشته باشد.
مراقبت از پوست خشک
اهمیت نرم کننده برای پوست خشک :
بسیاری از کسانی که دارای پوست خشک هستند، در بین انواع پوست آسیب بیشتری می بینند، به همین دلیل آنها باید به طور دائم از پوست خود مراقبت کنند تا پوستشان نرمی و لطافت داشته باشد.
بهترین محصولی که این دسته از افراد می توانند از آن استفاده کنند، کرم های مرطوب کننده می باشد، چرا که آنها می توانند پوست را نرم و لطیف سازند و خشکی پوست از این طریق درمان می شود.
کرم های پوستی مرطوب کننده در انواع مختلف و برندهای متفاوت هستند که شما می توانید نسبت به مبلغی که دارید و می خواهید برای کرم مرطوب کننده هزینه کنید، یکی از آنها را خریداری نمایید و مورد استفاده قرار دهید.
مراقبت از پوست مختلط
افرادی که بین انواع پوست دارای پوست ترکیبی و مختلط می باشند، باید از محصولاتی که طبیعی هستند استفاده کنند، این دسته از افراد اگر از محصولات شیمیایی استفاده کنند امکان دارد که پوست آنها آسیب بیشتری ببیند و پوست آنها را بسیار خشک تر کند.
محصولاتی که عطر و رایحه هم دارند برای این دسته از افراد به هیچ عنوان مناسب نمی باشند، به همین دلیل باید از محصولاتی که الکل ندارند استفاده نمایند تا پوست آنها همیشه تمیز و زیبا باقی بماند.
اگر شما در انتخاب محصولاتی مناسب برای پوست ترکیبی اطلاعات زیادی ندارید، می توانید با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

روش تشخیص نوع پوست
ممکن است با خودتان فکر کنید که چگونه می توان نوع پوست خود را تشخیص داد. نگران نباشید، ما در این مقاله راه های ساده ای را برای تعیین نوع پوست به شما پیشنهاد می کنیم.
پوست خود را آماده کنید:
پوستتان را با پاک کننده های آرایش کاملا تمیز کنید. هر گونه آرایش و یا گرد و غبار را از صورت خود پاک نمایید.
صورتتان را بشویید:
صورت خود را با یک پاک کننده غیر صابونی و آب ولرم بشویید. همواره برای شستشوی صورت از پاک کننده های غیر صابونی استفاده کنید. چراکه استفاده از صابون های نامناسب می تواند پوست صورت را خیلی خشک کند و یا سبب تحریک پوست و چرب شدن بیش از حد آن شود. پس از شستشو پوست را با یک حوله یا دستمال تمیز خشک کنید. هیچگاه حوله را روی صورت نکشید و فقط آب اضافی صورت را بگیرید.
یک ساعت صبر کنید:
در این مدت از هیچگونه کرمی برای صورت استفاده نکنید. به صورت خود دست نزنید. بعد از گذشت یک ساعت با یک پد یا دستمال کاغذی تمیز روی منطقه T شکل صورت (شامل پیشانی و بینی) بکشید. اگر پد استفاده شده چرب شد پوست شما احتمالا چرب یا مختلط است. و اگرچرب نشد پوست شما خشک است.
نکات زیر می تواند به تشخیص صحیح نوع پوست شما کمک نماید:
توجه داشته باشید که پس از شستشو اگر پوست شما خشک باشد، احساس کشیدگی در پوست دارید. اگر مختلط باشد ناحیه T شکل صورت شما چرب و بقیه قسمت های صورت شما دارای پوست خشک است.
اگر پوست شما پس از شستشو نه احساس کشیدگی داشت و نه چرب بود: تبریک میگوییم، شما دارای پوستی نرمال هستید!!
در آیینه به صورت خود نگاه کنید. اگر دارای پوست قرمز و پوسته پوسته هستید، پوست شما حساس و خشک است. به آیینه نزدیک شوید و به منافذ پوست خود دقت کنید. اگر این منافذ خیلی زیاد نیست پوست شما نرمال است. ولی اگر زیاد باشد، شما پوستی چرب دارید. کمی از آیینه دور شوید، اگر باز هم منافذ مشاهده می شود، ۱۰۰ درصد پوست شما چرب است.
پوست خود را کمی بکشید، اگر خط و خطوط نمایان شد پوست شما خشک و یا مختلط است. درصورتی که هیچ چروکی روی پوست نیافتد به احتمال زیاد پوست شما چرب است.
در پایان اگر با به کار گرفتن روش هایی که ذکر کردیم، هنوز هم کاملا نمیدانید پوست شما چه نوعی است، بهتر است از یک متخصص پوست بپرسید. درباره روش های محافظت از پوست که مناسب پوست شما است نیز آگاهی کسب کنید.
در این مقاله همچنین موضوعاتی مانند پوست حساس و پوست حساس و اگزمایی و پوست حساس به سرما و پوست حساس به تیغ و درمان پوست حساس و رسیدگی به پوست حساس و ژل شستشوی پوست حساس و پنکک پوست حساس و پن پوست حساس فولیکا و درمان پوست حساس به آفتاب مطالب زیادی بیان شده است.

 

Card image cap

راه های صاف و زیبا شدن پوست صورت
پوست صاف و شفاف با پک چای سبز و عسل:
یک فنجان چای سبز خنک شده، 2 قاشق آرد برنج و نصف قاشق عسل را با هم ترکیب کنید و هر روز صبح بنوشید.
2. پک جوی دو سر و لیمو برای داشتن پوستی صاف و شفاف:
یک قاشق غذا خوری جوی دوسر پخته و له شده و یک قاشق غذا خوری آبلیمو را با هم ترکیب کنید و به آرامی بر روی صورت ماساژ دهید.اجازه دهید خشک شود و سپس بعد از 20 دقیقه با آب یرد بشویید و با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.این درمان را قبل از رفتن به حمام انجام دهید.
نکته:اگر پوست حساسی دارید بهتر است آبلیمو را با کمی آب رقیق کنید.
پوست صاف و شفاف با ماسک جودوسر
بهترین ماسک های خانگی برای داشتن پوست صاف و شفاف
3. پک زرد چوبه و لیمو بینظیر برای پوست صاف و شفاف:
یک قاشق غذا خوری آب ، یک قاشق غذا خوری آبلیمو، یک قاشق غذا خوری زرد چوبه و یک قاشق شیر را با هم ترکیب کنید ، تا زمانی که یک خمیر به دست آید.سپس به مدت 5 دقیقه آن راروی پوست خود اسکراب کنید و بعد از حدود 20 دقیقه با آب سرد بشویید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.
این درمان را قبل از رفتن به حمام انجام دهید.
4. داشتن پوستی صاف و شفاف با پک زرد چوبه و گوجه فرنگی:
یک قاشق غذا خوری زرد چوبه و یک قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی را با هم ترکیب کنید و سپس روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.این درمان را قبل از حمام انجام دهید.

پوست صاف و شفاف با ماسک های زردچوبه
ماسک های گیاهی مختص پوست صاف و شفاف

Card image cap

5. پک پوست خشک شده پرتقال و ماست معجزه پوست صاف و شفاف:
مقداری پوست پرتقال خشک شده و یک قاشق غذا خوری ماست تازه را تهیه کنید. ابتدا پوست ها را آسیاب کنید و بعد با ماست ترکیب کنید.سپس ماسک بدست آمده را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید ؛ این درمان را قبل از حمام انجام دهید.
6. ماست و لیمو مفید برای داشتن پوست صاف و شفاف:
یک قاشق غذا خوری ماست تازه و یک قاشق چای خوری آبلیمو را ترکیب کنید و به صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.طبق روال این درمان را نیز قبل از حمام انجام دهید.

برنامه غذایی مناسب برای داشتن پوستی زیبا و شفاف
رژیم مدیترانه‌ای
ماهی، گیاهان برگ‌سبز، روغن‌زیتون و میوه‌ها مهم‌ترین موارد در این رژیم هستند. رژیم مدیترانه‌ای برای قلب بسیار مفید است، ولی این رژیم فایده‌های دیگری هم دارد.
تحقیقی در ایتالیا اخیرا به این نتیجه رسیده است که رژیم مدیترانه‌ای از ابتلا به ملانوما جلوگیری می‌کند. ملانوما یکی از کشنده‌ترین انواع سرطان پوست است.
اما از لحاظ زیبایی، اسید‌های چرب امگا-۳ موجود در ماهی باعث می‌شوند، غشای سلول‌های پوستی قوی و کشسان بمانند.
رژیم پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین
کاهش در استفاده از نان سفید، پاستا و شکر فراوری شده می‌تواند میزان هورمون کرتیزول را پایین ‌آورد. دکتر «فرانچسکا فوسکو» (Francesca Fusco) متخصص پوست معتقد است: «این رژیم می‌تواند جوش صورت را خیلی کم کند».
رژیم‌هایی که در عوض از غلات کامل، میوه‌ها وسبزیجات تازه و گوشت کم‌چربی استفاده می‌کنند آنتی‌اکسیدان، روی و پروتئین زیادی دارند. این مواد می‌توانند لکه‌های پوست را پاک کنند و کلاژن بسازند.
رژیم کم‌چربی
کم‌کردن چربی‌های اشباع شده برای قلب و اندام شما بسیار مفید است. رژیمی که چربی حیوانی کمی دارد همچنین تولید رادیکال‌های آزاد را کمتر می‌کند. دکتر «آیران» می‌گوید: «رادیکال‌های آزاد می‌توانند پوست را دچار پیری زودرس کنند».
با این وجود پوست هم به مقداری چربی نیاز دارد. مخصوصا چربی مفید که در آجیل و روغن زیتون پیدا می‌شود. چربی به بدن کمک می‌کند آنتی‌اکسیدان‌هایی را جذب کند که برای پوست مفید هستند.
همچنین ویتامین‌های محلول در چربی غشاء سلول‌های پوست را تقویت می‌کنند. در نهایت به کمک این چربی‌ها پوست شما مرطوب‌تر و‌ انعطاف‌پذیرتر می‌شود.
دکتر «شریل کارچر» (Cheryl Karcher) متخصص پوست است. او می‌گوید: «حداقل ۲۰ درصد از کالری خود را از چربی به دست بیاورید».

 

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!