هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی انواع [ضدآفتاب] مناسب با انوع پوست چرب و خشک و حساس - هفت و یک

۱۳۹۸/۱۲/۱۴ کارشناس هفت و یک

 

کرم ضد آفتاب پوست خشک و پوست چرب

 بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک :

کرم ضد آفتاب برای پوست خشک و ضد آفتاب بی رنگ و ضد آفتاب رنگی و کرم ضدآفتاب برای پوست چرب یکی از مهم ترین محصولات آرایشی و بهداشتی است که همه افراد در طول روز برای مراقبت از بهداشت پوست و کاهش خسارت از بافت پوست در برابر تشعشع آفتاب می بایست استفاده شود. بعضی ها گمان میکنند که ضد آفتاب فقط مخصوص روزهای گرم تابستان است. در حالی که ضد آفتاب و تجدید ضد آفتاب در طول روز می بایست در ۳۶۵ روز سال در مکان های سرباز استفاده شود و فرهنگ استفاده از ضد آفتاب مثل فرهنگ استفاده از نخ دندان اپیدمی شود. کرم های ضد آفتاب بر اساس کیفیت و مواد ساخته شده و اعتبار برند، قیمت های گوناگونی دارند و برای پوست خشک و چرب و مختلط در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.این کرم‌ها حاوی موادی به نام فیلترهای ضد اشعه UV هستند که اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور و انعکاس آن تضعیف می‌کنند و مانع از آسیب رساندن آن به پوست می‌شوند. میزان کارایی یک فرآورده ضد آفتاب با استفاده از عددی به نام SPF نشان داده می‌شود.مفهوم عدد SPF، افزایش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فرآورده ضد آفتاب است. برای مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فرآورده ضد آفتاب، مثلاً پس از ده دقیقه قرمز شود با استفاده از فرآورده ضد آفتاب با SPF= 15 پس از 150 دقیقه قرمز خواهد شد.

 

Card image cap

 

کرم‌های ضد آفتاب را به اندازه کافی روی صورت خود بمالید تا از بروز ناراحتی‌ها و سوختگی پوست صورت در امان بمانید. همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب پوست شما را در مقابل آسیب‌های ناشی از اشعه خورشید و ایجاد آکنه حفظ کرده در نتیجه پوستی صاف و بدون چروکی خواهید داشت. آفتاب سوختگی پوست شما را ضعیف می‌کند و باعث کبود شدن آن نیز می‌شود. همچنین این عارضه پوست شما را در معرض بیماری‌های پوستی، تورم، قرمزی، و نیز خارش را زیاد می‌کند. این علائم ناشی از اثرات اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست شما که اگر ادامه دار باشد ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۰۸ در اپیدمیولوژی منتشر شده، تکرار آفتاب سوختگی خطر ابتلا به سرطان پوست، ملانوم را افزایش می‌دهد. بنابر این برای اینکه از این بیماری در امان باشید استفاده از کرم ضد آفتاب را از یاد نبرید.کرم های ضدآفتاب ترمیم کننده برای همه نوع پوست مناسب هستند.البته کرم ضدآفتاب جوان کننده نیز کمک بزرگی به جوانسازی پوست میکند.پروتئین‌های ضروری پوست مانند کلاژن، کراتین و الاستین از طریق کرم‌‍‌های ضد آفتاب در مقابل نور مضر خورشید محافظت می‌شوند. این پروتئین‌ها برای حفظ پوستی صاف و سالم ضروری هستند. اطمینان حاصل کنید کرمی که استفاده می‌کنید دارای اکسید تیتانیوم باشد. این عنصر مزایای خوبی را به پوست می‌دهد.کرم ضدآفتاب چندکاره برای همه پوست ها مناسبند و ههم خاصیت ترمیم کننده دارند و هم خاصیت جوان کننده.شاید برای شما این سوال بوجود بیاید که کرم ضدآفتاب چه مارکی بخرم؟ یا چه کرم ضدآفتابی استفاده کنم ؟ یا چه کرم ضدآفتابی خوبه ؟ یا چه کرم ضدآفتابی برای پوست چرب خوبه؟یا چه کرم ضدآفتابی برای پوست خشک مناسب است ؟ما باید به شما این پاسخ را بدهیم که کرم ضدآفتاب چیزی نیست که یک تجویز برای همه پوست ها پاسخ یکسانی بدهد زیرا نوع پوست متفاوت است و باید ضدآفتاب متناسب با پوستتان را بخرید.می توان این تضمین ا داد که هم ضدآفتاب خارجی و هم ضدآفتاب ایرانی خوب است؟ما در این مقاله کرم ضدآفتاب خوب برای پوست مختلط و کرم ضدآفتاب خوب ایرانی و کرم ضدآفتاب خوب برای پوست چرب و کرم ضدآفتاب دور چشم و کرم ضدآفتاب زیر کرم پودر را به شما معرفی میکنیم.

بهترین مارک کرم ضدآفتاب برای پوست خشک و حساس :

اگر می‌پرسید: « چه زمانی باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟»، باید بدانید که همیشه در هنگام خروج از منزل باید از یک کرم ضد آفتاب خوب استفاده کنید. در تمام طول سال، خورشید اشعه ماوراء بنفش از خود ساطع می‌کند.حتی در روزهای ابری، تا ۸۰ درصد از اشعه‌های مضر ماوراء بنفش خورشید می‌تواند به پوست شما نفوذ کند. برف، ماسه و آب نیاز به کرم ضدآفتاب را افزایش می‌دهند، زیرا آنها اشعه‌های خورشید را منعکس ‌می‌کنند.کدام بهتر است: کرم ضدآفتاب با SPF بالا یا پایین‌؟شما از کرم ضدآفتاب با SPF بالا استفاده می‌کنید یا با SPF پایین؟ به نظر شما کدام‌ یک بهتر است‌؟ متخصصان پوست استفاده از ضدآفتاب‌هایی با SPF حداقل ۳۰ را توصیه می‌کنند که مانع برخورد ۹۷ درصد از اشعه UVB با پوست می‌شود.هرچه SPF کرم بالاتر باشد درصد بیشتری از اشعه‌های خورشید را مهار می‌کند؛ اما توجه کنید که هیچ ضدآفتابی نمی‌تواند ۱۰۰ درصدِ اشعه‌های ماوراء بنفش را مهار کند.

 

Card image cap

 

علائم پوست خشک

• قرمزی

• زبری پوست

• خشکی شدید که منجر به خونریزی شود

• پوسته پوسته شدن پوست دست و یا صورت

• احساس خشکی بیش از حد به خصوص بعد از حمام

ویژگی‌های یک ضدآفتاب خوب برای پوست خشک و حساساگر پوست خشک و حساسی دارید لازم است بدانید قرار گرفتن در معرض نور آفتاب مشکلات ناشی از خشکی پوست را دو چندان می‌کند. بنابراین لازم است همیشه از یک ضدآفتاب مخصوص پوست خشک و حساس استفاده کنید. ضدآفتاب‌های مناسب برای پوست حساس عموما دارای ترکیبات مرطوب کننده و آبرسان هستند. در این دسته از ضدآفتاب‌ها فیلترهای شیمایی کمی استفاده شده و این محصولات عموما با فیلترهای فیزیکی از پوست در برابر امواج UV محافظت می‌کنند.ضدآفتاب‌های فیزیکی شامل زینک اکساید و تیتانیوم اکساید هستند. این دسته از ترکیبات بدون آسیب به پوست از آن در برابر نور آفتاب محافظت می‌کنند. ضدآفتاب‌های حاوی ترکیبات ضدالتهابی مانند  عصاره چای سبز و یا هیالورنیک اسید بهترین محصولات برای پوست‌های خشک و حساس هستند. این ترکیبات به سرعت جذب پوست شده و التهاب ناشی از خشکی پوست را کاهش می‌دهند.کرم ضدآفتاب گیاهی برای همه نوع پوست ها مناسب است.

بهترین کرم ضدآفتاب برای پوست چرب و جوش دار :

معمولا کسانی که پوستی چرب و مستعد جوش دارند، علاقه ای به مصرف ضد آفتاب ندارند. این افراد تصور می‌کنند که ضد آفتاب پوست آن ها را بیشتر چرب و براق می‌کند. این افراد باید از ضد آفتاب های مخصوص پوست های چرب استفاده کنند. افرادی که پوست چرب و همواره براق دارند باید از ضد آفتاب‌هایی که  SPF آن ها مبتنی بر آب باشد استفاده کنند. این نوع ضدآفتاب‌ها با فرمولی خاص و الکل، پوست را خشک کرده و حس خنکی به آن می‌دهد.SPF یا «Sun Protection Factor» فاکتور اندازه‌گیری میزان محافظت کرم ضدآفتاب از پوست در مقابل اشعه خورشید است. هر چه میزان SPF بیشتر باشد قدرت کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست بیشتر می‌شود. با ضرب دقیقه‌های ماندن در زیر آفتاب در SPF زمان مناسب برای قرارگیری در معرض اشعه خورشید مشخص می‌شود. برای مثال اگر SPF کرم شما ۱۵ باشد، شما ۱۵۰ دقیقه یا ۲ ساعت و نیم می‌توانید در آفتاب بمانید. بنابراین ضدآفتابی با SPF 30 به معنای قدرت محافظت دو برابر نسبت به ضدآفتابی با SPF 15 نیست.اغلب ما متناسب با دغدغه‌ها و وضعیت اشتغال‌مان برخی از ساعت روز را بیرون از خانه به‌سر می‌بریم. در واقع به‌ طور مستقیم در معر نور خورشید قرار می‌گیریم. شاید به نظر برسد که نور خورشید و وجود آفتاب در فصل‌های گرم مانند تابستان در بیشترین حالت ممکن قرار دارد، اما طبق گفته متخصصان اشعه خورشید در تمام فصل‌های سال وجود دارد و فقط در برخی ایام شدت می‌یابد.از این رو به‌دلیل وجود نور خورشید و مضررات شناخته‌شده‌ای که برای پوست صورت دارد، استفاده از یک کرم ضد آفتاب متناسب با نوع پوست‌مان امری جدی و ضروری به‌منظور مراقبت از پوست‌مان استافرادی که پوست چرب دارند اغلب ترجیح می دهند برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کلاه استفاده بکنند و اینگونه پوست صورتشان را محافظت کنند. اما لازم است این نکته را در نظر داشته باشد که استفاده از ضد آفتاب فقط برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیست.

 

Card image cap

 

ضدآفتاب ابتدایی ترین و بهترین ضد چروک است چراکه از پوست در برابر رادیکال های آزاد و سایر اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند و بهترین راه جلوگیری از پیری زودرس و حفظ شادابی پوست است.ما در این مقاله به شما کرم ضدآفتاب زنان و کرم ضدآفتاب مردان و ژل کرم ضد آفتاب و ژل کرم ضدآفتاب مناسب پوست چربو کرم ضد آفتاب سفید کننده و کرم ضدآفتاب شترمرغ و کرم ضدآفتاب صورت و دور چشم و کرم ضدآفتاب ضد لم و کرم ضدآفتاب طبیعی و کرم ضدآفتاب بژ طبیعی و کرم ضدآفتاب عالی برای پوست چرب و کرم ضدآفتاب عالی برای پوست خشک و کرم ضدآفتاب غیرشیمیایی و کرم ضدآفتاب فاقد چربی و کرم ضدآفتاب قابل استفاده برای دور چشم را معرفی میکنیم.

معرفی ضدآفتاب خوب ایرانی : ضد آفتاب کودکان و نوزاداناحتمالا بیشتر والدین این پرسش را داشته باشند. توجه کنید که استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادان کوچکتر از ۶ ماه ممنوع است. بهتر است که والدین از قرار دادن نوزادان زیر ۶ ماه در معرض نور خورشید اجتناب کنند. بهترین راه برای محافظت نوزادان از نور خورشید این است که تا آنجا که امکان دارد آنها را زیر سایه نگهداری کنید.علاوه بر این، از لباس‌های آستین بلند، شلوار، کلاه‌های لبه‌دار و عینک‌های آفتابی برای آنها استفاده کنید. مراقب باشید که آنها گرمازده نشوند و به مقدار کافی مایعات نوشیده باشند. اگر کودک شما بی‌قرار بود یا بیش از حد گریه می‌کرد یا روی پوستش آثار قرمزی دیدید، خیلی سریع او را داخل منزل ببرید.اگر کودک‌تان ۶ ماه دارد یا بزرگتر است، کرم ضدآفتاب برای کودک یک ساله می‌توانید برای او از ضد آفتاب طیف گسترده و مقاوم در برابر آب با SPF 30 یا بالاتر، طبق دستورالعمل روی بطری کرم، استفاده کنند. زمانی که کودک خارج از منزل است، کرم ضدآفتاب باید تقریبا هر دو ساعت یک‌بار یا طبق دستورالعمل آن، تجدید شود.ضد آفتاب‌هایی که حاوی اکسید زینک و دی‌اکسید تیتانیوم هستند یا ضدآفتاب‌های مخصوص کودکان و نوزادان، برای پوست‌های حساس آنها مناسب‌تر است.

 

Card image cap

 

 

کرم ضدآفتاب کرم پودری :بستگی دارد که آیا عرق زیاد می کنید و یا شنا می کنید، کرم ضد آفتاب باید هر 2 تا 3 ساعت تمدید شود. اما اگر خیس نمی شوید 4 تا 6 ساعت دوام ضد آفتاب وجود دارد.اما سوال این است که چگونه کرم ضد آفتاب را موقعی که آرایش صورت دارم تمدید کنیم؟برای اینکه بیشترین محافظت پوستی را داشته باشید، کرم ضد آفتاب باید مستقیما روی پوست زده شود و همه ی مرطوب کننده ها و لوازم آرایشی باید روی آن استفاده شوند. برای تمدید آن بهترین کار این است که کل صورت بشویید و دوباره کرم بزنید – اگرچه خیلی از خانم ها همچین کاری را نمی کنند!این کرم ضدآفتاب و روشن کننده پوست برای انواع پوست مناسب می باشد.در نتیجه استفاده از یک پودر تثبیت کننده ی آرایش مینرال (معدنی) که حاوی SPF باشند می توانند تا حد زیادی از پوست محافظت کنند اما فقط در صورتی که پایه ی ضد آفتاب اصلی روی پوست وجود داشته باشد.

 قیمت ، مشخصات  و خرید ضدآفتاب خوب و ارزان :

حتی اگر کرم پودرتان حاوی SPF باشد، نمی تواند محافظت کامل و چندانی از پوستتان داشته باشد و از طرفی میکاپ صورت نمی تواند مانند کرم ضد آفتاب کل صورت را پوشش دهد. بنابراین حتما از کرم ضد آفتاب در زیر فونداسیونتان استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که قبل از زدن کرم پودر، چند دقیقه صبر کنید تا کرم ضد آفتاب به خوبی جذب پوست شود.شما به راحتی میتوانید خرید ضد آفتاب و خرید ضدآفتاب دور چشم و خرید ضدآفتاب فاقد چربی و خرید ضدآفتاب ارزان و خوب و خرید ضدآفتاب رنگی ارزان و سایر ضدآفتاب ها را با بهترین قیمت از سایت آنلاین و اینترنتی هست و یک  انجام دهید.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!