هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی انواع موچین و کاربرد های آن ها !!

۱۳۹۸/۱۲/۶ زهرا یزدانی

معرفی انواع موچین و کاربرد های آن ها 

برای انتخاب بهترین موچین ابرو، باید قبل از هرچیز به جنس و کیفیت ساخت آن توجه کنید تا در صورت شست و شو زنگ نزند. پس از آن باید به سراغ بررسی نوک موچین بروید و بهترین گزینه را که متناسب با
نیازتان خریداری کنید.
ابروها بسیار مهم و تاثیر گذار در جذابیت چهره هستند. ترکیب، اندازه و حالت آنها، چهارچوب صورتتان را تشکیل می‌دهد. برای حفظ کمان ابروها، اکثر سالن‌های زیبایی بجای اپیلاسیون یا بند زدن، از موچین برای برداشتن ابروها استفاده می‌کنند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که روی متداول ترین ابزار چیدن موی ابرو متمرکز شویم: یعنی موچین ها.
بهترین موچین‌ها برای ابرو
موکن‌های آرایشی و طبی، شکل‌ها، اندازه‌ها و سرهای مختلفی دارند. برای جلوگیری از عفونت ناشی از زنگ زدگی در هنگام برداشت ابرو در اطراف فولیکول مو، همیشه از فولاد ضد زنگ، بدون نیکل یا آلیاژهای دیگر استفاده کنید.
هیلاری که به کامرون تاتل در نوشتن کتاب Raising Eyebrows کمک کرده است، توضیح می‌دهد: موچین‌ها را مانند یک جفت گوشواره در نظر بگیرید. شما دوست دارید از فلزی استفاده کنید که به پوستتان صدمه نزند.
حرف هیلاری کاملا صحیح است زیرا فلزی که قرار است به پوست برخورد کند با از جنس خوبی باشد تا سلامت پوست را به خطر نیاندازد.
اکثر موچین ها حدود ۸ سانت طول دارند و طوری طراحی شده‌اند که بتوانید به راحتی و بدون آسیب رساندن به پوستتان، از آنها استفاده کنید.
هیلاری توصیه می‌کند که از موچین‌هایی که سرشان نوک تیز یا کج است، استفاده کنید. موچین‌های کج با زاویه‌ی دقیقی موها را بر می‌دارند و استفاده از آنها، راحت‌تر از بقیه است.

Card image cap

روش صحیح برداشتن ابرو
کندن موهای ابرو، یک کار جدی است، شما در اکثر کشورها برای برداشتن ابرو به مجوز این کار نیاز دارید. بنابراین، روش کار به اندازه‌ی ابزاری که استفاده می‌کنید، مهم است.
هیلاری می‌گوید: مهم ترین چیز در کندن ابرو، در آوردن ریشه است. اگر شما گردی انتهای فولیکول مو را بیرون نیاورید، مو را در ضخیم ترین نقطه‌ی فولیکول می‌شکنید و مو، ضخیم‌تر از قبل رشد می‌کند.
انواع موچین
موچین‌ها یکی از بهترین ابزارهای زیبایی هستند. ابروها بسیار مهم هستند. ترکیب، اندازه و حالت آنها، چهارچوب صورتتان را تشکیل می‌دهد. برای حفظ کمان ابروها، اکثر آرایشگاه های زیبایی برای برداشتن ابروها از موچین استفاده می‌کنند.
موچین سر صاف
معمولا آرایشگران این نوع موچین های سر صاف را توصیه نمی کنند. آن ها هم مانند مورد قبلی و شاید به احتمال بیش تر، موهای زیادی را هم زمان می کنند و موجب خراب شدن فرم ابروها می شوند.
این نوع موچین‌ها، برای کسانی که مو‌های زیادی دارند، انتخاب خوبی هستند. برای مثال برای اپیلاسیون مو‌های خط بیکینی یا ابرو‌های کلفت. سر صاف آن‌ها باعث می‌شود که بتوانید تعداد زیادی از مو‌ها را در یک حرکت بردارید؛ و در نتیجه سرعت عمل شما بدون آسیب به پوست افزایش می‌یابد. همچنین برای گذاشتن مژه مصنوعی به کارتان می‌آیند.
موچین گیره ای
این نوع موچین گیره مانند است و برای برداشتن موهایی که خیلی به هم نزدیک هستند، بسیار مناسب است است.
موچین نوک تیز
این نوع موچین نوک تیز، به ظاهر وحشتناک است و در نگاه اول حس می کنید سطح پوست ابروهایتان را زخم می کند. البته اگر دقت نکنید و دستتان بلرزد، بله خطرناک است. این موچین به شما این امکان را می دهد که نازک ترین و کوتاه ترین موهای ابروهایتان را بکنید. این موچین در هنر طراحی ناخن هم استفاده می شود. به این صورت که برای برداشتن چیزهای ظریف تزئین ناخن، از آن استفاده می کنند.
موچین گیره ای و تیز
از ترکیب دو نوع موچین قبلی، این موچین به دست می آید. اگرچه نوک این موچین خیلی تیز و وحشتناک و محکم به نظر می رسد، اما در حقیقت بسیار عالی است و می تواند موهای ابرو را به آسانی و خیلی سریع از جا در بیاورد.
موچین سر گرد
از آن جایی که معمولا موچین های سرگِرد برای ابرو برداشتن خوب نیستند، اما می تواند به حالت دهی ابروها کمک کنند. به این دلیل که موچین های نوک گرد، تارهای زیادی از ابرو را می کَنند. البته گرد بودن نوک موچین کار را آسان تر کرده و خطر آسیب رساندن به پوستتان را کاهش می دهد.
موچین نیزه ای
این نوع موچین قدیمی و پر کاربرد نوکی نیزه مانند دارد و به شما این امکان را می دهد تا سریع تر و بهتر ابروهایتان را فرم دهید. این موچین برای برداشتن موهای زائد همه نقاط بدن که دیده نمی شوند، بسیار مفید است.
موچین سر پهن
این نوع موچین سر پهن به اشکال متنوعی در بازار موجود است که کاملا سلیقه ای است. این موچین هم مانند موچین قبلی بسیار عالی و کارآمد است.
موچین‌ها، مانند هر وسیله‌ دیگر ، به مرور زمان و با استفاده‌ ی مکرر، کارایی خود را از دست می ‌دهند. اما با نگهداری مناسب، می ‌توانید به طول عمر آن ها بیفزایید.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!