هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

توصیه متخصصان برا حفظ سلامت مو

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ زهرا یزدانی

توصیه متخصصان برا حفظ سلامت مو

رشد و سلامت مو از سلامت کل بدن مجزا نیست. در واقع سلامت مو در نتیجه سلامت تمام ارگان‌های بدن صورت می‌گیرد. به نوعی می‌توان گفت برای داشتن موهای سالم، باید بدن سالمی داشته باشیم.
سلامت مو نشان‌دهنده مواد غذایی است که مصرف می‌کنیم. در واقع مصرف مواد غذایی مناسب کمک می‌کند که ضخامت مو و درخشندگی آن در هر سنی حفظ شود.افرادی که از همه گروه‌های غذایی به طور متوسط استفاده می‌کنند، نیاز به مکمل و ویتامین خاصی ندارند. اما افرادی که رژیم‌های سختی داشته‌اند، میزان پروتئین دریافتی آنها کاهش می‌یابد، لازم است مکمل‌های خاصی را استفاده کنند. همچنین توصیه می‌شود، خانم‌ها در دوران قاعدگی‌شان، آهن مصرف کنند تا علاوه بر سلامت مو‌ها به سلامت بدن‌شان نیز کمک کنند.
موهایمان را سیر کنیم
موی سالم همچون بدن سالم، تابعی از تغذیه خوب است. با داشتن یک رژیم غذایی متعادل شامل سبزیجات و غلات، رشد و سلامت مو به میزان قابل توجهی تامین می‌شود. ب تغذیه نقش بسیار مهمی در مراقبت از مو ایفا می‌کند. رژیم غذایی مناسب یعنی رژیمی که از همه گروه‌های غذایی، درصد مناسبی را داشته باشد. به طور مثال روی (زینک) از ریزمغذی‌هایی است که در رشد مو نقش اساسی دارد.
برای داشتن موهایی سالم و زیبا باید این نکات را رعایت کنید.

Card image cap

 

نکته 1:از موهای خود محافظت کنید
همیشه از موهای خود در برابر آفتاب ، باد و باران محافظت کنید.
قرار گرفتن در معرض آفتاب ، گرما ، گرد و غبار ، آلودگی و غیره ضرر دارد و اینها می تواند منجر به ایجاد خشکی مو و پوست سر و افزایش حساسیت به عفونت های پوست سر شود.همچنین باز بودن مو در اینگونه فضا ها موجب می شود موهایتان پر از گرد و غبار شود.
همیشه سعی کنید برای حفظ سلامت و تمیزی موهیتان آن را با یک روسری یا کلاه بپوشانید.
نکته 2 : شامپوی مناسب انتخاب کنید.
اگر شامپو یا حالت دهنده موی شما نامناسب باشد، سلامت موهای شما به خطر می‌افتد. پس، شامپویی متناسب با موی خود انتخاب کنید. شامپوها، براساس نوع مو، سه دسته‌اند: مناسب موهای خشک، معمولی و چرب
اگر شوره‌ی سر یا ریزش مو دارید، از شامپوهای ضد ریزش و شامپو ضد شوره‌ استفاده کنید.بطور کلی باید شامپویی استفاده کنید که مناسب موهایتان باشد.
از مصرف شامپوهایی که ترکیبات نامناسبی مثل آمونیوم لوریل سولفات یا سدیم لوریل سولفات دارند، بپرهیزید.
نکته 3 :برای مراقبت از موی سر نرم‌کننده را فراموش نکنید.
هنگام شستن موها، استفاده از محصولات مراقبت از موی سر برای افزایش رطوبت مو اهمیت دارند. اما، چرا؟
تار‌ موها پوششی به نام کوتیکول دارند. کوتیکول پوشش خارجی مو است و از روی هم قرار گرفتن سلول‌های مرده تشکیل شده. نقش اصلی کوتیکول، استحکام بخشیدن و مراقبت و حفاظت از موی سر است.
وقتی موها رطوبت کافی ندارند، کوتیکول باز می‌شود تا رطوبت مورد نیاز از هوا وارد مو شود. برای همین است که معمولاٌ بعد از حمام موها وزدار می‌شوند.
پس، از یک نرم کننده‌ی مناسب مو استفاده کنید که حاوی عناصر آبرسان مو مانند روغن نارگیل باشد. نرم کننده را از وسط ساقه تا نوک موهای خود بزنید. هیچ وقت آن را به ریشه‌ی موهایتان نزنید.در این بخش باید خیلی خیلی حواستان را جمع کنید و حتما نرم کننده را به ساقه مو بزنید و تماسی با ریشه مو نداشته باشد.
نکته 4 : به مقدار كافي آب بنوشيد

براي داشتن موهايي سالم بايد رطوبت مورد نياز آنها را تامين كنيد. بنابراين با نوشيدن آب كافي خيال تان را از بابت حفظ رطوبت مورد نياز موها راحت كنيد. به همين دليل از نظر بيشتر متخصصان تغذيه نوشيدن شش تا هشت ليوان آب تضميني براي سلامت و حفاظت از موهاي شماست. بنابراين اين توصيه را هم كاملاً جدي بگيريد.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!