هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چیکار کنیم جوش نزنیم؟ راهکار های مقابله با جوش آکنه

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ زهرا یزدانی

جوش نزنیم! راه های مقابله با جوش و آکنه

پوست صورت، گردن، قفسه سینه، پشت و شانه ها به دلیل داشتن غدد چربی، و داشتن غدد تعرق شرایط مساعدی را برای رشد میکروب ها فراهم می کنند. لذا جوش های بسیاری ممکن است در این نواحی از بدن دیده شوند.
درمان جوش ها، تنها از راه کاهش میزان آنها امکان پذیر است. در اینجا راه هایی را برای کم کردن بروز این جوش ها برای شما بیان می کنیم.
۱ - صورت خود را بیش از حد نشویید
تنها کثیف بودن پوست منجر به بروز آکنه و جوش نمی شود، بلکه بسیاری از انواع لکه ها و جوش های پوستی به دلیل شستشوی زیاد پوست به وجود می آیند، زیراشستشوی زیاد سبب تحریک شدن پوست می شود. مواد شوینده پوست، مثلا صابون ها، حاوی مواد شیمیایی هستند که تماس بیش از اندازه این مواد با پوست منجربه کاهش سلامت پوست و در نتیجه بروز لکه ها و جوش های پوستی زیرا با استفاده زیاد از شوینده برای پوست پوست تحریک شده و منجر به ایجاد می شود. می توان مناطق مستعد بروز جوش های پوستی را با یک پاک کننده ملایم و آب گرم، روزی دو بار شست تا تحریک پوست برای بروز جوش های پوستی را به حداقل برساند.
2.کمبود آب
نوشیدن آب سبب بهبود کیفیت پوست شما خواهد شد. در طول روز حتماً به میزان کافی آب بنوشید؛ پس از مدتی کوتاه، تأثیرات فوق العاده و بی‌نظیر آن را در پوست خود مشاهده خواهید کرد. نوشیدن آب علاوه بر این‌که جوش‌ها را از پوست شما دور می‌کند، باعث می‌شود تا پوست درخشان و شادابی نیز داشته باشید.نوشیدن روزانه 8 لیوان آب توصیه می شود.

Card image cap

3-لمس بیش از اندازه صورت
سعی کنید صورت خود را زیاد لمس نکنید. هر قدر هم که احساس می‌کنید دستان شما تمیز و بدون باکتری است، مطمئن باشید که هنوز مقداری باکتری در دستان شما وجود دارد که با لمس زیاد صورت توسط دستان‌تان، باعث بروز جوش‌های ناخوشایند می‌شوند.و از طریق دستتان باکتری ها به صورتتان راه می یابند.
4- می توانید غذاهای مورد علاقه خود را مصرف کنید
این تفکرکاملا درست نیست که خوردن شکلات و غذاهای چرب ارتباط مستقیم با بروز جوش و آکنه دارد. آکنه زمانی رخ می دهد که منافذ پوستی توسط چربی سلول های پوستی و باکتری های طبیعی پوست بسته شوند و سبب بروز ورم و التهاب شوند. استفاده از برخی غذاها منجر به بروز واکنش های هورمونی در بدن می شود که باعث تولید بیش از حد سلول های پوست و یا تولید چربی بیش از حد خواهد شد و در نتیجه منجر به جوش زدن پوست می شود . ولی باید از مصرف بیش از حد غذاهای چرب مثل پیتزا و نیز شکلات خودداری کنید. بطور کلی باید گفت الگوی غذایی تاثیر بسزایی در سلامت پوست دارد.
5-خورد ن شکلات و سودا باعث ایجاد آکنه می‌شود
بحث در مورد رژیم غذایی مناسب برای پیشگیری از آکنه هنوز ادامه دارد البته این تصور که خوردن شکلات به میزان زیاد و کافئین باعث ایجاد جوش و آکنه می‌شود هنوز بر جای خود باقی است و بسیاری از پزشکان هم این موضوع را تایید می‌کنند. 
6 - به صورت مداوم از مواد آرایشی استفاده نکنید
از مصرف مواد آرایشی چرب و دارای چربی زیاد حتما حتما خودداری کنید. استفاده از این گونه مواد چرب، منافذ پوست را مسدود می کند و جوش های پوستی و آکنه زیادی را ایجاد می کند و ظاهری ناخوشایند برای شما درست میکنند. از مواد آرایشی استفاده کنید که حاوی مواد معدنی سبک و پودری شکل هستند که احتمال بروز جوش و آکنه را کمتر می کند. قبل از استفاده از مواد آرایشی، صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ موجود بر روی پوستتان کاملا ریز و کوچک شوند و بعد از پاک کردن آرایش نیز حتما صورت خود را شستشو دهید.
7- از مصرف محصولاتی که سبب چرب شدن موها می شود اجتناب کنید
از موادی مانند ژل مو که حاوی چربی زیادی است اجتناب کنید. همیشه موهای خود را تمیز نگه دارید. اگر موهای چربی دارید، روزانه آنها را بشویید.زیرا مو مرتبا در ارتباط با صورت قرار میگیرد و چربی به صورت میدهد.وقتی که شما شب ها میخوابید پوستتان در تماس با موهایتان قرار دارد.
8- جوش های خود را دستکاری نکنید وفشار ندهید
ترکاندن جوش ها سبب بدترشدن اوضاع می شود و فرایند بهبودی را کندتر می کند. جوش ها حاوی مواد آلوده ای هستند که با ترکیدن، مواد آلوده خود را به دیگر مناطق پوست انتقال می دهند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!