هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه از لب ها در زمستان محافظت کنیم؟

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ زهرا یزدانی

چگونه از لب ها در زمستان محافظت کنیم

بادهای سرد پاییزی و آلودگی هوا دست به دست هم می‌دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده و پر از ترک بر جای بگذارند. لب‌ها هم به عنوان یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن بی‌نصیب نیستند و همیشه در معرض خشکی شدید و ترک پوستی قرار می گیرند زیرا بیشتر از هر موقع سال پوست‌پوست و خشک می‌شوند البته در خشکی لب‌ها خود ما هم بی‌تقصیر نیستیم چرا که بسیاری از عادت‌های اشتباه ما علت خشکی، سوزش و حتی دردناکی لب‌هاست.
با شناسایی این عادت‌ها می‌توانید تا حد زیادی از این خشکی بیش از اندازه جلوگیری کنید، از طرف دیگر درمان‌هایی وجود دارد که می‌تواند این خشکی را کاهش دهد. در اینجا سعی کرده‌ایم تمام علت‌ها و درمان‌ها را یک‌جا برای شما جمع کنیم تا بتوانید بر این مشکل آزاردهنده و ناخاخوشایند غلبه کنید.
از علت های مهم خشکی لب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱ – افرادی که به دلیل پولیپ یا انحراف تیغه میانی بینی یا سایر علل انسدادی بینی و مشکلات و بیماری های تنفسی ناچار به تنفس از راه دهان هستند.
۲ – زندگی یا سفر به نواحی خشک و کم رطوبت
۳ – روزه‌ گرفت و کم نوشیدن آب و کاهش مصرف آب به‌خصوص در فصول گرم سال
۴ – مصرف داروی ایزوترتینوئین یا سایر مشتقات ویتامین a خوراکی
۵ – استفاده از دخانیات به‌خصوص سیگار کشیدن ، قلیان و سایر دخانیات
۶ – تماس با مواد خوراکی حساسیت‌ آور و سوزاننده با پوست لب‌ها
۷ – تماس مکرر و طولانی‌ مدت با نور خورشید یا وزش باد و کسانی که به شکل وسواسی عادت به زبان زدن لب‌ها یا کندن پوسته لب‌هایشان دارند.

Card image cap

کدام کرم‌ها برای لب مفید است؟
استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده لب‌ و بالم لب های موجود در سایت هفت و یک ها که ترجیحا حاوی ضدآفتاب با فاکتور محافظتی برابر یا بیش از ۱۵ باشند می‌تواند در کنترل خشکی و پوسته‌ پوسته شدن لب‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد. این ترکیبات اغلب حاوی سرامیدها، مشتقات پارافین و اوسرین، کره کاکائو یا عصاره آلوورا هستند که به بازسازی پوست آسیب‌ دیده و کلاژن سازی پوست لب کمک کرده و ظاهر خشک و ترک‌ خورده لب‌ها را بهبود می‌بخشند. رژلب‌ های فاقد رنگ یا رنگی نیز جزو درمان‌ های موثر در از بین بردن خشکی لب‌ها محسوب می‌شوند و استفاده از آنها به شرطی که در مصرف آنها زیاده‌ روی نشود و از مکیده شدن یا خوردن این رژلب‌ ها خودداری و جلوگیری شود، مفید است. شایان ذکر است که رژلب‌های حاوی ترکیبات مرطوب‌کننده و ضدآفتاب و دارای خاصیت چرب‌کنندگی بر رژلب‌های عادی ارجحیت دارند و باعث نگهداری رطوبت لب‌ها و ممانعت از تبخیر می‌شوند.
مراقبت از لب - از داخل به لب‌هایتان آبرسانی کنید.
از آن‌جایی که زمستان تاثیر خشک کنندگی بر لبتان را به میزان شدید تری دارد شما باید از داخل به بدن آبرسانی کنید. این مساله با رعایت رژیم غذایی مناسب قابل حل است. اول از همه باید روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید. اگرچه میزان آب مورد نیاز بدن هر فرد با یکدیگر متفاوت است، پس بهتر است بر اساس رژیم غذایی و توانایی بدنتان انتخاب کنید ولی نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که بدنتان هیچگاه نباید کم آب باشد. در کنار نوشیدن آب، از سبزیجات و میوه‌‌هایی استفاده کنید که سرشار از آب هستند. مرکبات، کیوی، سیب و سبزیجات آبدار مانند کاهو، گوجه فرنگی، خیار و هویج از این نمونه‌ها هستند. همچنین از غذاهایی استفاده کنید که سرشار از ویتامین A و C هستند. ویتامین A با ترمیم بافت پوست لب از آن محافظت کرده و ویتامین C با تولید کلاژن به محکم بودن ساختار لب کمک بسزایی می‌کند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!