هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

با استفاده از کرم ضد لک از شر تمام لک های توی صورتت خلاص شو !

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ زهرا یزدانی

علت به وجو آمدن لك صورت چیست ؟

به دلیل تابش مستقيم نور خورشيد و استفاده نكردن از ضد افتاب مناسب
يكسری كك و مك و حالتهای لكه مانند هستند كه از بچگي ايجاد ميشوند و يا حالت ارثي دارن ،لك و مك حالت بدخيمي ندارند اما يكسري از لكها در اثر افزايش سن و پيري ايجاد ميشوند
لكه هايي كه از بارداری روی پوست ميمانند و اصطلاحا به آنها كلواسما يا ماسك حاملگي ميگویند.
بعضي از بيماريها مثل بيماري های لوپوس كه باعث تحريك پوستی و اسيب ديدن پوست ميشوند، بيماريهاي كبدی ؛مشكلات ريوی و آسم
كمبود ويتامينهای آ، ويتامين بي ١٢ و كم خونی باعث ايجاد لك ميشود.
زماني كه صورت جوش ميزند يا زخم ميشود و یا پوست خراش و آسيب ميبيند يا حتي بعد از ليزر كه پوست نياز به ترميم كننده و ضدافتاب دارد ،در صورت عدم مراقبت نادرست پوست دچار لك ميشود.
يكسري داروها باعث لك ميشوند مثل قرصهاي جلوگيری از بارداري؛ داروهای ضد مالاريا و يا داروهاي ضد افسردگی
استفاده از لوازم آرايشي ها و عطر ها و ادكلن های نامرغوب (ممكن است نامرغوب باشند ،ممكن است صورت و پوست بعد از ارايش به خوبی تميز نشده باشد و يا كلا یکسری از افراد پوست حساسي دارند و اسپری كردن عطر روی پوستشان باعث حساسيت بيشتر و لك ميشود

Card image cap

لک پوست و درمان آن :
اولین گام برای درمان لک های روی پوست، تشخیص علت و دلیل به وجود آورنده لک است. اکثراً لک پوست به دلیل ماندن به مدت طولانی زیر نور آفتاب به وجود می آیند. معمولاً لک هایی که به دلیل تغییر رنگ پوست زیر نور آفتاب به وجود می آیند، با کرم های ضد لک درمان می شوند. اما به غیر نور آفتاب عوامل دیگری، مثل تغییرات هرمونی (به خصوص تغییرات هرمونی زنان در دوران بارداری)، مسائل ژنتیکی، تغذیه نامناسب، مصرف برخی داروها (مثل داروهای ضدبارداری، یا داروهای ضد سرطان)، بعضی بیماری ها (مثل آسم و بیماری های کبدی-کلیوی) می توانند باعث لکه های پوستی بشوند.
درمان همه انواع لک مستقل از اینکه چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است، دو مرحله دارد. در وهله اول از یک کرم ضد لک معمولی برای درمان لک استفاده می شود. طول دوره درمان با استفاده از این کرم های ضد لک معمولاً بین 2 تا 3 ماه بوده و معمولاً نتایج بعد از دو تا سه هفته روی پوست مشخص شده و لک ها به تدریج از بین می روند. درمان
همان طور که در قبل گفته شد، به طور کلی درمان همه انواع لک مستقل از عامل به وجود آورنده لک، در دو مرحله انجام می شود.
مرحله اول :درمان لک در ابتدا با استفاده از کرم های ضد لک حاوی هیدروکینون و ترتینوئین انجام می شود. با توجه به اندازه و عمق لک درمان کامل ممکن است به مدت 2 الی 3 ماه به طول بیانجامد اما معمولاً بعد از 2 الی 3 هفته نتایج استفاده از کرم های ضد لک مشخص شده و لک ها شروع به کم رنگ شدن و از بین رفتن می کنند.
مرحله دوم : پس از استفاده از کرم های ضدلک گفته شده به مدت 3 ماه، در مرحله بعد از روشن کننده های قوی پوستی که حاوی اسیدهای میوه (AHA) با درصد 10 الی 15 درصد می باشند، استفاده می شود. این کرم ها مانع برگشتن لک ها می شوند و به طور کامل لک های روی پوست را درمان می کنند. این کرم ها باید به مدت 6 ماه مورد استفاده قرار بگیرند. توجه داشته باشید که این کرم ها، تنها شب ها و بعد از پاک کردن پوست و قبل از خواب باید استفاده شوند. در ضمن قبل از بیرون رفتن از خانه حتماً کرم ضد آفتاب زده و هر 3 ساعت یکبار کرم ضدآفتاب را مجدداً استفاده نمائید.
بطور کلی کرم های مراقبتی پوست به تنهایی کارایی ندارند و در کنار استفاده از آنها باید مراقبت هایی را بر روی پوست انجام دهید.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!