هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

روتین مراقبتی پوست ؛ برنامه روزانه برای زیبایی شما!!

۱۳۹۸/۱۱/۱۹ زهرا یزدانی

روتین مراقبتی پوست ؛ برنامه روزانه برای زیبایی شما

هر روز پوست توسط مواد زیان آوری و آلودگی های مختلفی پوشیده می شود که سبب اختلال عملکرد سد حفاظتی پوست می شود. هدف از پاکسازی روزانه، زدودن گرد و غبار، مواد آرایشی و چربی اضافی و آلودگی های مختلف و باز کردن منافذ بسته پوست می باشد. مواد زائد بدن و مواد تراوشی مانند چربی و عروق اصولا به سمت خارج پوست جهت خروج از منافذ حرکت می کنند و در سطح همراه با آلودگی ها و گرد و غبار مخلوط شده و به صورت لایه ایی سطح پوست را می پوشانند. این لایه که شامل تراوشات چربی، عرق، سلول های مرده باکتری ها و آلودگی های محیط خارجی می باشد باید بر اثر شستشو و نظافت روزانه از بین برود و گرنه بزودی منافذ پوست مسدود می گردد و جوش ایجاد می شود. لذا پاک و تمیز نگه داشتن پوست اولین رکن سلامت و زیبایی پوست می باشد.
جنس پوست شما چیست ؟
پاسخ به این سوال روش ها و موارد مراقبت های روزانه و روتین پوست صورت شما را تغییر می دهد و متناسب با نواع پوستتان روتین مراقبت روزانه پوستتان متفاوت می وشد. در هر سن و سالی که باشید پوست شما یکی از این انواع است : معمولی ، خشک ، چرب، مختلط ( یا ترکیبی) و حساس ؛ و هر کدام از انواع ۵ گانه پوست شیوه های مراقبتی و محصولات شوینده مخصوص به خودش را دارد. در مقاله های قبلی سایت هفت و یک نحوه شناخت نوع پوست را برایتان آورده ایم که میتوانید با کلیک کردن اینجا بخوانید.

Card image cap

برای روتین مراقبتی پوست چه روشی درست است ؟
مراقبت و نگهداری از پوست صورت کاری همیشگی است و بهتر است در دو نوبت روز و شب به آن رسیدگی شود . برای روتین روزانه این کارها باید به ترتیب انجام داده شوند :
مرحله اول : اول پاک کنید
اولین قدم برای مراقبت روزانه از پوست پاک کردن درست و اصولی و صحیح آن از انواع آلودگی ها است. با توجه به نوع پوستتان از انواع فوم ، ژل و یا دستمال های مرطوب می توانید استفاده کنید .لاز ماست توجه کنید فوم شستشوی صورت از ژل شستشوی صورت و ژل شستشوی صورت از شیرپاک کن قوی تر است. البته در هنگام استفاده از دستمال مرطوب با احتیاط باشید و آن را محکم روی صورتتان نکشید . اگر پوست صورت شما خشک ، چرب یا مختلط نیست یعنی دارای پوست معمولی هستید برای روتین روزانه میتوانید فقط از آب ولرم برای شستشو کمک بگیرید.
مرحله دوم : بعد تونر بزنید
خاصیت تونر ها ( یا تونیک های پوستی ) بازگرداندن phپوست به حالت متعادل و مناسبی است که ممکن است با استفاده از شوینده ها به هم بخورد . در واقع تونر های حالت تکین دهنده برای پوست هستند. به این ترتیب استفاده از تونر متناسب با جنس پوست شما رطوبت از دست رفته را به آن بر می گرداند. استفاده از تونر برای پوست های چرب ، خشک و مختلط از مواردی است که به شما کمک میکند پوست متعادل تری داشته باشید .

Card image cap

مرحله سوم : حالا مرطوب کننده
بعد از انجام دادن کامل این دو مرحله نوبت به استفاده از مرطوب کننده است . بهتر است از مرطوب کننده هایی استفاده شود که در فرمول آنها کلاژن به کار رفته و عطری نیستند . همه پوست ها به مرطوب کننده نیاز دارند ، اما بافت مرطوب کننده شما بسته به نوع پوست شما متفاوت خواهد بود.به طور مثال مرطوب کننده های پوست چرب سبک تر و بدون چربی و مرطوب کننده پوست خشک سنگین تر است
مرحله چهارم : کرم دور چشم
استفاده از کرم دور چشم در سنین 26 سال به بالا حتما توصیه میشود زیرا پوست دور چشم به شدت حساس و آسیب پذیر است و نیاز به تقویت دارد.
مرحله پنجم : ضد آفتاب بزنید
یکی از مهم ترین بخش های روتین روزانه استفاده از کرم های ضد آفتاب برای پوست های مختلف است. در استفاده از کرم ضد آفتاب حسابی دست و دل باز باشید و اصلا خساست به خرج ندهید .برای استفاده از کرم ضد آفتاب باید کرم را به اندازه دو بند انگشت از تیوپ خارج کنید زیرا مقدار مصرف صحیح ضد آفتاب همین قدر می باشد.کرم ضد آفتاب را همیشه همراهتان داشته باشید و در فاصله های زمانی در طول روز ، هر ۲ الی۳ ساعت یک بار تمدید کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!