هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی 6 ویتامین ضروری برای زیبایی !

۱۳۹۸/۱۰/۳۰ زهرا یزدانی

 

معرفی 6 ویتامین ضروری برای زیبایی
ویتامین های مختلف می توانند برای هر قسمت از بدن مفید باشند اما برخی از آن ها به طور استثنایی شما را در داشتن پوستی لطیف یاری می کنند.
برای نگهداری از پوست خود می‌بایست ویتامین‌هایی که پوست به آن‌ها نیازمند است را بشناسید و مواد غذایی که سرشار از آن ویتامین‌ها باشند را بیشتر در رژیم غذایی خود بگنجانید.
ویتامین A و چروک ها:

 این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است. محققان در پی آزمایشات مختلف متوجه شدند که ویتامین A نه تنها برای قوی شدن چشم ها مفید است بلکه می تواند به سلامت پوست نیز باری برساند از همین رو مشخص شد این ویتامین چروک ها را از بین برده، لکه های صورت را ناپدید می کند. این این ویتامین یک آنتی اکسیدان به حساب می آید. مشکلاتی همچون چین و چروک که در اثر رادیکال های آزاد به وجود می آیند را برطرف می کند. میزان بسیار زیاد این ویتامین در هویج، اسفناج، انبه و سیب زمینی وجود دارد.
محققان در پی آزمایشات مختلف متوجه شدند که ویتامین A نه تنها برای قوی شدن چشم ها مفید است بلکه می تواند به سلامت پوست نیز باری برساند از همین رو مشخص شد این ویتامین چروک ها را از بین برده، لکه های صورت را ناپدید می کند. این نتایج همه از بیش از 700 تحقیق معتبر به دست آمده است. پزشکان برای جذب میزان بیشتر ویتامین A از خوراکی هایی مانند اسفناج و هویچ بیشتر استفاده کنید.
ویتامین B۳
ویتامین B۳ معمولا با نام نیاسین شناخته می شود. این ویتامین در بیشتر محصولات آرایشی به کار گرفته می شود. ویتامین B۳ عامل درخشندگی پوست است. قرمزی و التهابات پوست را نیز برطرف می کند. بعضی خانم ها از قرمز شدن پوست صورتشان رنج می برند. این حالت که به آن rosacea می گویند با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند و می توان آن را با مصرف ویتامین های گروه ب کاهش داد. برای رساندن این ویتامین ها به بدن مصرف ماهی، گوشت قرمز و غلات سبوس دار را افزایش دهید. این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است.
ویتامین C
در صورتی که لکه های پوستی بر اثر کهولت سن در شما مشاهده شده است می بایست بیشتر از قبل از این ویتامین استفاده کنید.ویتامین cتاثیر بسزایی در زیبایی پوست و چهره شما دارد.ویتامین C از ویتامین های مخصوص پوست است که نقش مهمی در تولید کراتین ها دارد. کراتین نیز به پوست کمک می کند تا سلول های مرده تولید شده و جایگزین سلول های فرسوده شوند. در صورتی که لکه های پوستی بر اثر کهولت سن در شما مشاهده شده است می بایست بیشتر از قبل از این ویتامین استفاده کنید. این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است.

Card image cap

ویتامین E
پوست خشک معمولا باعث پوسته پوسته شدن و ظاهر بد پوست می شود. این حالت معمولا به دلیل در معرض آفتاب بودن و یا مواد شیمیایی رخ می دهد. ویتامین ای یک مرطوب کننده طبیعی است که خشکی پوست را متوقف می کند و در بسیاری از کرم ها و ضدآفتاب ها وجود دارد. برای افزایش طبیعی ویتامین ای می توانید دانه های روغنی، بادام و اسفناج مصرف کنید.  این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است.
ویتامین K
ویتامین K یک مکمل و از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برا پوست به حساب می آید. زخم های پوستی که نیازمند زمان برای بهبودی هستند به کمک این ویتامین سرعت عمل در بهبودی پیدا خواهند کرد. به طور کلی تمامی بیماری های پوست که به سلامت و زمان برای بهبودی نیاز داشته باشد به کمک ویتامین K قابل درمان است.ویتامین k برای پوست مانند آب در بدن است. این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است.
ویتامین D
ویتامین D سیستم ایمنی بدن و توانایی بدن را تقویت می کند و با عفونت ها به خصوص عفونت های پوست مبارزه می کند. این ویتامین برای سلامت پوست بسیار بسیار مهم است. پاتوژن های خارجی که به صورت دائم در معرض سموم هستند به کمک این ویتامین پاکسازی می شوند و بهبود می یابند.این ویتامین با نور خورشید جذب می شود. این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!