هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

 راهنمای جامع خرید انواع حوله و تنپوش ونکاتی برای مراقبت از آنها

۱۳۹۸/۱۲/۸ زهرا یزدانی

 راهنمای جامع خرید انواع حوله و تنپوش ونکاتی برای مراقبت از آنها :

تعریف حوله : حوله یک تکه پارچه یا کاغذ جاذب رطوبت و یا مایعات است که برای خشک کردن یا پاک کردن یک بدن یا یک سطح استفاده می شود. حوله ها رطوبت را از طریق تماس مستقیم جذب می کند. حوله به صورت پارچه هایی که شلاله های بیرون زده دارند بافته شده و همین نوع بافت موجب ظرفیت بیشتر نگهداری رطوبت بیشتر میشود.

در خانوارها، انواع حوله های پارچه ای استفاده می شود، از جمله حوله های دستی، حوله های حمام و حوله های آشپزخانه. در این میان حوله های دوختی (پالتویی و ...) از قدمت کمتری برخوردار است. این وسیله اثر مستقیمی در بهداشت مردم جهان دارد. 

حوله يکي از لوازم بهداشت فردي و شخصی است و این وسیه فقط توسط یک نفر باید مورد استفاده قرار گیرد.دقیقا مانند مسواک. این وسیه فردی که بعد از استحمام، بدن را با آن خشک مي‎کنند. موجب می شود رطوبت روي پوست را برطرف کرده و به نظافت پوست کمک مي‏کند، اما اگر به بهداشت حوله توجه نشود و مثلا به شکلي نامناسب شسته يا خشک يا نگهداري شود، به محل مناسبي براي رشد و تکثير ميکروب‏ها تبديل مي‌شود. افرادی هم هستند که انتخاب درستی دارند اما نمی‌دانند چطور از حوله‌ها مراقبت کنند تا عمر مفیدشان بیشتر شود و مجبور نشوند زود به زود برای خرید حوله اقدام کنند.

براي پيشگيري از رشد و تکثیر میکروب ها چه کار بايد کرد؟

رطوبت عامل مناسب و مکان مناسبی براي رشد ميکروب‏ها و قارچ‏هاست. ميکروب‎ها پوست و وسايل مرطوب را دوست دارند و در محيط مرطوب ادامه حيات و زندگی مي‏دهند. به همين دليل است که قسمت‏هايي از پوست بدن، مانند کشاله ران، زير بغل و بين انگشتان پا، که مرطوب مي‏ماند محل مناسبي براي رشد ميکروب‏ها و قارچ‎ها است. وقتي حوله با بدن تماس پيدا مي‏کند ممکن است ميکروب‏ها و قارچ‏هاي روي پوست به آن منتقل شود و در صورتي که حوله مرطوب بماند و در محل مناسب خشک نشود شرايط براي رشد و تکثير ميکروب‏ها فراهم مي‏شود. حال اگر فرد ديگري به طور اتفاقي از اين حوله استفاده کند (که البته این امر اصلا مرسوم نيست و به هيچ وجه توصيه نمي‏شود که افراد از حوله ديگران استفاده کنند)، آلودگي به او نيز منتقل مي‏شود و در صورت استفاده خود فرد از اين حوله هم احتمال شدت آلودگي وجود دارد. براي پيشگيري از اين مشکلات و جلوگيري از رشد و تکثير ميکروب‏ها و قارچ‏ها لازم است حوله به‌طور مناسب شسته و در محل مناسب و با دمایی بالا خشک شود که موجب از بین رفتن میکروب ها گردد.

 

Card image cap

راهنمای خرید  حوله تن پوش

حوله تن پوش تمام قد: این نوع حوله‌ها معمولا تا مچ پا می‌رسند. اگر در مناطق سرد زندگی می‌کنید یا در زمستان می‌خواهید گرمای دلپذیر بعد از حمام را تجربه کنید این حوله‌ها انتخاب مناسبی هستند.زیرا قد این تنپوش بلند است.

حوله تن پوش تا زانواین نوع حوله‌ها معمولا دارای وزن کمتری نسبت به حوله‌های تمام قد هستند. زمان مناسب این اندازه برای فصل تابستان است. از این حوله برای استخر و چشمه‌های آب گرم هم استفاده می‌شود  و تقریبا می توان گفت همه پسند است.

حوله تن پوش بالای زانو (سارافون): این حوله‌ها برای بانوانی که عادت ندارند مدت زیادی را در حمام صرف کنند و یک دوش سریع می‌گیرند مناسب است،‌ زیرا در حمام‌های سریع رطوبت کمتری جذب پوست می‌شود و بدن کمتر به گرمای حمام عادت می‌کند، در نتیجه نیازی به حوله‌های بلند برای خشک کردن نیست.

انواع حوله :

حوله‌های دستی: این حوله‌ها در ابعاد کوچک تولید شده و مناسب خشک کردن دست و صورت هستند.

حوله‌های زیرپایی: این حوله‌ها از حوله‌های حمامی کوچک‌ترند و برای جلوگیری از ایجاد لغزش در حمام به‌کار می‌روند.

حوله‌های حمامی بزرگ: کاملا اندازه‌ی مناسبی دارند و تمام بدن را می‌پوشانند.

حوله‌های تن پوشاین حوله‌ها دارای آستین و یقه هستند تا بدن را به راحتی بپوشانند. برخی از این حوله‌های تن پوش هم دارای کمربند هستند. این حوله‌ها قدرت جذب آب بالایی دارند اما نسبت به حوله‌های دیگر دیرتر خشک می‌شوند زیرا حالت لباس دارند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!