هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی ماسک مو های معجزه آسا

۱۳۹۸/۹/۱۸ زهرا یزدانی

معرفی ماسک های معجزه آسا با خواص تقویتی و درمانی

جنس و حالت موهای افراد، متفاوت است و هرکسی بسته به جنس موهایش، باید برای درمان مشکلات موی سر خود اقدام کند. در این بین، شرکت‌های مختلف، تبلیغات زیادی برای محصولات شیمیایی خود انجام می‌دهند و مردم را به استفاده از آنها ترغیب می‌کنند، اما همان‌طور که می‌دانید، روش‌های طبیعی همواره بهترین گزینه هستند و کمترین عوارض جانبی را دارند.البته ماسک مو های شرکتی هم برای استفاده میتوانند گزینه خوبی باشند زیرا تمام خواص را دارا هستند و بصورت تقویتی عمل میکنند.

1. ماسک مو برای درخشان کردن مو: گاهی‌اوقات موها درخشش و زیبایی خود را از دست می‌دهند. برای درمان این مشکل، می‌توانید با استفاده از مواد زیر ماسکی برای موهایتان تهیه کنید.یک عدد آووکادو یک فنجان شیر نارگیلو یک قاشق غذاخوری عسلهمه‌ی این مواد را خوب با هم مخلوط کنید. اگر دوست داشتید، می‌توانید روغن لیمو نیز به آنها اضافه کنید.از ریشه تا انتهای موها را به این ماسک آغشته کنید و با استفاده از کلاه دوش، سر خود را بپوشانید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، موها را با شامپو بشویید و سپس نرم‌کننده بزنید.

 

Card image cap

 

2. ماسک مو برای موهای آسیب دیده : از ابزارهای حرارتی و حالت‌دهنده‌‌های مو گرفته تا درمان‌های شیمیایی، همه و همه به نوبه‌ی خود، به موها آسیب می‌‌رسانند.برای درمان موهای آسیب‌دیده‌ی خود می‌توانید:یک زرده‌ی تخم مرغیک قاشق غذاخوری عسلو دو قاشق غذاخوری روغن نارگیلرا با هم مخلوط کنید. این ماسک را به‌مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان قرار بدهید. درنهایت موهایتان را با شامپوی معمولی و نرم‌کننده بشویید.این ماسک با آبرسانی به مو و تأمین پروتئین مورد نیاز، موجب درخشندگی و تقویت موها می‌شود. تخم‌مرغ به‌علت داشتن پروتئین زیاد، موهای سالم‌تری برای‌تان به ارمغان می‌آورد و به‌دلیل دارا بودن لسیتین، هم خاصیت یک شامپوی طبیعی و هم خاصیت یک نرم‌کننده‌ی خوب را داراست.   و بطور کلی این ماسک تقویت کننده مناسبی برای موهای شما می باشد.

3. ماسک مو برای کاهش شکنندگی مو: زمانی که موهایتان شکننده، خشک و ضعیف باشند، به مشکلاتی همچون موخوره یا ریزش مو دچار می‌شوید. این امر ممکن است به دلیل مدل‌مویتان باشد اما گاهی‌اوقات، تغذیه‌ی نامناسب علت چنین مشکلاتی است و شکنندگی موها، نشان‌دهنده‌ی این است که به پروتئین بیشتری نیاز دارید.در چنین مواقعی می‌توانید با ماسک مویی که از:یک فنجان ماست یونانییک قاشق غذاخوری سرکه سیبو یک قاشق غذاخوری عسلتهیه می‌شود، به داد موهایتان برسید. این مواد را با هم ترکیب کنید. از ریشه تا انتهای موها را با این ماسک بپوشانید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، موهایتان را با آب بشویید.ماست یونانی با بالا بردن میزان پروتئین، به تقویت موها کمک می‌کند. سرکه‌ی سیب موهایتان را تمیز می‌کند و عسل هم رطوبت آنها را تأمین می‌کند.

 

Card image cap

 

4. ماسک مو برای درمان و خارش و شوره سر: آیا هوای سرد به موهایتان آسیب رسانده است؟ شما می‌توانید با استفاده از:دو قاشق غذاخوری آب لیمو ترشدو قاشق غذاخوری روغن زیتونو دو قاشق غذاخوری آبشوره و خارش پوست سر را از بین ببرید، موهایتان را تقویت کنید و طراوتی دوباره به آنها ببخشید. برای این کار، همه‌ی این مواد را با هم ترکیب کنید. آن را روی موهایتان بگذارید و پوست سر را به‌آرامی ماساژ بدهید. بعد از ۲۰ دقیقه موهایتان را با شامپوی معمولی بشویید.خاصیت اسیدی آبلیمو سبب می‌شود از خشکی پوست سر و شوره رهایی یابید. روغن زیتون هم به‌عنوان مرطوب‌کننده برای پوست سر عمل می‌کند.ماسک آبلیمو و روغن زیتون را هر ۲ هفته یک‌بار استفاده کنید.

5. ماسک مو برای حفظ رطوبت موها: اگر موهایتان خشک و شکننده‌اند، می‌توانید با استفاده از:یک‌چهارم فنجان خاک رس ۱ قاشق غذاخوری روغن آووکادوچند قطره اسانس اسطوخودوسو ۷۰ میلی‌لیتر آبماسکی تهیه کنید که می‌تواند نرمی و لطافت را برای موهای شما به ارمغان بیاورد و آنها را صاف‌تر، درخشان‌‌تر و قوی‌تر از قبل کند. این ماسک را ابتدا روی پوست سر، ریشه‌ها و سپس قسمت‌های پایینی مو قرار بدهید. با یک کلاه دوش، موهایتان را به‌مدت ۳۰ دقیقه بپوشانید و بعد آنها را بشویید.خاک رس حاوی سیلیکای بسیار زیادی است و به نرم کردن پوست سر و درمان شوره کمک می‌کند، شکنندگی موها را کاهش می‌دهد و باعث درخشش موهایتان می‌شود.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!