هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

نکاتی که باید قبل و بعد از رنگ کردن مو به آن توجه کنید

۱۳۹۸/۱۱/۱ زهرا یزدانی

 

نکاتی که باید قبل و بعد از رنگ کردن مو به آن توجه کنید :

بریم سراغ نکات مهم که شما باید زمان رنگ مو بهش توجه توجه باشید.
اولین نکته که باید توجه کنید:
رنگ مو هرچقدر برند خوبی باشد و ارایشگرتان ماهر باشد بازهم بستگی به جنس موهایتان و نگهداری خودتان دارد پس اگر موهای خشک و آسیب دیده و ضعیفی دارید از رنگ کردن موها پرهیز کنید.
 
بعد از رنگ کردن مو بشدت خشک و ضعیف میشود و اگر موهای خودتان هم خشک هست این خشکی چند برابر میشود و احتمال اینکه موهایتان آسیب ببیند بسیار زیاداست.
پس حتما چندماه قبل از رنگ کردن موهایتان
خوب به موهایتان رسیدگی کنید که تحمل رنگ را داشته باشد.
اگر در سالن های زیبایی موهایتان رنگ می‌کنید از رنگکارتوان بخواهید مواد را در جلوی خودتان درست کند و بهتراست که موقع درست کردن مواد خوب وزن کند و با اندازه‌ای دقیق مواد اضافه کند که موهایتان آسیب نبیند.
 موقع رنگ کردن موهایتان از رنگکارتان بخواهید داخل رنگ از مواد پلکس تراپی (باند فیوژن،اولاپلکس،اسمارت باند و...) استفاده کنن تا آسیب دیدگی موهایتان به حداقل برسد
بعد از رنگ کردن موهایتان سعی کنید چند جلسه پلکس تراپی یا ویتامینه سالنی انجام بدین .

بعد از رنگ کردن موهایتان شما باید مراقبت های خانگی دو برابر کنید .
هر هفته روغن تراپی کنید
ماسک موی خانگی یا آماده استفاده کنید.ماسک مو های زیباد و مناسبی در سایت هفت و یک برای شما فراهم آورده ایم که میتوانید موهایتان را تقویت کنید.

Card image cap

 

از محصولات مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید
اینگونه هم دوام رنگ موهایتان بیشتر میشود
هم موهایتان کمتر آسیب می بیند
اگر موهایتان ‌دکلره دارد دو مرتبه رو موهایتان دکلره نگذارید چون اینکار باعث می شود موهای تان قطع شود.

براشینگ و کرلی کردن موها بعد از رنگ زیبایی رنگ مو چندبرابر می‌کند اما بعد از رنگ موها بشدت آسیب پذیر هست پس از صاف کردن و براشینگ و ... بلافاصله بعد از
رنگ استفاده نکنید
اینکار باعث آسیب دیدن و حتی سوختن موهایتان میشه ‌ فقط در مواقع لزوم براشینگ کنید.
برای شستن موهای تان دقت کنید فقط کف سرتان را شامپو بزنید و بشویید کف حاصل از شستن موهایتان برای تمیز کردن ساقه موهایتان کافیست ساقه موها بعد از رنگ خیلی خشک می شوند پس از هرکاری که باعث خشک تر شدن و شکستن سایه موهایتان میشه پرهیز کنید.

اگر موهایتان فر هست تا حد ممکن از رنگ زدن پرهیز کنید
موهای فر ذاتا خشک و کم آب هستند و بخاطر پیچ و تاب های ساقه چربی طبیعی مو به راحتی رو ساقه پخش می شود و این باعث میشود موهایتان خشک تر شود
 رنگ کردن و اعمال شیمیایی این خشکی را چندبرابر می کند
و حتی ممکن است فر بودن موهایتان را از بین ببرد.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

آبرسانی به موها یک قدم اساسی در حفظ سلامت آنهاست همچنین موهایی که آب خود را از دست نداده‌ باشند مدت زمان بیشتری رنگ را در خود حفظ می‌کنند، در کنار استفاده از نرم‌کننده بیشتر، شامپوی کمتر، استفاده از محصولات و ماسک‌های آبرسان مو می‌تواند دوام رنگ موهای شما را بیشتر کند البته باید از دستگاه‌های حالت‌دهنده گرم چون اتو و... نیز کمتر استفاده کنید. البته بعضی‌ از راه‌حل‌های خانگی هم هست که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد مثل استفاده از روغن زیتون یا نارگیل یا. . . بنابراین حتما هفته‌ای یک‌بار با چنین محصولاتی موهای‌تان را آبرسانی کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!