هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

رنگ کردن مو در خانه با رنگهای کاملا طبیعی

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ زهرا یزدانی

 

ساخت رنگ مو خانگی با مواد گیاهی و طبیعی و رنگ کردن مو با آنها
در زمانهای قدیم مادر بزرگ های موهای خود را با مواد طبیعی رنگ های زیبایی می کردند . رنگ های طبیعی برخلاف رنگ های شیمیایی که موجب آسیب به مو و ریزش آن می شوند، برای تقویت موو همچنین حفظ سلامت مو بسیار مفید هستند.
اگر موهایتان توسط استفاده فراوان از رنگ مو آسیب دیده است دیگر از رنگ های مصنوعی استفاده نکنید و برای یک بار هم که شده موهایتان را با مواد طبیعی مانند حنا، سدر، بابونه، چغندر، روناس و... رنگ کنید تا از مزایای آن بهره مند شویدمواد طبیعی خواص تقویتی برای موهای شما دارند.
روش های تهیه رنگ موی طبیعی
رنگ موی گیاهی با حنا :حنا یکی از معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاهانی است که برای تغییر رنگ موها
و روشن کردن آن‌ها توسط زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
افرادی که موهای تیره رنگ دارند با کمک حنا می‌توانند رنگ موهای خود را به قهوه‌ای نزدیک کنند.
رنگ حنا وقتی روی موهای تیره رنگ قرار می‌گیرد آن‌ها را قهوه‌ای تیره و براق می‌کند.
این رنگ درصورتی که روی موهای روشن امتحان شود
متناسب با روشنی مو به رنگ‌های قهوه‌ای روشن، حنایی و قرمز تبدیل می‌شود.
اولین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: حنا به طور گسترده ای به همراه دیگر خواص تقویتی به عنوان رنگ مو استفاده می شود. حنای گیاهی اصل، همانی است که به موهای شما رنگ قرمز متمایل به قهوه ای می دهد. به حنای سیاه مواد شیمایی اضافه شده است و بنابراین همانند رنگ موهای شیمایی برای پوست و موی تان مضر می باشد. و دارای خواص تقویتی و حفظ سلامتی مو نمی باشد زیرا در آن دست کلری شده است.
پودر حنا را بردارید و با آب مخلوط کنید تا به حالت خمیری دربیاید. کل موهای خود را با این خمیر بپوشانید( البته اگر می خواهید حنای تان زودتر رنگ بدهد به مدت یک شب آن را با آب کم درون ظرفی سربسته بخوابانید). سرتان را با کلاه حمام بپوشانید و حداقل ۲ ساعت منتظر بمانید. سپس آن را با آب بشویید.حالاموهایتان رنگ گرفته است و هم از خواص تقویتی حنا برخوردار شده است.

Card image cap

 

رنگ کردن موهای سفید
برای رنگ کردن موهای سفید چهار قاشق غذاخوری تنباکو را نیم ساعت با دو لیوان آب بجوشانید وپس از سرد شدن به موها بمالید.

روش رنگ کردن موهای سفیدرنگ
برای رنگ کردن موهای سفید دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق و دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب جوش به صورت خمیر درمی آوریم و بعد از دو ساعت خمیر را به آرامی به موها را رنگ می کنیم سپس بعد از گذشتیک ساعت موها را می شوییم.

رنگ کردن موهای سفید
برای رنگ کردن موهای سفید چهار قاشق غذاخوری تنباکو را نیم ساعت با دو لیوان آب بجوشانید وپس از سرد شدن به موها بمالید.
برای رنگ کردن موهای سفید یک چهارم فنجان رزماری خشک را به مدت 10 دقیقه در دو فنجان آب بجوشانید و آب آن را روی سرتان بریزید و اجازه دهید شب تا صبح بماند.
رنگ کردن مو با قهوه و پوست گردو
برای اینکه موهایتان قهوه ای روشن شود دو قاشق غذاخوری حنا، سه قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو و یک قاشق غذاخوری وسمه را با مقداری آب خمیر کنید و روی سر بمالیدو دو ساعت بعد آن را بشویید .علاوه بر رنگ گرفتن مو خاصیت تقویتی نیز دارد.

رنگ موی مسی
برای رنگ کردن مویتان به رنگ مسی چهار قاشق غذاخوری گل ریواس، چهار قاشق غذاخوری گل بابونه، چهار قاشق غذاخوری حنا و سه لیوان آب را بجوشانید و بعد موها را با آن ماساژ دهید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.علاوه بر رنگ گرفتن مو خاصیت تقویتی نیز دارد.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!