هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی انواع روش های اصلاح صورت + بهترین روش اصلاح صورت

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ زهرا یزدانی

بهترین روش اصلاح صورت

اصلاح صورت یکی از دغدغه های مهم خانم ها است. اپیلاسیون صورت اگر به درستی انجام شود زیبایی پوست را بیشتر می کند. یکی از روش های قدیمی اصلاح صورت استفاده از نخ می باشد، که امروزه بند اندازهای برقی کار اصلاح صورت را راحت تر کرده است. برخی از خانم ها پس از استفاده از نخ پوست صورتشان جوش می زند یا ملتهب می شود، که ناگزیراند فقط پیشانی و پشت لب خود را با نخ اصلاح کنند، یا از شیو استفاده کنند. در این مقاله ی سایت هفت و یک به معرفی روش های اصلاح صورت پرداخته شده است.
1.اصلاح با تیغ

عموما همه این طور تصور میکنند که اگر صورت خود را با تیغ بزنند در هفته های اینده باید منتظر رویش موهای بیشتر و تیره تر و زخیم تر بر روی صورت خود باشند,ادعایی که متخصصان پوست و مو ان را برای صورت زنان کاملا رد میکنند.
محصولات زیادی در چند سال گذشته برای شیو صورت برای بانوان روانه بازار شده است و با استقبال چشم گیری هم مواجه شده است.مثلا جالب است بدانید که بساری از افراد سرشناس دنیا هم برای اصلاح صورت ازتیغ استفاده میکنند.انجلا گاروین میگوید هفته ای دو تا سه بار صورت خود را اصلاح میکنم.این باعث میشود پوستم هم شفاف تر به نظر برسد هم اینکه باعث جذب اسان تر و عمیق تر لوازم ارایشی میشود.البته اینکه بهترین تیغ یا بدترین نوع آن به هر حال هر دو یک کار را انجام میدهند را نمیتوان انکار کرد.

Card image cap

2. اصلاح صورت با وکس

اکثر خانم ها از داشتن موهای صورت خود ناراضی هستند و در پی از بین بردن آن می باشند. اگر چه اغلب اوقات این موها چنان نازک و بور هستند که دیده نمی شوند؛ اما در صورت از بین بردن آن ها، آرایش جلوه بهتری روی صورت خواهد داشت. یکی از روش های از بین بردن موهای صورت، اصلاح با وکس است که دارای فواید و معایب مخصوص به خود می باشد. روش از بین بردن موهای صورت با استفاده از وکس به این شکل است که ابتدا تکه ای پارافین را درون دستگاه گرم کننده مخصوص قرار می دهند تا آب شود. سپس به وسیله یک کاردک، لایه نازکی از آن را روی پوست کشیده و پس از خشک شدن، آن را در خلاف جهت رویش موها می کشیم. پارافین به صورت ورقه ای جدا شده و موها را از روی پوست بر می دارد.

Card image cap

 

3. اصلاح صورت از طریق بند انداختن

بند انداختن صورت از گذشته تاکنون در کشورمان بسیار مرسوم بوده و در حال حاضر نیز بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند صورت خود را بند بیندازند. مزیت بند انداختن این است که بر خلاف روش های شیمیایی، هیچ گونه عوارض یا زخم خطرناکی در طی انجام کار به وجود نمی آید. در روش بند انداختن، نخ مخصوصی برای این کار در بازار موجود است که می توانید مورد استفاده قرار دهید. بهترین نخ از جنس غیرپلاستیک و محکم است و باعث حساسیت تماسی در پوست نمی ‌شود. بهتر است برای این کار از نخ قرقره خیاطی استفاده نشود؛ چرا که این نخ‌ ها باریک ‌اند و باعث بریدگی و خراش روی پوست می شوند. دقت داشته باشید که به دلیل ارزانی این نخ ها، اکثر سالن‌های آرایشی از آن استفاده می کنند. اگر به این نخ ها حساسیت دارید، از آرایشگرتان بخواهید که از نخ مخصوص بند انداختن استفاده کند.

یادتان باشد نخ بند شما باید تمیز باشد. حتما قبل از بند انداختن با تکه‌ای پنبه آغشته به مواد ضد عفونی ‌کننده، بند را ضد عفونی کنید. اگر هم در آرایشگاه بند می ‌اندازید، از آرایشگرتان بخواهید این کار را برایتان انجام دهد تا احتمال بروز حساسیت پوستی و التهاب کاهش یابد. برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو، به دلیل حساسیت این نواحی، حرکت نخ و دست باید بسیار کنترل شده و با احتیاط کامل انجام ‌شود.
4. اصلاح صورت با کرم موبر

همان طور که می دانید، پوست صورت نسبت به سایر جاهای بدن حساس تر است. استفاده از روش های بند انداختن و وکس برای پوست صورت بسیار دردناک است و همه افراد قابلیت استفاده از آن را نخواهند داشت. امروزه کرم موبر برای همه افراد شناخته شده است. این محصول بدون کوچک ترین درد و در کمترین زمان به بهترین شکل می تواند موهای زائد صورت و بدن را از بین ببرد و حتی رویش مجدد موها را کم کند. کرم موبر حاوی ترکیباتی است که می تواند موها را به نوعی ناپدید و ریشه کن کند.
پیشنهاد ما به شما این است که قبل از مصرف کرم موبر، حتما دستورالعمل آن را مطالعه کنید. بعضی از کرم های موبر فقط مخصوص صورت و بعضی ها فقط مخصوص بدن هستند. در حالی که اغلب کرم های موبر اثر مشابهی دارند، اما ممکن است محصولات با هم فرق داشته باشند. دستور العمل را با دقت مطالعه کنید تا متوجه نحوه عملکرد آن شوید. علاوه بر این، بهتر است مراقب عوارض جانبی آن ها هم باشید.
پیش از این که کرم موبر را روی صورت خود بزنید، ابتدا مقداری از آن را روی بخش کوچکی از پوستتان بمالید و ببینید که با پوست شما سازگار است یا خیر. کرم موبر را همیشه به مدت 4 الی 5 دقیقه با توجه به مقاومت موها روی پوست بمالید؛ اما هیچ گاه نگذارید تا 10 دقیقه روی پوست بماند. دلیل آن هم ترکیبات شیمیایی کرم موبر است که بسیار قوی بوده و پوست را می سوزانند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!