هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه دست هایی صاف و بودن چروک داشته باشیم ؟

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

پدیکور و مانیکور

معنی پدیکور :

پاهایی زیبا و بدون خستگی با پدیکور گوشت های اضافه دور ناخن های پا گرفته شده و همچنین پوسته های اضافه کف پا که باعث آزار بسیاری از خانمها می شود گرفته خواهد شد و با این کار شما از ترک زدن پاشنه پا نیز جلوگیری  خواهید کرد و در نهایت پاهایی زیبا و تمیز و بدون ترک خواهید داشت و همچنین مشکلات خشکی پای شما حل خواهد شد.
 آموزش مرحله به مرحله پدیکور:

1. ابتدا هرگونه لاک قبلی را از ناخن های پا، پاک کنید. ناخن های خود را با ناخن گیر مرتب کرده و صاف بگیرید. لبه های زبر آن را با سوهان صاف کنید.
2. سپس یک لگن را با یک آّب ولرم رو به داغ پر کنید، بستگی به دمای دلخواه خودتان دارد.  آب را با یک فنجان نمک فرنگی اصل (سولفات دومنیزی) و چند قطره از روغن های ضروری مخلوط کنید که رزماری، اوکالیپتوس یا منتول برای خاصیت پاک کنندگی آن پیشنهاد می شود  که در مجموع ترکیبی سم زدا ایجاد میشود که پای شما را از هر نوع آلودگی ویروسی و باکتریایی پاک میکند.
3. روی یک صندلی راحت بنشینید و اجازه دهید پاهایتان کاملا در محتوی آب گرم خیس بخورد  و نرم شود پاهای خود را پنج دقیقه یا بیشتر در آب غوطه ور نگه دارید.
4. یک اسکراب پا به تمام سطح روی پا و همچنین ساق پا بزنید تا تمام آودگی ها تمیز شوند. سپس برای شستن ماده اسکراب پاها را آبکشی کنید.
5. سوهان پا و یا سنگ پا را در آب نمناک کنید. کف زبر وسیله را به آرامی در کف پا و به ویژه نواحی سفت شده مانند پاشنه پا بکشید تا پوست های خشک و اضافه برداشته شوند.

6. پاها را آبکشی کنید تا پوست های مرده شسته شود، سپس با یک حوله پاها را خشک کنید.
7. به پاها کرم پا با مرطوب کننده قوی بزنید تا پوست نرم  و آبرسانی شود. درحالی که لوسیون را می زنید پاها را ماساژ دهید تا جریان خون در آن افزایش یابد. قسمت انگشتان پا را از لوسیون چرب پاک کنید تا لاک ناخن بهتر روی آن بچسبد.
8. جدا کننده انگشتان را بین انگشتان پا قرار دهید. از براق کننده ناخن روی همه ناخن های پا استفاده کنید.
9. دو لایه از رنگ لاک مورد علاقه تان به ناخن ها بزنید. سپس برای دوام بیشتر و جلوگیری از کنده شدن رنگ لاک، یک لایه براق کننده روی ناخن های پا بزنید.
اگر می‌خواهید یک پدیکور با دوام داشته باشید، باید صبور باشید. لاک‌هایی که علامت «خشک شدن سریع» دارند، شاید بسیار مفید بنظر برسند، اما اغلب قبل از اینکه کامل به ناخن بچسبند خشک می‌شوند، در نتیجه راحت‌تر هم پوسته پوسته می‌شوند.
اگر در خانه هستید و نمی‌توانید زمان خشک شدن استاندارد ۲۰ دقیقه‌ای را تحمل کنید، انگشتان تازه‌ی لاک زده را بمدت ۳ تا ۵ دقیقه در یک کاسه‌ی آب یخ فرو ببرید. سرمای زیاد کمک می‌کند که لاک، سریع‌تر به ناخن بچسبد. همچنین می‌توانید روی ناخنهایتان، اسپری پخت و پز بزنید!

این روش مورد تایید خیلی‌هاست.انجام پدیکور و مانیکور با فوایدی همراه است :داشتن ناخن زیبا و کشیده تر شدن ناخن های گرد و پایه کوتاه بهداشت ناخن زیباتر شدن لاک روی ناخنراحتتر انجام دادن کاشت ناخننفوذ هوا به زیر ناخن های کاشته شدهنکاتی را که قبل از انجام مانیکور باید رعایت کنید:هنگام مانیکور باید دقت کرد کوتیکول ناخن بیش از حد  برداشته نشود  که باعث آسیب  رسیدن به ناخن ها می ‌شود و این امر می ‌تواند به عفونت‌ های میکروبی و قارچی ناخن منجر شود.افرادی که به دیابت مبتلا هستند، قبل از انجام مانیکور باید با پزشک خود مشورت کنند.پس از شستن دست ها از کرم و لوسیون استفاده کرده و روی ناخن ها را نیز بزنید. دست ها و ناخن ها پس از شستشو با صابون و پاک کننده های قوی تر زود خشک می شوند.سعی کنید ناخن ها را چرب و مرطوب نگه دارید. می توانید برای این کار از مرطوب کننده ها و نرم کننده هایی مانند وازلین و غیره استفاده نمایید. هر شب قبل از خواب نیز حتما این کار را انجام دهید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!