هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز در مورد ژل بهداشتی+نحوه استفاده از آن

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ زهرا یزدانی

ژل بهداشتی بانوان

رسیدگی به ناحیه تناسلی و نکات بهداشتی درباره آن از مهم‌ترین اقداماتی است که زنان باید در نظر داشته باشند. هر گونه تغییر وضعیت در این ناحیه از بدن می‌تواند ناراحتی‌ها و مشکلات مختلفی را به وجود بیاورد. نظافت و رفع بوی بد واژن هم برای اغلب خانم‌ها مهم است.
رعایت نظافت و رسیدگی به واژن و ناحیه تناسلی در فصل‌های گرم که تعریق بیشتر است، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. اما برای نظافت و رسیدگی باید چه اقداماتی انجام شود. استفاده از لوازم بهداشتی مانند ژِل‌ها مفید است؟ ژل بهداشتی بانوان به مجموعه‌ای از شوینده‌ها گفته می‌شود که ترشحات و آلودگی‌های ناحیه تناسلی را پاک می‌کند. و از ایجاد عفونت های مقاربتی و سایر عفونت ها جلو گیری می کند.
قبل از این که سراغ معرفی ژل بهداشتی بانوان برویم، بهتر است اصول بهداشت فردی را بشناسیم. بیشتر مردم تصور می کنند، بهداشت شخصی فقط مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، حمام کردن و کارهایی از این قبیل است. این افراد، فقط زمانی به فکر مراقبت های مخصوص ناحیه ی تناسلی خود می افتند که دچار عفونت یا بیماری های ناحیه تناسلی شده باشند.
باید بدانید، رعایت بهداشت ناحیه ی تناسلی هم برای مردان و هم برای زنان مهم و با اهمیت است. وقتی می توانید با رعایت نکاتی ساده از بوی بد، خارش، خشکی و عفونت واژن (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید، دلیلی برای تعلل وجود ندارد.
ترشحات واژن نشانه ی بیماری و عفونت نیست!
در واقع، غددی در دهانه ی رحم وجود دارند که لوبریکانت طبیعی تولید می کنند و محیط واژن را مرطوب نگه می دارند. این لوبریکانت طبیعی به طرف پایین رحم حرکت می کند و باکتری ها و عوامل آلوده کننده را از واژن خارج می کند.
بنابراین داشتن ترشحات واژن طبیعی است، اما برای تشخیص طبیعی بودن ترشحات باید به نشانه های آن توجه کنید. رنگ، بو، غلظت و حجم ترشحات عوامل مهمی هستند که برای سلامت خود باید مدنظر داشته باشید. همچنین، اگر ترشحات واژن با با خارش، قرمزی و سوزش در ناحیه ی تناسلی همراه باشد، احتمالاً محیط طبیعی واژن دچار تغییراتی شده است.
ژل بهداشتی بانوان :
pH واژن نقش مهمی در سلامت ناحیه ی تناسلی دارد. با حفظ تعادل اسیدیته ی واژن می توانید به حفظ سلامت واژن کمک کنید و از ایجاد عفونت، بوی بد، خارش و سایر مشکلات مربوط به این ناحیه پیشگیری کنید.
ژل بهداشتی بانوان برای شست وشوی ناحیه ی تناسلی طراحی شده است. این محصول، خاصیت پاک کنندگی دارد. بنابراین، به حفظ تعادل pH واژن کمک می کند.
چه کسایی باید از ژل بهداشتی استفاده کنند؟
زنان مجرد: خانم هایی که به سن بلوغ رسیده اند و رابطه ی جنسی ندارند.
زنان متأهل: این دسته از بانوان علاوه بر مشکلات ناحیه ی تناسلی، در معرض عفونت های مقاربتی هم هستند.
افرادی که در دوره ی یائسگی قرار دارند: در دوره ای از زندگی زنان، تخمک گذاری متوقف می شود و دیگر امکان باروری وجود ندارد. به این دوره یائسگی می گویند.
زنان باردار: استفاده از ژل بهداشتی بانوان در بارداری ، نه تنها مانعی ندارد، بلکه از جهاتی هم مفید است، اما فراموش نکنید که در این دوران غشاء مخاطی در ناحیه تناسلی، حساس‌تر از معمول می‌شود؛ بنابراین هنگام انتخاب محصولات بهداشتی باید دقت کافی داشته باشید. محصولات نامناسب باعث ناراحتی شما می‌شوند و شما را بیشتر در معرض عفونت های تناسلی قرار می‌دهند. پس در انتخاب ژل بهداشتی دقت کنید.
نکات مهم دیگری برای شستشوی ناحیه ی تناسلی:
قبل از شستن ناحیه ی تناسلی، دست های خود را تمیز بشویید.
برای شستن ناحیه ی تناسلی از آب گرم استفاده کنید.
بعد از شست وشو، حتماً با استفاده از یک حوله ی نرم ناحیه ی تناسلی را کاملا خشک کنید.
حوله ای را که برای خشک کردن ناحیه ی تناسلی استفاده می کنید، زود به زود عوض کنید.
یکی از مشکلات بانوان، عفونت‌های متنوع واژن است که در دوره‌های مختلف زندگی دچار آن می‌شوند. ژل بهداشتی بانوان دارای خواص ضدالتهابی و ضد میکروبی قوی می‌باشد که از رشد باکتری های مضر در ناحیه واژینال جلوگیری می‌کند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!