هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

روشن کردن مو با اب اکسیژنه -هفت ویک454

۱۴۰۱/۲/۲۳ سپیده ایمانپور

 

پراکسید هیدروژن چیست؟

Hydrogen Peroxide با فرمول شیمیایی H2O2 یک ماده شیمیایی مایع بی رنگ است. مقادیر کمی از آن به طور طبیعی وجود دارد ، اما پراکسید هیدروژن که در فروشگاه ها یا سالن های زیبایی پیدا می کنید در آزمایشگاه ها سنتز می شود. پر اکسید هیدروژن یک ماده ضد عفونی کننده، اکسید کننده و سفید کننده است. از این ماده در ترکیب بسیاری از مواد سفید کننده نظیر خمیر دندان و … نیز استفاده می شود. اخیرا توجه زیادی به خواص روشن کنندگی پر اکسید هیدروژن شده و بسیاری از افراد در خانه، با این ماده موهایشان را روشن و بلوند رنگ می کنند.

آب اکسیژنه نام دیگر هیدروژن پر اکسید است و با اسامی پر اکسید هیدروژن، Dioxidane، Oxidanyl، و Per Hydroxic Acid نیز از آن یاد می شود. اغلب مردم با همان نام آب اکسیژنه این ماده شیمیایی را می شناسند. پراکسید هیدروژن در داروخانه ها و خواربار فروشی ها با غلظت کم و معمولاً بین 3 تا 9 درصد به فروش می رسد. می توان از آن به عنوان ضدعفونی کننده و سفید کننده ، از جمله به عنوان روشن کننده مو استفاده کرد.

 

روشن کردن مو با آب اکسیژنه

 

حتی رنگ موی های قدیمی نیز می‌تواند بر نتایج دکلره‌تاثیر بگذارد. چند هفته‌قبل از دکلره‌، موهای خود را رنگ نکنید. اگر موهایتان قوی باشد، دکلره‌بهتر خواهد شد و باعث آسیب کمتر به‌مو می‌شود.

از شامپو و نرم کننده‌طبیعی استفاده‌کنید:

استفاده‌از محصولات حاوی سولفات که‌مو را خشک می‌کنند خودداری کنید.

از اسپری های مواد شیمیایی، ژل های، محصولات صاف کننده‌و دیگر محصولات مو اجتناب کنید.

مو ها را اتو نکنید، سشوار نزنید و یا وسایل گرمایشی دیگری را به‌کار نبرید.

 

Card image cap

روشن سازی مو

اب اکسیژنه 3 درصد

بطری اسپری خالی

کیلیپس

پنبه

حوله

دستکش

روزی که قصد دارید موها را روشن کنید موها را خوب بشویید و نرم کننده بزنید تا چربی موها پاک شود. اینگونه آب اکسیژنه تاثیر بیشتری روی موها دارد. 

سفید کردن مو با آب اکسیژنه مو را خشک می کند و نرم کننده در طول این فرایند از آسیب به موها جلوگیری می کند. 

بخش کوچکی از قسمت زیرین مو را انتخاب کنید و با استفاده از پنبه آب اکسیژنه را روی آن بزنید.اجازه دهید چند دقیقه بماند سپس بررسی کنید، در صورت تمایل می توانید 30 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشویید

دقت کنید چقدر زمان می برد تا رنگ دلخواه بدست بیاید و آن را برای سایر موها بخاطر داشته باشید. 

 زمانی که می خواهید موها را با آب اکسیژنه روشن کنید بهتر است موها خشک باشد. آن بخش از مو را که می خواهید آب اکسیژنه بزنید را با کلیپس جدا کرده تا مطمئن شوید سفید کننده به همه جای مو می رسد.

 اگرچه استفاده از کلیپس زمان بر است اما اگر می خواهید رنگ یکنواختی داشته باشید بهترین انتخاب و بسیار حرفه ای است. 

بسته به این که موهای شما چقدر تیره است و چه مقدر می خواهید موها روشن شود و چقدر ممکن است مواد شیمیایی باعث سوزش پوست شما شود، آن را روی موها بزنید.

تارهای مو را امتحان کنید تا به شما در میزان ماندگاری آب اکسیژنه روی موها کمک کند. ممکن است فقط به چند دقیقه یا کل 30 دقیقه زمان، کامل نیاز داشته باشید.

زمانی که قصد دارید موها را آبکشی کنید، فویل و یا کلاه دوش را بردارید.  

 

 

عوارض

 پراکسید هیدروژن در ترکیب بسیاری از رنگ موهای بلوند استفاده می شود. به طور کلی این ماده شیمیایی غلظت زیادی ندارد و برای پوست و مو بی خطر است. البته در برخی موارد تحریک پوست، ریه و چشم نیز دیده شده است. این موارد حتی با غلظت های کم در مصارف خانگی نیز می تواند به وجود بیاید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!