هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

توربان عروس _هفت ویک

۱۴۰۲/۲/۳۱ سپیده ایمانپور

تاریخچه توربان

شاید بتوان گفت که پیدایش فکر اولیه این طرح از آفریقای جنوبی بوده و کم کم به کشورهای اسلامی رفته و به عنوان حجاب مورد استفاده قرار گرفته است. سربندی که حکم پوشش سنتی برای زنان قبیله را داشته است. و بسته به رنگ، طرح و نحوه بسته شدن آن به دور سر شما می‌توانستید بفهمید که آن خانم متاهل است یا نه و یا اینکه از چه طبقه اجتماعی می‌آید.

تا امروز خانم‌های محجبه، به خصوص عروس خانم‌های نازنینمان، از شال و روسری‌های سفید ساده یا توردوزی، برودری‌دوزی یا پولک‌دوزی شده در مراسم خود استفاده می‌کردند. حتی از چندین سال پیش استفاده از شنل‌های متنوع همراه با کلاه و حتی در برخی موارد به سر کردن چادرهای سفید مجلسی مخصوص عروس در مراسم عقد و عروسی یا نامزدی شیوع پیدا کرد.

مشکل کجا بود؟ اول اینکه استفاده از این اکسسوری‌ها از زیبایی ظاهری عروس تا حدی می‌کاست و از طرفی دیگر چون در تمام طول جشن عروس باید آن را می‌پوشید، کمی دست و پاگیر بود. به خصوص که عروس خانم می‌بایست دسته گل را نیز حمل کند.

انتخاب رنگ لباس عقد محضری

برای انتخاب لباس عقد عروس و داماد یکی از نکته‌هایی که باید به آن‌ها توجه داشت رنگ لباس است. این درست است که برای مراسم عقد یا در محضر می‌توان به‌جز لباس سفید به سمت لباس‌های دیگری هم رفت،اما نکته‌ای که باید مدنظر باشد این است که تا جای امکان باید به سمت رنگ‌های شاد رفت

بهتر است برای محضر هم آقا و هم خانم لباسی رسمی بپوشند و از پوشیدن لباس‌های غیررسمی اجتناب کنند. لباس عقد خاص یا غیررسمی بهتر است در خانه یا در تالار پوشیده شود.

 

Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!