هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع رنگ مو _هفت ویک96528

۱۳۹۹/۱۱/۱۱ سپیده ایمانپور
Card image cap

خانم ها باید بدانند رنگ موها انواع مختلفی از جمله رنگ موی موقت یا دائم را دارند که با شناخت کامل آن ها می توانند انتخاب بهتری و سریع تری داشته باشند.

شناخت انواع رنگ مو

اکثر خانم هایی که خواهان تغییر در چهره خود هستند ،موهای خود را رنگ کرده اند زیرا رنگ کردن مو در زیبایی بسیار تاثیرگذار است . انواع مختلفی از رنگ مو وجود دارد که شما می توانید آنها را انتخاب و استفاده  کنید . اگر همیشه یک نوع رنگ مو را انتخاب می کنید باید بدانید رنگ موهای دیگری نیز وجود دارند که موقتی و نیمه دائم می باشند پس اگر دوست دارید هر چند وقت یک بار موهای خود را به رنگ های مختلفی در آورید بهتر است از رنگ موهای موقت که در بازار بسیار فراون هستند استفاده کنید . در این مقالمی خواهیم که  شما را با انواع رنگ مو آشنا کنیم تل بتوانید انتخلب های گسترده تری داشته باشید 

انواع رنگ مو

1.رنگ های گیاهی :

رنگ موی طبیعی از تنوع کمتری از رنگ موی شیمیایی برخوردار می باشد  اما مانند رنگ موهای شیمیایی آسیب رسان نیست و برای مو عوارض زیادی ندارد . پس برای در امان ماندن از آسیب های رنگ های شیمیایی بهتر است از رنگ موی گیاهی استفاده کنید و در دوران بارداری که رنگ موهای شمیایی آسیب های جدی به جنین وارد می کنند بهتر است از انواع رنگ موی گیاهی و طبیعی برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایید.

یکس از رنگ مو های طبیعی حنا است حنا از مهم ترین رنگ های گیاهی است که از برگ های خشک یک گیاه که در شمال آفریقا و خاورمیانه و همچنین در جنوب ایران می روید ، تولید می شود. برای رنگ گرفتن مو می توانید حنا را 61-51 دقیقه روی مو قرار دهید. رنگ حنا حداقل تا 11 هفته باقی می ماند. و باید به یاد داشته باشید  هنگام رنگ کردن مو با حنا دستکش بپوشید ، زیرا انگشتان نیز هم زمان رنگ می شوند و ممون است انگشتان رنگ قرمز به خود بگیرید که راه حلی برای ماک کردن رنگ حتا از روی انگشت وجود ندارد پس مواظب باشید انگشت و صورت خود را رنگ نکنید البته در قدیم از حنا برای رنگ کردن انگشتان دست استفاده و پا استفاده می کردند چون معتقد بودند باعث تقویت دست و پا می شود همچنین زائران کربلا به صورت پیاده کف پای خود را حنا می زنند تا کم تر تاول و دچار التهاب شود . از دیگر رنگ های گیاهی می توان به logwood و walnut shell اشاره کرد که در افراد حساس به پارافنیلین دی آمین قابل استفاده می باشد . از معایب رنگ های طبیعی می توان به این اشاره کرد که شایعاتی وجود دارد که می گویند اگر مو را با حنا رنگ کنید ممکن است بعد ها هیچ رنگ شیمیایی نتواند روی موهای شما دوام داشته باشد یا اصلا مو هایتان رنگ نشود این فقط یک شایعه است و دلیل علمی ندارد و هنوز اثبات نشده است پس می توانید با خیالی راحت از رنگ های طبیعی استفاده کنید و طبق تحقیقات انجام شده روی ۳۰ زن از سن های مختلف این گفته فقط بر روی زن ها بالا ۵۰ سال که مو هایشان بعد از سفید شدن با حنا رنگ شده ثابت شده ان هم به دلیل رنگ قرمزی حنا است که رنگ های شیمیایی به رنگ اصلی روی موهای فرد ظاهر نمی شود .

2- رنگ های متالیک:

رنگ موهای متالیک رنگ نسبتاً ماتی به مو می دهد و موها با این نوع رنگ با سرعت کم تری رنگ می گیرند اما اثرات آن به راحتی از روی مو پاک نخواهد شد .  اگر موهای تان را مکرر با این نوع رنگ ها ، رنگ کنید به مرور زمان موها شکننده شده و دچار مو خوره و حتی ریزش مو و آسیب های شدیدی  می بینند. از این ترکیبات می توان به نمک های بیسموت، نیترات نقره و … اشاره کرد.

3- رنگ های صناعی :

رنگ های صناعی به سه نوع موقت، نیمه موقت و دائمی تقسیم می شوند و به موها رنگ طبیعی  خواهند داد . 

رنگ های موقت:

این نوع رنگ ها ، رنگ طبیعی مو را روشن تر و درخشان تر می کنند و با یک بار شامپو زدن از بین خواهتد رفت و بیشتر از یک هفته دوام و ناندگاری ندارند بنابراین تغییر شدیدی در رنگ مو ایجاد نمی کنند. این رنگ موها ممکن است به صورت ذرات ریزی روی لباس شخص ریخته شود. البته برای ایجاد تنوع های یه روزی و یا تا زمان حمام رفتن گزینه های خوبی هستند اصولا برای رنگ های فانتزی از این رنگ ها استفاده می شود که هم زیبا باشد و هم سریع بتوان ان را از روی مو پاک کرد و حتی برای دختران جوان که نمی خواهند مو های شان را لنگ کنند و فقط می خواهند برای یک مهمانی خاص رنگ مو داشته باشند می تواند گزینه ی خوبی باشد . 

دو نوع رنگ موی موقت وجود دارد:رقیق ها و غلیظ 

رنگ موی موقت رقیق ها :

رنگ موهای موقت رقیق به صورت مایع می باشند و پس از استفاده و بدون این که آبکشی شوند، به مو مدل می دهند و موها را خیلی ملایم رنگ می کنند. رنگ های به کار رفته در رقیق ها، رنگ های تضمین شده و رنگ های مصنوعی تصفیه شده ای می باشند  که از نظر ایمنی تست شده اند و مورد تایید FDA هستند. و هو کمتر به مو اسیب می زنند و یا اصلا می تدان گفت بی خطر هستند و خطر کثیفی فرص و لباس هم کاهش می دهد 

غلیظ ها :

رنگ موی موقت غلیظ رنگ تیره تری ایجاد می کنند وتقریبا بی خطرند. رنگ های خیلی غلیظ ممکن است به بالش یا لباس مالیده شوند و از همین جهت کمی کاربردشان کمتر است .

اسپری رنگ مو نوعی رنگ موی موقت

همه رنگ های موقت، مواد رنگی را مانند یک پوشش رنگی روی مو می گذارند و به درون ساختمان مو نفوذ نمی کنند و یا خیلی کم نفوذ می کنند . برخی فرآورده ها به صورت اسپری، موس یا ژل و یا گچ مو  ساخته شده اند که برای ایجاد رنگ های فانتزی مو، قرمز، آبی، طلایی نقره ای، صورتی و ... به کار برده می شود.

 بهتر است برای استفاده از این نوع رنگ ها اول اسپری سفید کننده بزنید و بعد رنگ فانتزی دل خواهتان تا نتیجه ی بهتری بدهد . 

رنگ های نیمه موقت:

دوام شان از رنگ های موقت بیشتر است، ولی پس از 6 تا 11 بار شستشو از بین خواهند رفا اما با شامپوهای حاوی ammonia به راحتی شسته می شود پس اگر از این رنگ ها خوشتان نیامد می توانید این رنگ موها را با چند بار شستشو از بین ببرید. این محصول  ها کاربردشان آسان است و کمتر از رنگ های اکسیداسیون دایمی، آلرژی ایجاد می کنند اما اثرشان دائمی نیست و نمی توانند رنگی روشن تر از رنگ اصلی مو برای شما ایجاد کنند. و یکی از مزایای این رنگ ها این است که مو اسیب نمی زنند و هن سریع سریع می توانتد رنگ مو عوض کنید بدون اسیب ب مو .

این محصولات ها حاوی رنگ های آلی هستند . این نوع رنگ ها را که اکثرا به صورت مایع بوده مستقیما به مو مانند شامپو می میزنند . این نوع رنگ ها بر خلاف رنگ های موقت به لباس و ملافه و... مالیده نمی شود و رنک های بهتری را ایجاد می کند .  رنگ های نیمه دایم به صورت سری کاملی از بلوند خاکستری تا مشکی معمولی وجود دارند و نیز انواعی از طیف خاکستری، به رنگ های دودی یا نقره ای و انواع رنگ های فانتزی هم موجود می باشند.

رنگ های دائمی:

اگر موهای خود را با این نوع رنگ ها ، رنگ کنید به مدت چندین ماه روی موهای تان باقی می ماند اما نباید زیاد از این نوع رنگ ها استفاده کنید زیرا باعث آسیب مو و ریزش مو می شوند. حدود 11درصد استفاده کنندگان این رنگ مو به آن حساسیت دارند و بعد از استفاده از ان دچار ریزش مو شدید و حتی مو خوره شده اند تا جایی که مجبور به کوتاهی مو شده اند . 

افرادی که به داروهای سولفونامید و بی حس کننده های موضعی حساسیت  دارند،به این رنگ ها نیز حساسیت خواهند داشت  . گفته می شود این رنگ ها احتمالا سرطان زا هم هستند بنابراین خانم ها نباید زیاد از این نوع رنگ ها استفاده کنند البته باز این گفته سخنی بیش نیست و هنوز تایید نشده است اما احتیاط شرط عقل است . 

طیف رنگی این نوع رنگ مو بسیار گسترده است به طوری که به جندین دسته تقسیم شده است 

شماره های پایه رنگی

رنگها پایه های ده گانه دارند . عمق رنگ در واقع همان پایه رنگ است که برای رنگ آمیزی باید به آن توجه کنید .تن مو سایه ای است که روی تار موی شما منعکس می شود و تیرگی و روشنی را مشخص می کند . این پایه رنگی از تیره به روشن عبارتند از :

شماره ۱ مشکی ، قهوه ای تیره ، قهوه ای متوسط ، قهوه ای روشن ، قهوه ای بسیار روشن ، بلوند تیره ، بلوند نیمه روشن، بلوند روشن ، بلوند بسیار روشن ، بلوند بسیار روشن پلاتینه که شماره ۱۰ و روشن ترین ان ها است . 

پایه 1 و 2, مشکی و قهوه ای خیلی تیره می باشند :

رنگ موی ذاتی افراد رنگ موی مشکی طبیعی در این دسته قرار میگیرد واین پایه ها دارای بیشترین مقدار رنگدانه در ساقه مودارد . 

پایه 3 قهوه ای تیره:

این پایه دارای رنگ دانه های کمتری نسبت به پایه 1 و 2 است و افرادی که موهای سفیدی هستند  از این گروه استفاده می کنند .

پایه 4 قهوه ای متوسط:

اگر می خواهید رنگ موهایتان به قهوه ای تیره نزدیک باشد بهتر است رنگهای پایه 4 یا 5 را انتخاب کنید و مو هایتان را با ان رنگ کنید .

پایه 5 قهوه ای روشن:

روشنی بیشتر رنگ در این پایه به دلیل کمبود پیگمنت یا رنگدانه رنگی است و قهوه ایی خیلی روشن می باشد . 

پایه 6 بلوند تیره:

این دوپایه (پایه 6 و 7) نسبت به پایه های قبل از روشنی قابل توجی برخوردار می باشند و تقریبا عامه پسند است . 

پایه 7 بلوند متوسط:

پایه متعارفی در رنگ مو است که نه تیره است و نه خیلی روشن اما در دکلره شاید خیلی پایه مناسبی برای رنگ های روشن نباشدو نیاز به درجه های روشن تری واشته باشد . 

پایه 8 بلوند روشن:

پایه مناسب برای اکثر موهای دکلره شده می باشد . رنگ هایی مثل عسلی و نسکافه ای 

پایه 9 بلوند خیلی روشن:

پایه ای است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و دارای محبوبیت است و رنگهایی زیبا و اغوا کننده در پایه های بلوند خیلی روشن فقط به کمک همین پایه حاصل خواهند شد .

قیمت مشخصات و خرید انواع رنگ مو

ما در این مقاله انواع رنگ مو های موجود در بازار را برای شما معرفی کردیم حال شما می خوانید با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم بهترین و مناسب ترین رنگ مو را برای خود انتخاب کنید شما می توتنید برای خرید رنگ مو به سایت هفت ویک مراجعه کنید . 

 

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!