هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ترکیبات مواد در هر لوازم ارایشی -هفت ویک72616

۱۴۰۰/۱۱/۱۵ سپیده ایمانپور

در مقاله قبلی

ترکیبات اکثریت مواد در لوازم ارایشی را برای شما تک به تک توضیح دادیم خب حالا کدام مواد در کدام لوازم ارایشی ؟

کرم ها

کرم ها امولسیون هستند ، یعنی مخلوط روغن های رقیق شده در آب. بنابراین ، پیچیده ترین قسمت ایجاد آن شامل ادغام آب با روغن است ، تاثیری که به لطف محصولاتی به نام امولسیون کننده حاصل می شود.

قسمت اول این فرآیند شامل مخلوط کردن آب با محصولات محلول در آن است ، از جمله امولسیون کننده ها ، رنگدانه ها و عطرها. سپس روغن ها اضافه شده و مخلوط می شوند تا زمانی که به یک امولسیون تبدیل شود.

رژ لب : رژ لب شامل از مواد تشکيل دهنده مختلفي مانند موم، الکل، روغن و رنگدانه تشکيل شده است. معمولا، موم از چند نوع مختلف تشکيل شده است که باعث مي شود راحت درون قالب لوله اي قرار بگيرد. پس از ذوب شدن موم و روغن و ترکيب آن ها، يک محلول به همراه رنگدانه انتخابي اضافه مي شود. انواع رنگ ها براي رژ لب به کار مي رود و گاهي اوقات در سالم ترين حالت ، رنگ مواد را از ميوه ها مي گيرند اما در مورد رنگ هاي سبز و آبي چطور ؟ در واقع مواد تشکيل دهنده رنگدانه ها به نوع رژلب و انتخاب توليدکننده ي لوازم آرايش بستگي دارد. رنگدانه يک برق لب با رژلب قرمز و مات متفاوت است. پس از مخلوط شدن همه مواد، يک دستگاه چند ساعت اين فرمولاسيون را مخلوط مي کند. پس از استراحت دادن به اين مخلوط ، آن را درون قالب هاي معمول مي ريزند و اجازه مي دهند سرد شود و شکل نهايي خود را به دست آورد. روي بسته بندي آن برچسب نام تجاري را مي زنند و سپس اين محصول براي فروشندگان لوازم آرايش حمل مي گردد. 

ریمل

در برخی کشورها از قیر یا زغال برای سیاه کردن مواد این لوازم آرایشی استفاده می شود، اما ایالات متحده استفاده از آن را ممنوع کرده است و به همین دلیل معمولا از کربن سیاه برای سیاهی ریمل استفاده می گردد. اکسید آهن برای تولید رنگ قهوه ای و برخی رنگدانه های معدنی برای ساخت رنگ های نامتعارف تری مانند بنفش و آبی استفاه می گردد. درحالیکه چندین روش برای ساخت ریمل وجود دارد، مقرون به صر فه ترین روش امولسیون می باشد که درآن آب و غلیظ کننده خاصی با هم مخلوط شده و یک ترکیب کرم مانند به دست می آید. در مخزن های جداگانه موم ذوب شده و رنگدانه ها به آن اضافه می شوند. بعد از اینکه هر دو محلول ساخته شدند، با سرعت زیادی با هم مخلوط می شوند تا روغن ها و موم به ذرات کوچکتر تجزیه شوند و این روند تا سرد شدن مواد ترکیبی ادامه می یابد. بعد از این کار مواد به دستگاهی منتقل می شوند تا درون بطری ها ریخته شوند و برای آخرین بار از لحاظ شفافیت و یکپارچگی مورد ارزیابی قرار گیرند.

پنکیک‌، کرم‌پودر، رژگونه

این نوع لوازم ارایش مانند ریمل و رژلب از مواد روغنی و رنگدانه‌ها تشکیل شده‌اند. در برخی موارد مواد عطری نیز به ترکیب اضافه می‌گردد چرا که ممکن است مواد اولیه بوی مطبوعی نداشته باشد.
با افزایش محبوبیت لوازم ارایش با ترکیبات ارگانیک، شرکت‌های سازنده نیز رویکرد بیشتری نسبت به استفاده از مواد طبیعی‌تر در فرمول لوازم ارایش صورت داشته‌اند. بسیاری از پنکیک‌ها و کرم پودرها با درنظر گرفتن پوست‌های حساس ساخته می‌شوند، بنابراین نیازی به تشریح لیست مواد تشکیل‌دهنده آن قبل از خرید وجود ندارد. البته آزمایش کردن لوازم ارایش روی حیوانات موجب برخی نگرانی‌ها شده و اعتراضاتی را نسبت به این قضیه به همراه داشته است. امروزه بيشتر افراد توجه بيشتري به ميکاپ کردن دارند و از طرفي سعي دارند که از لوازم آرايش طبيعي استفاده کنند زيرا به ضرر ها و آسيب هاي مواد آرايشي مصنوعي پي برده اند .بسياري از افراد فقط از مواد آرايشي گياهي استفاده مي کنند زيرا دوست ندارند که لوازم آرايش آن ها به حيوانات آسيب هم بزند. با افزايش محبوبيت لوازم آرايش با ترکيبات ارگانيک، شرکت هاي سازنده نيز رويکرد بيشتري نسبت به استفاده از موادطبيعي تر در فرمول لوازم آرايش صورت داشته اند.
تست لوازم ارایشی

مواد آرایشی محصولات بسیار ظریفی هستند زیرا با پوست ، مو ، دهان و چشم تماس پیدا می کنند.

به همین دلیل ، قبل از ورود به بازار ، باید تحت آزمایشات آزمایشگاهی قرار بگیرند تا تأیید کنند که اثرات مضر بر سلامت انسان ندارند.

این آزمایشات مدتهاست که بر روی حیوانات اعمال می شود. این باعث شده انسان از عواقب منفی احتمالی محصولات رنج نبرد ، اما بسیاری از حیوانات کوچک و شکننده را در معرض این خطرات قرار داده است.

با این وجود ، به لطف فعالیت گروه های حیوانی ، در برخی کشورها آزمایش مواد آرایشی روی حیوانات ممنوع شده است.

به دلیل این ممنوعیت ها ، اکنون بسیاری از شرکت ها از استراتژی های دیگری برای اطمینان از ایمنی محصولات خود استفاده می کنند.

با این حال ، تخمین زده می شود که با وجود مقررات فعلی ، بیش از 500000 حیوان هنوز برای آزمایش های آرایشی در سراسر جهان استفاده می شود.

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!