هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع رنگ خانگی مو -هفت ویک50178

۱۳۹۹/۱۱/۳۰ سپیده ایمانپور
Card image cap
Card image cap

در قدیم مادر بزرگ هایتان را دیده اید که  موهای خود را با مواد طبیعی رنگ می کردند. رنگ های طبیعی برخلاف رنگ های شیمیایی که موجب آسیب به مو و ریزش مو  می شوند، برای تقویت و درمان برخی از بیماری های مو  بسیار مفید هستند. اگر موهایتان توسط استفاده فراوان از رنگ مو آسیب دیده دیگر از رنگ های مصنوعی استفاده نکنید و برای یک بار هم که شده موهایتان را با مواد طبیعی مثل حنا، سدر، بابونه، چغندر، روناس و... رنگ بکنید تا از مزایای آن بهره مند شوید و شاید از رنگ های بدست امده بیشتر از رنگ های شیمیایی خوش شتان بیااد .

رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی

حنا

حنا از بهترین رنگ های طبیعی برای رنگ کردن مو ناخن است و از قدیم الایام از آن استفاده زیادی می شده است. حنا برگ درختچ ه ای به همین نام است که آن را می کوبند و از ان استفاده می کنند . همیشه رنگ موی حاصله از حنا قرمز نیست شما می توانی  گیاه حنا  را با مواد طبیعی دیگری مخلوط کنید و رنگ موهای متفاوتی به دست آورید. قبل از رنگ کردن مو با حنا و ترکیب های طبیعی دیگر لازم می باشد  مقداری از موادی که می خواهید با آن مو های خود را  را رنگ کنید را بر روی پوستتان بگذارید و سپس بعد از اطمینان از بروز هرگونه حساسیت موهای خود را با آن رنگ کنید.

مشکی ( پر کلاغی ) کردن مو با حنا

چهار قاشق غذاخوری حنا را با آب جوش مخلوط بکنید و دو ساعت روی موی سر بگذارید. چهار قاشق غذاخوری وسمه (رنگ حنا) را هم خیس کنید و سپس بعد از شستن حنا روی سرتان بگذارید، بعد از دو ساعت حنا را بشویید و موها را خشک کنید سپس وسمه را روی آنها بمالید و دو ساعت بعد دوباره موها را آبکشی کنید .  و بعد از این مراحل چهار قاشق غذاخوری تنباکو را با دو لیوان آب به مدت نیم ساعت بجوشانید و بعد از خنک شدن روی مو های خود ماساژ دهید خواهید دید موهای سفید شما سیاه می شود. و در اخر یک قاشق غذاخوری برگ کنجد، یک قاشق غذاخوری سنای مکی و یک قاشق غذاخوری حنا را پودر بکنید و با یک لیوان آب جوش به صورت خمیر در آورید و دو ساعت اجازه بدهید به حالت خمیر بماند سپس خمیر را به موها بمالید و پس از گذشت 2 ساعت آن را بشویید.

قبل از تهیه و رنگ کردن موهایتان با این مواد که در ادامه باید بدانید  موهای خود را با یک قاشق غذاخوری روغن مثل روغن جوانه گندم ماساژ دهید. سپس دو قاشق غذاخوری حنا و چهار قاشق غذاخوری وسمه را در ظرفی بریزید و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید وبعد از 5 دقیقه یک عدد تخم مرغ  به مواد اضافه کنید و سپس موها را با این مواد رنگ کنید و بعد از دو ساعت موها را با اب سرد آبکشی کنید. پنج قاشق حنا و یک لیوان سرکه  را ترکیب کرده  و بعدازگذشت یک ساعت آن را به سر بمالید سپس بگذارید این مواد روی سرتان حدود یک ساعت بماند و بعد موها را آبکشی کنید. و یا می توانید دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو ( قسمت بیرونی ) را با یک لیوان آب ترکیب کنید و بگذارید دو ساعت بماند سپس موها رنگ کنید و بعد از دو ساعت آبکشی کنید.

 همچنین می توانید از مخلوط حنا و 

ابتدا چهار قاشق غذاخوری حنا را با یک دوم لیوان آب جوش ترکیب کنید و موها را با آن رنگ نمایید سپس بعد از دو ساعت موها را بشویید و بعد چهار قاشق غذاخوری وسمه و یک قاشق مرباخوری سریش را با ماست پرچرب مخلوط کنید و به مو بمالید و دو ساعت بعد موها را بشویید.

اگر می خواهید موهایتان مشکی شود موهای خود را با جوشانده پوست گردو در مرحله ی اخر ماساژ دهید.

رنگ کردن موهای سفید

  1. برای رنگ کردن موهای سفید چهار قاشق غذاخوری تنباکو را نیم ساعت با دو لیوان آب بجوشانید وپس از سرد شدن به موها ی خود  بمالید.
  2. برای رنگ کردن موهای سفیدتان کی توانید دو قاشق غذاخوری پودر گل شقایق و دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب جوش به حالت خمیر درمی آوریم و بعد از دو ساعت خمیر را به آرامی به موها را رنگ می کنیم سپس بعد از گذشت یک ساعت موها را می شوییم.
  3. برای رنگ کردن موهای سفید یک چهارم فنجان رزماری خشک را به مدت 10 دقیقه در دو فنجان آب بجوشانید و آب آن را روی سرتان بریزید و اجازه دهید شب تا صبح بماند.

رنگ مو قهوه ای روشن

برای اینکه موهایتان قهوه ای روشن شود 70 گرم ریشه ریواس را 10 دقیقه بجوشانید. بعد از 24 آب آن را با شش قاشق کایولین، یک عدد تخم مرغ و چهار قاشق سرکه که معمولا از سرکه سیبل استفاده می کنند ترکیب کنید و روی سر بمالید و پس از یک ساعت موها را بشویید.

برای اینکه موهایتان قهوه ای روشن شود یک قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری گیاه بابونه و دو قاشق چای خوری روناس را پودر و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. چهار ساعت بعد موهایتان را با خمیر رنگ کنید و بعد از گذشت یک ساعت آبکشی کنید.

برای این که موها به رنگ  قهوه ای روشن شود دو قاشق غذاخوری پوست گردو، یک قاشق چای خوری پودر زاج، دو قاشق غذاخوری عرق بهارنارنج و دو عدد قسمت زرده ی تخم مرغ را با هم ترکیب کرده و موها را با آن رنگ کنید و بعد از گذشت یک ساعت موهایتان را بشویید.

برای اینکه موها را به رنگ  قهوه ای روشن شود دو قاشق غذاخوری گل بابونه، یک قاشق غذا خوری چای و یک قاشق غذا خوری گیاه  وسمه را با دو لیوان آب روی حرارت ملایم بجوشانید و وقتی سرد شد یک زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و به موها بمالید. سپس بعد از سه ساعت موها رابشویید.

 و یا می توانید :

برای اینکه موهایتان قهوه ای روشن شود پوست گردوی سبز تازه کوبیده شده را با چهار لیوان آب   حرارت بدهید تا نصف شود سپس آن را به موهای خود بمالید و بعد از نیم ساعت موهای تان را آبکشی کنید.

برای اینکه موهایتان قهوه ای روشن شود 20 گرم حنا، 30 گرم پودر برگ کنجد، 20 گرم پودر بابونه و دو عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان آب جوش ترکیب کنید و بگذارید 4 ساعت بماند و بعد روی موهای تان بمالید و بعد از گذشت چند ساعت آبکشی کنید ( واد و ترکیبات با توجه به بلندی مو افزایش دهید ولی نسبت ها را رعایت کنید).

 

رنگ موی طبیعی قهوه ای تیره

برای اینکه موهایتان قهوه ای تیره شود می توانید :

یک قاشق چای خوری چای را در 200 میلی لیتر آب بجوشانید تا نصف شود سپس چای صاف شده، یک فنجان پودر حنا، یک قاشق چای خوری پودر میوه ی انگور خشک شده و دو قاشق چای خوری روغن مثل روغن نارگیل  یا زیتون را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شبانه روز در ظرفی آهنی بماند. صبح مقداری پودر گل میخک  به آن اضافه کنید و به موی سر خود بزنید و بعد یک یا دو ساعت آبکشی کنید.

برای اینکه موهایتان قهوه ی تیره شود می توانید از ترکیب دیگر مثل 

پودر پوست گردو، پودر زاج، پودر حنا، زرده تخم مرغ و آب را به حالت خمیری شکل در آورید و روی موها ی تان بمالید و بعد از مدت  40 دقیقه آبکشی کنید.

برای اینکه موهایتان قهوه ای شود آب دو عد د لیمو ترش ، یک قاشق غذاخوری حنا، و همچنین مواد  یک قاشق غذاخوری پودر قهوه و یک لیوان آب جوش را مخلوط کنید و به مدت پنج دقیقه بجوشانید تا حالت خمیر نرم به خود بگیرد بعد از نیم ساعت به مواد یک عدد زرده تخم مرغ اضافه بکنید و به موهای خود بزنید  سپس یک و نیم ساعت بعد موهایتان را بشویید . بهتر است قبل از گذاشتن این مخلوط روی مویتان ، موهای خود را با یک قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ماساژ دهید.

رنگ موی سرخ جذاب

برای سرخ شدن مو ها کافی است با مواد طبیعی حنا را با آب یا عرق بهارنارنج مخلوط کنید و بعد از چند ساعت، کمی آب به آن اضافه کرده و به موهایتان بزنید . اگر مقداری آب اکسیژنه به خمیر حنا اضافه کنید، مو ها را به رنگ آتشین درمی آید.

و یا بریا راحتی کار می توانید 

برای سرخ شدن مویتان با مواد طبیعی اقطی سرخ (نام گیاه) را با آب مخلوط کنید و موهایتان را با آن آغشته نمایید.

رنگ موی قهوه ای بلوطی

برای اینکه موهایتان به رنگ بلوطی شود پودر حنا را با آب اکسیژنه و قهوه مخلوط بکنید و موها را با آن رنگ کنید و دو ساعت بعد مو را با آب ولرم آبکشی کنید.

رنگ موی طلایی

برای طلایی شدن مو ها کافیست  پنج قاشق غذاخوری گل بابونه و پنج قاشق غذاخوری گل ریواس را با سه لیوان آب روی حرارت ملایم بگذارید . بعد از 20 دقیقه صاف کنید سپس این مواد را روی موهای خود ریخته ماساژ دهید.

 همچنین می توانید برای طلایی شدن موهایتان پنج قاشق غذاخوری پودر بابونه را با یک لیوان آب به مدت پنج دقیقه بجوشانید، پس از سرد شدن یک قاشق غذاخوری صابون به آن اضافه کنید به طوری که در آن حل شود. ابتدا سر را با صابون  بزنیدو بدون اینکه آبکشی کنید این مخلوط را روی سر ماساژ دهید و یک ساعت بعد موها را بشویید.

برای طلایی شدن موهایتان از یک گیاه چغندر را رنده کرده و در یک فنجان آب بجوشان و سپس با نصف قاشق چای خوری کاتا مخلوط کنید. بعد از صاف کردن، آن را با یک فنجان حنا مخلوط کنید و یک قاشق چای خوری پودر قهوه به آن اضافه کنید و یک شب در داخل ظرف فلزی قرار دهید. صبح نصف پیمانه کشک  به آن اضافه کنید و به موهای خود بمالید و بعد از دو تا سه ساعت اصولا 3 ساعت نتیجه ی بهتری می دهد  موها را بشویید.

برای طلایی شدن موهایتان کتافیست مقدار مساوی از بابونه، قهوه، آبلیمو، سرکه و زعفران  را ترکیب بکنید و به موهای بمالید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.

رنگ موی شرابی

شرابی رنگ مورد علاقه ی همه خانم هاست برای شرابی شدن موهایتان یک عدد چغندر متوسط را در مقداری آب بجوشانید و با شش قاشق حنا مخلوط کنید و روی موهای تان بگذارید و پس از یک ساعت آبکشی کنید.

و یا اگر مواد قبل را نداشتید می توانید برای شرابی شدن موهایتان دو قاشق غذاخوری حنا، یک قاشق غذاخوری رنگ حنا، سه قاشق غذاخوری روناس، دو قاشق غذاخوری گل ریواس را با آب لبو قرمز ترکیب کنید و روی مو ها بگذارید و دو ساعت بعد موها را بشویید.

 

برای شرابی شدن موهایتان پنج قاشق غذاخوری روناس را با یک لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید، پس از سرد شدن و صاف کردن نصف آن را به موهای تان بمالید، بعد نیم ساعت باقیمانده مواد را به موها زده و یک ساعت صبر کرده و بعد با آب ولرم بشویید.

و در اخر می توانید برای شرابی شدن موهایتان شش قاشق غذاخوری حنا، آب گیاه شلغم  که قبلا دم کشیده و خنک شده و دو قاشق غذاخوری قهوه و دو قاشق غذاخوری سرکه را ترکیب کنید و دو ساعت بعد از روی مویتان بشویید.

 

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!