هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع مژه مصنویی -هفت ویک6756

۱۴۰۱/۳/۱ سپیده ایمانپور

مژه ها تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن حالت چشم ها دارند.هر چند که استفاده از مژه مصنوعی، جزء اصلی از مراحل آرایش کلاسیک نمی باشد اما امروزه تبدیل به عضوی ثابت و ضروری در میکاپ شده است. مژه مصنوعی یک مکمل فوق العاده برای آرایش چشم است.

انواع مژه مصنوعی سه بعدی، انواع مژه مصنوعی تک، مژه مصنوعی نیمه و انواع مژه مصنوعی دانه ای برخی از مدل‌های مژه مصنوعی هستند که هر یک برای چشم‌های متفاوتی مناسب هستند.

تاریخچه استفاده از مژه مصنوعی

استفاده از مژه مصنوعی فقط مربوط به یک دهه یا یک قرن پیش نیست بلکه پیشینه تاریخی دارد. جالب است بدانید که اختراع مژه مصنوعی به مصر باستان برمی‌گردد. در مصر باستان، زنان و مردان زیادی برای محافظت از چشم‌هایشان در برابر نور خورشید، از مژه مصنوعی استفاده می‌کردند. البته آن زمان هم داشتن مژه‌های بلند و پرپشت از شاخصه‌های زیبای به شمار می‌رفته. سال‌ها بعد، رومیان باستان داشتن مژه‌های کوتاه را از نشانه‌های کهن‌سالی می‌دانستند. آن‌ها با استفاده از پودر زغال سعی در پرپشت نشان دادن مژه‌هایشان داشتند.در اوایل قرن نوزدهم، داشتن مژه‌های بلند اهمیت بیش‌تری پیدا کرده بود. به صورتی که گزارشاتی از دوختن موهای کوتاه سر به پلک‌ها وجود دارد! بالاخره در سال ۱۹۱۱، یک مخترع کانادایی نسخه اولیه مژه مصنوعی‌های امروزی را ابداع کرد. نسخه‌های امروزی این محصول از الیاف مصنوعی، ابرشم و موی حیوانات تهیه می‌شوند و نسبت به نمونه‌های اولیه، خطرات کم‌تری را در پی دارند.

 

انواع مژه مصنوعی

  • مژه مصنوعی تکی یا دانه ای

در واقع، این مژه ها برای افرادی مناسب است که مژه های واقعی آنها مرتب، پر و بلند است، اما می خواهند به طول مژه های خود اضافه کنند یا می خواهند مژه های پرپشت‌تری در بعضی از قسمت های چشم داشته باشند.

 مزایای آن می تواند به حدی باشد که بتوان آن را در هر نقطه از قسمت مژه ها قرار داد و بسیار کمتر به نظر می رسد، ظاهری طبیعی به شما می بخشد. اگر از مژه های مصنوعی دانه ای در گوشه های خارجی چشم استفاده کنید، چشمان شما بزرگتر به نظر می رسند.

 

  • مژه مصنوعی‌های نواری

 نوع اول و معمول آن، مژه‌ها روی نوارهای مشکی و نسبتا ذخیم قرار گرفته‌اند که مناسب افرادی می باشد که برای آرایش از خط چشم استفاده می کنند و آرایش چشم غلیظ‌تری دارند.

نوع دوم مژه ها بر روی نوارهای نامرئی قرار گرفته‌اند. این مژه‌ها بر روی چشم بسیار طبیعی دیده میشود و می‌توان حتی بدون داشتن آرایش چشم از آن‌ها استفاده نمود. هر دوی این‌ها با طول‌های متفاوت در بازار موجود می‌باشند

 

  • مژه مصنوعی سه بعدی

 

انواع مژه مصنوعی سه بعدی را در میان انواع مژه مصنوعی می‌توان عضوی خاص دانست که از تارهای مو یا الیاف طبیعی، نازک و انعطاف پذیر ساخته می‌شوند. انواع مژه مصنوعی سه بعدی برخلاف مدل‌های دیگر ظاهری بسیار طبیعی داشته و با وجودی که پرپشت هستند، تشخیص آنها از مژه‌های طبیعی کار ساده‌ای نخواهد بود.

البته علاوه بر انواع مژه مصنوعی سه بعدی، مدل‌های دو بعدی، چهار بعدی و پنج بعدی نیز در بازار موجود هستند. با بالا رفتن عدد، بلندی، حجم و میزان پرپشتی انواع مژه مصنوعی سه بعدی نیز بیشتر می‌شود.

مدل کلاسیک

مدل های کامل و کلاسیک معمولا برای افرادی که دوست دارند ظاهر طبیعی مژه هاشون خیلی بهتر و کامل تر دیده بشه و یا اینکه فضای خالی بین مژه های خودشون رو پر کنند، مناسب می باشد .

مژه مصنوعی دو بعدی 2D

مژه مصنوعی های دو بعدی کمی پرتر از مدل های کلاسیک می باشند و ظاهر طبیعی مژه ها رو کمی بهتر و جذاب تر نشون میدهند

مژه مصنوعی سه بعدی 3D

مژه مصنوعی های سه بعدی یک حجم 3D و جذابی رو برای مژه ها ایجاد می کنند و معمولا از سه ردیف تار مژه بسیار نازک و طبیعی ساخته شده اند. این نوع از مژه مصنوعی ها معمولا سبک تر از سایر مدل ها هستند و به دلیل ظاهر طبیعی و جذاب که برای چشم ها ایجاد میک نند، طرفداران خیلی زیادی هم دارند.

مژه مصنوعی چهاربعدی و پنج بعدی

مژه های مصنوعی های چهار بعدی و پنج بعدی هم به ترتیب خیلی پرپشت تر و بلندتر هستند و ظاهر چشمگیر و خیره کننده ای را برای مژه ها به وجود می آورند. این نوع از مژه مصنوعی ها، فوق العاده متراکم تر از سایر مدل ها هستند و معمولا برای عکاسی و فیلمبرداری مورد استفاده قرار می گیرند.

  • مژه مغناطیسی

مژه مغناطیسی یا مگنتی، از انواع مژه مصنوعی‌های موجود در بازار است که از دو بخش مجزا تشکیل شده است. ممکن است در حین پروسه کار گذاشتن و برداشتن این مدل، تعدادی از مژه‌های خودتان کنده شوند که طبیعی است. امروزه می‌توانید مژه‌های خوشه‌ای یا دانه‌ای را هم به صورت مگنت‌دار تهیه کنید.

 

برای اطلاعا بیشتر راجب مژه مگنتی کلیک کنید 

 

 

Card image cap
  •  مژه فانتزی

مژه‌های فانتزی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود هستند. از انواع پرفروش این مژه‌ها، می‌توان به مژه‌های رنگی و رنگین‌کمانی، طاووسی، نگین‌دار، اکلیلی و … اشاره کرد.

 

  • مژه مصنوعی نیمه 

مژه مصنوعی نیمه، روی نوار کوتاه تری قرار گرفته و معمولا فقط نیمه بیرونی پلک را پوشش می دهد. همین موضوع باعث می شود تا این نوع مژه ها طبیعی تر به نظر رسیده و کاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!