هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

لیفتینگ صورت چیست ؟ -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۲/۲۸ سپیده ایمانپور
Card image cap

لیفتینگ صورت چیست ؟
با گذر زمان و افزایش سن، بدن انسان دچار تغییرات زیادی می شود. ممکن است کم پشتی مو ایجاد شود وگاها حتی نیاز به کاشت مو و سایر تغییرات مثل لیفتینگ است بیشتر از همه جا های بدن ، تغییرات افزایش سن، پوست بدن انسان را درگیر می شود. طی روند پیر شدن  پوست شما دچار شل شدگی و افتادگی می شود و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.
 در چنین مواقعی  بالا کشیدن پوست یا همان لیفتینگ به خوبی می تواند نشانه های افزایش سن و پیری را کاهش دهد. لیفتینگ پوست صورت را معمولاً بین سنین 40 تا 60 سال انجام می دهند تا پوست جوان بماند .

مزایای لیفتینگ صورت
عمل لیفتینگ برای جوان سازی پوست شما انجام می شود و پوست صورت را بین 10 تا 15 سال جوان تر نشان خواهد داد. معمولاً این عمل را هم زمان برای صورت و گردن انجام می دهند و می تواند با برداشتن چربی های اضافی، سفت کردن عضلات و ماهیچه صورت و کشیدن پوست، جوانی را به شما هدیه کند.

انواع روش های لیفتینگ صورت و نحوه لیفتینگ
لیفتینگ صورت، روش های متفاوتی دارد. در یک روش، با استفاده از جراحی، مقداری از سطح پوست برداشته می شود. سپس اطراف محل برداشتن پوست، نزدیک شده و محل، بخیه می شود. به این ترتیب سطح پوست مورد کشش قرار می گیرد. به عنوان مثال، برای لیفتینگ پوست پیشانی، مقداری از پوست وسط سر را که حدود ۱۰ سانتی متر بالاتر از محل رویش مو، برداشته می شود

لیفتینگ صورت با نخ
در این روش  لیفتینگ، از نخ استفاده می شود. در این روش، نخی از سطح پوست عبور داده می شود و تعدادی گره در جاهای مختلف این نخ ایجاد می شود که باعث کشیده شدن پوست می گردد. اکثر افراد رضایتی از این روش لیفتینگ پوست ندارند؛ چرا که نگهداری از آن مشکل بوده و گاهی نخ یا گره آسیب می بینند و فرآیند لیفتینگ به مشکلاتی بر می خورد. گاهی نیز اثر این روش به سرعت از بین رفته و یا تأثیر کافی و مورد دلخواه بیمار را در پی ندارد.

لیفتینگ صورت به روش هایفو (HIFU)
روش دیگری از  لیفتینگ، روش هایفو می باشد. دستگاه هایفو، روش جدیدی برای لیفتینگ می باشد اما با توجه به قیمت بالای دستگاهو همچنین هزینه جلسات درمانی این روش گران است. درصد رضایت از این روش نیز بین بیماران کم است و تأثیرگذاری این روش نیز مورد پذیرش اکثر بیماران کمی که داشته نمی باشد.

لیفتینگ صورت به روش آر-اف (RF)
روش آر-اف ، روش دیگی از فرایند  لیفتینگ می باشد. نام اصلی این روش، آر-اف فرکشنال (Fractional Radio Frequency) است که در آن، از تاباندن موج الکترومغناطیس، با تنظیمات خاص و مخصوص و دقیق در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست استفاده می شود. در حین این تابش، سوزن های بسیار نازکی از جنس طلای ۲۴ عیار وارد سطح پوست می گردد (micro-needling).
فلز طلا، باعث سفت شدن پوست شما می گردد. همراهی این دو، باعث شکستن کلاژن های (collagen) پیر و قدیمی در سطح پوستان شده و تولید کلاژن و سلول های تازه در سطح پوست سرعت صعودی به خود می گیرد. به این ترتیب، این عملیات، باعث نرم شدن و کشش پوست می شود و جوان سازی و لیفتینگ و سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک ها را به ارمغان می آورد (anti-aging). البته روند این فرآیند در پوست های مختلف، زمان های مختلفی دارد، اما به دلیل این که بدون هیچ گونه خونریزی و جراحی است، عوارض جانبی خاصی مثل  ( التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) برای بیمار ندارد  و چند ساعت بعد از انجام، فرد قادر به انجام کارهای روزمره ی خود می باشد. این روش توسط دستگاه مخصوصی، در طی حدود یک ساعت الی 2 ساعت انجام می شود که یکی از معروفترین آنها، دستگاه ویواسه (Vivace) است. با توجه به نوع عملیات، این روش جوانسازی و لیفتینگ، نسبت به بقیه روش ها ارزان تر می باشد. تمامی افراد بالای ۲۵ سال، برای تأخیر شگرف در شروع پدیده پیری پوست و پیش گیری از آن، می توانند از این روش استفاده کنند.
بعد از استفاده از روش آر-اف، از پماد هایی مثل اکسید روی در محل جوانسازی استفاده می شود، به همین دلیل، پیشنهاد می شود در روز انجام استفاده از این روش، از تابش مستقیم نور آفتاب به محل مورد نظر، جلوگیری شود.
نتایج استفاده از این روش، معمولا تا دو هفته الی 3 هفته بعد قابل رؤیت است و پیشنهاد می شود در این مدت، از مواد آرایشی و روش های دیگر زیباسازی استفاده نشود.
زمان بندی پیشنهادی برای این روش، یکبار در ماه، در طی شش ماه می باشد . 

کدام نواحی صورت را لیفتینگ انجام میدهند؟
بافت قسمت های مختلف صورت می تواند دچار افتادگی و خطوط عمیق بشوند . افتادگی بافت میانی صورت، ایجاد افتادگی در پلک و اطراف لب، شل شدن پوست غبغب و رسوب چربی های اضافی زیر چانه و فک، ایجاد شدن خطوط عمیق در طول بینی به سمت گوشه های لب از جمله نواحی متفاوت صورت هستند که متأثر از روند پیرشدگی، دچار چنین تغییراتی می شوند. این مشکلات را می توان به خوبی با لیفتینگ برطرف نمود.

نکاتی که قبل از لیفتینگ صورت 
در صورتی که لیفتینگ صورت با عمل جراحی انجام بشود، دو هفته پیش از عمل، باید مصرف داروهایی مانند آسپرین و فرآورده های آن قطع بشود . استفاده از سیگار و دیگر دخانیات از 4 هفته پیش از عمل ممنوعه و فرد نباید به مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. مصرف هر گونه کرم جوان کننده ی پوست نیز باید دو هفته پیش از عمل جراحی لیفتینگ قطع گردد.

مراقبت های بعد از لیفتینگ صورت :
مراقبت های بعد از عمل تاثیر زیادی در نتایج عمل های زیبایی دارد.
1پس از انجام عمل لیفتینگ نباید تا سه روز حمام کرد.
224 تا 48 ساعت بعد از عمل لیفتینگ معمولی و همچنین لیفتینگ با نخ برای جلوگیری از عواملی مثل  کبودی از یخ استفاده می کنند و پس از آن از کمپرس آب گرم بهره می برند.
3تا یکسال پس از انجام عمل لیفتینگ قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی ممنوع است و تا 6 ماه بعد از عمل نباید به استخر رفت.
4توصیه می شود تا مدت کوتاهی بعد از عمل، از لوازم آرایشی استفاده نشود و برای رنگ کردن مو استفاده از سشوار نیز احتیاط لازم در نظر گرفته شود.
5بهتر این است که عمل هایی مثل هاشور و میکرو بلدینگ بعد لیفینگ انجام شود 
زمان مشاهده تاثیر لیفتینگ صورت
نتایج و تاثیر لیفتینگ صورت به روش های نوین هایفو و آر اف را می توان در هفته ی دوم پس از انجام آنها مشاهده نمود. مدت زمان لازم برای بهبودی پس از جراحی لیفتینگ نیز حدود یک هفته است و ممکن است فرد دچار کمی کبودی شود.

ماندگاری لیفتینگ صورت
همان طور که گفته شد لیفتینگ صورت دو روش عمده دارد.
 پزشک متخصص شما با توجه به مهارت و پوست شما ، یا از طریق جراحی و به صورت تهاجمی با ایجاد برش هایی روی پوست، و یا به صورت روش های سرپایی بدون جراحی، عمل لیفتینگ را انجام می دهد.
در روش جراحی لیفتینگ، قسمت های مشخصی از پوست برش داده شده و کشیده می شود. خطر انجام عمل لیفتینگ بالا است و عوارض احتمالی متعددی را در پی خواهد داشت.

اعصاب صورت در عمل جراحی لیفتینگ در معرض خطر قرار دارند و احتمال آسیب دائمی وجود دارد، بنا بر این در انتخاب پزشک متخصص و محل انجام آن باید دقت کافی داشته باشد ، اما ماندگاری این روش تا حدود 10 سال خواهد بود.
 نوعی از جراحی کم تهاجمی لیفتینگ تحت عنوان لیفتینگ با نخ، اگر در سنین پایین تر مثل 40 سالگی انجام شود دوام بیشتری خواهد داشت و اگر در سنین بالاتر انجام شود ماندگاری آن کمتر خواهد بود.
ماندگاری لیفتینگ به روش های هایفو و آر اف نیز بین یک تا دو سال است و پس از آن می توانند تکرار شوند.

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!