هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

گام به گام زیر سازی _هفت ویک52252

۱۴۰۰/۲/۱۵ سپیده ایمانپور

زیرسازی آرایش چیست و چگونه انجام می شود؟ قبل از این که شروع به آرایش کنید لازم است به سراغ چه کارهایی برویدو چه کار هایی برای ارلیش اصولی انجام دهید؟؛  آیا تا به حال برای تان پیش آمده به مهمانی دعوت شده باشید و با وجود اینکه یک آرایش تمیز و خوب انجام داده‌اید اما در آخر شب ببینید همه ی  زحماتتان به هدر رفته و پوستتان اصلا جلوه ساعات اولیه را ندارد؟ اگر این اتفاق را تجربه کرده‌اید به این دلیل است که مراحل آماده سازی پوست برای آرایش را به درستی انجام نداده‌اید پس برای ارایشی بی نقص با ما همزاه باشید . اگر می‌خواهید مراحل زیرسازی پوست را بدانید تا یک میکاپ طبیعی و بدون نقص در ادامه با ما همراه باشید 

زیرسازی آرایش صورت چیست؟

زیرسازی اسمش با خودش است یعنی کارهایی که در زیر آرایش باید انجام داد تا زمینه را برای یک میکاپ فوق العاده و شیک  آماده کرد. در کل به کارهایی که پوست شما را برای آرایش آماده می‌کند، زیرسازی پوست گفته می‌شود. این زیرسازی، شادابی، طراوت، پوست صاف و شفاف و … را برای شما به ارمغان و هدیه خواهد آورد.

زیرسازی پوست

مراحل زیرسازی پوست قبل از آرایش

در صورتی که می‌خواهید یک آرایش ماندگار و بادوام داشته باشید باید اصول زیرسازی پوست را نقطه به نقطه  رعایت کنید. اگر به اصولی که در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم دقت کنید و آن را مو به مو انجام دهید یک آرایش طبیعی و جذاب خواهید داشت که همه از زیبایی آن صحبت خواهند کرد. نکته مهمی که درمورد یک آرایش بی نقص وجود دارد این است که به هیچ عنوان روی آرایش قبلی، آرایش خود را انجام ندهید و همیشه در اول و  ابتدا پوست را کاملا تمیز کرده و بعد از آن شروع به آرایش کنید.

برای اینکه بهتر با مراحل آماده سازی پوست برای آرایش آشنا شوید، با ما همراه باشید:

لایه برداری پوست

آیا شما هم گاهی اوقات که در آیینه به خودتان نگاه می‌کنید می‌بینید که روی صورتتان پوسته پوسته شده و یا همچنین  کرم به خوبی روی پوست نخوابیده است؟ می‌دانید علت این ماجرا چیست؟

دلیل این مسئله این است که پوست همیشه در حال تولید سلول‌های زنده  و جدید است و سلول‌های مرده بصورت پوسته پوسته رو پوست ظاهر می‌شوند. طبیعیست که آرایش روی سلول‌های مرده پوست ننشسته و جلوه زیبایی نخواهند داشت. بهترین راه برای برداشتن سلول‌های مرده، لایه برداری و اسکراب صورت است. لایه برداری باید با توجه به نوع پوست انجام شود:

پوست حساس: این نوع پوست باید با لیف نرم، گرم و مرطوب لایه برداری شود. از ماسک‌های سبک و ملایم هم یک یا دو بار در هفته می‌توان استفاده کرد.

پوست چرب: برای این نوع پوست می‌توان از دستگاه پاک‌سازی کننده  صورت، سرم و ماسک‌های لایه بردار مخصوص پوست چرب استفاده نمود. لایه برداری پوست چرب می‌تواند 5 بار در هفته انجام شود.

پوست معمولی و مختلط: این نوع پوست می‌تواند از هر نوع روش لایه برداری استفاده کند. البته نهایت دفعات استفاده از لایه بردار برای این پوست ۳ بار در هفته است و نباید بیش از حد شود

پوست خشک: این پوست بهتر است برای لایه برداری از روش‌های غیر شیمیایی و به صورت گیاهی استفاده کند چون بصورت خودکار این نوه پوست اسیب های زیادی دیده است 

شستن صورت

قبل از انجام آرایش، باید پوست را از هر آلودگی و چربی پاک کرد. اگر از روز قبل آرایشی روی پوستتان دارید ابتدا آن را با پاک کننده و یا با میسلار  آرایش صورت پاک کرده و بعد از اینکه آرایش پاک شد، با شوینده صورت مناسب پوستتان به خوبی شستشو دهید. بعد از این که صورت را شستید، آن را با یک حوله نرم و تمیز و با کیفیت صورت خود را خشک کنید و سپس از 

بعد از این که پوست لایه برداری شد و به خوبی با شوینده مناسب پوست صورت، پاک شد باید به سراغ کرم‌ آبرسان و مرطوب کننده بروید. چون پوست بعد از شستن کمی احساس خشکی و خنکی  می‌کند باید مقداری آبرسان و بعد مرطوب کننده روی پوست استفاده نمود. بعد از زدن کرم‌ها کمی صبر کنید و آن را روی پوست ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود.

استفاده از پرایمر

برخی افراد از کم دوام بودن آرایش خود به خصوص کرم پودر گلایه می کنند.  اگر شما هم می‌خواهید دوام آرایش پوستتان به خصوص کرم صورت را افزایش دهید حتما باید از یک پرایمر خوب به عنوان زیرساز آرایش استفاده کنید.و قبل از ستفاده از کرم پودر از پرایمد استفاده کنید. 

وظیفه پرایمر این است که چروک‌های سطحی و منافذ پوست را پر کرده و سطح پوست صورت را صاف و یکدست کند.

علاوه بر پرایمر پوست می‌توانید از پرایمرهای مخصوص چشم هم استفاده کنید تا ماندگاری و دوام آرایش چشم هایتان هم بالا برود. 

از کرم پودر استفاده کنید

بعد از اینکه مراحل بالا به درستی انجام شد و زیرسازی پوست به خوبی صورت گرفت حالا نوبت زدن کرم پودر است. یک کرم پودر خوب می‌تواند به پوشاندن لکه‌ ها و شفافیت بخشیدن به پوست صورت شما کمک زیادی کند. جالب است بدانید برخی کرم پودرها حاوی ضد آفتاب و مرطوب کننده هستند. یعنی با استفاده از این کرم‌ها دیگر نیازی به زدن ضدآفتاب ندارید.

توصیه ما به شما برای اینکه یک آرایش خوب داشته باشید این است که برای زیرسازی از کرم پودرهای مایع یا پودری استفاده کنید. اگر پوست هایتان طوری است که کرم پودر سریع جذبش می‌شود، باید یک کرم چرب انتخاب کنید و آن را با ابر یا پد آرایشی روی صورت به خوبی پخش بکنید تا چربی آن را از روی پوست گرفته شود.

نکته مهم در مورد کرم پودر این است که رنگ کرم حتما باید با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد تا آرایش تان مصنوعی و غیر طبیعی نشود. و در حدود رنگ پوست رنگ کرم پودرتان را اناخاب کنید 

استفاده از کانسیلر

اگر ایراداتی مانند گودی و سیاهی زیر چشم یا جای جوش شما با کرم پودر قابل پوشاندن با کرم پودر نیست یک راه بسیار کارآمد استفاده از کانسیلر است. شما ابتدا باید کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کرده و آن را بعد از کرم پودر در قسمت مورد نظر استفاده کنید. کانسیلر می‌تواند لکه‌ ها، تیرگی‌ها و قرمزی‌های پوست صورت را به خوبی پوشش دهد. و به یاد داشت باشید برای لکه های زرد از کانسیلر بنفس و به عکس و همچنین برای لکه های قرمز و جای جوش از کتمسیلر سبز استفاده کنید و به عکس 

البته به خاطر داشته باشید بعد از کانسیلر حتما از پودر فیکس استفاده کنید تا کانسیلر در چروک‌ها و خطوط پوستتان جمع نشود.

در آخر از فیکساتور استفاده نمایید

پس از اینکه همه مراحل آرایش انجام شد حالا لازم می باشد  برای ثابت ماندن آرایشتان و تغییر نکردن رنگ کرم، سایه چشم، رژ لب و … از فیکساتور استفاده کنید. برای استفاده از اسپری فیکساتور کافیست آن را در فاصله 20 سانتی متری صورت گرفته و قوطی را در جهت حرکت نوشتن حروف X و T روی صورت حرکت دهید و اسپری کنید. به این صورت آرایش شما دوام بیشتری پیدا خواهد کرد و ماندگاری اش افزایش پیدا می کند 

نکات مهم برای زیرسازی آرایش پوست

1- برای انجام زیرسازی مناسب لازم است ابتدا نوع پوست خود را بدانید تا طرز و رفتار صحیحی با پوست خود داشته باشید.  در ادامه زیرسازی مناسب برای انواع پوست را توضیح می‌دهیم:

پوست طبیعی: این پوست منافذ باز کوچکی دارد که در زیرسازی، منافذ باید بسته شوند تا پوست نرم و مرطوب گردد. این نوع پوست به زیرسازی سبک و نرم نیازمند می باشد و باید با ان با ملایمت رفتار شود

پوست چرب: برای بستن منافذ باز پوست چرب، به یک زیرسازی مات نیاز  دارید. زیرسازی مات برای کنترل تولید سبوم بیش از حد در پوست چرب می‌باشد. اگر پوست چربی دارید از پرایمرهای مات مخصوص پوست چرب استفاده کنید. برای کرم هم، کرم‌های پودری مناسب شما هستند چون چربی پوست را به خوبی می‌گیرند.

پوست خشک: برای کم کردن میزان چین و چروک روی پوست خشک، باید از زیرسازی مرطوب و ابرسانی  استفاده کرد. کرم پودرهای مایع و کرمی برای پوست‌های خشک بهترند چون پوست را از حالت خشکی بیرون می‌آورند.

پوست ترکیبی و مختلط: برای زیرسازی پوست ترکیبی می‌توانید از یک مرطوب کننده مات استفاده کنید و با یک پرایمر خوب منافذ باز پوست را مسدود کنید و یا در قسمت های مختلف از کرم های مخصوص ان نوع پوست استفاده کنید.

2- اگر می‌خواهید یک آرایش طبیعی و زیبا داشته باشید باید دقت کنید که کرم پودر و یا پنکیک شما علاوه بر متناسب بودن با نوع پوست، با رنگ پوستتان هم منطبق باشد و زیادی روشن و یا تیره نباشد . مثلا اگر پوست سبزه‌ای دارید به هیچ عنوان از کرم‌های خیلی روشن و سفید استفاده نکنید.

3- برای پخش کردن کرم‌ و کانیسلر روی پوست صورتتان حتما از پدهای مخصوص استفاده کنید تا مواد به خوبی روی سطح پوست همدست و صاف پخش شود. 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!