هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع ریمل و کاربرد ان هغا -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۰/۲۸ سپیده ایمانپور
Card image cap

 

ریمل چشم، یکی از محبوب ‌ترین و متداول ترین ابزار زیبایی چشم می‌باشد که استفاده از آن بسیار  آسان است، و بلافاصله اثر قابل توجهی می گذارد. ریمل، مژه ها را حجیم تر کرده و چشم شما را زیباتر می کند و با تفکیک مژها، باعث می شود که چشم بزرگتر بنظر برسد حتی اگر ارایش کمی داشته باشید با زدن ریمل ارایش تان جذاب تر خواهد شد ریمل ها بر اساس نوع و رنگ ماده و برس انواع مختلفی  و  متفاوتی را دارند که هریک کاربرد و تاثیر متفاوت نیز بر مژه‌ها دارد. شما باید با توجه نوع و رنگ چهره ،چشم و مژه‌های خود‌ و همچنین کاربردی که از یک ریمل انتظار دارید ریملتان را انتخاب کنید البته به یاد داشته باشید نباید همیشه و بطور یک دست از ریمل مشکی استفاده کرد شما می توانید با ریمل های رنگی جذابیت بیشتری به چشم هایتان بدهید .

انواع ریمل ها بر اساس نوع کاربرد 

ریمل حجم دهنده (Volume Mascara)

باعث پرپشت نشان دادن مژه‌ ها خواهد شد  . و آن ها معمولا فرمول غلیظ تری نسبت به بقیه  دارند و ممکن است حاوی پلیمرهای سیلیکون یا موم نیز باشند که باعث می شود مژه های شما پر تر بنظر برسد و برای خانم‌ هایی که دارای  مژه‌ های نازک و یا با حجم کم و فواصل زیاد می باشد  مناسب می‌باشد ریمل های حجم دهنده برسی تپل و ضخیم دارند و با یک حرکت حجم زیادی از ریمل را در تمام جهت های مژه ی شما می نشانند.

 ریمل بلند کننده ( Lengthening Mascara )

ریمل بلند کننده معمولا مواد تشکیل دهنده ای مانند الیاف را دارای می باشند  =که می توانند خودشان را به مژه های شما بچسبانند تا مژه ها ظاهر بلند تری نسبت به حالت عادی  پیدا کنند. آنها فرمولی دارند که می توانید بدون تجمع ریمل روی مژه ها، چند لایه از آن را روی هم بزنید تا بلند تر شوند . این نوع ریمل برای مژه‌هایی با حجم کافی اما کوتاه مناسب است.  

ریمل فر کننده

این نوع ریمل به مژه ها شکل و حالت لازم را  می دهد و مژه ها را به سمت بالا حالت می‌دهند. ریمل های فر کننده معمولا حاوی پلیمر و رزین هستند تا به حفظ فر مژه ها بطور موقت کمک کنند. باید بیشترین مقدار ریمل فر کننده را به ریشه ی مژه ها بزنید تا شکل بگیرند مثلا 2 بار بزنید . ریمل فر کننده برای خانم هایی که مژه‌هایی صاف و بدون حالت دارند گزینه مناسبی است.

 ریمل ضد آب (Waterproof Mascara)

این ریمل‌ها در برابر آب و تعریق مقاوم است  و باعث سیاهی ااطراف  چشم نمی‌شود. ریمل‌های ضدآب حاوی موم و روغن های معدنی هستند. اگر زیاد عرق کردن می‌کنید و دارای پوستی چرب هستید و یا اهل گریه کردن و رفتن به استخر با آرایش هستید، پس حتما باید  از ریمل های ضدآب استفاده کنید تا زیر چشمانتان به حاله ای سیاه رنگ تبدیل نشود

ریمل های تقویتی

این نوع ریمل علاوه بر حجم دهی و بلند کردن مژه دارای موادی هستند که برای تقویت مژه و پرشدن یا بلند شدن مژه به طور طبیعی نیز مفید  و مناسب هستند و بعد مدتی مژه ها به طور طبیعی بلند و پرپشت می شود .

 ریمل فیبری (Fiber Mascara)

ریمل های فیبری در هنگام حرکت، با مژه هایتان درگیر می شوند و همه ی اطراف آن را می پوشانند و جذاب تر نشان می دهند .

 ریمل جدا کننده ی مژه

این محصول همه کاره، که حجم دهنده و ضخیم کننده است، معمولا به صورت ضد آب  در بازار عرضه می شود. با توجه به غلظت و بافت ریمل ، این ریمل به طور مساوی روی مژه ها پخش می شود، هر مژه را جداگانه، ظریف و با فر زیبایی نشان خواهد داد و ظاهری خواستنی به شما می دهد.

 ریمل اکلیلی

ریمل اکلیلی به هردو شکل پودری و مایع ( در ادامه توضیح خواهیم داد ) موجود است که می توانند همان طور که گفته شد استفاده شوند. این ریمل را باید به طور مساوی روی مژه ها پخش کنید تا در یک نقطه جمع نشود. برای زمانی که به مهمانی، کلاب یا دیسکو می روید به راحتی می تواند ظاهری پر زرق و برق و درخشان به شما بدهد. همچنین رنگ های متنوعی از این ریمل وجود دارد و زرق و برق هایی روی مژه هایتان ظاهر می شود .

 ریمل های رنگی ( Colored Mascar

اگر می خواهید با رنگی متفاوت، آرایش چشمی متفاوت داشته باشید و به چهره تان ارایشی  بولد ببخشید، از ریمل های رنگی استفاده کنید.  و یادتان نرود که به مژه های پلک پایین هم بزنید تا زیبا تر دیده شود اکثرا از رنگ ابی این ریمل استفاده می شود

شکل متفاوت برس ریمل

شکل برس، محل برخورد ریمل با مژه هایتان را تعیین  خواهد کرد. برای افزایش حجم و ضخامت، اکثر برس ها باید پرتر و ضخیم تر می باشد ، و موهای بیشتری داشته باشند. ریمل های فر کننده، برای بالا بردن مژه ها معمولا یک چوب منحنی شکلی نیز  دارند. اکثر برندها برای ریمل بلند کننده، یک چوب مستقیم و باریک ارائه می کنند که بیشتر شبیه شانه است یا یک برس سنتی در جاهایی از مژه که می خواهید برجسته تر بنظر بیاید، بیشتر ریمل بزنید و با تعداد دفعات بالاتر . برای چشمانی بازتر، ریمل را در وسط چشمهایتان بزنید و برای چشم های گربه ای یا بیشتر بالا بردن مژه ها، ریمل را در گوشه چشم ها بزنید.

انواع ریمل بر اساس نوع ماده و ترکیبات

 ریمل پودری

چند قطره آب به ریمل پودری  اضافه می کنید و مژه هایتان را از ریشه تا انتها رنگ آمیزی می کنید. ریمل فورا روی مژه ها می نشیند و چنین به نظر می آید که مژه ی مصنوعی گذاشته اید! برای زمانی که عجله دارید یا به جایی نزدیک می روید خیلی به درد می خورد، ولی برای مراسم های بلند مدت مناسب نیست و در صورت تعریق حاله ای سیاه برجا می گذارد .

 ریمل کرمی

با این ریمل می توانید به آن ها حجم، سنگینی و عمق دلخواه را بدهید. ولی این نوع ریمل به راحتی پخش می شود، به همین دلیل برای استفاده از آن به ابزار خاصی نیاز خواهید داشت. ریمل کرمی برای مژه های زیبا ولی کم پشت مناسب است و مژه ها را بیشتر و پرپشت تر  نشان می دهد .

ریمل مایع

این ریمل ها به راحتی یافت می شوند و بین خانم هایی که مژه های نسبتا فری دارند بسیار رایج است.این ریمل خاصیت تیز کنندگی را افزایش می دهد.بعضی از مدل های این ریمل پخش می شوند ولی مدل های ضد آب آن پخش نخواهند شد همانط.ر که ت.ضیح داده شئ مناسب برای استخر هستند ریمل مایع وسیله ای است که در همه کیف های خانم ها موجود است

Card image cap

 

ریمل با برس ضخیم

کاربرد انواع ریمل با برس ضخیم برای پر پشت تر وضخیم کردن (مثلا ریمل حجم دهندگی) انواع مژه‌ها استفاده می‌شود.  معمولا در این برس‌ها از مویچه‌های ضخیم استفاده‌شده است که حجم بیشتری از مایع ریمل را بیرون آورده و روی مژه‌های شما قرار مبدهد همین امر موجب حجیم‌ و پرپشت‌ت ر نشان دادن مژه‌های شما  می‌شود. استفاده از این ریمل برای افرادی که مژه‌های بلند اما کم پشت دارند توصیه می‌شود.

ریمل با برس نازک

انواع ریمل با برس نازک وصاف بیشتر مناسب خانم هایی است که مژه‌هایی کوتاه و صاف دارند. این نوع ریمل به هیچ وجه خاصیت حجم‌دهندگی نخواهد داشت ، تاثیر آن بیشتر در بلندکنندگی مژه است. مویچه‌های ریز در انواع ریمل با برس نازک موجب کاور کردن تک تک زه‎‌های مژه‌ شما می‌شود و حتی مژه‌های ریز گوشه‌های داخلی چشم را هم فرم می‌دهد.

ریمل با برس خمیده

انواع ریمل با برس خمیده یا منحنی بیشتر مناسب خانم هایی است که مژه‌های کوتاه و صاف یا حتی مژه‌های بلند اما بدون حالت دارند. این ریمل‌ها بیشتر برای حالت‌دهی به مژه‌ استفاده خواهد شد . شیوه درست استفاده از انواع ریمل با برس خمیده به این صورت است که باید برس را از وسط مژه به سمت بالا حرکت داد این ریمل ها به فر کردن مژه‌ها کمک زیادی می‌کنند.

ریمل با برس مخروطی

انواع ریمل با برس مخروطی بیشتر مناسب خانم هایی  است که به فرم چشم گربه‌ای علاقه دارند. قسمت پائین برس ریمل از مویچه‌های بلندتر و قسمت بالای آن از مویچه‌های نازک‌ تر و پراکنده ‌تر استفاده‌شده است. مویچه‌های بلند این ریمل وظیفه پوشش مژه‌های بلند و بیرونی را برعهده دارند و خاصیت بلندکنندگی دارد. مویچه‌های نازک قسمت بالای آن وظیفه پوشش دادن به مژه‌های داخلی و میانی را دارا می باشند

انواع ریمل با برس s  شکل

از جمله پرکاربردترین و پرطرفدارترین انواع ریمل، ریمل‌های با برس s  شکل هستند. این نوع ریمل‌ها بلندکننده و حجم‌دهنده مژه هستند و طراحی بسیار خوب آن‌ها باعث می‌شود تمام قسمت‌های مژه حتی گوشه‌های داخلی چشم را هم پوشش دهد. شما می‌توانید بدون نگرانی از قلمبه قمبه  شدن ریمل روی مژه‌هایتان از این انواع ریمل با برس s  شکل استفاده کنید.

انواع ریمل با برس توپی شکل

انواع ریمل با برس توپی شکل به دو قسمت، ریمل‌های که برس آن‌ها فقط به شکل توپی است و بورس‌های معمولی و توپی شکل تقسیم خواهند شد . این نوع ریمل‌ها بسیار مناسب ریمل زدن نقطه ‌ای هستند. با کمک انواع ریمل با بورس توپی شکل می‌توانید تمام قسمت‌های مژه را پوشش دهید.

انواع ریمل با برس ساعت شنی

انواع ریمل  با برس ساعت شنی بیشتر برای فرم‌دهی و حجم‌دهی به مژه‌های گوشه بیرونی چشم کاربرد دارند . اگر مژه‌ گوشه‌های بیرونی چشم خوب حجم‌دهی شود کمک شایانی به بازتر دیده‌شدن چشم‌های شما می‌کند

قیمت مشخصات و خرید انواع ریمل

ما در این مقاله انواع ریمل که به حالت کرمی و پودری و مایع بودند را برای شما معرفی کردیم سپس راجب به گونه و شکل مختلف برس و خود ریمل ها با شما سخن گفتیم شما می توانید برای خرید این محصول به سایت هفت ویک مراجعه کنید 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!