هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

فواید پوشیدن لباس زیر -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۷ سپیده ایمانپور
Card image cap

لباس زیر یکی از پر مصرف ‌ترین  لباس در سراسر جهان و دنیا است. لباس زیر لباسی می باشد که حتی اگر تصمیم نداشته باشید برای کاری از منزل خارج شوید، باز هم به تن شما می باشد . ضمناً بیشتر مردم جهان به دلیل پیشگیری از مشکلات پوستی و بروز عفونت‌ ها مختلف این لباس را زود به زود عوض می‌کنند و تعداد زیادی از آن می‌خرند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که پوشیدن این لباس به جز آن‌ک ه عادت روزانه یک فرد  باشد آیا فاید ه‌ای دیگری هم برای بدن دارد یا خیر؟ بدون شک لباسی که در مورد حفظ تمیزی و بهداشت آن تا این اندازه سخت‌ گیرانه  و همیشه  توصیه وجود دارد، به جزبرای پوشاندن بدن  بودن، حتماً فوایدی هم برای بدن دارد. پس اگر به طور جدی می‌خواهید بدانید که فواید پوشیدن شدن ناحیه های بدن چیست و اصلا لباس زیر به چه دردی می خورد با ما همراه باشید .

فواید پوشیدن شورت چیست؟

 پائین تر آمدن احتمال آسیب دیدگی پوستی در ناحیه پایینی  بدن

این شاید اصلی ‌ترین  و مهم ترین دلیلی باشد که انسان را وا داشته است تا شورت را طراحی و از آن استفاده بکند. نپوشیدن شورت شما را با انواع و اقسام مشکلات پوستی مواجه مخواهد کرد. سایندگی پوست که در اثر ایجاد اصطکاک مداوم بین پوست بدن و شلوار یا دامن ایجاد می‌ شود، می‌تواند بسیار آزار دهنده و حتی می تواند در برخی موارد خطرناک هم باشد. نوعی سوزش پوستی موسوم به Chafing (چافینگ) وجود دارد که چافینگ در اثر ساییش مداوم پوست بر لباس ایجاد می‌شود. پوشیدن شورت مانع از این سایش بین پوست و لباس می‌شود. به ویژه آن‌ که لباس زیرها اغلب از جنسی انتخاب می کنند که به نسبت شلوارها، نرم تر و انعطاف‌پذیر تر هستند. لباس‌زیر به عنوان اولین لایه از پارچه که با بدن شما تماس مستقیم دارد در واقع سدی است که از پوست شما محافظت خواهد کرد د. پس سلامت نگه داشتن پوست ناحیه تحتانی بدن یکی از اصلی‌ترین فواید پوشیدن شورت است

جلوگیری از بروز عفونت در دستگاه تناسلی

گر چه معضل عفونت دستگاه تناسلی در خانم‌ها شایع ‌تر از آقایان است، اما این دلیل نمی‌شود که مردان به این بیماری دچار نشوند یا برای ان ها وجود نداشته باشد . اما یکی از فواید پوشیدن شورت هم برای خانم‌ها و هم آقایان جلوگیری نسبی از بروز عفونت است. پوشیدن شورت مناسب که از جنس خوبی انتخاب شده باشد می تواند بدن شما را خشک تر نگه بدارد. همچنین شورت خوب تا حد زیادی ترشحات بدن را به خود جذب می ‌کند. و همچنین ضمن آن‌که اگر لباس زیر از جنس پنبه باشد امکان عبور هوا و ارتباط آن با ناحیه تناسلی را تا حدی فراهم می‌ کند. امکانی که احتمال بروز مشکلات ناشی از مرطوب ماندن بدن، مانند عفونت و پوسته پوسته شدن را نیز کاهش می‌دهد.

 جلوگیری از لک شدن شلوار در اثر عرق بدن

اگر شما در زمره افرادی باشید که به دلایل مختلف زیاد عرق می ‌کنند، پس بدون شک می دانید که یکی از فواید پوشیدن شورت، جذب عرق و جلوگیری از نشت آن به شلوار است. مشکلی که منجر به لک شدن و شوره زدن شلوار و یا پرز و خراب شدن شلوار می‌شود. حال تصور کنید در ابتدای روز، در حالی که تازه دارید خود را به محل کار یا دانشگاهتان می‌ رسانید این مشکل بروز کند. یعنی عرق کنید و شلوارتان لک شود. قطعاً مشکل خجالت آوری است و تمام روز شما را معذب و ناراحت خواهد کرد. شورت خوب که از جنس نخ پنبه انتخاب شده باشد خیلی سریع عرق سطح پوست شما را به خود جذب می‌کند و اجازه نخواهد داد  رطوبت آن به شلوار شما سرایت کند.

محافظت از دستگاه تناسلی در برابر آسیب‌هایو خطرات  احتمالی

شورت خوب که به اندازه کافی محکم و خوش دوخت باشد می‌تواند دستگاه تناسلی شما را از بروز آسیب دیدگی محافظت هم بکند. به طور مثال اگر شما یک ورزش کار باشید که مدام در حال دویدن، پرش، وزنه زدن یا کار با دستگاه‌های ورزشی است، حتماً در معرض آسیب‌ های بدنی زیادی خواهید بود . بنابراین یکی از فواید پوشیدن شورت برای شما، به خصوص اگر یک آقا باشید، این است که می‌توانید از آسیب به دستگاه تناسلی خود تا حد زیادی جلوگیری کنید و سالم تر بمانید .

جمع کردن شکم و پهلوها

یکی از فواید پوشیدن شورت جمع کردن شکم و پهلوها و کپل های ایجاد شده در اثر چاقی بیش از حد و غیر اصولی است. البته لباس زیری که انتخاب می‌کنید باید به اندازه کافی فاق بلند باشد تا بتواند شکم و پهلوهای شما را جمع کند. همچنین باید تا حدی خاصیت کشسانی داشته باشد تا همانند یک گن عمل کند. به هر حال شورتی که با دقت انتخاب شود می‌تواند از بیرون زدگی قسمت‌های مختلف بدن شما جلوگیری کند.و باعث ایجاد استایلی بهتر شود . در این صورت پوشیدن شلوارهای تنگ و بالا کشیدن زیپ آن‌ها کمی ساده ‌تر خواهد شد.

خشک ماندن شلوار بعد از استفاده از سرویس بهداشتی

 لزوما همه سرویس‌های بهداشتی که ما در طول روز در محل کار یا دانشگاه خود از آن‌ها استفاده می‌ کنیم مجهز به دستمال توالت نیستند. حالتی را تصور کنید که بعد از استفاده از سرویس بهداشتی امکان خشک کردن بدن به طور کامل وجود ندارید. بدون شک این شورت است که می‌تواند قطرات آب باقی ‌مانده روی بدن را به خود جذب کند و مانع از خیس شدن شلوار شما شود تصور کنید شورت ندارین و این قطرات اب بر روی شلوار شما لکه ایجاد می کند واقعا حالتی زشت و خجالت اور است .

 ممانعت از نشت رنگ لباس به ناحیه تناسلی

برخی از لباس‌ها، مانند شلوارهای جین ، که با رنگ‌های مصنوعی رنگ آمیزی می ‌شوند، در اثر تماس با عرق بدن اصطلاحاً رنگ می‌د هند. این رنگ که اغلب شیمیایی بوده است برای پوست بدن و دستگاه تناسلی بسیار مضر و اسیب رسان است. تماس مداوم با این رنگ می‌تواند مشکلات مختلفی را پدید بیاورد که یکی از آن‌ها بروز حساسیت‌های وخیم پوستی و ایجاد جوش است. به همین سبب یکی از فواید پوشیدن شورت برای بدن این است که لباس زیر ب ه‌عنوان یک مانع جاذب، رنگ نشت شده از لباس را به خود جذب می‌کند و از تماس آن با پوست بدن جلوگیری می‌ کند.

احساس راحتی و آرامش

شاید نپوشیدن شورت در نگاه اول به نظر ساده‌ تر و راحت تر  از پوشیدن آن باشد، اما کافی است به پوشیدن آن عادت داشته باشید. حتماً با این نکته موافق خواهید بود که به تن داشتن لباس زیر چقدر به شما احساس راحتی می‌دهد. چرا که لازم نیست هر لحظه با خارش و سوزش ناشی از ساییش پوست بدن با شلوار خود کنجار بروید و مدام در حال فاصله داد شلوار از ناحیه پایین تنه یتان باشید . همچنین پوشیدن شورت مناسب برای خانم‌هایی که در مجالس رسمی از دامن استفاده می‌کنند باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری کنند و با خیال آسوده بنشینند یا بایستند و خطر دیدن شدن بدن شان کمتر شود .

نیاز کمتر به شستشوی لباس اصلی

به دلیل آن‌که شورت اولین پوشینه شما است، به همین سبب ترشحات دستگاه تناسلی، عرق ناحیه تحتانی و رطوبت باقی مانده بعد از استفاده از سرویس بهداشتی را به خود جذب خواهد کرد . به همین سبب شلوار یا دامن شما ک متر در معرض آلودگی قرار خواهد گرفت. پس کمتر نیاز به شستشو خواهد داشت. به همین دلیل مدت طولانی‌تری سالم و خوش رنگ باقی خواهد ماند. لباس زیر یک پوشینه مصرفی است که بعد از اتمام عمر مفید آن‌که حداکثر بین 6 تا 12 ماه می باشد ، دور انداخته می ‌شود. اما اگر بخواهید شلوار جین گران قیمت خود را به خاطر بد رنگ شدن در اثر شستشوی زیاد هر 6 ماه یک بار دور بیندازید، باید نگران وضعیت حساب بانکی خود نیز باشید

Card image cap

پوشیدن سوتین اهمیتی فراتر از یک پوشش را دارد و بسیاری معتقدهستند که بر سلامتی و فرم سینه‌های زنان تأثیرگذارم می باشد  و در صورت عدم استفاده از آن با عوارض نبستن سوتین روبه‌رو خواهیم بود که ممکن است اثراتی جبران‌ ناپذیر بر بافت و شکل سینه های شما  بگذارد مثل افتادگی سینه  .

سوتین انواع مختلفی دارد که با توجه به کاربرد ان را  دسته‌بندی می‌شود. برای مثال برخی سوتین‌ها مناسب لباس مجلسی هستند، این مدل معمولاً دکلته، فنردار و بدون بند طراحی می‌شود که مناسب برای لباس محلسی باشند . برخی سوتین‌ها مناسب شیردهی هستند و از قسمت جلوی سینه ‌باز و بسته می‌شوند تا مادر هنگام شیر دادن نوزاد نیازی به باز و بسته کردن مدام سوتین نداشته و خود را خسته نکند .

سوتین‌هایی در بازار وحود دارد برای افرادی که سینه‌های بزرگ و افتاده دارند ولی می‌خواهند که سینه‌هایشان کوچک ‌تر از انچه که هست به نظر برسد و از طرف دیگر سوتین‌هایی مخصوص برای سینه‌های کوچک طراحی‌شده که میخواهد سینه را بزرگ‌تر و برجسته‌تر نشان می‌دهد. برخی از سوتین‌ها نیز برای پوشش روزانه کاربرد دارند که معمولاً از جنس نخ یا تور هستند و برای راحتی سینه و مانعی برای تکان خوردن بیش از حد سینه در نظر گرفته می‌شوند. پس با توجه به نوع کاربرد سوتین، طراحی و جنس آن نیز متفاوت است و زنان نسبت به نیاز هایی که سوتین ‌ها از آن‌ها برطرف می‌کند به انتخاب و خرید سوتین می روند  برای انتخاب صحیح سوتین باید مواردی را رعایت کنید . 

نکات بدای خرید سوتین 

سایز مناسب از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سوتین خوب  است. فضای داخل قسمت فنجانی سوتین باید با سینه پر شود. سینه نباید خیلی احساس آزادی و یا تنگی و کمبود جا پیدا  کند. توجه داشته باشید که با افزایش سن و یا افزایش و کاهش وزن سایز سینه شما نیز تغییر می‌کند بنابراین همیشه سایز سینه یکسان نیست و باید سایز مناسب را خریداری کنید.

جنس مناسب سوتین محافظ پوست و راحتی شما است. در هنگام خرید سوتینی که قرار است در خانه و یا ساعت‌ های زیادی درطول روز  به تن داشته باشید دقت کنید. جنس آن باید از الیاف طبیعی بوده و جلو تعریق زیاد از خد  را بگیرد. جنس‌های نایلونی و پلاستیکی موجب بروز حساسیت و آزردگی هنگام پوشیدن سوتین می‌شود و علاوه با ان با تعریق زیاد باعث اب شدن سینه و کوچک تر شدن سینه می شوند . 

گاهی عوارض نبستن سوتین به دلیل انتخاب اشتباه اتفاق می‌افتد. پوشیدن سوتین تنگ به مدت طولانی اجازه گردش خون آزاد و طبیعی را در بافت سینه نداده و این موضوع مباعث به خطر افتادت   سلامت پستان خواهد شد.

بستن سوتین نامناسب ممکن است فشار اضافی به گردن و دست‌ها تحمیل کند که این امر موجب بروز مشکلات جدی در این گردن و دست  می‌شود و به‌مرورزمان فرد از بستن سوتین اجتناب می‌کند و حالت فرم بدنی فرد هم بر هم میخورد .  در صورت انتخاب درست لباس ‌زیر، عوارض نبستن سوتین از بستن آن بیشتر می‌شود. به‌ویژه برای خانم‌هایی که دارای سینه بزرگ هم هستند. نبستن سوتین موجب افتادگی سینه، درد در ناحیه گردن، کتف و کمر وی خواهد شد. بستن سوتین برای زنانی که سینه‌های بزرگ دارند ضروری به شمار می رود  زیرا موجب کاهش وزن سینه و فشار آن بر روی گردن می‌شود. متأسفانه بیشاز زنان از سایز درست سینه خود اطلاعی ندارند و همین مسئله باعث می شود که با  پوشیدن سوتین تنگ‌تر و یا گشادتر از سایز اصلی سینه می‌شود. این ناهمخوانی بین سایز سینه و سوتین علاوه بر بد  فرم کردن  سینه بر غدد شیردهی و بافت سینه نیز تأثیرات نامطلوبی می‌گذارد و گاها موجب سرطان سینه می شود .

افتادگی سینه غیرازاینکه سلامت شما را تهدید می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را نیز نشانه رفته استو سبب کاهش اعتماد به نفس شما خواهد شد 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!