هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

علت و درمان خشکی پوست -هفت ویک16219

۱۳۹۹/۱۰/۲۸ سپیده ایمانپور
Card image cap

ویژگی های پوست خشک
پوست در اثر کمبود آب و چربی، خشک، زبر و کشیده می شود و نرمی خود را از دست خواهد داد . علاوه بر این، رنگی تیره و خاکستری پیدا می کند و جلای طبیعی ندارد. این خشکی به علت پوسته پوسته شدن طبقه شاخی است که ظاهرا دیده نمی شود و ...

نباید آن را با بیماری پوست که در آنها ریزش مو درد و قرمزی (اگزما) وجود دارد اشتباه گرفت . پوست طبیعی دارای سیزده درصد آب است که این مقدار آب با افزایش سن به تدریج کاهش می یابد تا سرانجام پیری کامل به هفت درصد می رسد ولی تا قبل از پیری مقدار آن حتی درباره آفتاب و هوای خشک نباید از ده درصد کمتر خواهد شد . .

البته بعضی از افراد با پوست خشک متولد می شوند که باید در تمام دوران زندگی مراقب آن باشند.  و تقریبا ژنتیکی است همان طور که قبلا گفتیم پوست با قشاری از چربی، عرق و آب که همه آنها از پوست می آیند محافظت می شود.

روش شستشوی پوست خشک
افرادی که دارای پوست خشک هستند، صورت خود را با آب تنها صبح هنگام باید شست‌ و ‌شو دهند و برای پاک کردن پوست در شب از پاک‌کننده‌ های ملایمی که دارای مرطوب‌کننده هم هستند، استفاده کنند. پوست‌های خشک پس از پاک شدن با این پاک‌کننده‌ها، نرم و صاف باقی خواهند ماند. بنابراین اگر پس از مصرف یک پاک‌کننده، پوست بیش از حد خشک و تحریک شد، نشانه آن است که این پاک ‌کننده مناسب پوست خشک نیست  و باید ان را عوض کنید .

دوش و حمام باعث رطوبت بیشتر پوست می‌شود ولی استفاده از آب داغ چربی و رطوبت طبیعی پوست را از بین برده و عامل خشک شدن بیشتر آن خواهد بود. بنابراین حمام گرم باید در کمتر از 10 دقیقه انجام شود حتی اگر در فصل سرما بودید در اخر دوش خود با اب سرد بدن و موهایتان را بشویید . در طول دوش گرفتن بهتر است در حمام بسته نگه داشته شود تا بخار موجود در فضا رطوبت بیشتری را به پوست برساند.

پوست خشک نباید هنگام شست‌وشو تحریک شود بنابراین باید از هرگونه اصطکاک توسط اسفنج یا لیف و شست ‌و شودهنده‌ هایی که دارای اسکراب هستند، خودداری شود. و با پوست خود ملایم رفتار کنید  بهترین راه شستن پوست‌های خشک استفاده از دست است.شست ‌و شوی پوست خشک با دست باید به آرامی صورت گیرد و حالتی دایره مانند و ماساژ گونه داشته باشد. این روش به خصوص در اطراف چشم باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا مالش شدید پوست در پاره ‌ای از مواقع موجب تحریک و التهاب آن خواهد شد. استفاده از آب ولرم و حوله پنبه‌ای تمیز توصیه می‌شود.

پاک کننده ها، صابونی و غیر صابونی
پاک کننده های خشن و قوی صابونی میتوانند لایه چربی طبیعی پوست صورتتان را از بین ببرند و سبب خشکی، سوزش و التهاب و حتی قرمزی در پوستتان شوند.پاک کننده های غیرصابونی هم که درصد کمی صابون دارند و خفیف تر هستند بیشتر توصیه میشوند مگر در مواردی که پوست فرد به شدت چرب باشد که با مشورت پزشک صابون مناسب  مثل صابون تریاک را استفاده می کند.

زمانی که شما دارای پوستی خشک باشید ، استفاده از یک پاک کننده ی ملایم با درصدی از مرطوب کننده در آن، میتواند بهترین گزینه برای داشتن پوستی لطیف و تمیز و درخشان  باشد. اگر بعد از شست و شو با مواد پاک کننده، پوستتان خشک ، ملتهب و یا دچار خارش شد سعی کنید محصولی دیگر را امتحان کنید و از محصولی ملایم تر استفاده کنید و چه بهتر که با پزشک مشورت داشته باشید.

 دستکاری صورت ممنوع می باشد
هیچگاه سعی نکنید صورتتان را بدون آب و به صورت خشک پاک کنید، زیرا ماساژ و کشیدن حوله یا پد روی صورتتان مخصوصا صورت خشک  سبب تحریک و التهابات پوستی می شود در عوض برای تمیز کردن چربی اضافی پوستتان میتوانید صورت خود را ابتدا با آب شستشو دهید و سپس با یک حوله ی پنبه ای تمیز و یا لیف های مخصوص صورت به آرامی تمیز کنید.

Card image cap

لایه برداری (اسکراب) پوست
یک خبر خوب و عالی : اگر شما پوستی خشک دارید دیگر خیالتان از بابت لایه برداری و خرید کرم های مختلف و مالش روزانه پوست راحت است . ماساژ و لایه برداری پوست شما را تحریک میکند، حتی استفاده از لیف ها و اسفنج های زبر نیز برای شما مضر خواهد بود. بهترین راه برای شستن صورتتان در واقع همان راحت ترین راه است شستن با دست بوده بدون استفاده از محصولی دیگر

لایه برداری سبب از بین رفتن سلولهای مرده پوست می شود و اجازه میدهد که مرطوب کننده ها بهتر به پوستتان نفوذ کنند. اما مالش پوست به وسیله اسکراب ها خشکی پوستتان را تشدید خواهند کرد و سبب پوسته پوسته شدن پوستتان خواهد شد .   لایه برداری هیچگاه نباید سبب آسیب ولو جزئی در پوستتان شود در غیر این صورت از لایه بردارهای خفیف تری استفاده کنید.

خیس کردن دستها و صورت با آب ولرم
از آنجا که شما باید با دست هایتان کار کنید اول آنها را شسته سپس دست ها و صورت خود را با آب ولرم مرطوب و خیس کنید نگران این نباشید که آیا آب برای خوب کف کردن صابون یا شوینده تان کافی است یا نه زیرا هدف شما داشتن پوستی نرم و انعطاف پذیر می باشد  نه پوستی که هنگام شستن جیر جیر کند.
گام بعدی استفاده از پاک کننده مناسب صورت بعد از اینکه صورت تان را با آب مرطوب کردید مقداری از پاک کننده مناسب پوستتان را در کف دستتان بریزید سپس به آرامی روی صورت بمالید و با نوک انگشتان و حرکات دایره وار ماساژ دهید، اما مراقب اطراف چشمتان باشید که این نواحی را ماساژ ندهید حتی به آرامی و نرمی ! زیرا در دراز مدت سبب زودتر چروک شدن پوست این نواحی می شود


مرطوب کردن,و مرطوب کننده
مرطوب کننده ها علاوه بر این که پوست تان را مرطوب نگه می دارند سبب آبرسانی مناسب نیز خواهند شد  استفاده از مرطوب کننده مناسب ۲ یا ۳ بار در طول روز امری ضروری است . طریقه ی درست استفاده از مرطوب کننده ها هم به این صورت است که بعد از شستشوی صبح و شب خود به مدت ۳ دقیقه مرطوب کننده را روی پوستتان بمالید تا کاملا جذب پوستتان شود به یاد داشته باشید ماساژ ممنوعه . به علاوه فراموش نکنید که در طول روز هم از مرطوب کننده استفاده کنید.

برای پوست های خشک استفاده ازکرم های مرطوب کننده و روغن ها گزینه مناسب تری از لوسیون ها هستند . "هموکتانها" مانند گلیسرین و پروپیلن گلیکول ها سبب به دام انداختن آب ها در لایه داخلی پوست و آب رسانی بهتر پوست شما می شوند. همچنین امولسیون هایی مانند وازلین، لانولین، روغن های معدنی و دایمتیکون ها با تشکیل لایه ای محافظ بر روی پوست مانع از  خشکی پوست می شوند و رطوبت پوست را به طور کامل حفظ میکنند پس برای داشتن پوستی سالم نیازی به مواد شیمیایی نیست

قیمت مشخصات و خرید محصول مناسب برای مراقبت از پوست خشک

پوست خشک پوستی است که بیشتر از بقیه پوست ها نیاز به مراقبت دارد شما می دانید که برای این نوع پوست باید لوسیون و کرم هایی و همچنین مرطوب کننده هایی تهیه کنید تا بتوانید پوستتان را مرطوب نگه دارید و باید به یاد داشته باشید می توانید محصولی خریداری کنید که دارای اس پی اف بوده و از پوست شما در برابر افتاب نیز محافظت کنیدپوست خشک یک لایه‌ی رطوبتی بسیار شکننده و حساس دارد که به‌ راحتی با عواملی مثل آلودگی و اشعه UV آسیب می‌بیند. پوست در تماس با این عوامل، قابلیت خود را برای حفظ رطوبت از دست می‌دهد و پوست به راحتی خشک تر خواهد شد یادتان باشد در کنار روال درستی که برای مراقبت و درمان پوست خشک خود در پیش گرفته‌اید، در انتخاب لوازم آرایش خود نیز دقت کنید. چون، نوع لوازم آرایشی که استفاده می‌کنید هم در ظاهر پوست‌تان نقش دارد شاید هم اکنون استفاده از لوازم ارایشی مد باشد اما استفاده از این لوازم ارایشی پوست شما را خشک تر نشان خواهد دادپس باید از لولزم ارایشی براق و یا معمولی و فاقد مواد شیمیایی مات کننده باشید استفاده کنید برای خرید کلیک کنید 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!