هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین روش برای رفع چین و چروک_هفت ویک46135

۱۳۹۹/۱۱/۱۳ سپیده ایمانپور
Card image cap

روش درمان چین و چروک صورت

با افزایش سن، پوست شما  کلاژن و الاستین کم تری نسبات به جوانی تولید می‌کند که این امر باعث نازک شدن و کاهش مقاومت پوست شما خواهد شد و در باعث ایجاد  چین‌ و چروک روی صورت ان می‌شود. در ادامه در ایت  مقاله، ۱۵ روش طبیعی برای رفع چین‌ و چروک صورت به شما معرفی  خواهیم کرد که بتدانید به اسانی از شر این چین و چروک ها خلاص شوید .

به خطوط روی پوست که موقع خندیدن و یا اخم کردن روی صورت ایجاد می شود را  ، چین‌وچروک می ‌گویند. و این جین و جروک ها به دلیل  افزایش سن، پوست شما کلاژن و الاستین کم تری تولید می‌کند . این امر باعث نازک شدن و کاهش مقاومت پوست در برابر آسیب ‌ها و صدمه ها  می‌شود. عوامل هم چون محیطی ، کم‌آبی و سموم، منجر به ایجاد چین و چروک در روی صورت شما ایجاد می‌شوند. چین و چروک بخش جدایی ‌ناپذیر و طبیعی فرایند پیری است ؛ بنابراین هیچ دلیلی برای ترس از آن وجود ندارد فقط در برخی افراد قبل از سنین پیری روی صورت ایجاد می شود که به ان پیری زودرس می گویند . البته روش‌هایی طبیعی زیادی  برای کاهش سرعت فرایند پیر شدن صورت وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت‌ تا بتوانیم این فرایند را به تعویق انداخته و مدت زمان بیشتری جوان بمانید .

روش ها و راه حل ها 

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

اکثر ما می‌دانیم استفاده از کرم ضدآفتاب و ضد لک با SPF (فاکتور محافظت در برابر خورشید) بالای ۳۰، از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری خواهد کرد . تحقیقات نشان می‌ دهد استفاده از ضدآفتاب، علائم پیری را هن  به تأخیر می‌اندازد. استفاده روزانه از کرم ضدآفتاب مناسب و مرطوب‌ کننده خوب و متاسب پوست تان ، در بلندمدت روی سلامت پوست شما تأثیر می‌گذارد.

برای رفع چین‌ و چروک صورت مصرف قند را کاهش دهید.

مصرف قند روی سلامت شما اثر گذار و تاثیر دارد. قند در بدن شما باعث شروع فرآیند گلیکاسیون که به انگلیسی  (glycation) می‌شود که محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (Advanced glycation end-products)، که به‌طور اختصاری به ان AGE شناخته می ‌شوند، برای پوست مضر هستند . 

AGE ها به مرور زمان سبب تجزیه ی  کلاژن موجود در بدن افراد  می‌شود و این امر به پیر شدن پوست شما منجر می ‌شود. بعضی روش‌های طبخ مانند گریل کردن و سرخ کردن نیز با افزایش AGEها ارتباط مستقیم  دارند. به جای این روش‌ها می‌توانید از پختن و آب ‌پز کردن مواد غذای استفاده کنید. کاهش مصرف قند و غذاهای سرشار از چربی، به حفظ جوانی صورت شما کمک می‌کند . برای رفع چین‌ و چروک صورت مصرف قند را کاهش بدهید.

گزینه بعدی از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

مصرف دخانیات افزون بر اینکه برای سلامت شما مضر است و یاعث تخریب ریه افراد می شود  همچنین باعث پیری زودرس صورت‌تان می‌شود. تفاوت قابل توجهی بین روند پیری پوست افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند با افرادی وجود دارد که دخانیات مصرف نمی‌ کنند شما خودتان نیز می توانید شاهد تغییر و فرایند پیری در این دو مورد باشید . این امر نشان می‌دهد مصرف دخانیات روی پوست صورت شما تأثیر منفی می‌گذارد. حتی قرار گرفتن در معرض دود به صورت غیر مستقیم دخانیات نیز خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها و بیماری‌ها را افزایش می‌دهد و باعث آسیب به پوست شما  می‌شود. 

 از روغن نارگیل استفاده کنید.

 هنانطور که گفته شده در مقالات قبلی روعن نارگیل همچون نعجزه است  !روغن نارگیل یک نرم‌کننده طبیعی است. مالیدن روغن نارگیل روی پوست باعث پر کردن فواصل موجود در لایه ی  اپیدرم و رفع چین‌ و چروک صورت و نرم شدن پوست‌ تان را در پی دارد. روغن نارگیل نه تنها باعث نرم شدن پوست افراد  می‌شود بلکه به حفظ رطوبت پوست نیز کمک می‌کند. روغن نارگیل برای درمان خشکی پوست نیز بسیار مؤثر است.

 مصرف بتاکاروتن را افزایش دهید.

بتاکاروتن از پوست و چشم‌ های شما  در مقابل اشعه فرابنفش خورشید محافظت می‌کند. بتاکاروتن و رتینول همان  (ویتامین A) جزء عناصر تشکیل‌دهنده کرم‌های ضدچروک ها هستند. می‌توانید از محصولات حاوی بتاکاروتن یا از مکمل‌های بتاکاروتن استفاده بکنید و شاهد تأثیرات آن روی پوست خود باشید. مصرف روزانه ۳۰ میلی‌گرم کرم و محصولات  بتاکاروتن به صورت خوراکی یا مالیدنی ، از چین‌ و چروک پوست که در اثر اشعه‌های فرابنفش خورشید به وجود می‌آید، جلوگیری می‌کند و در صورت تجود داشتن چین و چروک ان ها را بهبود می بخشد .

 برای رفع چین‌ و چروک جا خوش کرده روی  صورت چای بادرنجبویه بنوشید.

بادرنجبویه از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند.  نوشیدن چای بادرنجبویه سبب انعطاف ‌پذیری بیشتر و همچنین اقزایش الانستین  پوست شما می‌شود و بافت‌های آسیب‌دیده آن را درمان می‌کند.

 حالت خوابیدن خود را تغییر دهید و در حالت صحیح بخوانید . 

بعضی چین‌ وچروک‌ها به علت حالت و نحوه ی  خوابیدن شما به وجود می‌آیند که به آنها چروک‌های فشاری می‌گویند. هر شب، زمانی‌که صورت ‌تان را روی بالش قرار می‌دهید، به پوست‌تان فشار وارد می‌شود یعنی خوابیدن به شکم . این فشار به مرور زمان، باعث ضعیف‌تر شدن بعضی قسمت‌های پوست می‌شود. برای جلوگیری از چین و چروک بهتر است حالت خوابیدن خود را تغییر دهید و به کمر و یابه پهلو بخوابید . این امر در نهایت به شکل‌گیری چین و چروک منجر می‌شود . با خوابیدن به پشت، از بروز چین و چروک جلوگیری کنید یا سرعت ایجاد آنها را می توانید  کاهش دهید.

 صورت خود را به‌طور منظم بشویید.

هر شب سه تا پنج دقیقه را بهتر است  صرف شستن صورت خود کنید. خوابیدن با آرایش ، باعث جذب مواد آرایشی به موست  صورت‌تان می‌شود. بیشتر لوازم آرایشی حاوی مواد شیمیایی ناملایم و قوی هستند که سبب ایجاد استرس اکسیداتیو روی پوست صورت شما می‌شوند پس بهتر است قبل خوای صدرت خود را از هر گونه مواد ارایشی پاک کنید  . در هنگام شستن صورت از مالیدن محکم صورت خود اجتناب کنید. قبل از خوابیدن، برای رفع چین‌ و چروک صورت و تمیز کردن پوست خود از پاک ‌کننده‌ صورت ملایم مثل میسلار واتر  استفاده کنید که بر پایه آب هستند و در نهایت، کمی آب سرد روی صورت خود بپاشید تا از تمیزی پوست اطمینان حاصل کنید .

 از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید دوری  کنید.

اشعه فرابنفش خورشید، علت اصلی بروز چین و چروک صورت، گردن ، بازو و دست ‌های شما می باشد . اگر چه نمی‌توان به‌طور کلی از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید دوری  کرد اما می‌توانید میزان مواجهه پوست خود با نور خورشید را تا حد امکان  کاهش دهید. از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید اجتناب کنید تا پوستی بدون چین و چروک داشته باشید . . برای نمونه ، هنگامی‌که از منزل خارج می‌شوید می توتنید از کلاه ‌های لبه‌دار استفاده کنید تا از صورت شما در مقابل خورشید محافظت کند یا شلوارهای بلند و لباس‌های آستین‌ بلند بپوشید. با انجام این کارها باز هم نور خورشید جذب پوست شما می‌شود اما به بروز چین و چروک منجر نخواهد شد و همچنین از سایه ها سعی کنید راه بروید . 

 برای رفع چین‌ و چروک صورت آنتی‌اکسیدان بدن ‌تان را افزایش و بالا ببرید. پوست بیشتر از دیگر اعضای بدن در معرض استرس اکسیداتیو قرار می‌گیرد. بنابراین بیشتر  آسیب و صدمه  می‌بیند. آنتی‌اکسیدان‌ها به پوست در مقابل آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو کمک شایانی  می‌کنند. روش‌های بسیار زیادیو متفاوتی  برای بالا بردن آنتی‌اکسیدان بدن وجود دارد. می‌توانید از ضدآفتاب ، کرم‌های ضدچروک و یا حتی  سرم ویتامین c استفاده کنید. داشتن برنامه غذایی که حاوی موادی مثل بلوبری، لوبیا قرمز، انگور، کلم و اسفناج باشد، به سلامت پوست شما از درون کمک می‌کند و علائم پیری زودرس را هن کاهش می‌دهد.

مصرف سدیم را تا حد امکان کاهش دهید.

میل کردن سیب‌زمینی سرخ‌کرده پر نمک لذت ‌بخش و خوشایند و صد البته تحریک کننده است اما باید بدانید خوردن غذاهایی سدیم بالایی دارند رطوبت پوست شما را به‌شدت کاهش می‌دهند و باعث بروز خطوط ریز و چین و چروک روی پوست شما می‌شوند . اگر می‌خواهید دچار چین و چروک در کل ناجیه های بدن نشوید، در طول روز آب بنوشید و مصرف نمک را کاهش دهید.

پوست خود را به صورت روزانه با استفاده از کرم  مرطوب کننده مناسب مرطوب  کنید. مرطوب کردن پوست اهمیت شایانی و زیادی  در رفع و بهیود  چین‌ و چروک صورت دارد. هنگامی که سن بالا و افزایش می‌رود و پوست به طور طبیعی دجار خشک می‌شود، چین و چروک به وجود می‌آید. برای جلوگیری از بروز چین و چروک، پوست خود را با یک کرم مرطوب‌کننده یا از کرم ا آبرسان استفاده  کنید.

۱۳. صورت خود را ماساژ دهید.

طبق گزارشات و تحقیقات انجام شده  ماساژ دادن صورت، گردش خون پوست را افزایش می‌دهد و پوست شما را درخشان، سالم و براق و از چینی و چروک جلوگیری می‌کند. می‌توانید با انگشتان خود به صورت حرکات دایره ایی  صورت‌تان را ماساژ دهید.

به یاد داشته باشید باید  برنامه غذایی‌تان باید سرشار از مواد مغذی باشد. مصرف غذاهای سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی، بر سلامت پوست شما اثر می‌گذارد. خوردن میوه و سبزی، پوست شما را سالم و پر طراوت وشاداب  کرده و به جلوگیری از بروز و رفع چین‌ و چروک صورت کمک می‌کند.

 به‌طور منظم از روش‌های درمانی صورت و به حالت رویت استفاده کنید. اگر می‌خواهید چین‌و چروک پوست‌تان را محو کنید، مراقبت از پوست خود را در اولویت قرار بدهید. می‌توانید پوست خود را لایه ‌برداری های شیمیایی کنید. این کار به تولید بیشتر کلاژن کمک می‌کند و به پوست شما ظاهری جوان و سالم می‌بخشد. این کار ممکن است هزینه‌بردار باشد اما در اخر  نتایج خوبی برای پوست شما خواهد داشت.

در نهایت باید گفت نیازی به نگرانی درباره چین و چروک پوست نیست. با وجود این، اگر نگران ظاهر پوست خود هستید، به متخصص پوست می توانید مراجعه کنید. توجه کنید که داشتن سبک زندگی غلط و رژیم غذایی نامناسب ، به‌طور مثال مصرف دخانیات یا استفاده از تخت‌های برنزه‌کننده ، نگرانی درباره ظاهر پوست و نیز خطر ابتلا سرطان پوست را هم افزایش می‌دهد.

قیمت مشخصات و خرید محصولات ضد چین و چروک

ما در این مقاله ۱۵ روش برای حل جین و چروک روی پوست را برای شما گفتیم شما می توانید با روش هایی که در بالا گفته شد به راحتی از دست چین و چروک ها خلاصی پیدا کنید همچنین می توانید برای خرید محصولات ضد چین و‌چروک و وسایل ارایشی و... به سایت هفت ویک مراجعه کنید . 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!