هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ترفندهای ساده و کاربردی برای کشیدن خط چشم که همه خانم‌ها باید بدانند.

۱۳۹۸/۱۱/۱۲ زهرا یزدانی

ترفندهای ساده و کاربردی برای کشیدن خط چشم که همه خانم‌ها باید بدانند.

خط چشم یکی از اجزای مهم و تاثیرگذار و با اهمیت در آرایش روزمره است اما کشیدن خط چشم یکی از دشوارترین کارهای آرایشی است که نیاز به مهارت و دقت و صبر و حوصله زیادی دارد و اگر وقت کافی برای این کار نداشته باشید در صورت داشتن مهارت و تمرین کافی هم احتمالا نتیجه خوبی نخواهید گرفت. اما این کار ترفندهای خاص خود را دارد و همه کسانی که می‌بینید خط چشم زیبا و بی‌نقصی دارند لزوما با مهارت و صرف وقت زیاد به آن نرسیده‌اند. در این مقاله اختصاصی سایت هفت و یک چند ترفند و نکته خوب و کاربردی برای کشیدن خط چشم به شما آموزش خواهیم داد که با کمک آن می‌توانید خط چشم خود را سریع‌تر و ساده‌تر بکشید و آرایشی کامل داشته باشید، ترفندهایی که همه خانم‌های اهل آرایش باید بدانند.

ترفند اول : برای کشیدن خط چشم گربه‌ای از نوار چسب کمک بگیرید.
گاهی می‌توان خط چشم را روی یکی از چشم‌ها بدون نقص و زیبا کشید اما آیا تکرار کردن همین الگو روی چشم دیگر هم ممکن است؟ قطعا این کار ساده نیست و نمی‌توان همان جهت و همان تیزی را در حالتی قرینه حالت قبلی به وجود آورد. اینجاست که استفاده از نوار چسب کاغذی به درد شما می‌خورد و نقص یک شابلون عالی را بازی می‌کند که به کمک آن بدون خطا می‌توانید خط چشم گربه ای خود را قرینه و بی‌نقص بکشید.

Card image cap

ترفند دوم : از یک کارت ویزیت یا کارت تلفن یا ... کمک بگیرید.

اگر به چسب کاغذی و چسب پول دسترسی ندارید یا به هر دلیل دیگری (مثلا داشتن آرایش در اطراف چشم) نمی‌توانید از آن استفاده کنید از یک کارت ویزیت معمولی که در کیف همه هم پیدا می‌شود استفاده کنید و با کمک آن خط چشم خود را تیز و یکدست بکشید. کارت را موازی با گوشه پایین چشم قرار دهید و خط چشم را در امتداد آن بکشید و ضخیم کنید.

 ترفند سوم : از کانسیلر استفاده کنید

در خط چشم کشیدن احتمال لرزیدن دست وجود دارد, اگر شما هم همیشه خط چشم تان کج و کوله میشود میتوانید با یک گوش پاک کن و کانسیلر و پاک کننده آرایش آنرا را اصلاح کنید. گوش پاک کن را به پاک کننده آرایش بزنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید, حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید.

ترفند چهارم : کشیدن خط چشم با فرمژه

با استفاده از فرمژه می توانید هم مژه ها را فر کرده و هم خط چشم بکشید. بدین صورت که مداد چشم مشکی را داخل لبه های فرمژه کشیده و روی لبه پلک قرار دهید. همزمان با این که مژه ها فر می شوند، یک خط صاف و یکنواخت نیز روی پلک کشیده می شود.

ترفند پنجم : استفاده از مداد چشم

اگه درکشیدن خط چشم ماهر نیستید، حتما باید مداد چشم رو انتخاب کنید و رنگ ذغالی یا اسموکی، بهترین انتخاب است. اصلا نگران نباشید که نمی تونید خط صاف و یکدستی بکشید. اول در راستای خط مژه با مداد چشم، یه خط بکشید و بعد با انگشت یا یه براش سایه، خط رو محو کنید تا شبیه سرمه شود. 

این گونه دیگرنیازی نیست کلی از زمانتان را صرف کشیدن یک خط صاف و زیبا کنید و اتفاقا آرایش چشمتان خیلی هم زیباتر می شود.

ترفند ششم : آموزش خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آنها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و اینطور برداشت می‌شود که به صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید.

مداد خود را تیز کرده و به دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پر کنید. (لطفا مراقب چشمهایتان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید).

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!