هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه کرم پودر بزنیم؟ 3 نکته برای استفاده صحیح از کرم پودر

۱۳۹۸/۱۱/۲ زهرا یزدانی

چگونه کرم پودر بزنیم؟ 3 نکته برای استفاده صحیح از کرم پودر

کرم پودر یکی از انواع لوازم آرایشی محسوب می شود که در زیر آرایش و برای پوشاندن عیوب پوست و نواقصات صورت و مسطح و یک دست سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد اما برخی از افراد با نحوه ی استفاده صحیح از آن آگاهی ندارند و از این نتیجه ی آرایش چندان برایشان مورد رضایت واقع نمی گردد. شاید بدون آن آرایش چندان معنایی نداشته باشد؛یک زیرسازی خوب می تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه تنها صورت را مصنوعی نشان می دهد بلکه رنگ های آرایشی را نیز بدرنگ نشان می دهد. البته هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست حالت یکنواخت پیدا کند از این رو سایت هفت و یک نحوه استفاده درست از کرم پودر را آموزش می دهد.
تناسب رنگ پوست با انتخاب کرم پودر مناسب
● رنگ پوست از سفید تا سیاه برای تقسیم بندی پوست معیارهای متعددی وجود دارد که یکی از آنها، رنگ پوست است.
به طور کلی در دنیا شش نوع پوست (از نظر رنگ) وجود دارد؛ نوع یک که پوست های خیلی روشن و سفید، مثل پوست اروپایی هاست تا نوع شش که پوست های خیلی تیره مثل نژاد آفریقایی هاست. هر کدام از این انواع، خصوصیات و مشخصه های خاص و ویژه و منحصر به فرد خود را دارند مثلاً در پوست های نوع یک، رنگدانه های پوست بسیار کم تراکم و نسبت به آفتاب حساس هستند، در نتیجه اغلب این پوست ها دارای کک و مک هستند در پوست های روشن معمولا کک و مک بیشتر می باشد و به نور آفتاب حساس ترند.
هر چه قدر به سمت نوع ۶ برویم، رنگ دانه ها متراکم تر می شوند و مقاومت آنها در مقابل آفتاب بالاتر می رود. پوست مردم کشور ما به طور متوسط در بین نوع سوم و چهارم است، یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره. این طیف در مقابل آفتاب از مقاومت بالایی برخوردار نیست و در فصول مختلف سال به ویژه تابستان، نیاز به مراقبت دارد.

Card image cap

پوست خود را آماده کنید
برای داشتن پوستی بی نقص و عالی، پوست خود را به طور منظم لایه برداری و رطوبت رسانی کنید. قبل از اینکه کرم پودر بزنید کرم روز خود را بزنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کرم جذب پوست تان شود. پرایمر نیز انتخاب خوبی است که کمک می کند منافذ پوست کوچک تر، پوست تان نرم تر و صورت تان مات شود. هممچنین میتوانید برای اینکه صورت تان حالت کیکی پیدا نکند پرایمر و یا مرطوب کننده را با کرم پودر مخلوط کرده و به صورتتان بزنید.
هر چه کمتر کرم پودر بزنید بهتر است
نیازی نیست کل صورت تان را کرم پودر بزنید. بلکه کرم پودر را فقط در قسمت هایی بزنید که نیاز دارید. برای مثال قرمزی گونه ها را بپوشانید، یا جوش ها را یا رنگ پوست را در بعضی جاها یکدست کنید. این طوری صورت تان طبیعی تر و شاداب تر به نظر می رسد. از وسط صورت شروع به زدن کرم پودر کنید و به تدریج آن را به سمت قسمت های بیرونی صورت محو کنید.بطوری که تفاوت ها مشخص نباشد و حالت یکدست پیدا کند.
آرایش خود را با زدن پودر براق کننده تکمیل کنید
پودرهای براق کننده ذراتی دارند که نور را منعکس کرده و باعث می شود پوست تان درخشان جلوه کند و بدون اینکه پوست چرب به نظر برسد به پوست تان “درخششی از درون” می دهند. بر خلاف پودرهای مات کننده، پودرهای براق کننده چهره تان را بی روح و خسته نمی کنند. ما مخالف استفاده از پودرهای مات نیستیم؛ اما پودرهای براق کننده جالب تر و همچنین جذاب تر هستند، چون پوست را شیک تر و آراسته تر می کنند و همچنین کمک می کنند آرایش تان به اصطلاح جا بیفتد. و در مجموع باعث افزایش زیبایی و جذابیت در چهره شما می شوند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!