هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی انواع مختلف میکاپ های روز دنیا !

۱۳۹۸/۹/۲۵ زهرا یزدانی

میکاپ چیست؟

میکاپ در لغت به معنای ترکیب و ساختار و در اصطلاح به معنای آرایش صورت است. در سراسر دنیا این رشته از زیبایی توسط میکاپ آرتیست ها به مدل ها و سبک های مختلفی دسته بندی شده و تنوع گسترده ای را در بر می گیرد. در این مقاله میکاپ چیست و انواع سبک های میکاپ سایت هفت و یک قصد داریم شما را با انواع مدل های آرایشی آشنا کنیم.

Card image cap

 

انواع سبک میکاپ کدامند؟
سبک یا همان استایل میکاپ به منظور شیوه انجام آرایش صورت است که در یک چهارچوب تعریف شده قرار دارد و هرکدام نیز نام و سبک مخصوص به خود را دارد. در دنیای زیبا و با طراوت آرایش و میکاپ چند استایل و سبک معروف وجود دارد که در ادامه از آنها نام خواهیم برد.
سبک کلاسیک
سبک اروپایی و آرایش لایت و سبک
سبک شرقی و استفاده از رنگ های زنده
سبک عربی و آرایش با غلظت بالا
سبک هالیوودی و تمرکز بر متعادل سازی چهره
مدل های مختلف میکاپ
علاوه بر سبک های آرایشی، مدل ها مختلفی از آرایش نیز هست که با نام های شناخته شده ای وجود دارد. که از انواع این مدل ها می توان نام برد:
مدل لبنانی و خط چشم تیره و پهن
مدل ژاپنی و استفاده از رنگ های پوست
مدل خلیجی و رژ لب با رنگ شاد
مدل لایت اروپایی
مدل مصری و توجه زیاد به آرایش چشم
مدل هندی و کاربرد رنگ های تیره
مدل فشن زیر مجموعه سبک اروپایی

شرح انواع میکاپ :
سبک کلاسیک در میکاپ
در سبک کلاسیک به طور کلی قاعده بر این است که اگر آرایش در ناحیه چشم ها تند و غلیظ باشد باید حتما از رنگ های لایت و ملایم در ناحیه لب ها استفاده نمود و بر عکس. در سبک کلاسیک از رژ لب هایی با رنگ های کلاسیک همانند قرمز، زرشکی و… استفاده شده و در ناحیه چشم از خط چشم هایی مشکی و متناسب و سایه هایی با رنگ های ملایم و نود استفاده می شود. در سبک کلاسیک معمولا از رژگونه به طرزی نامحسوس استفاده شده و بیشترین تاکید بر رژ لب و آرایش چشم به صورت صحیح می باشد.

Card image cap

سبک اروپایی و آرایش لایت و سبک
در میکاپ به سبک اروپایی معمولا از لایت ترین رنگ ها جهت نامحسوس ترین تغییرات در صورت استفاده می شود. وزن آرایش در لب ها و چشم ها به یک میزان سبک و ملایم بوده و بیشترین تمرکز جهت رفع اشکالات در پوست شخص خواهد بود. غلظت و شدت رنگ ها در این سبک میکاپ به میزان بسیار قابل توجهی نسبت به بقیه سبک های آرایشی لایت و نامحسوس می باشد. استفاده از رنگ های سرد و گرم به یک میزان مورد توجه بوده و با رعایت هارمونی رنگ ها در چهره مورد استفاده قرار می گیرند.

Card image cap

سبک شرقی و استفاده از رنگ های زنده
در میکاپ با استایل شرقی استفاده از رنگ های شاد و زنده در لب ها و چشم ها بدون محدودیت، مجاز بوده و در یک چهار چوب تعریف شده می توان شاهد آرایش های رنگارنگ و جالب توجه در این سبک از میکاپ بود. استفاده از رنگ های گرم و شاد به میزان قابل توجهی در این سبک از میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و رنگ هایی مانند قرمز، بنفش تیره، زرشکی، قهوه ای، سرخابی و… در این نوع از میکاپ به وفور دیده می شود.

Card image cap

سبک عربی و آرایش هایی با غلظت بالا
این سبک آرایشی معمولا بسیار سنگین، چرب و شلوغ بوده و تغییرات شدید صورت در آن به نحوی چشمگیر و قابل توجه در قیاس با سبک های دیگر به چشم میخورد. از طرفی استفاده از رنگ هایی سنگین و براق در هر دو ناحیه چشم ها و لب ها در آن مجاز می باشد.. در میکاپ عربی به دلیل استفاده از رنگ های گرم و تیره به میزان بالا شاهد یک آرایش غلیظ خواهیم بود. استفاده زیاد از رنگ های چرب و براق باعث شلوغ شدن و تغییرات زیادی در چهره فرد می شود و اصلا هیچ شباهتی به سبک های آرایشی دیگر ندارد. در این سبک در تمام اجزای صورت ( چشم ، ابرو ، گونه و لب ) استفاده از رنگ های تیره بلامانع است. ابروهای پررنگ ، خط چشم بلد و سایه های گرم ، گونه های برجسته و رژ لب غلیظ از ویژگی های بارز سبک عربی می باشد.

Card image cap

سبک هالیوودی و تمرکز بر متعادل سازی چهره
در میکاپ به سبک هالیوودی معمولا تمرکز بر متعادل سازی چهره به نحوی نامحسوس انجام شده و تا حد ممکن از استفاده بی رویه از فوندانسیون در آن پرهیز می شود. در این سبک میکاپ استفاده از رنگ های پایه و نزدیک به رنگ طبیعی پوست شخص مورد توجه است و بازی با طیف ملایم از رنگ های زنده و شاد در آن تا جایی که طراوت طبیعی چهره را کاور نکند مجاز می باشد. در سبک هالیوودی میان آرایش چشم و لب تفاوت زیادی وجود دارد. چشم ها را با استفاده از یک سایه تیره و یا خط چشم کمی بلد کرده و از یک برق لب یا رژ بسیار ملایم نزدیک به رنگ لب برای آرایش لب ها استفاده می شود، یکی از ویژگی های آرایش هالیوودی ابروهای طبیعی و بدون آرایش می باشد زیبایی این سبک را دو چندان می کند.
این میکاپ ها مهم ترین میکاپ های روز دنیا بود که به شرح آن پرداختیم.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!