هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آمبره و سامبره چیست ؟

۱۳۹۸/۱۱/۲۴ زهرا یزدانی

آمبره و سامبره چیست ؟

آمبره یکی از زیبا ترین روش های تغییر رنگ موها است که مد ها و تنوع بسیاری دارد.
شاید این سوال به ذهن شما نیز خطور کرده باشد. رنگ کردن مو همیشه جزو دوست داشتنی ترین تغییرات خانمها در ظاهرشان است. لذا، تکنیک های مختلفی برای بسط و گسترش این هنر به وجود آمده است. یکی از آنها، تکنیک آمبره و سامبره است.
آمبره یک کلمه فرانسوی است به معنای سایه . در تکنیک آمبره ریشه موها تیره می باشد و هرچه به پایین موها نزدیک تر می شویم رنگ آن روشن تر میشود. این مدل رنگ کردن مو طی دو مرحله انجام می شود.مرحله اول رنگ کردن مو با رنگ پایه تیره و مرحله دوم هایلایت کردن انتهای مو هاست .هایلایت ها معمولا از زیر خط فک شروع می شوند و تا انتهای ساقه مو . این تغییر رنگ به شکل تدریجی می باشد تا طبیعی تر جلوه کند.برای این تکنیک اگر از فویل استفاده کنید هایلایت ها زود تر روشن می شوند.
آمبره مو : از محبوب ترین متد های رنگ که طرفداران بسیاری دارد رنگ مو آمبره است . دکلره کردن موها در رنگ مو آمبره یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می کنند اما باید مراقب باشید موهایتان خیلی دکلره نشود و ریشه ی اصلی موهایتان پیدا باشد ..آمبره و سامبره مو هر دو به معنای تغییر در درجه روشنایی مو از تیره به روشن است. در واقع این دو تکنیک زیر مجموعه بالیاژ مو است. با این تفاوت که در مدل آمبره رنگ تیره از ریشه شروع می شود. هر چه به ساقه می رسیم. رنگ روشن تر می شود. اما این تغییر خیلی سریع و محسوس صورت میگیرد. طوریکه مرز این تضاد رنگی معلوم است. در ضمن در تکنیک آمبره مو روشنی ها و خط های دکلره خیلی منظم تر از سامبره مو است.باید بگوییم آمبره و سامبره حداقل از ترکیب ۳ رنگ یا بیشتر تشکیل می گردد.

Card image cap

آموزش مرحله به مرحله آمبره :
تکنیک آمبره:حتی اگر ریشه مو با رنگ تیره شده باشد هم، به راحتی می توان مجدد ریشه گیری کرد و تاثیری در نوک مو و ساقه نخواهد داشت.
در این سبک حدودا نصف یا یک سوم قد مو روشن میشود که اصولادر پایه ۹و ۱۰
می باشد.ساده ترین روش برای انجام این سبک به این صورت است که نصف یا یک سوم قد مو را با کش میبندیم و پوش می دهیم و لایه های باقیمانده بین موهای پوش خورده را دکلره می کنیم.
روش دیگر را می توان با فویل انجام داد و لایه ها را جدا کنیم و هر لایه را پوش داده و باقیمانده لایه ها را داخل فویل قرار می دهیم و به پایه ۹ یا۱۰ می رسانیم.می توانید برای ایجاد ۳تا۵پایه تغییر در ریشه موی طبیعی رنساژ را روی کل مو از ریشه تا نوک مو بزنید و مدت مکث رنساژ را بیشتر کنید. هر چقدر اکسیدان شما قویتر باشد ریشه موی طبیعی روشن تر خواهد شد.آمبره را می توان بصورت معکوس نیز انجام داد، یعنی روی موی بلوند و روشن در نوک مو رنگ تیره بزنید . پایه این رنگ تیره را۳ تا۶ با هر تناژی میتوانید انتخاب کنید و با اکسیدان ضعیف ترکیب کنید.
سامبره مو:
سامبره کمی جدیدتر از روش امبره مو است. ترکیبی از روش آمبره و بالیاژ است. به طوری که برخی آن را آمبره بالیاژ می نامند. در این روش همچون روش آمبره رنگ تیره از ریشه ها شروع می شود. هر چه به ساقه میرسیم. رنگ مو روشن تر می شود. با این تفاوت که این تغییر روشنایی ملایم تر صورت می پذیرد. در ضمن در تکنیک سامبره مو قسمت های دلخواه مو انتخاب می شود. پس الگوی منظم آمبره را ندارد. در این تکنیک ها درک درست هایلایت مو و انواع مختلف لایت های مو حائز اهمیت است.

Card image cap

بالیاژ :
بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها بصورت آزادانه و با دست است. بالیاژ یک لغت فرانسوی می باشد و حالت پیشرفته روش سنتی یعنی فویل می باشد بدین معنی که در این روش از فویل استفاده نمی شود .
آرایشگران فرانسوی این روش را در دهه 60 ابداع کردند. مزیت این مدل رنگ نسبت به دیگر روش ها این است که تغییری با رشد مو و بیرون زدن ریشه ها در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری نیست . از تکنیک بالیاژ می توان برای آمبره و سامبره نیز استفاده نمود.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!