هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

{میکروپیگمنتیشن} چیست و چه مزایایی دارد؟ - هفت و یک

۱۳۹۸/۱۲/۱ کارشناس هفت و یک

میکروپیگمنتیشن چیست و چه مزایایی دارد؟

میکروپیگمنتیشن یکی از روش‌های رایج و معمول برای آرایش دائمی یا نیمه‌دائمی است. که البته بعد از چند سال به مرور زمان پاک خواهد شد. از میکروپیگمنتیشن برای ایجاد فرم زیبا نه تنها در ابرو بلکه برای سایر اجزای صورت استفاده می‌کنند.برای لب و ابرو و خط چشم و بن مژه و خط لب هم از میکروپیگمنتیشن استفاده میکنند.
میکروپیگمنتیشن یک روش جدید برای ایجاد فرم زیبا و بی‌نقص برای ابروها یا سایر اجزای صورت با کمک تکنیک‌هایی شبیه به تاتو است. میکروپیگمنتیشن برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و فقط مختص ابرو نیست.
مردان و زنان می‌توانند از مزایای میکروپیگمنتیشن برای فرم دادن به شکل ابروها، خط رویش مو، لب‌ها، چشم و… استفاده کنند. میکروپیگمنتیشن عبارت است از قرار دادن پیگمنت در حد فاصل لایه بیرونی و زیرین پوست . میکروپیگمنتیشن القای ریزدانه‌های رنگی در حد فاصل قسمت رویی (اپیدرم) و زیرین(درم) پوست است. این کار برای رنگین کردن نواحی مورد نظر انجام می‌شود.نتیجه این روش درمانی تا چند سال ماندگار است. اگر در ابرو یا سایر اجرای صورت، نقصی مشاهده می‌کنید که باعث از دست دادن اعتمادبه‌نفس شما شده است، با این روش می‌توانید فرم مناسب اجزای صورت را ایجاد کنید و از نتیجه کار لذت ببرید. و ابروها و اعضای چهره تان را به مدل مورد علاقتان برسانید.

 

Card image cap

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست؛ روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک‌بارمصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند. احتمالا شما هم خانم‌هایی را دیده‌اید که همیشه آراسته و آرایش کرده در همه‌جا حضور پیدا می‌کنند و شاید از خود پرسیده‌اید چگونه ممکن است یک خانم در آخر شب ظاهری مثل اول روز داشته باشد.
میکروپیگمنتیشن چیست؟
میکروپیگمنتیشن القای ریزدانه‌های رنگی در حد فاصل قسمت رویی (اپیدرم) و زیرین(درم) پوست است. این کار برای رنگین کردن نواحی مورد نظر انجام می‌شود. میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ‌های معدنی ضدحساسیت در زیر پوست با کمک سوزن‌های بسیا ریز و باریک انجام می‌شود. رنگ در واقع وارد دومین لایه از پوست می‌شود و کاملا ملایم و طبیعی، باعث ایجاد جلوه‌ای خاص در لب‌ها، چشم یا ابرو می‌شود.
امروزه بیشتر خانم‌ها دلشان می‌خواهد همیشه آراسته باشند اما شاید فرصت و حوصله اینکه هر روز دستی به‌صورت ببرند نداشته باشند. شاید به همین دلیل تاتو و بعدها میکروپیگمنتیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است.
به توصیه‌هایی که بعد از میکروپیگمنتیشن به شما ارائه می‌شود دقت کنید و این مرحله را جدی بگیرید. برای اینکه مشکلات و خطرات بعد از میکروپیگمنتیشن به صفر برسد، باید این توصیه‌ها را جدی بگیرید.
میکروپیگمنتیشن چه کاربردهایی دارد
مخفی کردن قسمت های بی مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر
بازسازی هاله سینه برای بیمارانی که سرطان سینه داشته اند.
آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند.
از بین بردن لک ها یا اسکارهای پوستی
از بین بردن جای بخیه
مداوای مشکلاتی مانند ویتیلیگو (بیماری برص یا پیسی) یا اصلاح جای زخم یا کلوئی

مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن عبارت‌اند از:
اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به خصوص در نواحی آسیب دیده و مورد درمان
اجتناب از استفاده از لنزهای تماسی برای مدت چند روز اگر میکروپیگمنتیشن را در نواحی اطراف چشم، انجام داده‌اید.
اجتناب از شنا کردن تا چند هفته بعد از میکروپیگمنتیشن
نکندن و جدا نکردن لایه‌های پوست که پوسته پوسته شده و جدا شده‌اند
اجتناب از استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه مورد نظر تا مدت ۳ تا ۵ روز بعد از میکروپیگمنتیشن
استفاده از وازلین یا ژل پترولیوم روی ناحیه آسیب دیده برای مدت ۳ تا پنج روز بعد از فرایند به منظور ایجاد سد محافظ در برابر عوامل بیرونی
شما برای ایجاد نتیجه بهتر حتما حتما باید این نکات را رعایت بفرمایید.

Card image cap

پیدا کردن متخصص قابل اطمینان برای اجرای میکروپیگمنتیشن :

برای اینکه بهترین نتیجه را از میکروپیگمنتیشن بگیرید، باید این کار توسط یک فرد متخصص و مجرب انجام شود. کسی که تجربه کافی، نمونه کارهای قابل قبول دارد و برای این کار، آموزش دیده است.
با انتخاب کردن فرد مجرب و متخصص، اطمینان حاصل کنید که نتیجه نهایی کار، کاملا حرفه‌ای و دقیق است. آموزش آرایش دائم جزو آموزش‌های ضروری و حساس است و فردی که قرار است میکروپیگمنتیشن را برایتان انجام دهد، باید مجوزهای لازم و مدارک معتبری داشته باشد.تا شما بتوانید به آن اعتماد کنید.و صورتتان را بدست او بدهید
علاوه بر این، قبل از اینکه برای میکروپیگمنتیشن به کلینیک‌های زیبایی سر بزنید، حتما به پزشک‌تان مراجعه کنید و سوال‌های خود را در مورد این فرایند و تاثیری که در شما و شرایط جسمانی‌تان دارد، مطرح کنید. و از مزایا و معایب این کار کاملا با خبر شوید.ممکن است به خاطر مصرف داروهای خاص یا شرایط خاص فیزیکی، گزینه مناسبی برای میکروپیگمنتیشن نباشید و پزشک، این موارد را به شما تذکر خواهد داد.
میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی ایده‌آل است؟
افراد به دلایل مختلفی از این روش استفاد می‌کنند. این دلایل فقط به اهداف ظاهری محدود نمی‌شود و همانطور که قبلا هم گفتیم گاهی برای مقاصد پزشکی از آن استفاده می‌کنند. میکروپیگمنتیشن روشی ایده‌آل برای افرادی است که شرایط زیر را دارند:
کسانی که به لوازم آرایش روزمره حساسیت دارند و می‌خواهند آرایش داشته باشند.
کسانی که هر روز وقت زیادی برای آرایش کردن ندارند و پرمشغله هستند.
افرادی که لب‌های باریک، رنگ‌پریده و غیرمشخص دارند و می‌خواهند آن را بیشتر جلوه دهند.
افداری که دچار عدم تقارن در اجزای صورت هستند.
افرادی که پوست بسیار چرب دارند و معمولا نمی‌توانند آرایش کنند و آرایش آنها زود خراب می‌شود.
افرادی که دچار ناتوانی‌های فیزیکی هستند باعث می‌شود نتوانند به راحتی از وسایل آرایشی استفاده کنند یا استفاده از آنها برایشان ممکن نباشد.
روش انجام میکروپیگمنتیشن ابرو
بخشی از پوست که قرار است این روش را روی آن پیاده سازی کنند را با کرم های بی حس کننده، بیحس می شود سپس با استفاده از یک مداد ابرو بخش های از محل های تاتو رو مشخص می کنند و با دستگاه های میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را به لایه دوم پوست بصورت ظریفانه و مشابه مو ابرو طبیعی وارد پوست می کنند.بعد از انجام تاتو برای تثبیت رنگ و مدل آن حدود یک ماه زمان می دهند.
در صورت تغییرات رنگ و مدل آن نیاز به جلسه دوم و سوم دارد.
تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو معمولی
بهداشتی بودن این روش نسبت به روش معمولی یکی از دلایل اهمیت این متد جدید است.
و باعث می شود خون افراد غیرقابل برگشت باشندرنگ های مورد استفده در تاتو بی کیفیت بوده و بعد از مدتی تغییر رنگ می دهند و همچنین در میکروپیگمنتیشن ظرافت کار بسیار بیشتر است و همچنین شکل نهایی کار بسیار طبیعی تر و شیک تر می باشد .
سوزن کارتریج های دستگاه میکروپیگمنتیشن در هاشور ابرو جایگزین سوزن های یکبار مصرف که در شیوه معمولی استفاده می شود شده است.
سوزن دستگاها بسیار تیز بوده و باعث می شود کاشت رنگدانه ها به خوبی صورت بگیرد.
تفاوت میکروپیگمنتیشن با میکروبلیدینگ
یکی از انواع دیگر هاشور ابرو میکروبلیدینگ است در اجرا مشابه هم هستند و تنها تفاوتی که دارند در ماندگاری و ظرافتشان است.
ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبیلدینگ است.
طول عمر میکروپیگمنتیشن
حداکثر ماندگاری سه سال و حداقل شش ماه
بعد از شش ماه می توانید ترمیم کنید .البته میزان ماندگاری مواد به جنس و نوع پوست بستگی دارد . ممکن است در فردی ماندگاری بیشتری داشته باشد و در فردی دیگر ماندگاری کمتری داشته باشد.
که بسته به جنس رنگ استفاده شده, جنس پوست, و طریقه انجام دادن این خدمات توسط متخصصین
همه این عوامل در مدت ماندگاری تاثیر دارند.
مدت زمان انجام هاشور ابرو با این متد حدودا ۳۰ دقیقه می باشد.
از انجایی که این روش دائمی است پاک کردن تاتو به سختی صورت می گیرد و نیاز به زمان دارد.
پیشنهاد ما برای افرادی که ابرو نازک
ابرو کم پشت
وقت ارایش کمی دارند و یا از مدل یکنواخت ابرو خود خسته شده اند انجام میکروپیگمنتیشن است.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!