هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آموزش [ کانتور ] کردن حرفه ای صورت و گریم بینی - هفت و یک

۱۳۹۹/۲/۵ زهرا یزدانی

 

کانتور چیست و چگونه انجام می شود؟
کانتورینگ که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته میشود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیوب صورت است، برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده میشود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد اما برای هایلایت باید دو یا سه درجه روشن تر باشد. در یک تعریف ساده میتوان گفت کانتور یعنی پوشاندن عیوب صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن . کانتور کردن فرم های مختلف صورت با هم متفاوت است مثلا کانتور کردن صورت بیضی با صورت گرد روش های مختلفی دارد و باید با مهارت های خاص کانتورینگ فرم صورت را ایده آل تر جلوه دهید.
در تکنیک کانتورینگ قسمت هایی از صورت که میخواهیم کوچکتر به نظر برسند را تیره میکنیم و نقاط قوت صورت را روشن تر یا هایلایت میکنیم، تصویر زیر نشان میدهد که کدام نقاط صورت باید تیره شوند و کدام نقاط روشن.
شما عزیزان حتما با سرچ کلماتی مانند:
کانتور، کانتور چیست، کانتورینگ چیست، کانتور صورت چیست، کانسیلر و کانتور چیست، کانتور صورت، کانتور چیست و چه کاربردی دارد، قلم کانتور، عکس کانتور، کرم کانتور و دیگر کلمات، با این مطلب آشنا شده اید. برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای در کانتورینگ با ما همراه باشید.
کانتور کردن به معنای سایه زدن است و یک تکنیک آرایشی است که برای آن لوازم آرایشی خاصی وجود دارد، از کانتورینگ برای تقویت و برجسته سازی اجزای صورت و یا بدن مانند سینه ها استفاده می شود.
کانتورینگ معمولا به صورت سرد و گرم رنگ بندی شده است، که می توان از آن برای ایجاد یک یا دو سایه تیره تر و یا روشن تر از رنگ پوست در مناطق مختلف صورت مانند گونه ها، کنار بینی، حاشیه صورت، فک، نقطه T شکل (خط روی بینی و بالای ابروها) که مایلیم به شکل برجسته و یا ریز نشان داده شوند، استفاده کرد.
کانتورینگ
در واقع کانتورینگ با ایجاد خطای دید، قسمت هایی از صورت را که مد نظر ماست، برجسته (گونه ها) و یا کوچک (بینی) نشان میدهد.

 

Card image cap

 

تکنیک های ساده کانتور صورت
در ایم مقاله ما به سوالاتی مانند کانتور دندان چیست و کانتورینگ چیست پاسخ میدهیماین آموزش درباره کانتور و های لایت صورت است، در این مطلب به شما آموزش داده می شود که چطور بدون هیچگونه عمل جراحی، یک صورت زیبا داشته باشید که تمام اجزا متناسب به نظر برسند.
در واقع با چند لوازم آرایشی ساده شما می توانید گونه، پیشانی زیبا، فک، چونه، بینی و لبای بزرگی داشته باشید.
اگر دوس دارید بدونید که چطور با کانتور، صورت از حالت یکنواختی درمیاد، حتما با ادامه آموزش با ما همراه باشید.
کانتور کردن باعث می شود که شما بتوانید ایرادهای صورت را مقداری تصحیح کنید. کانتور یکی از آرایش های واجب صورت به حساب می آید، که اگر شما نخواهید زیاد آرایش غلیظی داشته باشید و به یک آرایش ساده بسنده کنید، توصیه می شود از کانتور استفاده کنید تا صورت طبیعی تر و زیباتر جلوه کند.
توصیه می شود بعد از فاندیشن کردن، با پودر صورتتون رو ست نکنید، چون اگر بخواهید از لوازم آرایشی، کانتورهای چرب و یا مدادهای SmashBax کنید، به علت اینکه این لوازم چرب هستند و روی پودر استفاده می شوند، باعث کثیف کاری میشند.
بعد از اینکه فاندیشن انجام شد، اگر میخواهید از کانتوری استفاده کنید که چربه، از پودر فیکس استفاده نکنید و بعد از فاندیشن بلافاصله برید سراغ کانتورکردن با محصولات چرب.
اما اگر می خواهید که کانتور را با پودر انجام دهید در این صورت شرایط فرق می کنه و پس از فاندیشن کردن از پودرفیکس استفاده کنید و سپس از محصولات پودری، برای کانتور استفاده کنید.
در این آموزش شما اصل کانتور کردن را یاد می گیرید. اول با استفاده از کانتور چرب صورت را کانتور می کنیم و سپس با استفاده پودر کانتور روی اونو میکس می کنیم.
1- کانتور با کرم چرب
با استفاده از کرم Step-By-Step Contour Sticks SmashBax متوسط (از محصولات دیگرهم می توانید استفاده کنید)، یک عدد سه انگلیسی در حاشیه سمت راست صورت ایجاد می کنیم.
اگر پیشانی شما کوتاه است، خطی را که در قسمت پیشانی می کشید سعی کنید که به خط مو نزدیک تر باشد و یا اصلا می توانید آن را نکشید.
اگر پیشانی شما دراز و بزرگ است، سعی کنید این خط را به طرف داخل پیشانی یعنی مقداری دور از خط مو بکشید.
اما اگه سایز پیشانی شما متوسط است، به همین صورت که در تصویر می بینید به صورت نرمال این خط را ایجاد کنید.
خطی دومی که روی استخوان گونه می کشید، سعی کنید از بالایه خط گوشتان آن را بکشید. دقیقا روی استخوان گونه!!
اگر صورت های کشیده، بیضی یا بلندی دارید، سعی کنید این خط زیاد به سمت پایین و لب های شما کشیده نشود، چون باعث می شود صورت شما کشیده تر و لاغرتر نشان داده شود.
اگر لپ، گونه های تپل و یا صورت گرد دارید و یا دوست دارید صورت شما استخوانی تر جلوه کند، این خط را سعی کنید بیارید داخل و به لب های شما نزدیک تر باشد.
برای استخوان فک، خط را از زیر گوش شروع کرده و به سمت چونه خود بکشید. برای کسانی که افتادگی فک دارند، باید سعی کنند از جایی که افتادگی شروع میشه این خط را شروع کنند تا افتادگی به صورت جمع تر نمایان کند.
یک سه انگلیسی برعکس هم برای سمت چپ صورت به همان شکل که توضیح داده شد تا زیر چونه می کشیم و به خط سمت راست وصل می کنیم.

نوبت بینی است! دو خط به موازات استخوان بینی (تیغه بینی) روی آن بکشید، اگر بینی بلندی دارید سعی کنید این خط را تا نوک بینی بیاورید و پایین بینی (میان دو سوراخ بینی) را حتما تیره کنید. اینکار باعث می شود بینی شما کوتاه تر بنظر برسد.
اما اگر بینی کوتاهی دارید، پایین بینی را تیره نکنید. برای بینی های استخوانی به اصطلاح قلمی دارید، خط های روی بینی را خیلی بهم نزدیک نکنید چون باعث می شود بینی شما تیغه ای تر نمایان کند.
اگر بینی گوشتی و پهنی دارید سعی کنید این دو خط را بهم نزدیک کنید تا بینیتون باریک تر بنظر برسه، با کناره های بینی کاری نداشته باشید چون بعدا با کانسیلر کناره های بینی را روشن می کنیم تا با پوست صورت یکسان شود و فقط تیغه ای که با کانتور ایجاد کردیم به عنوان بینی به نظر برسد.
برای اینکه لب های بزرگی داشته باشید، با کانتور یک خط زیر لب پایین و قسمت هفتی شکل لب بالایی بکشید تا لب های شما به صورت برگشته و بزرگ نشان داده شود.
2- محو کردن کانتور
با استفاده از Beautyblender یا اسفنج، خط هایی که کشیدیم را محو می کنیم. محو کردن شما باید به صورت تپ تپ باشه و اسفنج را روی صورت نکشید چون باعث قاطی شدن خطوط کانتور میشه.
از پیشانی شروع کنید و به سمت بیرون (خط موها) خط های کانتور را محو کنید. برای خط گونه، اسفنج را روی خودش و به سمت بالا بکشید. اگر خط گونه را به سمت پایین محو کنیم خط گونه از بین میرود و قالب صورت بهم میریزد. خط فک را نیز به سمت پایین محو کنید.
نکته ای که اینجا باید دقت کنید این است که کانتور کردن در واقع سایه کاری هست و نباید هیچ خطی روی صورت باقی بذارید.
بینی را نیز سعی کنید روی خودش محو کنید، اگر ذره ای انحراف داشته باشد مشکلی ایجاد نمی کند، چون بعدا با کانسیلر می توانید آن را درست کنید.
3- کانسیلر
کانسیلر را زیر چشم ها و کناره های بینی تا خط کانتور بکشید. اگر خط خنده خیلی عمیقی دارید می تونید روی خط خندتون هم بکشید. روی چونه، پیشانی، بینی نیز از کانسیلر استفاده کنید.
همچنین می توانید روی خط پایین گونه نیز بکشید تا خط گونه عمیق تر نشان داده شود.
4- محو کردن کانسیلر
با استفاده از Beautyblender یا اسفنج به صورت تپ تپ و قطعه قطعه کانسیلر را محو کنید. روی خط پایینی گونه با نوک باریک بیوتی بلندر بکشید که عمیق تر نمایان شود و شما بدون هیچ گونه عمل جراحی فک دار شوید. اگر بخواهید زیر چشم را روشن کنید با قلم این کار را انجام دهید، چون بیوتی بلندر برای این کار مقداری ضخیم است.
آموزش کانسیلر – بیوتی بلندر
5- فیکس زیر چشم
بعد از کانسیلر نوبت فیکس کردن زیر چشم است، از پودر فیکس استفاده می کنیم. قبل از استفاده از پودر با بیوتی بلندر مطمئن شوید که زیر چشم هایتان چروک نداشته باشد. چون بعد از زدن پودر چروک باقی می ماند.
6- پنکیک
نکته مهم درباره کانتور کردن، قبل از اینکه بخواهید صورتتان را با پودر کانتور کنید باید با پنکیک صورت را به صورت کامل فیکس کنید. چون اگر بلافاصله برویم سراغ کانتور پودری ممکن است صورت تیره و یا کثیف کاری شود.

پنکیک را به صورت تپ تپ انجام دهید تا خط هایی که مشخص کردیم از بین نروند.

Card image cap

7- کانتور با پودر
نوبت کانتور با پودر است!! برای کانتور با پودر از قلم های سرج و یا سر راست استفاده کنید. قلم را در پودر کانتور بگذارید و سپس روی خط زیر گونه و به سمت بالا محو کنید.
قلم را روی پیشانی و به سمت بالا بکشید. خط فک را نیز رو به پایین محو کنید و مقداری هم روی بینی بکشید.
کسانی که پلک های پف کرده و بزرگی دارند، توصیه می شود هیچوقت استخوان پلک که بزرگ و پف کرده هست را سفید نکنند.
زیرا در دنیای آرایش، روشن کردن همه چیز را بزرگتر و تیره کردن همه چیز را کوچکتر نشان می دهد.
8- استفاده از برنزه
بعد از کانتور پودری، نوبت به برنزه است. میخواهیم تمام صورت را برنزه کرده و خط و خطوط هایی که تا الان بوجود آوردیم، روی صورت میکس شوند. گردن را نیز حتما برنزه کنید تا با صورت شما یکسان شود و تفاوتی بین صورت و گردنتان ایجاد نشود.
9- هایلایتر صورت
در این مرحله از هایلایتر روی قسمت برجسته گونه استفاده می کنیم، اگر دوست دارید می توانید به صورت C مانند، روی گونه و قسمتی از ابرو استفاده کنید. از هایلایتر برای بالای ابرو نیز استفاده می کنیم و اثری که دارد این است که ابرو را بالا نشان می دهد.
روی بینی هم بکشید، اگر بینی های بزرگی دارید می توانید روی نوک بینی را نیز هایلایتر کنید. با اینکار بینی شما کوچک و سربالاتر نشان داده می شود.

برای گوشه چشم ها نیز از هایلایتر استفاده کنید چون باعث می شود که چشم ها شاداب تر و فاصله آن ها از هم بازتر نشان داده شود. مخصوصا برای کسانی که چشمان نزدیک به همی دارند این نکته خوبیست. روی هفت لب بالایی نیز بکشید

10- رژ گونه
نوبتی هم باشد نوبت رژ گونه است، اکثر خانوم ها از رژ گونه به شیوه اشتباهی استفاده می کنند. طریقه استفاده از رژ گونه به این شکل است که شما لبخند بزنید و قسمتی از گونه که بیرون آماده است را رژ گونه بزنید و به سمت بیرون پخش کنید.
11- فیکس اسپری
اگر بعد از تمام این مراحل صورت ما حالت پودری دارد، برای رفع آن می توانیم از فیکس اسپری استفاده کنیم. اسپری را 20 تا 30 سانتی صورت نگه داشته و به کل صورت اسپری کنید.
12- رژ لب
در این مرحله به دلخواه از رژ لبی که دوست دارید استفاده کنید.
تبریک!! کانتور صورت شما با موفقیت انجام شد.
کانتور یکی از تکنیک های آرایشی است که بسیار به زیبایی صورت کمک می کند، با استفاده از کانتور شما می توانید بدون هیچ عمل جراحی قالب صورت خود را تصحیح کنید. که در مقایسه با روش های دیگر، بسیار سریع، راحت، کم هزینه و طبیعی تر است.

 

Card image cap

مشخصات یک پالت کانتور چرب خوب
ما در این مقاله انواع کانتور بینی و کانتور حرفه ای صورت و کانتور خشک و کانتور خوب و کانتور دوطرفه و کانتور رژ گونه و طریقه کانتور کردن صورت و آموزش کانتور زدن صورت و طرز کشیدن کانتورو کانتور قلمی و کانتور گونه و کانتور لب و چشم و کانتور لوازم آرایشی و کانتور و هایلایتر و کانتور صورت کرد و کانتور صورت لاغر و کانتور بینی گوشتی و کانتور تیره و کانتور تیره و روشن و کانتور پلاستیکی و کانتور شیشه ای و کانتور چرب و خشک و کانتور صورت بیضی و کانتور پیشانی و کانتور بلند و کوتاه و کانتور صورت چاق و کانتور لب و کانتور بینی کشیده را به شما می آموزیم پالتهاي ميكاپ و گريم حرفه اي که از رنگ های متنوع و کاربردی تشکیل شده و تنوع رنگی این محصول باعث شده کاربردهای فراوانی در آرایش داشته باشد. از اين پالت ها عمدتا برای سایه زدن، رژلب، طراحی صورت و حتی بدن استفاده می شود. همچنین در ترکیب با سایر اقلام موجود می تواند همانند کانسیلر عمل کند. پالت های 12 رنگ برای رفع نواقص صورت و یک محصول حرفه ای گریم محسوب می گردد وبسيار پر مصرف هستند و ضمنا برای کاربرد آن ، ترکیب با فون های گریم برای ایجاد سایه روشن ها، ترکیب و زیبایی و رفع نواقص صورت هم به صورت تکی و هم به صورت ترکیبی و هم به صورت پالت عرضه گردیده و میتوان استفاده کرد.
تفاوت کانسیلر و کانتور صورت
به طور کلی کانتور و تکنیک کانتورینگ (Contouring) به استفاده از رنگ های تیره و روشن کرم مخصوص کانتور یا کرم پودر مربوط می شود و با استفاده از این رنگها، قسمت های مختلفی از صورت مانند استخوان گونه، استخوان فک برجسته تر شده و یا اینکه قسمت هایی از صورت مانند بینی را لاغرتر نشان می دهند. به طور کلی کانتور کردن یا کانتورینگ نوعی خطا دید در چهره ایجاد می کند و کمک می کند تا بخش هایی از صورت شکل بهتری پیدا کرده و باعث می شود تا ساختار صورت بعد از ارایش کردن بسیار بهتر و متعادل تر دیده شود.
کانسیلر (Concealer) یکی از محصولات آرایشی و پر کار برد برای پوشش دادن تیرگی زیر چشم، لکه های پوستی و جای جوش هست و اگر به درستی از آن استفاده شود، می تواند آرایشی کاملا زیبا و بدون عیب و نقص را برایتان ایجاد نماید.

معمولا باید کانسیلر را یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوست انتخاب کنید تا تیرگی های زیر چشم به خوبی پوشش داده شود تا بعد از ارایش کردن پوستتان شاداب و تازه به نظر برسد. استفاده از کانسیلر در اطراف لب ها و خط لب کمک می کند تا لب هایی برجسته تر و زیباتر داشته باشید و می توانید با استفاده از این محصول ارایشی تمام لکه ها، قرمزی و تفاوت رنگ در پوست صورت را پوشش دهید و پوستی یکدست و زیبا داشته باشید

 

Card image cap

قیمت ، مشخصات و خرید انواع کانتور های مدادی ، پالت و پودری
با اطلاعاتی که ما در این مقاله سایت هفت و یک در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.شما به راحتی می توانید خرید کانتورو خرید کانتور مایع و خرید کانتور و کانسیلر و خرید کانتور پودری و خرید کانتور صورت و خرید پالت کانتور و خرید سایه کانتور و خرید اینترنتی کانتور و خرید اینترنتی کانتورو هایلایتر را انجام دهید و از انواع قیمت کانتور صورت و قیمت کانتور بورژوا و قیمت پالت کانتور نیکس و قیمت کانتور چرب و قیمت کانتور خشک قیمت کانتور دوسر و قیمت کانتور لب مطلع شوید .کانتورینگ تکنیکی است که هنگام آرایش، برای بهبود ویژگی‌های صورت به کار می رود. اگر به درستی کانتور کنید، می‌توانید چهره‌ای باریک‌ تر، گونه‌ای برجسته‌ تر و حتی بینی صاف‌ تری داشته باشید.
رابطه کانتور و هایلایتر مانند ترکیب بستنی وانیل و یک اسکوپ بزرگ شکلاتی روی آن بی نظیر است!
تصور طعم دلنشین چنین میکسی در چهره شما، یک تصویر رویایی را تداعی خواهد کرد.
با کانتور و هایلایتر می توانید عیب های صورت خود را پنهان و زیبایی های آن را دو چندان کنید!
آیا پودر و کرم کانتور را می توان ترکیب کرد؟
وقتی این سوال از جیم.ک، یکی از میکاپ آرتیست های صاحب سبک در دنیای گریم سوال شد، چنین پاسخ داد که مخلوط کردن کرم و پودر می‌تواند پوست شما را مثل توپ چهل تیکه، بریده بریده نشان دهد!
پس متناسب با جنس پوست خود محصول مناسب را انتخاب کنید.
انتخاب محصول مناسب کمی دشوار است!
اگر به دنبال یک کانتور با تکسچر کرمی و کمی لطیف هستید، بهترین گزینه برای شما پالت کانتورینگ اینفائیبل لورآل می باشد. این کانتور برای انواع پوست ها به جز چرب و مستعد آکنه توصیه می شود

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!