هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز درباره[پرایمر]و نحوه استفاده از آن - هفت و یک

۱۳۹۹/۲/۱ زهرا یزدانی

پرایمر چیست وچه کاربردی دارد؟
چه آرایش کامل انجام دهید و یا تنها از بی بی کرم و رژ لب استفاده کنید در نهایت هدفتان داشتنی پوستی صاف و شفاف است. راه حل این کار استفاده از پرایمر آرایشی است که همانند یک معجزه عمل می کند. هنوز هم اغلب خانم ها از پرایمر آرایشی استفاده نمی کنند، به دلیل اینکه یا فکر می کنند که به پرایمرها قبل از کرم پودر و یا پنکیک ها استفاده میشوند و سطحی صاف روی پوست ایجاد میکند و سپس میتوان کرم یا پنکیک را روی پوست زد پرایمرها منافذ و خطوط پوست را پر میکند اما کرم پودرها قابلیت این کار را ندارند . همچنین برای پوستهای خشکی که احساس خشکی و پوسته شدن دارند فوق العاده هستند آن نیاز ندارند و یا نحوه استفاده از آن را نمی دانند. به هر حال استفاده از پرایمر در زیر آرایش موجب ماندگاری مواد آرایشی بر روی پوست می شود. با استفاده از یک پرایمر یا همان پایه آرایش می توانید آرایش خود را در طول روز حفظ کنید. اگر پوستی چرب دارید بهتر است از پایه آرایش مات استفاده کنید. پرایمر ها فوق العاده هستند و یک سد محکم مابین پوست و کرم پودر ایجاد می کند تا دوام آرایشتان را افزایش دهد و از چرب شدن پوست جلوگیری می نماید و با جذب چربی این امکان را می دهد که رژ گونه و کرم پودر و پنکک برای مدت زمان بیشتری روی پوست بماند.

چرا باید از پرایمر استفاده کرد؟
اگر تابه حال از پرایمر استفاده نکرده‌اید، محصول فوق‌العاده‌ای را از دست داده‌اید. فرقی نمی‌کند که اهل آرایش غلیظ باشید یا ترجیح دهید فقط از یک کرم مرطوب‌کننده و نرم کننده لب استفاده کنید، وقتی می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش خود ایجاد کنید، پرایمر یک نعمت بزرگ است. اما بسیاری از افراد، این مرحله آرایش را نادیده می‌گیرند زیرا معتقدند به آن نیازی ندارند، از چگونگی مصرف آن بی‌اطلاعند یا تصور می‌کنند که ارزش آن را ندارد که برای آن هزینه کنند. با این حال، استفاده از پرایمر زیر آرایش، ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. پرایمر، پایه اساسی برای زیرسازی و آرایش صورت است که باعث یک‌دستی و ماندگاری آرایش می‌شود. ترکیبات این ماده در کرم، ژل و پودر وجود دارد. با وجود اینکه مرطوب‌کننده‌ها نیز پوست را نرم می‌کنند، اما پرایمر پوست را برای استفاده از مرطوب‌کننده رنگی (کرم BB و CC) یا کرم‌های زیرساز آماده می‌کند و پایه‌ای برای ماندگارتر شدن آن‌ها در طول روز ارائه می‌دهد.
مواد تشکیل دهنده پرایمرها، پلیمرهایی برپایه سیلیکون مثل دایمتیکون هستند زیرا اثرات نرم‌کنندگی فوق‌العاده‌ای دارند. پرایمر، انواع چروک‌های سطحی، عمیق و حفره‌های پوست را می‌پوشاند. اگر به دنبال پرایمر‌ی برای تعدیل رنگ و پوشاندن قرمزی پوست و محل جوش‌ها هستید، از پرایمرهایی با رنگ سبز استفاده کنید. پرایمر مخصوص پلک نیز وجود دارد. پیشنهاد می‌کنم از پرایمر‌ی با ترکیب قوی استفاده کنید تا آرایش چشم ماندگاری بیش‌تری داشته باشد. اگر پوست پلک شما چرب است، از پرایمرهای مات استفاده کنید.
ما در این مقاله سایت هفت و یک انواع پرایمر خانگی و پرایمر پشت چشم و پرایمر ترکیه ای و پرایمر حجم دهنده لب و پرایمر حلال آب و پرایمر زیر چشم و پرایمر زیررنگ و پرایمر زیرساز آرایش و پرایمل ریمل لانکوم و پرایمر ژله ای بنفیت و پرایمر سایه و پرایمر ضدآب و پرایمر ضد جوش و پرایمر طبیعی و پرایمر گیاهی و پرایمر های خوب را به شمام معرفی می نماییم.

Card image cap

بهترین روش استفاده از پرایمر چیست؟
استفاده از نوک انگشت بهترین روش است.
استفاده از نوک انگشت، روشی برای پخش کردن پرایمر در نواحی وسیع‌تر صورت است. برای نواحی کوچک‌تر از برس استفاده کنید. این روش، حالت طبیعی‌تری به پوست می‌دهد. پرایمر، ماندگاری آرایش را (به ویژه در آب و هوای بد) بیشتر می‌کند .اگر در مکانی هستید که آب و هوایی گرم و مرطوب یا سرد و خشک دارد همیشه پرایمر را در دسترس داشته باشید تا آرایشی ماندگار داشته باشید. اما پیشنهاد می‌کنم در تمام طول سال از پرایمر استفاده کنید. فرقی نمی‌کند هوا چه‌طور باشد، این کرم در زمان و انرژی شما برای آرایش صرفه‌جویی می‌کندمی‌توانید پرایمر را به تنهایی استفاده کنید. دوست دارید چهره‌ای بدون آرایش اما با جلوه بیشتری از حالت معمولی داشته باشد؟ پرایمر راه حل شماست. می‌توانید این محصول را با حالت کمی غلیظ‌تر به عنوان سایه چشم و همچنین جایگزینی برای کرم روشن‌کننده به کار ببرید.

روش استفاده درست از پرایمر صورت
۱- قبل از پرایمر، با مرطوب کننده ای مناسب، پوست را مرطوب سازید.اینکار بخصوص برای افرادی که پوستی خشک دارند، بسیار توصیه می شود.در ضمن، مرطوب کننده موجب پوششی یکنواخت از پرایمر بر روی صورت شده و آرایشی طبیعی تر خواهید داشت
اجازه دهید مرطوب کننده کاملا جذب پوست شده و بعد از پرایمر استفاده کنید.
۲- بعد از مرطوب کننده، پرایمررا با برس یا نوک انگشتان، به آرامی روی پوست پخش کنید.اول از اطراف چشم شروع کرده و به بینی آن را تمام کنید.حالا روی پیشانی، گونه هاو چانه را به طور یکنواخت با پرایمر پوشش دهید.
صبر کنید تا پرایمر کاملا خشک شود، بعد از فوندیشن استفاده نمایید.
۳- انتخاب پرایمرهای رنگی، تا حد بسیار زیادی، تمامی لک ها و نقاط سیاه قرمزی روی صورت را پوشانده و زیر ساخت زیبایی را برای آرایش شما فراهم خواهند کرد.
۴- پرایمر های خاصی برای آرایش چشم ها در فروشگاههای لوازم آرایشی موجود هستند که علاوه بر آرایش زیباتر چشم ها، ماندگاری آرایش شما را چندین برابر خواهند کرد.
۵- بیش از حد از پرایمر استفاده نکنید.

آیاپرایمر برای صورت ضرر دارد؟
در این روزها که استفاده از پرایمر ها برای ماندگاری بیشتر آرایش روی صورت بسیار رایج شده است، باید بدانید که پرایمر ها با بستن تمام منافذ باز پوست و صاف و یک دست کردن آن، که باعث زیباتر شدن وهم اینکه مدت زمان طولانی تر آرایش روی پوست صورت باقی بماند، می شوند.در حالی که بسیاری از متخصصین پوست معتقدند با بسته شدن کامل منافذ پوست توسط پرایمر ها،اکسیژن رسانی به پوست انجام نمی شود که این خود سبب بروز انواع جوش های سر سیاه، سر سفید و لک های پوستی را میشود. در برخی افراد که مستعد به آکنه هستند با استفاده از پرایمر باعث حبس باکتری های مولد آکنه در پوست می شود که این خود سبب تشدید آکنه و کاهش روند درمان آن نیزمی شوند.
برای رفع این مشکل فقط میتوان گفت استفاده از پرایمر های آرایشی را به صورت روزانه کنار بگذارید و فقط در مراسم های خاصی از آن استفاده کنید و به طور طبیعی و با استفاده از ماسک های میوه،عسل و یا سفیده تخم مرغ برای برطرف کردن مشکلات پوست خود اقدام کنید تا نیازی به این محصولات آرایشی و مضرات ناشی ازآن نداشته باشید.

پرایمر در ابتدا فقط برای پوست و به عنوان پایه در آرایش صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه، انواع مختلفی برای سایه چشم، لب، مژه، ابرو و آرایش بدن نیز وجود دارد. معمولا پرایمرها یا با پایه سیلیکونی هستند یا آب. پایه سیلیکونی برای پر کردن منافذ و اسکارها مفیدند و پرایمر بر پایه آب نیر برای تازه ماندن آرایش کاربرد دارد. البته نوع وسطی هم وجود دارد که ترکیبی از این دو است. به طور کلی، این لوازم آرایش دوست داشتنی در بهتر شدن نتیجه آرایش صورت بسیار عالی است و دقیقا با یک بار استفاده از آن، می‌توانید شاهد جذابیت و ماندگاری بیشتر آرایش صورت خود باشید.
در این مقاله سایت هفت و یک به سوالاتی مانند پرایمر چیست؟ پرایم چیه؟ و پرایمر چه فایده ای دارد؟ و از پرایمر چگونه استفاده کنیم و پرایمر صنعتی چیست و طرز استفاده از پرایمر و فایده پرایمر ؟ پاسخ داده ایم.

Card image cap

زیرسازی حرفه ای پوست قبل از آرایش
قبل از آرایش بهتر است با زیرسازی پوستتان موجب زیباتر و طبیعی شدن آرایش شوید . توجه داشته باشید هرگز روی آرایش قبلی ، پوست را زیر سازی نکنید.
پوست را لایه برداری کنید :
پوست دائما سلولهای زنده تولید می کند و سلولهای مرده بصورت پوسته پوسته درمی آیند و پوست قدیمی از بین می رود. آرایش روی سلولهای مرده پوست نمی نشیند . پس پوستتان را هفته یا ماهی یک بار لایه برداری کنید.
صورت خود را بشویید:
قبل از انجام آرایش پوستتان باید تمیز باشد پس پوست خود را بشویید و با حوله خشک کنید.
از کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید:
در این مرحله روی پوست تمیز و لایه برداری شده خود کرمهای آبرسان و مرطوب کننده بزنید و کمی صبر کنید و کرم را روی پوست ماساژ دهید تا بخوبی جذب پوستتان شود.
نوع پوستتان را در نظر بگیرید :
قبل از اینکه از پرایمر ، کرم پودر و لوازم آرایشی دیگر استفاده نمایید باید نوع پوستتان را بشناسید تا بتوانید صحیح ترین لوازم آرایشی که مناسب پوستتان هستند را انتخاب کنید.
برای اینکه آرایشتان طبیعی به نظر برسد باید قبل از انتخاب کانسیلر و کرم پودر ، از فروشنده کمک بگیرید تا شما را در انتخاب کانسیلر و کرم پودر متناسب با پوستتان راهنمایی نماید.
زیرسازی آرایش صورت برای پوست طبیعی
پوست طبیعی دارای منافذ باز کوچک بر روی پوست است که در زیرسازی ، منافذ باید بسته و پوست کاملا نرم و مرطوب شود پس باید دقت کنید زیرسازی بافت سبک و نرمی داشته باشد و همه معایب پوست پوشانده شوید.
جوان نگه داشتن پوست :

بسیاری از خانم به دنبال محصولات ضدپیری هستند تا پوست خود را شاداب و جوان نگه دارند. جالب است بدانید که پرایمر علاوه بر کاربردهایی که در آرایشی که دارد به دلیل موادی که در ساخت آن به کار برده شده است مانند یک محصول ضد چین و چروک نیز عمل می کند و تا حدودی می تواند از پیری زودرس پوست شما جلوگیری کند.
روش کننده پوست :
از دیگر کاربردهای زیرساز آرایش می توان به روشن تر کردن پوست اشاره کرد اما این ویژگی در تمامی پرایمرها به یک شکل عمل نمی کند. پوست انسان به دلایل متفاوتی ممکن است تیره شود. یکی از محصولاتی که می توانید برای روشن تر کردن و همچنین مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید پرایمر می باشد که در صورت تمایل می توانید حتی کرم پودر و کرم مرطوب کننده را نیز حذف کنید. هنگام آرایش صورت قبل از هر چیزی از پرایمر بزنید تا هم پوستتان نرم و روشن شود و هم مواد آرایشی به خوبی روی پوستتان خوابیده و به مدت زیادی روی صورتتان باقی بماند.
اصلاح کننده رنگ پوست :
پرایمر می تواند به عنوان یک کانسیلر نیز عمل کند. شما می توانید با استفاده از پرایمرهای رنگی تیرگی های پوست مانند سیاهی اطراف چشم همچنین دانه های قرمز مثل جوش را بپوشانید تا یک پوست صاف و یکدست برای یک آرایش حرفه ای و بدون نقص داشته باشید.

Card image cap

 

 مرطوب کننده پوست :
همانطور که اشاره کردیم پرایمرها خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارند بنابراین دیگر نیازی به استفاده از کرم مرطوب کننده نمی باشد. مرطوب کننده برای انواع پوست ها چه پوست های خشک و چه پوست های چرب و یا معمولی به خصوص زمانی که قرار است آرایش به مدت طولانی روی صورت بماند لازم و ضروری می باشد.
چگونه از پرایمر استفاده کنیم؟
ابتدا صورت خود را با آب و صابون بشویید تا پوست از هرگونه آلودگی و آرایش پاک شود. اگر پوستتان آنقدر خشک است که پرایمر به تنهایی جواب نمی دهد ابتدا از کرم مرطوب کننده استفاده کنید سپس مقداری از پرایمر را با استفاده از انگشتان دست و یا برس آرایشی بر روی پوست خود بزنید.

قیمت و مشخصات پرایمر کاهش دهنده منافذ باز صورت
با اطلاعاتی که در این بخش مقاله سایت هفت و یک در اختیار شما قرار داده ایم شما می توانید به راحتی خرید پرایمر رنگی و خرید پرایمر پوست و خرید پرایمر برای پوست چرب و خرید پرایمر برای پوست و خرید پرایمر مژه و خرید پرایمر خوب و ارزان و خرید اینترنتی پرایمر و زیرساز آرایش میکاپ فکتوری و خرید کرم زیرساز آرایش را انجام دهید و از قیمت پرایمر و قیمت پرایمر اصل و قیمت پرایمر بنفیت و قیمت پرایمر پوست و قیمت پرایمر رنگی و قیمت پرایمر ژله ای و قیمت پرایمر ناخن با مطلع شوید.
  زمانی استفاده از پرایمر برای ما مفید است که بعد از استفاده از آن، از کرم پودر یا پنکیک استفاده کنیم. هدف اصلی استفاده از پرایمر، پوشاندن جوش، قرمزی پوست و یا لکه هایی است که بر روی پوست ما وجود دارد. با استفاده از پرایمرهایی که هر کدام مختص کاری است، میتوانید زیبایی چهره خود را چند برابر کنید و از شر لکه ها و جوش ها رهایی یابید
مزایای پرایمر صورت برای میکاپ:

• ایجاد پایه و سطحی صاف و نرم برای مواد آرایشی
• یک دست کردن پوست و پوشاندن نواقص پوست
• کاهش التهاب و قرمزی پوست
• آب رسانی و مرطوب کردن پوست
• پر کردن چین و چروک ها و صاف شدن پوست
• پوشاندن منافذ باز پوست
• صرفه جویی در وقت و هزینه خرید مواد آرایشی
• چون دیگر نیاز به تمدید آرایشی و خرید زود به زود مواد آرایشی را نخواهید داشت
• کمک کردن به ماندگاری آرایش در شرایط آب و هوایی

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!