هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آموزش کانتور کردن صورت

۱۳۹۸/۸/۲۰ زهرا یزدانی

هایلایت و کانتور

هایلایت و کانتور اگر از طرفداران کانتور صورت باشید پس حتما می‌دانید که این تکنیک نیاز به مهارت‌های خاصی دارد. اما این فقط میکاپ آرتیست‌ها نیستند که می‌توانند به خوبی صورت را کانتور کنند، شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید. برای اینکه کمک‌تان کنیم تا بتوانید صورت خود را در عرض سه دقیقه کانتور کنید، نکات و توصیه‌های کاربردی مفیدی برای‌تان جمع آوری کرده‌ایم. حتما برای عده‌ای از شما که این مطلب را می‌خوانید این سوال پیش می‌آید .

 اصلا کانتور صورت چیست؟!

کانتور، تکنیک و روشی است که در گذشته برای مدل‌ها و بازیگران تئاتر به کار می‌رفت، اما امروزه بخشی از روتین‌های میکاپ شده است. کانتور صورت، هنر ِ تقویت نقاط قوت صورت و پوشاندن عیب‌های آن با آرایش و فرم دهی به قسمت‌های خاصی از صورت است، جوری که قسمت‌هایی کوچک‌تر و قسمت‌هایی بزرگ‌تر دیده شوند. برای اینکه به شما یاد بدهیم چگونه فرم ظریف زیباتری به صورت‌تان بدهید و استخوان‌های خوش تراش گونه‌های‌تان را بیشتر جلوه دهید باید مراحل کار را به شما معرفی کنیم. 

نکات آموزشی کانتور صورت :

1. صورت‌تان را با کرم آماده کنید صورت خود را آماده کنید؛ کرم مرطوب کننده یا پرایمر و کرم پودر و کانسیلر بزنید. لایه‌ی نازکی از پودر مات کننده بمالید تا زیرسازی‌تان کامل شود. این کار کمک‌تان می‌کند کانتور صورت‌تان راحت‌تر و هموارتر انجام شود.

 2. پودر و کرم و برس‌تان را انتخاب کنید شما می‌توانید انتخاب کنید که از کرم استفاده کنید یا از پودر. پودر در پایان، جلوه‌ای مات‌تر می‌دهد اما کرم جلوه‌ی باطراوت‌تری دارد. اگر تازه کار هستید توصیه می‌کنیم با محصولات کرمی شروع کنید چون راحت‌تر ساخته و ترکیب می‌شوند. در مورد براش ‌ها نیز از براش های کوچک‌تر و پُرتر برای بالا بردن دقت و ظرافت کار استفاده کنید. شما به یک براش برای کانتورینگ و براشی دیگر برای هایلایت کردن نیاز دارید.

 3. نقشه صورت‌تان را بشناسید نقاط اصلی کانتور صورت شامل نواحی زیر فک، فرورفتگی‌های استخوان گونه و طرفین پیشانی، طرفین بینی می‌شود. ترفندی که بکار می‌برید این است که از ساختار استخوانی صورت به عنوان راهنما استفاده کرده و رنگ‌ها را انتخاب کنید. 

4. به ترکیب رنگ‌ها دقت کنید کانتور صورت‌تان هر چه طبیعی‌تر به نظر برسد بهتر است. همیشه توجه داشته باشید که نباید خطوط تیز و آشکار رنگ، روی صورت‌تان دیده شود و بایدتمام خطوط کاملا محو شود. از اسفنج تخم مرغی (اشکی) مرطوب یا برس فونداسیون برای ترکیب مواد استفاده کنید. شما می‌توانید از رژ گونه‌ی هلویی – صورتی برای درخشش گونه‌های‌تان کمک بگیرید. 

5. هایلایت کردن فقط قسمت‌هایی از صورت را هایلایت کنید که نور به طور طبیعی به آنها برخورد می‌کند مثلا گونه‌ها، استخوان ابرو، پل بینی، برجستگی وسط لب بالایی و وسط چانه. این کار باعث بیشتر شدن اثر کانتورینگ و جذاب تر شدن کانتور می‌شود. ممکن است کانتور صورت در ابتدا سخت به نظر برسد اما اگر به تمرین کردن ادامه دهید بالاخره به مهارت لازم خواهید رسیدو کاملا آن را به گونه ای رفه ای انجام خواهید داد.  پیش از هر چیزی خیلی مهم است که کانتور متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید تا طبیعی  و جذاب به نظر برسد. برای ابزار کانتورینگ از هر رنگی که خیلی سرخ یا نارنجی است اجتناب کنید. برای کانتور بینی می‌توانید از نوار کاغذی استفاده کنید تا خطی که می‌کشید صاف دربیاید. طرفین بینی دو خط بکشید و این کار را از گوشه‌ی داخلی استخوان ابرو شروع کرده و در نوک بینی شکل U مانند ایجاد کنید. . از براش های مناسب استفاده کنید. حالا دیگر تمام اصول کانتور صورت را می‌دانید، وقت آن است که آنها را بکار ببرید و تمرین را شروع کنید. برای تازه کارها تنها توصیه‌ی ما این است که یک کیت کانتورینگ برای خود تهیه کنید تا هر چه را که نیاز دارید داشته باشید. پالت کانتورینگ برای تمام افراد در هر درجه از مهارت مناسب است؛ از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای. 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!