هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آموزش رنگ کردن ابرو در خانه

۱۳۹۸/۸/۲۰ زهرا یزدانی

رنگ ابرو

رنگ کردن ابرو در ظاهر کار ساده‌‌ای است اما همین کار ساده نکات و تکنیک‌های ریزی داردک که می‌تواند جلوه متفاوتی به ابروها بدهد و زیبایی را دوچندان کند و حتما باید به این نکات توجه شود.
ناگفته نماند برخی هم چندان موافق رنگ کردن نیستند و ترجیح می‌دهند با مداد و سایه به ابروها رنگ دهند اما باید بدانید تنها با آرایش نمی‌توانید ابروهای‌تان را روشن کنید و مثلا آنها را با رنگ موی بلوند خود هماهنگ کنید.

اول از همه باید بدانید اغلب آرایشگران می‌گویند رنگ ابروها باید یک درجه تیره‌تر از رنگ موها باشد اما باز هم همه موافق این امر نیستند و نظرات مختلف اينجا وجود دارد.
حواس‌تان باشد که رنگ کردن این منطقه بسیار حساس است و باید دقت زیادی به خرج دهید.

آیا همیشه با تغییر رنگ مو باید ابروها را هم رنگ کنیم؟

اگر رنگ موهای خود را تغییر مختصری داده‌اید، کافی است کمى‌سایه پودری یا مداد ابرو روی ابروها بزنید. این کار ابروها را با هر رنگ مویی که داشته باشید، خوشرنگ و خوش‌فرم‌تر مى‌کند. اما اگر رنگ موهای‌تان را تغییر اساسی داده‌اید ( مثلا موهای قهوه‌ای تیره را به رنگ بلوند روشن درآورده‌اید رنگ ابروهای‌تان را هماهنگ با رنگ موها عوض کنید..
مواد مورد نیاز برای رنگ کردن ابروها :
اکسیدان مخصوص ابرو
برس رنگ با سر باریک و گوش‌پاک‌کن
پنبه برای پاک کردن رنگ‌ها از روی ابرو
ظرف شیشه‌ای کوچک جهت مخلوط کردن مواد
رنگ مخصوص ابرو و استفاده روی مناطق ظریف مانند چشم
وازلین یا کرم برای چرب کردن قسمت‌هایی که می‌خواهید رنگ نگیرند

از چه اکسیدانی برای ابرو استفاده کنید ؟

شما نباید همان اکسیدانی را که برای رنگ‌ کردن موهای‌تان استفاده مي‌کنید برای ابرو یا مژه‌های‌تان هم به کار برید؛ ابرو و مژه‌ها هم موهای کمتری نسبت به سر دارند و هم موهای‌شان کوتاه‌تر هستند بنابراین خیلی سریع‌تر رنگ می‌گیرند، پس بهتر است برای آسیب دیدن کمتر آنها از اکسیدان ضعیف‌تری استفاده کنید. برای رنگ مژه باید از اکسیدان‌هایی استفاده کرد که حداقل 9/1 وحداکثر 3 است برای رنگ ابرو تا 6 هم می‌توانید استفاده کنید؛ البته توصیه ما این است که برای ابروها هم همان اکسیدان 3 یا کمتر را به کار برید.
مداد ابرو انتخاب بهتری است یا شانه ابرو؟

مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند می‌تواند باعث ریزش و کم پشت شدن ابروها ‌شود به خصوص اگر این استفاده مداوم و هر روزه باشد که صدمه ممکن است وسیع باشد چرا که ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد اما سایه ابرو این فشار را به تنه وارد نمی‌کند و در نتیجه موها کمتر دچار تنش می‌شوند تا آسیب ببینند البته نوع و کیفیت سایه هم بسیار مهم است؛ برخی از سایه‌‌ها که از مواد نامرغوب تهیه شده‌‌اند می‌توانند به راحتی باعث به وجود آمدن واکنش‌‌هاي آلرژیک شوند که همین می‌تواند دردسرهای بسیاری را به وجود بیاورد.

رنگ کردن ابروها باعث ریزش آنها مي‌شود؟

رنگ کردن ابروها می‌تواند باعث خشکی و شکنندگی موهای ابرو شود.
اما این کار به هیچ عنوان باعث از بین رفتن و آسیب دیدن ریشه ابروها نمی‌شود ضمن اینکه وقتی خانم‌ها ابروهای خود را روشن می‌کنند به طور طبیعی ممکن است این روشن شدن موها باعث کم پشت‌تر به نظر رسیدن آنها شود. در هر صورت با از بین رفتن رنگ و رشد مجدد ابروها، آنها دوباره به حالت قبلی خود برمی‌گردند. یادتان باشد با اینکه رنگ مو موجب ریزش نمی‌شود اما مداد ابرو می‌تواند از رویش مو جلوگیری کند.

هیچگاه موهای سفید ابرو را نکنید.
خانم هایی که دارای موهای سفید در ابرو هستند، قبل از هر کاری، ابتدا موهای سفید خود را کامل می کنند، که این کار به جز درد زیاد، باعث کم شدن موهای ابرو شده و ممکن است به ریشه موهای ابرو شوک وارد شود حتی کاری می کنند که ابروهای آن ها بیشتر سفید می شود. پس بهترین کار برای چنین افرادی ، استفاده از رنگ ابرو و ریمل ابرو است که با استفاده از آن ها می توانند رنگی زیبا به ابروهای خود بدهند.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!