هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه از ناخن مصنوعی اسفاده کنیم؟

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

ناخن مصنوعی
به گزارش آکادمی درماتولوژی آمریکا، ناخن های دست هر ماه به طور متوسط سه و نیم میلی متر رشد می کنند.
اما این عدد بر حسب عوامل متعددی متفاوت است؛ به عنوان مثال در برخی افراد به دلیل عوامل ژنتیکی ناخن ها سریع تر رشد می کنند و بر عکس، در برخی دیگر به دلیل وجود برخی بیماری ها مانند دیابت، اختلال هورمونی، استرس، کمبود آهن یا مصرف برخی داروها، رشد ناخن ها به کندی صورت می گیرد.
بهتر است بدانید که با گذشت زمان و افزایش سن، رشد ناخن ها کند می شود.
تصور رایج این است که ناخن ها به طور طبیعی باید محکم باشند در غیر این صورت سالم نیستند. همین پیش فرض خانم ها را وا می دارد که برای سفت و مقاوم کردن ناخن های شان دست به هر کاری بزنند ، باید این واقعیت تلخ را بپذیریدکه هیچ راهی برای تغییر دادن جنس ناخن وجود ندارد ،ناخن بافتی موضعی است که بنا بر کد ژنتیک فرد شکل می گیرد؛ همان طور که رنگ چشم را نمی توان تغییر داد، جنس ناخن را هم نمی توان عوض کرد اما راه هایی برای تقویت ناخن وجود دارد.
انواع ناخن مصنوعی به ظاهر ناخن طبیعی شما حالت می‌دهند و به زیبایی بیشتر ناخن‌ها کمک می‌کنند. از طرف دیگر، ناخن‌های مصنوعی به راحتی نمی‌شکنند و لب پریده نمی‌شوند. مجموع این موارد باعث شده‌اند تا ناخن مصنوعی، برای بانوانی که به دلیل انجام کارهای منزل همیشه ناخن‌هایشان می‌شکند، انتخاب مناسبی باشد. از طرفی انواع ناخن مصنوعی این قابلیت را دارند که روی آن‌ها از لاک مات یا لاک براق با طراحی منحصربه‌فرد استفاده شود. برای انتخاب بهترین ناخن مصنوعی نیز باید مانند سایر محصولات آرایشی، وسواس زیادی به خرج دهید؛ به همین دلیل بهتر است قبل از خرید ناخن مصنوعی، با انواع آن آشنا باشید.
ناخن مصنوعی ژله ای نوع دیگری از انواع ناخن مصنوعی را تشکیل می‌دهد که این روزها طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. در ساخت این ناخن‌‌ها هم اکریلیک به کار رفته است؛ اما این اکریلیک حالت ژله ای دارد و پس از قرار گرفتن روی ناخن، توسط اشعه فرابنفش سخت و سفت می‌شود.
ناخن مصنوعی ژله ای به لحاظ زیبایی‌شناختی برتری‌هایی دارد و ظاهر طبیعی به انگشتان می‌دهد. از طرف دیگر در اثر رشد ناخن‌ طبیعی دست، نیاز زیادی به رسیدگی ندارید؛ کافی است به کمک انواع لاک مات یا براق ظاهر ناخن‌های خود را آراسته کنید.
در بین انواع ناخن‌ مصنوعی موجود در بازار، ناخن‌هایی از که ترکیبات اکریلیک ساخته می‌شوند را می‌توان در گروه قوی‌ترین ناخن‌های مصنوعی قرار داد. لبه ناخن‌ مصنوعی اکریلیک به این راحتی‌ها نمی‌شکند و برای خانم‌هایی که زندگی پرتحرکی دارند توصیه می‌شود. اکریلیک مایع، پلیمر ، مونومر و اکریلیک پودر شده، موادی هستند که در ساخت ناخن اکریلیک استفاده می‌شوند.
ناخن اکریلیک مزیت دیگری هم دارد و این مزیت، ارزان قیمت بودن این گونه ناخن مصنوعی ها است. نقطه ضعف ناخن مصنوعی اکریلیک این است که باید هر دو تا سه هفته (متناسب با میزان رشد ناخن‌هایتان) به آن‌ها رسیدگی کنید.
گونه‌ای دیگر از انواع ناخن مصنوعی را ناخن‌هایی تشکیل می‌‌دهند که در ساخت آنها از‌کتان، ابریشم، فایبرگلاس یا کاغذ استفاده شده است، این ناخن‌‌ مصنوعی ها به لحاظ ساختار، بسیار باریک و نازک هستند و به راحتی روی ناخن طبیعی قرار گرفته و حالت داده می‌شوند. این امر باعث شده تا از لحاظ ظاهری بین این دسته از ناخن‌ مصنوعی ها و ناخن طبیعی دست، تفاوت کمی وجود داشته باشد.
به همین دلیل، این نوع از ناخن مصنوعی ها به بانوانی که به دنبال ناخن های باریک و ظریف هستند توصیه می‌ شود.
برای چسباندن ناخن مصنوعی ابتدا باید پک مخصوص ناخن مصنوعی که شامل چسب، ناخن و بافر هست را تهیه نمایید.

به طورکلی لوازم مورد نیاز برای اینکار موارد زیر است :
ناخن گیر
سوهان
بافر ناخن
چسب ناخن
گوش پاک کن
قیچی
قلم مخصوص مانیکور نانخن
مقداری لاک پاک کن که بهتر است بدون استون باشد
مقداری پنبه یا پد کتانی
توجه نمایید که حتماً از چسب مخصوص ناخن مصنوعی استفاده شود.
بهتر است که چسباندن حدود ۲۴ ساعت بعد از مانیکور کردن انجام پذیرد.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!