هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه تیرگی زیر چشم و جای جوش و زخم را بپوشانیم ؟

۱۳۹۸/۸/۲۰ زهرا یزدانی

کانسیلر

استفاده از کانسیلر امروزه از واجبات آرایش است و به اندازه استفاده از فونداسیون و کرم پودر مهم وبا اهمیت می باشد. به کمک کانسیلر شما میتوانید نقاط تیره ، تیرگی زیر چشم ، رگها و جای زخمها و لکه ها را بپوشانید
کانسیلر چیست؟
کانسیلر ها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می توانید آنها را قبل و یا بعد از کرم پودر استفاده کنید ولی توصیه من برای استفاده آن بعد از کرم پودر است. کانسیلر معمولا یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده باید روشن تر باشد. اگر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد به جای پوشانندگی لکه های تیره را بیشتر نشان خواهد داد

انواع کانسیلر :
کانسیلر بصورت های مختلف وجود دارند
کانسیلر کرم
کانسیلر مایع ( Liquid )
کانسیلر بصورتStick یا ماتیکی که استفاده آن راحت است

نکته مهم در استفاده از کانسیلر:
کانسیلر را با براش استفاده کنید و با بقیه آرایش یک دست کنید. در سر آخر پودر آرایشی پنکک را بزنید
با استفاده از کانسیلر در گوشه های لب میتوانید سن یک نفر را پایین بیاورید و آن را جوان تر نشان دهید.

طرز استفاده کانسیلر:
شما روی محل مورد نظر با قلم مو مقداری کانسیلر زده و بعد با پنبه گلوله شده لبه های آن را برطرف کنید توجه داشته باشید اگر شما کانسیلر را بطور کامل روی آن منطقه بریزید روی پوست هاله ایجاد می شود و نمایی نامناسب دارد.
برای زیر چشم بهتر است که بافت کانسیلر زیاد چرب نباشد و چروک های دور چشم و کبودی را خوب پوشش دهد ، با نوک انگشت یا قلم مو دور تا دور چشم را کانسیلر بزنید . برای که کبودی زیر چشم استفاده از کانسیلری با رنگ نارنجی مناسب است.

زخم، آکنه های قدیمی یا جای ابله را بایستی توسط کانسیلرسبز رنگ بپوشانید شما بایستی لایه به لایه این کار را بکنید و اجازه دهید لایه اول که جذب شد لایه بعدی استفاده شود. برای عروق کانسیلرهای مایع مناسب هستند با یک قلم موی ظریف و یک گلوله پنبه روی آنها بزنید تا لبه های آنرا صاف کنید .
یادتان نرود که آن را برای کنار داخلی دماغ و گوشه های چشم هم استفاده کنید.
بعد از اینکه با کانسیلر معایب چهره برطرف کردید حالا برای زیبائی بیشتر با یک فون روشن نقاطی در چهره مانند تیغه بینی ، وسط پیشانی ، گوشه های لب پائین و روی چانه را روشن تر کنید و با یک فون تیره دو طرف بینی ، زیر گونه و غبغب و شقیقه ها را تیره تر کنید تا چهره ی جذاب تری برای شما ایجاد شود.
بعد از زدن کرم پودر و زیر سازی با یک پودر سبک و بیرنگ پوست را بپوشانید پودر زدن باعث می شود:
چهره یکنواخت تر شود .
دوام آرایش شما بیشتر شود.
منافذ باز پوست را می پوشاند .
روغن اضافی پوست را جذب می کند و پوست را مات نشان می دهد.
نکاتی که هنگام زدن کانسیلر باید آن را رعایت کنید.

برای جلوگیری از چروک‌شدن پوست اطراف چشم با کانسیلر از پرایمر(محصولی‌ست نه کاملا کرمی و نه کاملا مایع است که قبل از شروع آرایش و بعد از زدن کرم پوستی و ضد آفتاب روی پوست استفاده می‌شوند)مخصوص زیر چشم استفاده کنید که کارکردی شبیه پرایمر صورت برای زیرسازی استفاده از کرم‌پودر دارند.
اگر با مشکل چروک‌شدن پوست اطراف چشم مواجه هستید یا حتی اگر پوست اطراف چشم‌تان چروک نمی‌شود یادتان باشد که کرم‌پودر را زیر و اطراف چشم نزنید.
کانسیلرهای چرب و غلیظ حتی کوچک‌ترین چروک‌های زیر و اطراف چشم را بزرگ‌تر و عمیق‌تر از حد معمول نشان می‌دهند و آن را بزرگنمایی می کنند
به‌جای بِراش از انگشت یا اسفنج مرطوب و به‌صورت ضربه‌ای برای محو کردن کانسیلر زیر چشم استفاده کنید و کانسیلر را به طور کامل محو نمایید.
اجازه بدهید کانسیلر روی پوست صورت خشک شود. در این فاصله سرتان را پایین نگه دارید و بالا را نگاه کنید. به‌این‌ترتیب تمام خطوط چشم باز می‌شوند و کانسیلر روی آن‌ها می‌خوابد. سپس با اسفنج مرطوب به‌صورت ضربه‌ای زیر چشم بزنید. در مرحله‌ی بعد، با همان اسفنج مرطوب کمی پودر روی کانسیلر بزنید. این کار را به‌صورت ضربه‌ای انجام بدهید تا کانسیلر به طور کامل محو شود.
کانسیلر را به‌صورت مدور پایین چشم نکشید. نحوه‌ی صحیح استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی و چروک‌های دور چشم به این صورت است که کانسیلر را با ترسیم یک مثلث زیر چشم بزنید و با یک بِراش آن را در نواحی اطراف پوست چشم محو کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!