هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بستن مو با روسری + اموزش قدم به قدم -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۲۵ سپیده ایمانپور

 

علاوه بر اینکه حجابی برای پوشش مو است در کشور های اروپایی و به تازگی در کشور های اسیایی از روسری برای بستن مدل مو هایمختلفی استفاده می کنند ما در ادامه  چندین  روش برای بستن مدل مو با روسری برای تان خواهیم گفت و گام به گام همراه تان هستیم تا مو هایتان را به الگو و شینیون مورد علاقه ببندید 

قبل از اموزش انواع مدل مو با روسری

قیمت مشخصات و خرید انواع روسری برای بستن مو

شما برای بستن موهای خود با روسری به یک سری روسری های خاص نیاز دارید که از نظر اندازه و طرح متفاوت از روسری هایی است که برای پوشش و حجاب از ان ها استفاده می کنید و حتی اگر موفق به بستن مو هایتان با روسری مناسب پوشش مو هم باشید دارای تفاوت هایی با الگوی انتخابی خواهد بود شما می توانید برای خرید انواع مختلف شال و روسری مخصوص بستن مو با رنگ ها و سایز ها ی مختلف  و همچنین تنوع بالا به سایت هفت ویک مراجعه  کنید . 

 

Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap

 

مدل دوک 

برای این کار نیاز به پارچه‌ ای چهارگوش است البته باید بدانید دوک  که زنان در آفریقای جنوبی برای پوشاندن سر و به‌ ویژه نشان‌ دادن متأهل‌ بودن خود از آن استفاده می‌کنند. با انجام مراحل زیر به‌ راحتی می ‌توانید این مدل سربند سنتی را یاد بگیرید و از آن به‌عنوان شیوه‌ ای غیررسمی و خودمانی برای آراستن خود استفاده کنید..

  • در ابتدا روسری را از درازا و از وسط تا بزنید. اگر روسری ‌تان طول و عرض مناسبی دارد و نیازی به تا زدن آن ندارید ، فقط آن را از درازا و طول نگه بدارید .
  • سپس  مرکز قسمت تا خورده را روی پایین سرتان قرار دهید و روسری را به ‌سمت جلو بکشید. قسمت جلوی روسری را محکم نگه دارید.
  • در مرحله ی 3 ام دو انتها ی روسری را از یکدیگر جدا کنید و برای محکم‌ کردن آن روی سر یک گره بو یا سنجاق بزنید.
  •  دو انتهای روسری را دور یکدیگر تاب دهید و بپیچانید.
  • ۵. درحالی‌که به تاب‌ دادن دو انتهای روسری ادامه می ‌دهید، هم ‌زمان آن را به‌ شکل کلوچه‌ای در بالای سر خود بپیچید و تا انتها به تاب ‌دادن دو انتها و پیچاندن آنها به‌ شکل کلوچه ادامه دهید. وقتی به انتهای روسری رسیدید ، دو انتهای آزاد روسری را زیر قسمتی که به‌ شکل کلوچه پیچیده ‌اید پنهان کنید تا روسری در جای خود محکم و ثابت شود.

امیدوارم از اموزش ها راضی باشید 

Card image cap
Card image cap

 

اموزش اول

برای بستن مدل مو به روش بالا گام هایی که در ادامه گفته می شود را بخوانید و با مراجعه به تصویر سعی کنید به نحو احسنت مراحل را طی کنید .

. ابتدا باید روسری مربع‌شکلی را بردارید و دو گوشهٔ مقابل هم را روی یکد یگر قرار بدهید تا به حالت مثلثی تشکیل شود. 

در گام بعدی روسری را به ‌شکل وارونه روی سرتان قرار بدهید، به‌ گونه ای  که لبه تا شده آن پشت سرتان قرار بگیرد.

۳. کناره‌ های آزاد روسری در دو طرف صورت را بالا ببرید و بالای سرتان گره ساده ‌ای بزنید.

و پس از ان  روی گره اول، گره  پاپیونی بزنید.

و در مرحله اخر گوشهٔ روسری را که از زیر گره بیرون زده است، زیر روسری پنهان کنید تا بهتر دیده شود .

 

 

Card image cap
Card image cap

 

اموزش دوم

داشتن مو های گوجه برای هر خانم راحت و اسان است مخص.صا اگر موهای بلندی دارید حتما دوست دارید حین درس خواندن و تمیز کاری خانه و یا برای ایجاد تنوع موهایتان را بالای سرتان جمع کنید تا مزاحمتی برای شما ایجاد نکند 

اگر به ‌نظرتان بستن موها به‌شکل گوجه ‌ای  بالای سر، راه ساده و بی‌ دردسری برای جمع و مرتب ‌کردن مو ها یتان است ، می‌توانید با بستن روسری دور موهای ‌تان مدل و جلوهٔ زیبا تری به آن بدهید. برای بستن سربند یا روسری به این روش، مراحل زیر را کام به گام انجام دهید انجام دهید.

ابتدا موهای خود را به‌صورت گوجه‌ای در بالای سر ببندید. اگر موهای بلند یا پرپشتی ندارید، می‌توانید از بامتل اسفنجی یا جورابی استفاده کنید که انتهای بستهٔ آن را قیچی کرده ‌اید و به‌صورت حلقه‌ ای شبیه دونات پیچیده اید این روش روشی عالی برا زود تر بسته شدن مو و باز نشدن ان است .

روسری را تا بزنید. در در ادامه در تصویر پایین، از روسریِ با ابعاد ۸۰ سانتی ‌متر مربعی استفاده شده که به‌ صورت مورب تا شده است. انتهای روسری را به ‌سمت داخل تا بزنید. این کار را تا زمانی ادامه بدهید که نواری بلند با عرض حدود ۵ سانتی‌متر داشته باشید و پس از ان  رروسری را دور موهای ‌تان ببندید. مرکز نواری را که با روسری درست کرده ‌اید، در قسمت پشت مو ها قرار بدهید و آن را در جلوی موهای‌ تان بپیچید؛ و سپس دو انتهای نوار را پشت موها ببَرید و در اخر گره بزنید

Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap

 

دستار

در ابتدا باید به شما بگوییم که دستار فقط مختص پیشگوها نیست. شما نیز به ‌راحتی می‌توانید با استفاده از یک روسری بزرگ و انجام مراحل زیر را، این مدل پوشش سر را امتحان کنید.

مراحل بستن روسری

۱. روسری مربعی‌شکل بزرگی را از وسط تا بزنید  تا به ‌شکل مثلث دربیاید؛ و آن گاه که  روسری را روی سرتان قرار دهید (به‌ حالتی که که لبه تاشده روسری روی پیشانی‌تان قرار بگیرد)؛ سپس دو انتهای روسری را با چند بار پیچاندن آنها دور انگشتان خود جمع بکنید ؛ در پایان این مرحله باید روسری به‌شکل یک بانوج روی سر شما  قرار بگیرد. [ بهتر است بدانید بانوج/ ننو به جای خوابی می ‌گویندد که از پارچه کلفت یا تیماج درست می ‌شود. از دو طرف آن، ریسمان می‌ گذرانند و دو سر ریسمان را به دیوار یا جای دیگری می‌بندند.]

۲. یکی از دو انتهای روسری را از روی پیشانی‌ تان عبور دهید و سپس به‌ سمت دیگر ببرید...

۳. انتهای دیگر روسری را به‌ سمت دیگر پیشانی‌ تان ببرید و آن را روی انتهای اول روسری قرار دهید یعنی طرف راست را به طرف چپ ببرید و طرف چپ را به سمت راست به حالت ضربدری . در پایان این مرحله باید شکل عدد ۸ در مرکز ایجاد شود.

این مرحله کمی دشوار است. اگر نمی‌توانید آن را انجام دهید، از شخص دیگری بخواهید که به شما کمک کند و یا خودتان اگر ماهر هستید و تسلط کامل را دارید انجام دهید . او باید انتهای اول روسری را در جای خود نگهدارد تا شما سر دیگر روسری را از روی پیشانی ‌تان عبور دهید.

۴. دو سر روسری را به پشت سرتان ببرید و آنها را در قسمت پشت گردن از روی هم عبور بدهید

۵. دو سر روسری را به جلوی سر تان بیاورید و بهم گره بزنید. با این کار، یک کمان کوچک و ظریف در پیشانی ‌تان ایجاد می‌شود.

.و در مرحله ی پایانی  تمام قسمت‌های اضافی موجود در دو طرف و پشت سرتان را زیر روسری پنهان کنید . به این ترتیب، دستار کلاه ‌مانند زیبایی روی سرتان درست می‌کنید

Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap

گل رز

آیا می‌خواهید روسری ‌تان شکل زنانه ‌تری و زیباتری  داشته باشد و ظاهری معمولی و ساده نداشته باشید؟

با انجام مراحل زیر می ‌توانید روسری خود را به ‌شکل گل رز ببندید. این نوع بستن روسری در ظاهر سخت ‌تر از آنچه واقعا هست، به نظر می ‌رسد. آیا باورتان می ‌شود که فقط با انجام سه مرحلهٔ ساده می‌ت وانید این شکل زیبا را ایجاد می‌کنید و کمتر از 10 دقیقه زمان می برد ؟

ابتدا به یک روسری یا شال بلند نیاز دارید . طول و بلندی  روسری یا شال باید به‌ اندازه ‌ای باشد که بتوانید آن را دور سرتان ببندید و با استفاده از ادامهٔ آن، گل رز زیبایی را در بالای سرتان درست بکنید. بهترین نوع روسری برای این مدل، روسری ظریف، نازک و نرم با طول زیاد است.

در مرحله ی اول کافی است  روسری را دور سرتان بپیچید. برای اینکه روسری در جای خود ثابت بماند، می‌توانید با یک گره ساده آن را ببندید و یا یک گیره و یا سنجاق سیاه و به رنگ شال و روسری بزنید .

۲. با هر دو دست ، روسری را در جهت‌ های مخالف دور خودش بپیچید مثل طناب به هم بپیچانید . وقتی حس کردید که روسری محکم و سفت شده است و در جای خود باقی می ‌ماند، متوجه می ‌شوید که این کار را درست انجام داده‌ اید.

۳. در ادامه، روسری را در بالای سرتان به ‌شکل حلقه ‌ای در هم بپیچید. انتهای روسری را هم زیر بقیهٔ قسمت‌ ها پنهان کنید.

برای مدل ‌دادن بییش تر  به روسری می‌توانید گل رزی را که درست کرده ‌اید، در بالای سرتان رها کنید یا آن را به پایین و زیر گوش ‌‌تان بکشید و مقداری از انتهای روسری را آزاد بگذارید. مدل‌های مختلف را امتحان کنید و آن را به شکل دلخواه ‌تان دربیاورید و یا پشت روسری را باز کنید و به شکل توربان درست کنید

Card image cap
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!