هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع برس م -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۲۷ سپیده ایمانپور

برس مو یکی از معمولی ‌ترین و ابتدائی‌ترین کارهایی است که توسط افراد انجام می شود، اما آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که ممکن است انتخاب برس مو نامناسب که به کار می‌برید ، باعث ایجاد مو خوره ریزش مو و همچنین مشکلات دیگرتان شده باشد؟ آیا برس سرتان را با دقت و آگاهی انتخاب کرده‌ اید یا می ‌دانید که چه نوع برسی برای موهایتان مناسب ‌تر است ایا از وجود انوع برس مو اطلاع دارید ؟

بیشتر ما موهایمان را بسیار با عجله و سریع شانه می ‌کنیم (البته اگر وقت کنیم که آنها را شانه کنیم هم تند تند شانه می کنیم که تمام شود ). اما واقعیت این است که برس زدن آرام و روزمره برای موها بسیار مفید است بر عکس شانه زدن نا درست و سریع ان  .

این کار باعث می ‌شود روغن‌ های طبیعی موجود بر سطح موها و کف سر  گسترش بیابد و مو را تغذیه کنند، ضمن آنکه موها پس از آن، درخشندگی خاصی پیدا می کتتد .  همچنین برس زدن باعث تحریک جریانات بر سطح پوست سر شده و انواع آلودگی و سلول‌های ‌مرده‌را می زداید.

انواع و اقسام بُرس مو ها

برس تونلی
این برس را به خاطر مجراهای باز‌ ‌و به شکل V آن تونلی می ‌نامند. این مجراهای باز به جریان هوا اجازه عبور می‌ دهد. در نتیجه هوای گرم سشوار در لابه‌لای مو به گردش در آمده و خود را به ریشه مو می رسانند و باعث افزایش سرعت در امر خشک شدن مو و انبوه به نظر آمدن آن می‌ شود. این برس به خاطر فاصله زیاد سوزن ‌ها و یا دندانه هایش برای گره گشائی از مو علاوه بر مناسب بودن به وقت سشوار کشیدن نیز انتخاب مناسبی است.

برس کوسن دار
‌این برس دارای یک پایه کوسن دار پلاستیکی است که دندانه های برس روی آن سوار شده است. عموما به پایه و انتهای  این نوع برس ها کمی انحنا داده می‌شود. از این برس برای صاف و هموار کردن موها (بدون حجم دادن) استفاده می ‌شود. در صورت استفاده از دندانه های  فلزی بهتر است نوک دندانه ها به توپی‌های پلاستیکی ختم شوند‌ تا موجب خراش پوست سر و شکستگی مو نمی شوند .

برس پدالی
این برس تا حدودی شبیه برس کوسن دار می باشند . وجه تمایز آن در نوع کوسن، اندازه و شکل آن است و نسبت به برس کوسن دار، بزرگ‌ تر و پهن تر است. مورد استفاده آن بیش تر موهای بلند و انبوه است، اما اندازه های کوچک تر آن برای موی کوتاه و متوسط هم می تواند به کار برده شود.

برس‌های پهن
شکل این برس‌ها مهم نیست، بیضی  و یا مستطیل تفاوتی ندارد. در رابطه با اندازه، هرچه موهایتان بلند تر باشند، باید از برس بزرگ تری استفاده کنید اما خیلی هم دارای اهمیت نیست . برس‌های بزرگ تر، ناحیه‌ی بیشتری را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، و برای همین برای دخترهای تنبل ایده‌ی خوبی است. اگر برس گرد ندارید، برس‌های پهن برای سشوار خانگی خوب هستند.  

‌برس های مدور
همانطور که از نام آن پیدا است این برس به صورت مدور یا لوله ‌ای است، یعنی  دندانه های آن پیرامون یک میله استوانه‌ای شکل سوار شده و بیرون آمده است. نکته مهمی که باید در مورد این نوع برس ها گفته شود این است که بر خلاف آنچه به نظر می آید این برس تنها برای فر کردن مو کاربرد ندارد. بلکه با انتخاب نوع مناسب از این برس‌ها می توان به مدل دلخواه مو دست پیدا کنید ، مثلا برای دست یابی به موی راست و ایستاده از برس‌هایی که دندانه ‌های آن از هم فاصله زیادی دارند و برای صاف کردن موها از برس های متراکم تر استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که هرچه قطر برس بیش تر باشد مو صاف‌ تر می‌شود پس برای دست یابی به فر باید از برس‌هایی با قطر کم تر استفاده کرد.

برس های حرارتی
امروزه انواع جدیدی از برس‌ها به نام برس‌ های حرارتی وارد بازار شده است. این برس ها جزء طبقه ‌بندی اصلی ‌برس ‌ها‌قرار نمی گیرند . بلکه نسخه های جدید بُرس هستند که‌ ‌در درون آن عنصر حرارتی به کار رفته تا کار برس و سشوار را همزمان انجام بدهند و  و در وقت صرفه جوئی کنند. برس های حرارتی معمولا از نوع مدور هستند اما انواع تونلی و مدل دهنده آن نیز در بازار دیده می‌شود. اگر شما جزء افرادی هستید که موی آسیب دیده دارند، به شما ‌اکیدا‌ً توصیه می‌کنیم که از برس های حرارتی استفاده نکنید.

ملاک های یک برس خوب

حتما دوست دارید بدانید هنگام خرید یک برس خوب باید چه ویژگی‌هایی را در نظر داشته باشید  تا بتوانید به خوبی موهایتان را مرتب کنید و در عین حال به پوست‌سر و موهای شما صدمه‌ای وارد نکند. ما در اینجا راهنمایی برای خرید یک برس خوب به شما ارائه دهیم:
 بهتر است موهای برس از جنس نایلون باشند نه پلاستیک. موهای نایلونی انعطاف‌ بیش تری دارند و کمتر موجب آسیب رساندن  و موخو ره به موهایتان می‌شوند.
هنگام خرید به دسته برس دقت کنید. برس‌هایی که دسته ارگونومیک دارند به شما امکان می ‌دهند که آن را بهتر در دست بگیرید و کنترل بهتری نیز هنگام برس زدن موهایتان بر آن دارند .
 دقت کنید که یک بالشتک پارچه‌ ای در انتهای موهای برس وجود داشته باشد چون این بالشتک موجب می‌شود موهای شما هنگام شانه کردن با برس اسیب کمتری ببیند.
 برس‌هایی را بخرید که انتهای موهای آن گرد باشد. این گردی موجب می‌شود سر موهای برس پوست ‌سر شما را آسیب دیده و زخمی نکند. در عین حال موهای برس که از هم جدا و تکی‌ تکی باشند بهتر از موهای به هم چسبیده است.

روش صحیح شانه یا برس زدن موها

حالا که برس مناسب را انتخاب کردید خوب است که به چند نکته مهم در مورد چگونه شانه کردن و روش برس زدن  مو اشاره کنیم. با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پایین  رشد می‌کند. هنگام خشک کردن موها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند. از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مو از یک برس گرد و قطو ر، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت برای صاف و یک دست کردن سطح مو استفاده می ککند و در استفاده از کرم‌ یا شامپوهای نرم کننده مو پس از حمام کردن، مو را نرم تر کرده و شانه کردن مو را راحت تر می‌کند. از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفت و سخت باید جدا خودداری کنید با مو باید رفتاری ملایم داشته باشید . برس زدن باید دو بار در روز (صبح و شب ) و هر بار دست کم یک دقیقه انجام دهید برای از هم جدا کردن موها، ابتدا شانه را روی نقاطی که گره‌های احتمالی وجود دارد بگذارید‌ و گره‌ها را باز کنید. موها را نکشید و به تدریج دسته هایی از مویتان را شانه بکنید. بهترین راه برس زدن موها این است که سر به طرف پایین باشد و از پشت گردن به طرف پیشانی موها برس بشوند و سپس از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه بدهید و در انتها با برس کردن از پیشانی به طرف پشت سر کار را خاتمه دهید. اگر موهایتان را شستید و حمام کردید ، صبر کنید تا 80 درصد از موهایتان خشک شوند و بعد برس بکشید. برس یا شانه مناسبی را انتخاب کنید. شانه های چوبی با دندانه های پهن و بلند ،بهترین گزینه برای این موها می باشند . موها را از وسط تا پشت گردن ،به دو قسمت تقسیم بندی بکنید.سمتی که می خواهید اول شانه کنید،روی شانه بریزید.البته موهای ریخته شده روی شانه ،در یک مرحله و با هم شانه نشود د،بهتر است این رشته مورا با انگشتان دست به قسمت های کوچک تری تقسیم کرده و ابتدا رشته های زیر را به آرامی شانه کنید .سپس این رشته را از بقیه موها جدا کرده و به همین ترتیب ادامه بدهید.بعد می توانید طرف دیگر را به همین نحو برس کشیده و یا شانه کنید.

برس زدن یا شانه کشیدن موها به این شکل است که ، مثل این است که آنها را نوازش می کنید و همین کار از گره خوردن و در هم پیچیدن موها جلوگیری می کند. این برس زدن ملایم و به نوعی ماساژ دادن پوست و موی سر می باشد ،را بهتر است اول به دفعات کم تری انجام داده و به مرور تعداد دفعات را افزایش دهید وبه ۵ بار در هفته برسانید. فراموش نکنید برای اینک ار، در گام اول  باید جنس موهای خود را بشناسید،اگر موهایی چرب دارید،لازم است که این شانه زدن ها با دفعات کمتری انجام شود،زیرا اینکار موجب تحریک بیشترفولیکول های مو و در نهایت افزایش میزان ترشح چربی پوست سر و ریزش موها خواهد شد. به علاوه آنها را چسبنده و چرب نشان خواهد داد.

Card image cap

قیمت مشخصات و خرید

ما در این مقاله راجب به انواع برس ها و کارایی ان ها و همچنین مفید بودن ان ها سخن گفتیم شما می توانید برای خرید انواع مختلف برس ها به سایت هفت ویک مراجعه کنید 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!