هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ضد افتاب رنگی یا بی رنگ +ویژگی ها _هفت ویک

۱۳۹۹/۱۲/۳ سپیده ایمانپور

همه ی ما می دانیم که در فصل بستان بمب انرژی است، زیرا در این فصل به علت تعطیلی مدارس و همچنین تعطیلی بعضی از مشاغل ، حجم فعالیت‌های خارج از خانه افزایش می‌یابد. می‌توان گفت، تقریباً غیر ممکن است فردی بتواند سرتاسر این فصل را در خانه بماند و در معرض آفتاب قرار نگیرد حتی اگر فردی یافت شود که به مسافرت نرفته و همیشه در خلنه است باز هم اشعه ها از پتجره عبور کرده و به پوست وی اسیب می زنند پس استفاده از ضد افتاب در طول تابستان غیر ممکن است . درست است که در تمام طول سال باید از ضد آفتاب رنگی و یا بی رنگ استفاده کنید، اما اهمیت استفاده از انواع ضد آفتاب در تابستان بیش تر از فصل‌های دیگر است به دلیل زیار بودن اشعه های خورشیدی .

باید به خاطر داشته باشید که این مراقبت باید همیشگی (حتی در فصل پاییز و زمستان) باشد، نه فقط زمانی که به تفریح تابستانی می‌روید‌چون در فصل زمستان به دلیل برخورد تشعه با برف و بازگشت هم باز هم به پوست سما اسیب می زند . 

انتخاب ضد آفتاب رنگی برای استفاده روزانه 

ضد آفتاب‌های زیادی در بازار موجود هستند که ممکن است انتخاب شما را دشوار و سخت کنند، به ویژه که کرم ضد ضد آفتاب رنگی و یا فیزیکی نیز به ضد آفتاب‌های بی رنگ و شیمیایی اضافه شده اند. در این مقاله، ویژگی‌های ضد آفتاب رنگی را بررسی می کنیم تا بتوانید ضدآفتابی بخرید که پاسخگوی نیازهای شما باشد.

تأثیر نور خورشید بر پوست

نور خورشید سه نوع پرتو دارد : این نور های به دسته های  پرتوهای فرابنفش A,B,C و (UVB UVA و UVC) تقسیم می شوند .  اشعه‌ی فرابنفش A طول موج بلندی دارد (۴۰۰-۳۲۰ نانومتر) و در تمام طول سال می‌تابد. این پرتوها ۹۵ درصد اشعه‌ی فرابنفشی را که به سطح زمین می‌رسد، تشکیل می‌دهند. اشعه‌ی فرابنفش A از شیشه و ابرها عبور می‌کند و در زمان‌های معینی از سال، ۵۰-۳۰ برابر قوی‌تر از فرابنفش B است همین اشعه ها در طول زمان به شما می رسند و اسیب میز نند .

طبق تحقیقات و گزاراشات انجام شده اشعه‌ی فرابنفش B طول موج متوسطی دارد (۳۲۰-۲۹۰ نانومتر) و از شیشه عبور نمی‌کند. شدت این پرتوها با توجه به فصول سال، ساعات شبانه روز و مکان، متغیر است. در ایالات متحده آمریکا، در حد فاصل ماه‌های آوریل تا اکتبر و بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر، این پرتوها در شدیدترین حالت خود قرار دارند همچنیم در کشور ایران در فصل تتبستان از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر استفاده از ضد افتاب امری ضروری است .

اهمیت استفاده از ضد آفتاب رنگی به جای کرم پودر

هر دو اشعه‌ی فرابنفش B و A، اثرات زیان باری بر پوست دارند، مانند آفتاب سوختگی صورت، پیری زودرس پوست، لک‌های تیره و بیماری های قارچی و غیره. همچنین، این پرتوها خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهند.

اشعه‌ی فرابنفش C کوتاه ترین طول موج را دارند (کمتر از ۲۹۰ نانومتر). این پرتوها تأثیری بر پوست ندارند، زیرا لایه‌ی اوزون آن را جذب می‌کند و خوشبختانه به  سطح زمین نمی‌رسد.

اهمیت استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب

بر اساس یافته‌های افراد  متخصصان پوست و موی کانادا، در سال ۲۰۱۶، حدود ۶۸۰۰ کانادایی به سرطان پوست ملانوما مبتلا شدند. از این تعداد، ۱۲۰۰ نفر جان سپردند. با توجه به اینکه اشعه‌ی فرابنفش اصلی‌ترین عامل ابتلا به ملانوما است، استفاده از بهترین ضد آفتاب برای جلوگیری از نفوذ پرتوهای فرابنفش به پوست (مانند مسواک زدن یا خوردن سبزی) به الزامی روزمره تبدیل شده است.

اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب رنگی و یا بی رنگ

چه نوع ضد آفتابی را باید انتخاب کنیم؟ و ویژگی های کرم ضد افتاب خوب کدام است ؟ 

کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی، به دلیل سبکی، نرمی و جذب سریع در پوست، در رأس بازار محصولات مراقبت از پوست قرارگرفته است . البته، ورود نسل ضد آفتاب‌های رنگی و یا معدنی (که به آنها «ضد آفتاب فیزیکی» نیز می‌گویند)، شرایط را تغییر داده است، زیرا این ضد آفتاب‌ها به جای جذب اشعه‌ی فرابنفش را هم ، آن را بازتاب می‌کنند.

استفاده مداوم از ضد آفتاب رنگی به جای کرم پودر

ضد آفتاب‌های رنگی چگونه از پوست محافظت می‌کنند ؟ حال نوبت پاسخ به سوال بعدی شما است 

ترکیبات ضد آفتاب های رنگی و معدنی، سدی را روی سطح پوست ایجاد می‌کند که پرتوهای فرابنفش را از پوست باز می‌تاباند. تنها مواد مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای ضد آفتاب های معدنی، اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم و فرایند های مخلوط این مواد  است. این ترکیبات در برابر هر دو نوع اشعه‌ی فرابنفش B و A از پوست محافظت می‌کنند و برای قرار گرفتن روزانه یا طولانی مدت و شدید در برابر نور آفتاب مناسب هستند . 

ضد آفتاب های رنگی هم مانند انواع دیگر ضد آفتاب، زمانی در دفع پرتوهای فرابنفش مؤثر خواهند بود که طبق دستورات به طور صحیحی  مصرف شوند، یعنی باید به اندازه‌ی کافی از آن استفاده کنید (یک اونس، در حدود ۲۸ گرم، برای کل بدن) مثلا برای کل صورت به اندازه ی نخود . 

چگونگی محافظت ضد آفتاب رنگی از پوست 

مواد تشکیل دهنده‌ی ضد آفتاب‌های شیمیایی، در لایه‌های بالایی پوست نفوذ می‌کنند و سبب جذب پرتوهای فرابنفش خورشید می‌ شوند. این فیلترها پیش از آنکه پرتوهای فرابنفش بتوانند به پوست شما آسیب برسانند، آنها را جذب کرده و در صورت داشتن فیلتر ها بازتاب می زنند . ترکیبات موجود در ضد آفتاب‌های شیمیایی عبارتند از: اوکسی بنزون۲، آووبنزون۳، اوکتیسالات۴، اوکتوکریلن۵، هموسالات۶ و اوکتینوکسات۷٫

ضد آفتاب‌هایی که برچسب «طیف گسترده»، «محافظت چندگانه» یا «محفاظت در برابر UVA/UVB» دارند، معمولاً داراق  ترکیبات هر دو دسته (معدنی و شیمیایی) مانند آووبنزون تثبیت شده، اکامسول، اوکسی بنزون، دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی هستند.

ضد آفتاب معدنی بلافاصله پس از استفاده، کار خود را شروع  می کند. از آنجا که ضد آفتاب‌های شیمیایی جذب پوست شما می‌شوند، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد تا اثر خود را آغاز کنند. این به این معنی است که پس از مصرف این ضد آفتاب ها، باید مدتی صبر کنید تا فعال شوند؛ در غیر این صورت، خطر آفتاب سوختگی و پیری زودرس پوست همچنان باقی خواهد بود و انگار اصلا کرم ضد افتابی را نزده اید . 

از طرف دیگر، ضد آفتاب های معدنی با تشکیل یک سد محافظ فیزیکی در برابر پرتوهای نور خورشید، از پوست محافظت می‌کنند. این یعنی به محض استفاده، تأثیر خود را نشان خواهند دادند.

ضد آفتاب رنگی و یا فیزیکی بلافاصله پس از استفاده، کار خود را شروع می کنند

ضدآفتاب های فیزیکی سفید رنگ، تغییر رنگ داده اند. به این صورت که اگر شما ضد آفتاب‌های معدنی را مانند یک لایه کرم سفید رنگ زینک تصور می‌کنید که اثر آن روی بینی نوجوانان باقی مانده است، لازم است در این زمینه تجدید نظر کنید. ضد آفتاب های معدنی با گذشت زمان، بسیار بهبود یافته اند. با پیشرفت علم همه پیز تغییر کرده و ضد افتاب  هم استسنا نیست  آنها از کرم های ضد آفتاب سفید، چسبناک و سنگین، به فرمولاسیون‌های میکرونیزه‌ی تصفیه شده طبق ۷واسته های طرفداران تکامل یافته‌اند. به همین دلیل، روی پوست شفاف و زیبا هستند. بسیاری از این ضد آفتاب‌های رنگی به جای دادن ظاهری سفید رنگ به پوست، حاوی مواد رنگی هستند. این یعنی اینکه با مصرف آنها، حتی ممکنه است نیازی به استفاده از کرم پودر یا کانسیلر نیز نداشته باشید. و بتوتند خود به تمهایی کاور مکرد نیاز را به صورت شما بدهد .

 ضد آفتاب‌ رنگی را می توانید بعد از آرایش استفاده کنید این گونه که  از کرم ضد آفتاب رنگی می‌توانید به جای کرم پودر استفاده کنید. ضد آفتاب رنگی فقط دارای  رنگ نیستند. این نوع محصولات پوششی روی پوست ایجاد می کنند که مانند کرم پودر سبک عمل می‌کند. این یعنی می‌توانید از این کرم‌ها به جای کرم پودر استفاده کنید، بدون اینکه به ماده‌ی آرایشی دیگری نیاز داشته باشید خب با استفاده از کرم ضد افتاب می توانید با یک تیر چند نشانی بزنید . 

برای افرادی که در استفاده از کرم پودر مبتدی و غیر حرفه ای  هستند و روش استفاده از آنها را به خوبی نمی‌شناسند، استفاده از ضد آفتاب رنگی (به دلیل استفاده‌ی راحت) راه حل مناسبی است. فقط کافی است مانند هر کرم ضد آفتاب دیگری، این کرم را به تمام نواحی صورت خود بمالید تا بخ انید ارایشی حرفه ای و چشم گیر داشته باشید . 

از ضد آفتاب رنگی می‌توانید به جای کرم پودر استفاده کنید

ضد آفتاب‌ های رنگی را می‌توانید بعد از آرایش هم استفاده کنید. برای اثربخشی بهتر، لازم است هر ۲ تا ۴ ساعت، کرم ضد آفتاب خود را تجدید بکنید . زمانی که در محل کار هستید و صورت شمد  آرایش دارد، این کار دشوار می شود. اینجاست که ضد آفتاب رنگی، پودری یا فشرده پا به عرصه می گذارند. این محصولات را می توانید بدون اینکه آرایش بی نقص صورت شما را خراب شود، به جای کرم پودر استفاده کنید. اینها بهترین گزینه برای استفاده ی مجدد هستند. اینکه کرم ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ را انتخاب کنید، به سلیقه شخصی فرد و  نیاز و نوع پوست شما بستگی دارد. مهم‌ترین نکته این است که پوستتان در برابر آفتاب بی‌دفاع نباشد و حتما از ضد افتلب هستفاده کنید

قیمت مشخصات و خرید ضد افتاب 

ما در این مقاله اطلاعات لازم را داجب کرم های ضد افتاب رنگی و بدون رنگ برای شما ارائه دادیم شما می توانید برای خرید این محصولات در طیف رنگی گسترده و در برند های متفاوت از سایت هفت ویک خریداری کنید و باید بدانید شما می توانید اگر سوالات بیشتری و اطلاعات بیشتری نیاز دارید تا بتوانید کرم ضد افتاب خود را بخرید با مشاورین انلاین سایت حرف بزنید تا شما را راهنمایی کند. 

Card image cap
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!