هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

روش سریع بلند کردن ناخن_هفت ویک94842

۱۴۰۰/۱/۲۳ سپیده ایمانپور

اگر قصد رفتن به یک عروسی و یاجشنی بزرگ را دارید و دوست دارید که ناخن ‌هایتان بلند و زیبایی داشته باشید در ادامه روش هایی برای بلند شدن سریع ناخن هایتان و بلند شدن نلخن ها به طور منظم و سالم را برای شما در این قسمت از مقابه های هفت و یک خواهیم گفت . کلسیم در استحکام ناخن نقش ندارد ولی کمبود نواد معدنی من جمله  (زنیک روی و منیزیم می‌تواند باعث شکنندگی ناخن شود.

دکتر داوودی متخصص پوست و مو ؛ علیرغم اینکه ممکن است انسان تصور بکند شکننده بودن ناخن به سوء تغذیه و کمبود های غذایی بر می گردد مهم‌ ترین  دلیل شکنندگی نلخن تماس با مواد شیمیایی و خشک شدن پوست و ناخن‌ ها است که بعضی از شغل‌ ها کسانی که دست‌هایشان زیاد در آب قرار می‌گیرد و یا در تماس در با اب باشد  و آنهایی که ناخن ‌های شان تحت تماس با مواد شیمیایی است. 

مثلا کسانی که در پمپ بنزین‌ ها، آزمایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و مکانیکی ها  کار می‌ کنند ممکن‌است ، به مرور زمان ناخن‌های بسیار شکننده ‌ای پیدا کنند این مسئله را حتی در خانم‌های خانه دار می‌توانید مشاهده کنید.

همچنین وی افزود: اما کمبود های غذایی می‌توانند باعث شکنندگی ناخن شوند علیرغم اینکه کلسیم در استحکام ناخن نقشی ندارد کمبود زنیک روی و منیزم می‌تواند باعث شکستگی ناخن های شما  شود.

وی ادامه داد: برای درمان شکنندگی ناخن از ترکیباتی شبیه مولتی ویتامین استفاده می‌کنیم که در آن ویتامین های که موجب  مخصوص رشد ناخن و مو ساخته شده از جمله بیوتین که 20 درصد باعث افزایش ضخامت ناخن‌ها می ‌شود اما مولتی ویتامین‌های معمولی نیز می ‌تواند تا حدودی این مشکل را حل کنند همچنین دارو های موضعی نیز وجود دارد که دو کار انجام می‌دهند چرب‌ کنندگی و نفوذ در داخل شکنندگی های ناخن که باعث می‌شود سطح ناخن شما رفته رفته  یکنواخت ترنشان داده شود. در شغل‌ ها نیز باید از دستکش برای محافظت از پوست و ناخن استفاده شود.

در صورتی که این مسائل رعایت بشود، ناخن ها به تدریج استحکام پیدا می‌کند که شدت زمان برای محسوس شدن این تغییرات 6 ماه طول می شکد و است. وی با اشاره به تاثیر صابون مایع درخشندگی ناخن عنوان کرد: صابون جامد و مایع با هم تفاوتی ندارند ولی  به صابون مایع مواردی اضافه می‌کنند که می‌تواند باعث خشکی ناخن‌ها شود به طور کل کسانی که وسواس دارند و به طور مکرر دستشان را با صابون می‌شوید در معرض شکنندگی ناقص قرار خواهند گرفت.

وی درباره اینکه مردم تصور می کنند لاک‌ها موجب استحکام ناخن می‌شود خاطر نشان کرد: لاک ناخن موقتا موجب سفتی می شود اما اشکال در پاک کننده است و ما به مردم توصیه می‌کنیم از حلال‌هایی که بر پایه استون هستند استفاده نکنند و بهتر است از لاک پاک کن های بهتری استفاده کنند که در ان استون نباشد.

وی در پایان عنوان کرد: جنس ناخن عمدتا از پروتئینی به نام کراتین است که این پروتئین از نظر خصوصیات ساختمانی شباهت زیادی به سم حیوانات دارد و شباهتی به استخوان و اسکلت ندارد بنابراین آنچه در بین مردم تصور می‌شود که ناخن ها شبیه استخوان ترکیباتی از پروتئین و کلسیم است یک برداشت اشتباه می‌ باشند. 

چگونه ناخن‌هایمان را بلند کنیم؟

برای افراد زیادی چیزی زیبا‌ تر از داشتن ناخن‌های بلند نیست. اما تمایل به داشتن ناخن‌های بلند و به دست آوردن آن دو چیز متفاوت است. خوشبختانه می‌توانید کارهایی انجام دهید تا به بلند کردن ناخن‌هایتان کمک کند و بعد از بلند شدناز ان ها مراقبت کنید تا نشکند. 

در این مقاله چند راه را به شما معرفی خواهیم کرد تا در یک چشم بهم زدن، ناخن‌هایی سالم‌ تر به دست بیاورید و بتوانید بلند شدن آن ها را نظاره گر باشید.

1 – برای داشتن ناخن‌هایی بلند حتما غذاهای سالم بخورید. کلسیم  و ویتامین آ در سلامت ناخن‌ها نقش مهمی دارند. حتما لبنیات و مقدار زیادی میوه و سبزیجات میل کنید . اگر روی ناخن هایتان لکه های سفید رنگی دارید، شاید کمبود زینک داشته باشید.

2 – از ناخن‌های تان مراقبت کنید. زمانی که گرد گیری می ‌کنید یا به گل و گیاه تان می‌ رسید برای محافظت در برابر مواد شیمیایی و آسیب های پایه ای دست کش دست تان کنید. از ناخن اان برای کندن سوزن منگنه از کاغذ، باز کردن پاکت نامه و درب قوطی نوشابه و… استفاده نکنید پون باعث شکستن ناخن ها و یا اسیب دیدن کناره های ناخن می شود که در نهایت باعث شکسته شدن ناخن هابتان می شود. 

3 – ناخن‌هایتان را سوهان بکشید تا قوی ‌تر شوند، این کار کمک می‌کند تا ناخن‌هایتان به آسانی نشکنند. این کار همچنین از ترک خوردن ناخن هایتان جلوگیری می‌کند. ناخن‌هایتان را بصورت یک شکل، گرد، مربعی یا بیضی کنید تا از شکستن آن‌ها جلوگیری شود.

4 – بجای استفاده از لاک ناخن، از محلول های رشد ناخن استفاده کنید تا سریع‌تر رشد کنند و بلند شوند و همچتین استقامت خود را حفظ کتند. 

5 – دستان‌تان را با لوسیون  یا کرم دست مرطوب کنید و زمانی را برای ماساژ پوست اطراف ناخن‌تان با این لوسیون اختصاص دهید.

6 – ناخن و پوست اطراف ناخن های خود را نجوید تماس ناخن با بزاق دخان باعث شکسته شدن سریع ناخن می شود. این کار باعث می‌شود تا از سلامت ناخن هایتان کاسته شود.

7 – برای داشتن ناخن‌هایی بلند، ناخن‌هایتان را هیدراته نگاه دارید

برنامه‌ی غذایی متعادل، مهم؛ و نوشیدن آب فراوان، ضروری است.

نکته : از ناخن‌هایتان مراقبت کنید. زمانی که گردگیری می‌کنید یا به گل و گیاهتان می‌رسید برای محافظت در برابر تماس با  مواد شیمیایی و آسیب‌های پایه ای دستکش دستتان کنید. از ناخن‌تان برای کندن سوزن منگنه از کاغذ، باز کردن پاکت نامه و درب قوطی نوشابه و… استفاده ننمایید

8 – از کوتیکل‌هایتان مراقبت کنید (کوتیکول ها در انتهای  ناخن هستند و بعضی ها به اشتباه با ان ها سخت برخورد می کنند و سعی در کندن ان ها دارند بجای این کار می توانید از لوسیون ها و مرطوب کننده ها برای اطراف ناخن استفاده کنید تا کوتیکول ها نرم شود)

نونز توصیه دراین باره می‌کند که مطمئن شوید کوتیکول‌هایتان را فقط به عقب می‌رانید، آنها را نباید بچینید. همچنین مرطوب کردن انشگتان و ناخن‌ها بیش از یک بار در روز نیز ایده‌آل می باشد لیپمن هم پیشنهاد می‌کند که همیشه در کیفتان کرم دست و کاتیکول به همراه داشته باشید. همچنین اضافه می‌کند که هیچگاه نباید صورتتان را بدون استفاده از مرطوب کننده بشویید، با دستانتان هم باید به همین شکل رفتار نمایید.

9 – بیوتین و تقویت کننده‌های دیگر را مصرف کنید و یعی کنید حداقل در طول روز یک بار از قرص مولتی ویتامین استفاده کنید.

اما حتما بخاطر بسپارید که قبل از استفاده از هر نوع دارو  و درمانی، آن را با پزشک تان در میان بگذارید. علاوه بر چنین محصولات دارویی، محصولات و لاک‌هایی هم وجود دارد که می‌توانید مستقیما آنها را روی ناخن‌هایتان استفاده کنید.

10 – ابزار مناسب انتخاب کنید و برای نگه داشتن سالم ناخن از وسایل ناخن کاری استفاده کنید  . 

نوع سوهان ناخنی که استفاده می‌کنید خیلی مهم است. دکتر دبرا جالیمن می‌گوید که همیشه از سوهان ناخن‌های کریستالی استفاده کنید. این نوع سوهان به ملایمت با ناخن هایتان  رفتار خواهد کرد.

نکته: بخاطر داشته باشید که بارداری به شما کمک می‌کند تا ناخن‌های بلند و سالم‌ تری داشته باشید. متأسفانه بعد از تولد فرزند تان، کیفیت ناخن‌هایتان به کیفیت قبل از دوران بارداری‌تان باز خواهد گشت و اگر از قبل دارای ناخن های شکننده ای بوده اید ناخن هایتان دوباره شکننده و نیاز به مراقبت های قبل بارداری دارید. 

 

 

چه عواملی سلامت ناخن‌ها را به خطر می‌اندازد؟

 هرگونه مشکل در سلامتی شما مانع رشد آنها می‌شود. 

در این حالت تغییراتی از این دست را مشاهده ‌خواهید کرد:

· تغییر رنگ

· تغییر در ضخامت و شکل

· جدا شدن از پوست اطراف

· خونریزی

· درد و تورم در سر انگشتان

· سرعت پایین رشد

با افزایش و بالا رفتن سن  سرعت رشد به تدریج کاهش می ‌یابد، اما کمبود مواد مغذی و بروز مشکلاتی که سلامت فرد را به مخاطره می‌اندازد نیز چنین علائمی را بر جای می‌گذارد.

هورمون‌ها نیز در بلند کردن ناخن‌ها بی تأثیر نیستند و داشتن هورمون هاب سالم از روش های مهم در رشد ناخن ها است.

ناخن‌های مردان و زنان باردار در مقایسه با دیگران سریع‌تر رشد می‌کند.

حال آنکه ناخن یک فرد بزرگسال در بهترین حالت، به طور متوسط ۳.۵ میلیمتر در ماه، رشد می‌کند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!