هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ارایش با ماسک _هفت ویک98692

۱۴۰۰/۳/۶ سپیده ایمانپور

از زمان شروع همه گیری جهانی شدن  ویروس منحوس  کرونا، بسیاری از استاندارد های ایمنی ما دچار تغییر شده اند و استفاده از ماسک صورت بهداشتی به حالت عادی جدید تبدیل شده به طوری که اگر کسی ماسک نزده باشد غیر عادی است .

اما از آن جا که ماسک چهره ها را پوشانده است، آیا این به دان معنی است که ما باید از آرایش یا میکاپ صورت خود کاملاً خودداری کرده و ارایش نکنیم؟!  البته که نه! پس چطور می توانیم با وجود ماسک میکاپ یا آرایش کنیم اصلا باید کدام قسمت ها را ارایش کنیم ؟

برای خیلی از خانم‌ ها و بانوان  استفاده از ماسک خیلی سخت‌ می باشد  چون آن را مانعی برای آرایش و مراقبت از زیبایی خود می‌دانند. اما با وجود آن نیز می‌توان زیبا بود و در عین حال از انتشار این ویروس جلوگیری نمود سوال چگونه؟! در ادامه خواهیم گفت 

ویروس کرونا از بین نرفته و همچنان قربانی می‌ گیرد و به همان شدت اولیه ترسناک است . این روزها با افزایش شیوع دوباره این ویروس موذی اهمیت استفاده از ماسک پررنگ‌ تر گشته شده و لازم است که در محل کار یا وسایل نقلیه عمومی و غیره حتما از ماسک استفاده کنید 

میکاپ کرونایی 

کرم روز سبک بزنید

استفاده از ماسک برای مقابله با انتشار افسارگسیخته بیماری کووید-19 لازم و ضروری می باشد  اما متاسفانه همین ماسک مشکلاتی نیز برای پوست شما  ایجاد می‌کند. در واقع استفاده مکرر و زیاد از ماسک باعث خفه شدن پوست شده و در نتیجه منافذ سطح  پوست شما و همچنین  منقبض و مشکلاتی از قبیل جوش‌های سرسیاه و جوش ها اکنه دار و...... بروز می‌کند.

برای پیشگیری از بروز این قبیل مشکلات بهتر است به سراغ محصولاتی با بافت سبک‌ تر ارایشی  بروید. قبل از آرایش، پوست خود را با یک کرم مرطوب‌کننده سبک آماده‌سازی کرده و باید بدانید که . کرم‌های سبک‌تر مانع از مسدود شدن منافذ پوست شده و در عین حال با سرعت بیشتری جذب پوست شما  می‌شوند. اگر احساس می‌کنید که پوست تان نیاز به نرمی و تغذیه بیشتری دارد به جای زیاده‌روی در زدن کرم، شب‌ها از یک ماسک مرطوب‌کننده استفاده بکنید. 

از پنکیک یا کانسیلر استفاده کنید

بدون شک کرم‌پودر بخش مهمی از آرایش ها می باشد که برای یک د ست و صاف کردن پوست استفاده می‌شود، اما زمانی که ماسک می‌زنید کرم‌پودر باعث لک شدن ماسک شده و به اصطلاح روی صورت می‌ ماسد و همچنین باعث مسدود شدن هر چه بیشتر منافذ در سطح  پوست می‌شود.

بهتر است از پنکیک یا کانسیلر استفاده کنید  و به میزان اندک روی تمام صورت پخش کنید. بافت سبک این محصولات باعث می‌شوند که  عیوب و نواقص پوست بدون سنگین شدن و مسدود شدن کامل منافذ برطرف شوند .

هایلایتر بزنید

برای اینکه پوست صورتتان روشن و خوش دست  و یک  رنگ دیده شود کمی پودر به آن بزنید. مقدار کمی هایلایتر را به کمک براش بزرگ روی شقیقه‌ها و بالای پیشانی بزنید.

تمرکزتان را روی آرایش چشم‌هایتان بگذارید

زمانی که ماسک می‌زنید دهان به‌طور کامل پوشانده خواهد شد ه و از دید دور می‌ماند، بنابراین لازم است توجه‌تان را به آرایش طبیعی و زیبای چشم‌هایتان بگذارید.  برای زیباتر کردن نگاه و چش هایتان  تان از سایه مسی استفاده کنید و همچنین چند دور ریمل بزنید. این نوع آرایش چشم بسیار ساده، شیک و کاربردی است که در کم ترین زمان نتیجه خوبی دارند استفاده کنید 

نحوه آرایش زیر ماسک صورت

اگر چه ممکن است در حال حاضر آرایش صورت بی‌اهمیت به نظر برسد؛ وری ، می‌تواند برای ایجاد حس زیبایی طبیعی در این شرایط طاقت‌فرسا، تفاوت چشم گیری در روحیه شما داشته باشند. برای کارمندان بخش‌های خدماتی و افرادی که دوباره اغاز به فعالیت در جامعه کرده‌اند، تنظیم روتین آرایشی و زیبایی با وجود یک تکه پارچه غول‌پیکر که نیمی از صورت شان را پوشانده باشد چالش بزرگی خواهد بود.

با کرم مرطوب کننده و آبرسان صورت شروع کنید

پوسیدن ماسک برای مدت طولانی، به دلیل ایجاد اصطکاک پس از مدتی به راحتی باعث تحریک پوست شما  می‌شود. برای خنثی کردن این اثر منفی، قبل از شروع برنامه آرایشی خود از یک کرم مرطوب کننده  مناسب و قوی استفاده کنید تا علاوه بر آبرسانی، یک لایه محافظ روی پوست شما ایجاد کند. این لایه باعث می‌شود تا ماسک روی پوست شما بلغزد و آسیب کم تری هم دریافت کنید.

از یک کرم پودر سبک و غیر کامدوژنیک استفاده کنید.

استفاده روزانه از کرم ضدآفتاب یک امر ضروری و لارم است؛ اما، اگر می‌خواهید آرایش صورت خود را تا حد ممکن سبک نگه بدارید و  و از ایجاد لکه روی ماسک خود جلوگیری کنیید، ما به شما توصیه می‌کنیم که از یک کرم سبک BB با SPF پایین استفاده کنید. همچنین برای جلوه بیشتر چشم‌ ها، گودی زیر آن‌ها را با کانسیلر های قوی (ترجیحا ضدآب) بپوشانید.

برای تثبیت کرم پود خود، پرایمر و پنکک یا پودر فیکس کننده استفاده کنید 

استفاده از یک پرایمر و کرم پودر خوب می‌تواند از پخش شدن  آرایش شما در زیر ماسک و در طول روز جلوگیری بکنند. سعی کنید از یک پرایمر مات کننده استفاده کرده  که آرایش شما به خوبی روی آن بنشیند. در نهایت نیز از یک پنکک یا پودر فیکس کننده شفاف برای تثبیت آرایش خود استفاده بکنید.

با استفاده از سایه‌های براق و هایلایت چشم‌های خود را برجسته کنید.

اگر می خواهید آرایش شما تاثیر کاملی بر مخاطب‌ ها و اطرافیانتان  داشته باشد، مهم‌ترین نکته این است که روی آرایش چشم‌هایتان تمرکز کنید، به خصوص زمانی که دهان شما پوشیدهباشد  با کمک گرفتن از سایه‌های براق که به راحتی قابل استفاده هستند، می‌توانید توجهات را به سمت چشمان خود جلب کنید.

از زیبایی ابروهای خود غافل نشوید

وقتی نیمی از صورت شما پوشیده است، ابروهای نامنظم و به هم ریخته بسیار برجسته خواهند شد  و می‌توانند چهره شما را بد جلوه دهند. فراموش نکنید که همیشه چند دقیقه از وقت خود را برای مرتب کردن ابروهایتان اختصاص داده و د تا از ظاهر آراسته‌تری برخوردار شوید. پس از کندن موهای سرگردان، آن‌ها را با برس و ژل ابرو منظم کنید و سپس با مداد ابرو نقاط کم‌پشت را پر تر کنید تا یک دست شود 

مژه‌های خود را مرتب کنید و چند لایه ریمل بزنید

کشیدن خط چشم سنگین، روشی سریع برای کوچک‌تر کردن چشمان شما می باشد . در حالی که با وجود پوششی مانند ماسک صورت، هدف این است که چشمان شما بزرگ‌تر و بازتر دیده شوند. متخصصان آرایشی توصیه می‌کنند که کشیدن خط چشم کامل را کنار بگذارید و به جای آن می توانید  ریمل بزنید. همیشه مطمئن شوید که قبل از ریمل زدن، مژه‌هایتان را مرتب کرده و با فرمژه حالت داده‌اید. سپس، برای تیره‌تر شدن آن‌ها چند لایه ریمل بزنید. همچنین برای جلوه بیشتر چشم‌ها، یک لایه اضافی فقط روی مژه‌های مرکزی خود اضافه بکنید یا می توانید کاشت مژه انجام دهید. 

به جای رژ لب، از بالم لب استفاده کنید

برای مرطوب نگه داشتن لب‌ها می تواتید  به جای رژ لب، بالم لب را انتخاب کنید. اصطکاک ماسک صورت به شدت تحریک کننده است و در نتیجه لیسیدن مداوم لب‌ها می‌تواند به بافت اپیدرم پوست آسیب برساند. با این حال، استفاده از بالم لب دارای مواد مرطوب کننده‌هایی مانند شی باتر، یک لایه محافظتی برای جلوگیری از خشک شدن لب‌های شما در هنگام استفاده از ماسک صورت ایجاد می‌کند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!