هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

گلاب و زیبایی_ هفت ویک3319

۱۴۰۰/۲/۲۹ سپیده ایمانپور

خاصیت های گلاب 

گلاب،به دلیل خواص ضد التهابی و غنی بودن از آنتی اکسیدان ها، همه کاره می باشد و علاوه بر مصارف بهداشتی و ارایشی و اشپزی مصارف دیگری نیز دارد مثلا به شما . کمک می کند تا پوست شما را تسکین دهد و مرطوب نگه دارد. همه کاره بودن گلاب به شما این ، اجازه می دهد تا آن را با توجه به نیازهای پوست ،با مواد تشکیل دهنده مختلف مخلوط کنیم.

چرا گلاب برای پوست شما مناسب است؟ خواص گلاب برای پوست شما چیست؟! 

1. حفظ تعادل ph پوست .

2. کم شدن آکنه و جوش 

3.رنگ پوست شما را بهبود می بخشد.

4.پف صورت را کاهش می دهد.

5.برای پوست های شما حساس مناسب است.

6. روند پیری را آهسته تر می کند.

7.شرایط پوست را آرام میکند.

8.پوست را تازه نگه میدارد و موجب جوانی پوست شما می شود 

9.آفتاب سوختگی را تسکین می دهد.

10 ـ رفع تیرگی دور چشم 

11.به عنوان پاک کنمده و میسلار

 

1.گلاب بعنوان یک تونر پوستی

مواد لازم:

 

گلاب خالص

پنبه چند تیکه و یا پد 

دو دقیقه زمان

طریقه استفاده :

پنبه را درون گلاب خیس کنید و سپس روی صورت پاک شده، بمالید و اجازه دهید تا گلاب خشک شود. این کار را یک یا دوبار در طول روز، تکرار کنی و به عنوان روتین در روز قرار دهید 

2.گلاب برای درمان

فواید گلاب در درمان آفتاب سوختگی

مواد لازم:

10 تا 15 برگ چای هندیی 

200 میلی لیتر گلاب خالص

و دو دقیقه زمان و فرصت 

روش استفاده :

برگ های چای هندی را خورد بکنید  و شپس ان را  با گلاب مخلوط کنید. این مخلوط را در بطری اسپری بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید و سپس روی منطقه آسیب دیده ،اسپری کنید.

می توانید مخلوط باقی مانده را همچنان در یخچال نگهداری بکنید و هر زمان که پوست شما دوباره تشدید شد، از آن نیز استفاده کنید.

3. گلاب به عنوان یک رژلب برای نرم و صورتی کردن و بخشیدن جوانی به  لب ها

فواید گلاب برای نرم کردن لب ها

مواد مورد نیاز؛

 

یک عدد چغندر کوچک

یک قاشق چای خوری گلاب خالص

و 10 تا 15 دقیقه زمان

روش استفاده:

چغندر را به قطعات کوچک تقسیم می کنند و سپس آنها را به مدت 8 تا 10 ساعت ،در دمای 60 درجه قرار دهید، تا زمانی هیچ رطوبتی وجود نداشته باشید  و .سپس آنها را پودر کنید و بعد مقداری گلاب را به آن اضافه کنید و این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید، تا زمانی که یک خمیر به دست آید. سپس این خمیر یا ماسک را روی لب های خودتان  به مدت 15 دقیقه قرار دهید و بعد بشویید.

4.گلاب به عنوان یک مرطوب کننده پوست

مواد مورد نیاز:

سه قاشق غذاخوری گلاب خالص

یک قاشق غذاخوری گلیسیرین

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل سرد

و دو دقیقه زمان

روش:

تمام مواد را در یک بطری کوچک با هم مخلوط کرده و تکان دهید، تا زمانی که به خوبی ترکیب شود . مقداری از مخلوط را بجوشانید و روی پوست خود بمالید.

این کار را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.

5.گلاب به عنوان یک پاک کننده پوست صورت

مواد مورد نیاز:

یک عدد بطری اسپری کننده 

گلاب خالص

دستمال کاغذی

2 دقیقه فرصت 

گلاب خالص را درون بطری اسپری بریزید و سپس روی پوست خود اسپری کنید تا زمانی که پوستتان به حالت تر شود. و اجازه دهید تا به مدت 20 ثانیه بر روی پوست بماند و بعد با دستمال کاغذی پاک کنید. این کار را می توانید بارها در طول روز تکرار کنید.

6.گلاب بهترین ماده برای درمان آکنه

خواص گلاب 

مواد مورد نیاز:

یک قاشق غذاخوری آبلیمو

یک قاشق غذاخوری گلاب

و 30 دقیقه

شیوه 

تمام مواد را تا زمانی که خوب ترکیب شوند، با هم ترکیب  کنید و سپس ترکیب را روی قسمت های  از صورت یا بدنکه دارای آکنه دار، روی پوست بمالید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد شستشو دهید. این کار را یک یا دوبار در هفته تکرار کنید.

7. گلاب برای درمان پوسته پوسته شدن پوست

مواد لازم :

یک قاشق غذاخوری خاک رس قهوه ای

دو قاشق غذا  خوری گلاب 

روش :

 

تمام مواد را تا زمانی که کاملا با هم مخلوط  شوند، مخلوط کنید و هم بزنید. صورت خود را پاک کنید و این مخلوط را بر روی آن بگذارید. به آرامی به شکل دایره  ماساژ دهید و به مدت 5 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشویید . این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید

8 .گلاب به عنوان پاک کننده صورت

اگر ترجیح می دهید در منزل یک پاک کننده طبیعی صورت تهیه کنید، از دستورالعملی که در ادامه  به اشتراک می گذاریم ، استفاده کنید.

یک فنجان گلاب را با ۲ قاشق غذاخوری صابون کاستیل ترکیب  کنید. در صورت تمایل یک عدد کپسول Vitamin e را باز کرده و به آن افزایش  کنید. مخلوط به دست آمده را می توانید به عنوان پاک کننده صورت استفاده کنید.

مرطوب کننده پوست

فرقی نمی‌کنند پوستی معمولی، حساس، و چرب، مختلط و یا خشک داشته باشید. در هر صورت برای داشتن پوستی سالم و شاداب همواره به یک کرم مرطوب کننده با کیفیت نیاز دارید

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به حالت  (جامد) یا تولید شده به روش پرس سرد را با ۳ قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. مقدار کمی از مخلوط را روی پوست خود به حالت دورانی ماساژ دهید.

این مخلوط یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی است. روغن نارگیل به هیدراته کردن پوست و حفاظت از سد دفاعی پوست شما کمک می کند. گلاب نیز به پوست شما شادابی می بخشد. اگر پوست تان خیلی خشک است استفاده از این مخلوط، پوست را به سرعت هیدراته خواهد کرد . اما اگر پوست چربی دارید از مصرف روغن نارگیل خودداری کنید.

تونر صورت

چند رشته زعفران را در نصف فنجان گلاب خیس بکنید و بعد از ان  مخلوط را در یک بطری نگهداری کنید. صورت خود را با پاک کننده شسته و سپس پد پنبه ای را به مخلوط آغشته کنید. در ادامه آن را روی پوست تان بمالید و صبر کنید محلول کاملاً خشک شود. این ترکیب باعث روشن شدن پوست تان نیز می شود.

اگر پوست تان خشک است ۵ میلی لیتر گلیسرین را به ۳۰ میلی لیتر گلاب اضافه بکنید  برای پوست های مختلط ۵ میلی لیتر گلیسرین و سرکه سیب را به ۳۰ میلی لیتر گلاب اضافه کنید. برای پوست چرب، ۵ میلی لیتر سرکه سیب را با ۵۰ میلی لیتر گلاب ترکیب کنید.

یکی از خواص گلاب برای پوست رفع آفتاب سوختگی و بثورات پوستی می باشد 

۱۰ تا ۱۵ برگ ریحان مقدس کوبیده و له شده را به ۲۰۰ میلی لیتر گلاب اضافه کنید. مخلوط را داخل یک بطری بریزید و سپس به مدت چند ساعت درون یخچال قرار دهید؛ سپس آن را روی محل آسیب دیده اسپری کنید.

مخلوط گلاب با ریحان مقدس دارای خواص خنک کنندگی فوق العاده ای می یاشد که ریحان مقدس خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دارد. این محلول به آرام کردن پوست، درمان آفتاب سوختگی و بهبود لکه های قرمزپوست شما  کمک زیادی می کند.

جلوگیری از پیری زودرس پوست

برای جلوگیری از پیری پوست یک قاشق چای خوری آب لیموی رقیق شده استقاده کنید  و یک قاشق چای خوری گلاب را با هم مخلوط کنید و روی پوست تان بمالید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

سرم Vitamin c یکی از بهترین ترکیبات ضد پیری می باشند. که در بازار مشتری زیادی دارد. همچنین، محصولی کلیدی برای داشتن پوستی نرم، صاف، یک دست و شفاف  و درخشان است.

لیمو حاوی ویتامین C بوده و به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می کند  پوست عمل می کند. ترکیب لیمو و گلاب جهت بهبود و کنترل آکنه و جوش و جلوگیری از پیری پوست بسیار مناسب  است. روغن گل سرخ موجود در گلاب تأثیر ضد میکروبی داشته و به کاهش التهابات ناشی از آکنه کمک می کند.

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!