هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی 10ترفند های جالب آرایشی

۱۳۹۸/۱۰/۲ زهرا یزدانی

مهم نیست که در کجای جهان زندگی می کنید، زیبایی در هر کشوری طرفدار دارد، می خواهد این زیبایی زدن یک رژ لب قرمز باشد یا ریملی روی چشم ها... البته زیبایی در مناطق مختلف جهان معانی گوناگونی دارد.
هر کدام از ما شیوه های خاص خودآرایی خودمان را داریم و متاسفانه به همان یک مدل میکاپ تکراری سفت و محکم می چسبیم و هیچوقت سعی در تغییر و تنوع آن نداریم. از آنجائیکه ممکن است برای ایجاد این تنوع زمان کافی جهت جستجو در شیوه های آرایشی نداشته باشید چند نمونه از ترفندهای ساده آرایشی را آورده ایم.
این ترفندهای آرایشی برای کسانی که هرگز وقت کافی ندارند یا تنبل تر از آن هستند که آرایش بی نقصی داشته باشند بسیار مفید خواهد بود.
ترفند اول :
قاشق یکبار مصرف را هنگام ریمل زدن زیر چشمتان قرار داده و با خیال راحت مژه های پایینی را ریمل بزنید. با این روش دیگر نگران ریختن ریمل به زیر چشم نباشید.هنگامیکه ریمل شما به انتها رسیده و دیگر محلولی در ان باقی نمانده آن را دور نیندازید. مقداری محلول سالین در آن ریخته بگذارید چند دقیقه بماند و پس از آن فقط کمی آن را تکان دهید. سپس خواهید دید که دوباره می توانید از آن استفاده کنید.

Card image cap

ترفند دوم : برای زدن ریمل تمیز و مرتب
حتی دقیق ترین زن ها هم گاهی در حین زدن ریمل، آن را اشتباهاً به پلک هایشان می مالند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاغذی تا شده یا یک کارت ویزیت را پشت مژه هایتان قرار دهید و بعد ریمل را بزنید.

Card image cap

ترفند سوم :
قبل از استفاده از سایه ی چشم کمی پرایمر به پلک هایتان بزنید. تنها زمانی که پرایمرتان تمام شده باشد از کانسیلر استفاده کنید، چون پرایمر به ماندگاری بیشتر آرایش تان کمک و رنگ ها را درخشان تر می کند.

Card image cap

ترفند چهارم :
با استفاده از سنجاق سر می توانید براش رژ گونه تان را به یک براش کانتورینگ پهن تبدیل کنید که کارکرد آن به همان خوبی براش اصلی خواهد بود.
ترفند پنجم :
برای آنکه سایه ی چشم ها پخش نشود یا با سایه ی دیگری که زده اید تداخل پیدا نکند، یک قاشق روی پلک تان بگذارید و سایه را بالای آن بزنید.
ترفند ششم :
اگر ابروهایتان خیلی روشن نیست می توانید از ریمل برای رنگ دادن به ابروهایتان استفاده کنید. به علاوه، با این کار از صرف هزینه ی اضافی برای وسیله ای اضافه جلوگیری می کنید.
ترفند هفتم :
اگر می خواهید آرایش روزتان را به سرعت به آرایش شب تبدیل کنید، کافی است در کیف آرایش تان همیشه یک رژ لب با رنگی برجسته و یک خط چشم داشته باشید. از هایلایتر و رژگونه هم غافل نشوید؛ این وسایل زمانی که بخواهید در عرض چند دقیقه آرایش تان را تغییر دهید کمک بزرگی خواهند بود.
ترفند هشتم :
قرار دادن قاشق سرد اطراف چشم باعث از بین رفتن پف در زیر و روی چشم می‌شود. اما گاهی پف در چهره تنها محدود به اطراف چشم نمی‌شود و تمام قسمت‌های صورت را در برمی‌گیرد، راه حل این مشکل نیز سرما است، سرما اثر قابض دارد و علاوه بر از بین بردن پف صورت و اطراف چشم باعث می‌شود روزنه‌های روی پوست نیز بسته شود.
ترفند نهم :
در استفاده از کرم پودر، مخلوط کردن آن با کرم مرطوب کننده است. شما می‌توانید کرم مرطوب کننده خود را قطره قطره به کرم پودر خود اضافه کرده و مخلوط کنید تا به بافتی دلخواه با پوشش مورد نظر دست پیدا کنید. این کار یک فایده دیگر هم دارد و آن مرطوب ماندن پوست به مدت طولانی است که برای پوست‌های خشک، ایده‌آل است.

Card image cap

ترفند دهم : همگی از فواید استفاده از روغن نارگیل برای بدن آگاه هستیم. اما احتمالا نمی دانید که می توان از روغن نارگیل به جای کرم شب استفاده کرد. کافی است آن را به صورت تان بزنید تا در طول شب بر روی پوست تان بماند. صبح و زمانی که از خواب بیدار می شوید از دیدن نتیجه ی آن شگفت زده خواهید شد. روغن نارگیل نه تنها پوست تان را مغذی می کند، بلکه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!